Kolika u detí. Máte niekto skúsenosť? Čo pomáha?

zuzig
10. júl 2006

Máte niekto skúsenosti s kolikou u detí?Čo pomáha?

chlapinka
13. máj 2010

Jasne, OK. 🙂 Inak naozaj sa nevzdávaj kojenia. Ja som tiež spanikárila, pretože sa malá pridúšala, mala som silný spúšťací reflex, a začala som odsávať a dávať z fľaše a teraz sa už nechce vôbec prisať. Skúšala som aj UM a naozaj z toho mala ešte horšiu koliku.

martina149
18. máj 2010

Ja sa takisto pridávam do kolikového klubu,dnes sme mali hrozný deń,samý plač až teraz popoludní spí už 3 hodiny tak som zvedavá čo bude v noci.Ale my máme tieto problémy prevažne počas dňa a hlavne teraz čo nechodíme ani von lebo je otrasné počasie a malá spí v kočíku len vtedy,keď je v pohybe takže balkón do úvahy neprichádza.Ja tiež len čakám kedy prejdú tie 3 mesiace,ale už mám až žalúdok stiahnutý z toho plaču.A ináč ja tiež dávam Espumisan,ale musím asi začať dávať do každej fľaše,lebo sa mi zdá že 3x je málo.

latvia
18. máj 2010

epumisanu sa neboj, davaj do kazdej flase 😉

mirip
18. máj 2010

dievčatá ak vám espumisan ani sab simplex ani infacol nepomáha nebojte sa siahnuť po hadičke do zadku či sa dáva z lekárne, ja som sa najskor bála aby som niečo nepobabrala malej a práveže od vtedy už po kolike ani chýru ani slychu, sa vyprdela, vykakala a prestali problémy s bruškom a nespavostou ked plakala od bolesti v noci

latvia
18. máj 2010

aj u nas zaberala rektalna rurka, tiez sme ju pouzivali casto 🙂

chlapinka
18. máj 2010

U nás tiež zaberá len rúrka. A to ju používam viackrát za deň. Aj keď sa bojím návyku, je to jediná záchrana, keď sa to už nedá zvládať. Pri chalanoch som tiež používala a nezvykli si, tak dúfam, že ani malá si nezvykne. No ak áno, budem to riešiť potom. 😉

latvia
18. máj 2010

nemala by si zvyknut, tiez som sa bala, ale naucil sa tlacit perfektne, teraz casto v stoji 😀

martina149
19. máj 2010

Dievčatá chcem sa opýtať aj vaše deti majú koliku cez deń?Moja plače skoro po každom krmení a nepokojne spí.Doteraz to nebolo až také,ale posledné dni je to každý deň.

latvia
19. máj 2010

u nas bola kolika cca prve 3 mesiace pravidelne od 18h do 22.30 😅 az potom sa to zacalo tahat od rana do vecera 😔 ale to uz bol mozno aj hladny...
skus napisat annag, mozno robis nejaku chybu pri kojeni a preto ti place. ja som bola prekvapena kolko nevedomych chyb som robila pri malom 😅 kojenie je fakt zlozite 🙂

latvia
19. máj 2010

a mozno ma tichy reflux, pali ju zaha a preto place.annag poradi ako tomu predist, ja si to uz nepamatam 😕 😅

martina149
19. máj 2010

Latvia ja nekojím dávam jej Nutrilon 1.Nemali sme mliečko a malá chudla.Teraz priberá dobre len sa trápime,ale tiež sa jej aj ťažko odgrgáva.

lila794
19. máj 2010

Martinka, my to mame kazdy den a furt - od porodnice. Po kazdom kojeni sa puci, tlaci, kruti, place. Ak sa jej podari zaspat, zobudi ju to zo sna. Paradoxne v noci to je ok, budi sa 2x, napapa sa, popuci trochu a zaspi. Ale rano hned pouzivam rurku, lebo strasne place od bolesti a len to z nej spliecha.

Rurky sa nebojte, urcite nie je navykova. Mam odskusane na synovi, krasne kaka kazdy den!!!!!

latvia
19. máj 2010

aha, no tak skus v polke vypitia flasky ju ponosit, mozno si odgrgne a potom nech dopije zbytok.....ja som neskor ani odgrgavat nedavala, led zaspal po piti,tak som ho hned ulozila spat a spal ovela lepsie nez s grganim.

martina149
19. máj 2010

Lila naša malá kaká každý druhý deň tak som ešte rúrku nepoužívala,ale plače skoro po každom krmení a dosť dlho trvá kým sa utíši a presne tak krúti sa,napína a plače.Doteraz to bolo len cez deň ale včera sa už dajako nemohla uložiť ani večer po kúpaní čo doteraz nebolo.Zaspala až okolo pol 11-tej a spala do 2.30 a potom papala a spala do 5.30.No a od rána sa zase trápime.
Latvia a malá aj keď si odgrgne tak ešte plače.Uvidíme lebo Espumisan dávame do každej fľaše až od dnes

svetlankat
19. máj 2010

Martina, nam malinka tiez plakala po kazdom papai, okolo dva a pol mesiaca sa to zmenilo. Podla mna sa len stazuju, ze ich boli brusko. Pri papani sa to tam vstko posuva a to ide pri babatkach cez bolest, len pretrpiet a pomojkat. Ono to prejde. My este aj teraz zvykneme pri odgrgnuti plakat. Ked ide grg place a po odgrgnuti je uz dobre.

