Kolika u detí. Máte niekto skúsenosť? Čo pomáha?

zuzig
10. júl 2006

Máte niekto skúsenosti s kolikou u detí?Čo pomáha?

andrejka77
30. nov 2009

ja musim suhlasit s andrejku 021 taktiez maly maval koliky a nic mu nepomahalo az som mu kupila probiotika a do tyzdna maly ako vymeneni ,ziadna bolest bruska mozno sem tam trochu ale ziaden hodinovy placccccc.dostal este harmancekovy cajik a brusko ok.takze odporucam probiotika infants dophilus.taka moja skusenost

mircka
30. nov 2009

Malý hooodně trpěl kolikama. Tenkrát jsem vyzkoušela všechno možné a nic nebo maximálně trošičku. Co mu nejvíc pomohlo, bylo nahřívání. Koupila jsem pytlík s třešňovými jádry (DM drogerie), dala do mikrovlnky nahřát a šup na bříško. Podle mne, je třeba vyzkoušet všechny možnosti - každému dítku pomůže něco jiného.

to.beruska
30. nov 2009

no ja som sa chcela aj opytat ci mozem striedat tie kvapky.mne sa zda ze nam aj espumisan zabral.mali je zlaty uz a neplace.jedine na to ze sa nemozeme vykakat.bez rurky to nejde.inak aj my sme kupili ten vankusik

zuzka88
1. dec 2009

ahojte, mozem sa pridat?

andrejka, od akeho veku mozu deticky tie probiotika?
nam zatial pomohla rekt. trubicka a krem Pupik.. no bojim sa, ze sa nam bolesti vratia.. A vlastne, doktorka mi poradila prestat pit caje na podporu dojcenia, tie vraj zduvaju!!!

snehovakralovna
1. dec 2009

Ahojte, to.beruskka ak sa smiem spytat, ako vyzera ten vankusik? Pomohol? My budeme mat o niekolko dni 3 mesiace, ale nic sa nelepsi, Espumisan nezabera, feniklovy cajik naduva, dokonca som skusila nepit caje na podporu dojcenia, maly je nafuknuty aj tak, denno-denne pouzivame rektalnu rurku, dokonca sa mi zda, ze niekedy ma skryty reflux, napr. dnes velmi malo papa, vidim, ze je hladny, dam mu papat a po niekolkych hltoch sa mi zacne vytacat ako luk, strasne place, cely je napnuty... Kojim, na stravu si davam pozor, uz sa takto trapime skoro 3 mesiace.

andrejka77
1. dec 2009

probiotika duphilus su rozne druhy a tiez pre deticky od narodenia.
obsahuje probioticky komplex bakterialnychkmenov ktory pomaha vytvorit a udrzat prirodzenu fyziologicku mikrofloru v organizme dietata.
ucinky..stimuluje imunitny system a obranischopnost organizmu
obnovuje crevnu mikrofloru pocas i po liecbe antibiotikami
pomaha pri prevenci a liecbe hnaciek
odstranuje zapchu,prirodzenym sposobom
napomaha detom ziskat zdravu hmotnost
zlepsuje travenie ,,,,odstranuje bolesti brucha,naduvanie,zvysenu plinatost
atd

to som nieco zhrnula s krabicky

to.beruska
1. dec 2009

snehovakralovna-je to ako maly vankusik a vnutry su kostky,je este pekne detsky.my mame na nom kacicky-no skusali sme ho dnes.maly sa strasne zvyjal.dala som mu vankusik,chvilu plakal a zachvilu zaspal aj s vankusikom na brusku.
Inak my mame najväcsi problem s kakanim stale.v lekarni nam poradili ze od jedneho mesiaca a LAKTOVACILKY BABY
poznate to niekto???

kefin
1. dec 2009

naše malá též trpěla strašnými kolikami, byly jsme kvůli tomu i hospitalizovány 5 dní v nemocnici. používali jsme všechno- kapky rourku, pytlík s peckama na břicho,čaje ale nejvíc pomohl čas, po třetím měsíci, když si malá začala jakoby sedat- zapojila břišní svaly a také něco jako probiokapky ale levnější. Jmenuje se to laktobacílky baby. takže to vydržte, bude líp, i když já jsem taky nevěřila, že to skončí, opravdu to skončilo. 😵 🙂

to.beruska
1. dec 2009

kefin no tie som aj ja myslela tie laktobacilky.tam som to zle napisala

zuzka88
3. dec 2009

To.beruska, prosim ta, aj my mame ten vankusik, ako ho zohrievas? v mikrovlnke? a na aku teplotu a ako dlho? dakujem

to.beruska
3. dec 2009

ano mikrovlnke.no my mame tu staru tak to dam na najteplejsie.ale ja to davam tak aby to nebolo moc horuce.vzdy to zabalim do plienky este

rainee
8. dec 2009

ahojte, my asi tiez mame problem s kolikami. sice stolica a vetry sa mi zdaju byt ok, ale mala chvilu po napiti /sme na nutrilone ha/ zacne plakat a trva to dost dlho. chyta ju to hocikedy pocas dna, dostali sme zatial kvapky sab simplex, ale sa mi nezda ze to zabera. caje lekarka zakazala, cvicenie nozkami a nahrievanie bruska nezabera. neviem si ani predstavit ze sa budeme takto mordovat do 4.mesiacov, to je hruza.

danu
2. jan 2010

marinakk • Dnes o 19:34
ahojte 🙂
chcela by som sa podelit o moju skusenost s placom.
prisla som z porodnice v novembri a mala cez noc od druheho tyzdna strasne plakala.
boli sme uplne na dne: kruhy pod ocami, vycerpanost, depresia...
takto to pokracovalo 2 tyzdne, az nakoniec sme dostali vela rad a behom 2 dni sa vsetko upravilo.
Takze: 1/ zacali sme pouzivat 10 kvapiek Espumisan L do kazdeho jedla / mala je kojena a aj prikrmovana/
2/ zmenila som znacku prikrmu / davame Humanu ha1
3/ po kupani natierame brusko kvapkami od Weledy - bauchleinol / super vec/
4/ na noc sme pridali hustotu mlieka / do 90ml vody davam 4 odmerky/cize o odmerku viac/ - je to na odporucanie lekarky/ niektorym detom nestaci klasika a potrebuju viac energie - mala sa narodila a mala 3,75kg a 50cm - teraz ma 2 mesiace a 5kg a 55cm
5/ pouzivam penu/mydlo/ + telove mlieko na dobry spanok od Penaten - super vec

dievcata mala spinka v noci ako dudok budi sa iba raz v noci /papa o 23:00 a budi sa o 03:30 a potom az o 8:00/ cez den papa kazde 3 hod.
mala som potrebu vam to napisat, lebo som hladal pomoc a viem, ze su to neskutocne tazke dni ked deti placu a neviete preco....
tak zatial cauko

ladybird2010
4. jan 2010

Ahoj, máme výborné zkušenosti s homeopatiky, konkrétně myslím čípky Spascupreel S, poradila nám je jedna lékárnice, dětská lékařka je nezná. Zkoušeli jsem všechno ostatní, co dětský lékař doporučil a nic malé tolik nepomohlo jak tyhle čípky. Byla nafouklá od narození snad pořád, koliku měla několikrát denně a po těhle čípkách prdíkovala "o sto šest" třeba i cca padesátkrát do hodiny. Dejte ještě pozor na pupíček, malá si vyřvala pupeční kýlu jak vlašský ořech. Dneska už vím, že bych to podchytla hned na začátku a nenechala jí tak zvětšovat (pomohlo nám na to reponování naplástí).Držím palce ať ty koliky brzo přejdou!

catrine
5. jan 2010

Ahojte maminy mame dvojmesačne babatko a hlavne vecer ked sa okupka, napapa tak je velmi nervozna, plače vypluva dudlík , jeduje sa až ma cele čelíčko spotene. Medzitým zaspinka na takych desat minut a zase sa jeduje toto cele trva aj take dve hodiny niekedy aj štyri. Predtym to robievala len večer ale teraz je nervozna aj cez den, može sa takto prejavovat kolika, chcela by som jej pomoct aby sa tak netrapila, budete take dobre a poradite mi. Tie probiotika sa možu davat aj tak malym babatkam?

grammatika
5. jan 2010

ahoj catrine,
probiotika moja dcerka uziva od troch tyzdnov, naordinovala jej gastroenterologicka. vyborne nam zabral infacol.

catrine
5. jan 2010

Grammatika a myslíš že to čo ma mala je kolika, a ako sa tie probiotika uživaju, malu kojím. A ešte som zabudla napisat že mala prdka niekedy až moc, aj sa vykaka len niekedy začne z ničoho nič dost plakat, sa mi zda ako keby ju bolelo bruško.