lila794
19. máj 2010

Martinka, moja dr. rurku dava hned pri navsteve doma a aj ukaze ako nou pomoct babu, ked ho boli brusko. Mala mi kaka kazdy den a aj tak mi kazala davat ju pravidelne, pokial trvaju problemy. Ono ju pouzivam nie na to, aby sa vykakala, ale pomaha jej to dat z bruska prec tie bubliny z mlieka, ktore ju tak trapia. Spliecha z nej nie kaka, ale vzduch. Chuda, tak sa jej vzdy ulavi.
Poradila by som ti vyskusat ju, ci sa malej ulavi.

martina149
20. máj 2010

Lilka ďakujem musím vyskúšať.Už nech máme aspoň 3 mesiace.Mne hovorila dr.,že bruško môže bolieť aj z toho,že veľa papá a naša malá je hladoška.

lila794
20. máj 2010

Martinka, hej, nech uz maju aspon 3, ved tvoja je len o tyzden mladsia od nasej 😉 potom to bude uz lepsie a mozno to razom skonci. Bodaj by!!!! S Davidkom sme sa trapili skoro 7mes., ale nemal to az take zle ako Noemi.

Jasne, moze to byt aj tym. Nasa je tiez hltacka, je napucena za necelych 5minut. Stale jej vravim, nech si pomaly, ze papa jej neutecie 😀 . Aj vela pribera, aj syn mi tak papal, priberal este viac. Hroza! Len vydrzat musime!!!!

ruzovka
20. máj 2010

ahoj, tak nám jediné co pomohlo byla rektální rourka, někteří mě strašili, že si zvykne a nebude se moct sama vykakat, používala jsem ji od 6t do 3 měsíců téměř denně a někdy i několikrát za den, stejně tak moje kamarádka a dneska malá kaká a prdí o106, jen co jsme začali s příkrmy, takže se nebiojte dětičkám ulevit, když můžete 😉, ty kapičky jsem vyzkoušeli snad všechny, ale bez většího efektu - jenom snad laktobacílky, ty bych řekla, že nám pomohly nejvíc.

lila794
20. máj 2010

Ruzovka, ved ja sa tiez aj s kamoskou smejeme, ze sme synov vychovali na rektalke 😀 tiez nam pomohla v case zavadzania prikrmov, ked sa nevedeli vykakat a teraz vobec ziadne problemy 😉 😉 😉 Nechapem, preco s tou rurkou tolko strasia, ze je navykova!!!!

katarinkamt
25. máj 2010

Ahojte dievcatka, aj my mame problemy s kakanim, mala si prdka cely den, ale vykaka sa len s rurkou, takze v noci, doobeda, aj vecer "rurkujeme", neviem, ci je to dobre, ale inak to skratka nejde, skusali sme vsetko, zmenu mliecka, cvicenie, masirovanie, caje, aj kvapka Bio-Gaia, ale nic nepomohlo, nemate pre nas nejaku radu? Alebo len mame pockat, kym nebude papkat aj zeleninkua upravi sa to same?

latvia
25. máj 2010

kolko ma mesiacov? a ovocne stavy si skusala?

latvia
25. máj 2010

infants dophilus je lepsi nez biogaia, skus ten,mozno zaberie

zajaciq
25. máj 2010

ahojte, myslite, ze moja dcera kolikuje, ak nespi cely den, maximalne 2 - 3 razy po pol hodinke a neustale place (aj v kociku, upokoji sa len na rukach)? kaka obden, papa MM, vecer jej uz dlhsiu dobu podavam probiotika ID. dakujem

jakelina
25. máj 2010

Zajaciq, já mám trochu staršího chlapečka a už taky není tak hodný jako když byl menší. Možná je to tak, že už tolik nepotřebují spát a ještě se neumí zabavit a tak se chtějí nosit a chovat.
Náš malý mi zaručeně usne v mojí posteli na mém polštáři. Zrovna teď tam spí už tři hodina a má se jít koupat. 😀

blumka
25. máj 2010

zajaciq, 2 mesacne dieta ti uz cely den spat nebude.ja si ale myslim ze 3 polhodinove spanky su pre nu malo a ze place lebo je pretazena...to ze sa upokoji na rukach je uplne normalne..ak place aj v kociku, vyskusaj nosic al. satku, deti sa v tom vedia upokojit a dobre si pospat a zaroven mas volne ruky a neboli ta chrbat

pavlinasp
26. máj 2010

Zajaciq- no nemylsim si ze by to byla kolika,. protoze to by se neuklidnil ani na rukach.. kdyz je kolika, nepomaha vubec nic.. je to neutišitelný pláč bez příciny...navic vetšina dětí u toho rudne... my jsme plakali treba i 6 hodin a nefungovalo vubec nic, zadne noseni, masiorvani nic.. pak jsme nasadily probiotika-kapky Biogaia a za dva, mozna tri dny bylo po placi... 😉

svetlankat
27. máj 2010

@pavlinasp a ako ste davkovali tie probiotika. mne lekarnicka doporucila 5 kvapiek raz denne. Kedy je ich najlepsie davat?

blumka
27. máj 2010

@svetlankat ja davam malej tiez biogaiu...5 kvapiek denne v tom istom case kazdy den...tak je to tusim aj v pribalovom letaku napisane alebo mi to niekto povedal, no neviem..ale proste tak davam...ja kazdy vecer 😉

svetlankat
27. máj 2010

ja som zacala kazde rano, ale neviem co je lepsie ci rano alebo vecer?