grammatika
5. jan 2010

Ahoj catrine,
kludne to moze byt aj kolika. Kolika totiz nie je len gastroenterologicka pricina (aj ked sa tak prejavuje), ale su to aj nahromadene emocie babatka, ktore sa prejavia ako bolest bruska, nepokoj, ci nervozita. Moja dcerka tiez nemala problemy (nejake extra) s kakanim a prdkanim. Ja som zial dcerku kojila len velmi malo.
Skus si vsimnut, ako to s placom funguje. U nas bol plac vzdy po papani a pri traveni (cca. hodinku pri jedle) a potom vecerny plac - ten je casty u deticiek, co nevedia spracovat emocie z dna. My sme dcerke v tak utlom veku davali 5 kvapiek denne. Ale to len v pripade koliky. Ak boli brusko, popisem nasu situaciu: pritahovala si kedy-tedy nozicky k sebe, pri puknuti tiez plakala. U nas bol plac tiez dlhy a nebyval tak, ako popisuju presne v tu istu hodinu.
Ale babatka placu, to je normalne. Skus malu po napapani nechat riadny odgrgnut a zo 25 minut ju ponosit vo vertikalnej polohe, chrbatikom k sebe. Pocvicil nozickami.
Upokojim Ta, po troch mesiacoch to prejde. Aj ked to castokrat vyzera priserne, sama som neverila, ale preslo to.
Mozno je vsak nervozna - to je moja dcera dodnes - a ma problemy so zaspavim a jednoducho sa potrebuje vykricat.

catrine
5. jan 2010

Grammatika no praveze naša mala to ma presne v tu istu hodinu pravidelne večer o osmej to začina a trva do desiatej niekedy aj do dvanastej, je strašne nervozna cela očervenie praveže ani moc neplače, ako keby sa jedovala a cele čielko sa jej pri tom spoti chudatko. Možno maš pravdu aj s tymi nahromadenymi emociami, lebo cez den je celkom dobra skoro stale spinka tak to asi potrebuje niekde vyventilovat a večer pride jej čas. Asi by nebolo spravne kebyže to nie je kolika pchat do nej tie probiotika aby som jej zase neuškodila, ale ked hovoríš že by to malo po troch mesiacoch prejst tak sa ešte nejaky ten mesiac potrapime. DAkujem pekne za radu

peinka
22. jan 2010

ahojte chcem sa aj ja podelit s mojou skusenostou.
Maly ma 6 tyzdnou a zacala nas trapit kolika. Chvala uz je to snad za nami pomohli nam kvapky infacol pred kazdym papanim davame 2 kvapky a na zaciatok kludne aj 6-7. Pan doktor nam zakazal davat akykolvek caj. Mozme len tak v malych mnozstavach a to len doobeda. Natiarame pupikom (ale aj ked nenatrieme nic sa nedeje) na druhy den ako sme nadali caj sa stav maleho omnoho zlepsil. 🙂

mija861
22. jan 2010

Ahojte chcem,alebo skôr potrebujem radu:

moja mala bude mat 2mesiace nemali sme ziadne problemi s bruskom.Zacalo to pre 3dnami,mam malo mlieka tak som skusila nutrilon od neho bola velmi zahlienena,vymenila som to za sunar ten jaj velmi chuti.Davam jej niekedy 2-3-4flase sunaru na den zalezi kolko mlieka odsajem ja.Nemala stolicu 3dni skusala som masirovanie,teple obklady,cvicenie s nozkami,davat na brusko,kvapky jej davam sab sibplex ale nic nepomaha len place a place a ja uz neviem ako dalej.Prosim vas pomozte mi DAKUJEM

lenka1smejka
22. jan 2010

mijaq-skus jej dat teplomer do ritky.Na okraj teplomeru si daj olejicek a trocha jej ho tam vsun a najprv by mali ist vetry potom kakani.Ja som to tak malej robivala inak tiez nam zacali koliky v 2mesiacoch aĺe nam vtedy zacal aj reflux

bejkka
22. jan 2010

mijag - to iste som si prezila aj ja, ale zacalo to skor, asi ked mal maly 3 tyzdne. Myslela som, ze mam malo mlieka a dala som UM ale bolo to este horsie, takze som uplne vylucila UM aj akykolvek caj, skusala som kvapky sab simlex aj infacol, aj mast na brusko, ale nepomohlo to, pritom maly nemal problem s vetrami. Bohuzial sme si to museli odtrpiet, kazdodenny rev aj 2 hodinovy, ja som plakala s nim, trosku pomohlo polohovanie a plac mu utisil zvuk fenu - takze skus a s fenum som mu cez plienku ohrievala aj brusko, co pomohlo. Cele to trvalo do necelych 3 mesiacov, chce to pevne nervy a pochopenie pre babo. Ak dava UM dieta musi vela pit caju, a vraj je velmi dobra iba prevarena voda. Skusala som zmenit aj stravu - 1 tyzden som prisne dietovala - bez mlieka a len varene maso a cestovina, zemiaky, ale vobec to nepomohlo. Chce to iba trpezlivost, aj ja som si myslela ze to nikdy neskonci. Uvidis prejde to.

anicka077
22. jan 2010

ahojte my uz mame 3 mesiace aj 2 tyzdne a kolika sa nas stale drzi :((( malicky sa vykaka krasne. s tym problem nema. ale s prdkanim. velmi hltavo papa a malo prdi. vsetok vzduch ma v brusku. skusali sme sab simplex, teraz berieme espumisan. mame aj vankusik s kostkami a nic nezabera. myslela som a tajne dufala,ze ked odbije treti mesiac odbije aj kolika. ale ta sa ho drzi ako kliest. malicky je velmi zivy. hybe sa v kuse aj ked nevie sediet este. nozkami kope stale aj ich dviha hore.a aj tak to nepomaha. najviac ma boli ked vidim ze spinka a zacne plakat od bolesti a kopat mi nozkami. a samozrejme ze je hned hore :(( kojim ho a drzala som aj dietu a nic nepomohlo. mlieko nepijem vobec

slovakia13
24. jan 2010

ahoj
my mame tiez kolikove problemy ☹ my prdiky mame ,ale nemozeme sa vykakat 😝 mala je az bordova v tvaricke co tak tlaci a nic...skusala som aj rektalnu rurku ,ale stolica je husta a nic a to je plne kojena. 😅 tjez uz som z toho zufala

boise
24. jan 2010

ahojte, my sme mali koliky az do tohto pondelka, prakticky od narodenia. Skusali sme espumisan aj sab simplex ale zial nic nepomohlo. Od pondelka dostava pred kazdym papanim 10 kvapiek Babycalmu a od vtedy je poko (plne kojime)j. Nemal ziadne prolemy s kakanim predtym, len prdky nesli. A teraz prdi ako drevorubac 😀 Tak skuste ten Babycalm, su to ciste prirodne kvapky, kupite v lekarni, stoja do 5 Eur...Drzim palec nech vam to coskoro prejde 😉

janzurka
24. jan 2010

Caute, nam tiez na koliku nic nepomahalo. Skusali sme vsetko mozne, ale nic nezaberalo... Jedla som totalne dietne, ale sposobovalo to skor jeho styl pitia. Znamy mi doniesol z Viedne "grappe water" kupenu normalne v lekarni a odvtedy je pokoj! Obsahuje rascu a dalsie zlozky proti kolike a velmi nam to pomohlo, takze vam to odporucam 😉

mirip
24. jan 2010

Ahojte tak my sme na koliku súšali všetko espumisan, sab siplex, infacol a nepomohlo nič infacol len chvílu ale zapekalo a nedalo sa prdkať stále a nakoniec pomohla obyč. trubička z lekárne na kakanie, sa aj vyprdkala aj vykakala v pohode a aj dnes ked máme občas s prdkom alebo kakaním problém tak trubička pomože

slovakia13
24. jan 2010

janzurka
grape water som davala prdikovali sme super,len kakat prestali .musela som ju vysadit ☹

janzurka
24. jan 2010

Slovakia13, u nas s tym problem nebol. Bola to totalna zachrana, lebo sme fakt vyskusali vsetko a vobec nic nepomahalo. Kazdy nam len hovoril, ze treba pockat, po troch mesiacoch sa to upravi. Ale vidina 3 mesiacov (ked mal maly 3 tyzdne) bola tak vzdialena, ze sme si nevedeli predstavit ako to vydrzime. Grappe water nam velmi pomohol 😝