Kolika u detí. Máte niekto skúsenosť? Čo pomáha?

zuzig
10. júl 2006

Máte niekto skúsenosti s kolikou u detí?Čo pomáha?

akrimm1
20. feb 2009

Ahojte, moja malička princezna bude mať v nedeľu 3 mesiace a problemy začali len teraz v pondelok. Už som zúfala, lebo ju večer nemožeme utíšiť. Plače aj 3 hodiny v kuse......skúšeme masírovať bruško, fenikový čajík, hojdanie a nosenie na rukách ...... tie kvapky sub-simplex su len na predpis?

leonik
21. feb 2009

akrimm1: ten sab simplex je i volně prodejný, ale nám zrovna nezabíral. Měli jsme od Dr. dělané kapičky z lékárny, po těch to bylo lepší. Teď zkoušíme probiotické kapky, jsou sice drahé ale prý by měly do týdne na ty koliky zabrat, tak uvidíme 😉

fifinna
21. feb 2009

berunka, skôr mi to pride tak, ze ona sa napapa z toho praveho a chce ostat spat snim v puse a ty ked jej ho zoberes, tak ju preberes a preto sa jeduje. Ale nemusi to byt tak, skus si pozriet temu hnevame sa pri kojeni, mozno tam najdes nieco podobne.

terres, ja len ze my spime spolu doteraz, je to pohodlne kojit po leziacky pre obidvoch a tiez vôbec od narodenia maly negrga.

marietta0
21. feb 2009

Prosim Vas o radu, ja ako tehotna som uzivala na palenie zahy a reflux Gastrotuss, bol super, odporucil mi ho gyndos. Je urceny aj pre deticky od nula rokov, obsahuje aj simeticon proti naduvaniu a plynatosti. Nemate niekto skusenosti s tymto sirupom aj u svojho drobca na reflux. Ak ano, ako ste ho davkovali?

usounek25
23. feb 2009

Ahoj, chtěla bych znát váš názor. Mému synovi byly teď v sobotu 4 týdny, v pátek dopoledne začal strašně plakat a nechtěl se nechat nijak utěšit. Nosila jsem ho na rukou, zpívala mu, štěrchala hračkama, zkoušela ho nosit v různých polohách, zkoušeli jsme odkrknout, ale nic nepomáhalo. Plakal až byl celej rudej, chvilkama se uklidnil, třeba tak na 5 minut a pak zase znovu. Zhruba před necelými 14ti dny jsem přestala kojit a malej je na UV(Nutrilon) na které byl už když jsme přišli z porodky. Dělalo se mi málo mléka, takže jsme museli dokrmovat, protože se ode mě nenajedl a bylo to stále horší a horší, až nakonec mléko nemám vůbec. Začal mít problém s kakáním, první hovínko bylo takový gumový a měl problém je vytlačit. Dávala jsem Sab simplex, feniklový čaj, masáž bříška Pupíkem, zvedání nožiček. Taky sem volala MUDr., ta mi řekla, že si musí zvyknout, že už nemá žádné moje mléko, jen UV a že se to časem upraví. Jenže zatím se to moc nespravilo, ty hovínka už jsou trochu lepší, ale stále se nemůže vykakat, pomáhám mu rektální rourkou ☹ . A teď se k tomu přidal ten pláč. V pátek brečel dopoledne, v sobotu taky a v neděli večer. Zajímalo by mě, jestli si myslíte, že to může být tříměsíční kolika, jestli máte někdo nějakou radu na zmírnění a čím vůbec vzniká. Děkuji moc.

fifinna
23. feb 2009

usounek, kolika sa prejavuje pravidelnym , silnym , neutisitelnym placom, niekedy trva aj tri hodiny. Dieta sa do troch mesiacou uci len pouzivat brusny lis a tak mava silne bolesti bruska. Pomôze gumena rurka, masaze, kvapky a pod. Ale niekedy nepomôze nic, dieta musi z toho len vyrast.

l3nka
24. feb 2009

ahoj, u nás to vyzeralo na koliku 3 dni samé vykrúcanie,nepokoj, večer plač, zaspávanie na rukách... a po zmene mlieka z klasického nutrilonu 1 na nutrilon HA mám pocit, že lepšie dieťa si ani želať nemôžem... teraz sa nám však ha minulo tak dávam zasa klasický nutrilon tak uvidím čo bude... Ha je predsa len drahší a na predpis mi ho lekárka nechce dať nakoľko sme neni alergici.. a možno zaberá sab simplex i keď ten som dávala asi 5 dní aj do obyčajného nutrilonu.

janocka
14. apr 2009

monika77 • 1d • 5. apr 2009 o 20:35
môžete mi napísať, najčastejšie príznaky ktoré sa prejavujú pri kolikách?

mami.sk • 1d • 5. apr 2009 o 20:56
ahoj monika,
najčastejším prejavom koliky je plač babatka, jeho plač sprevádzajú kŕčovité grimasy tváre, priťahuje si kolienka k brušku ☹
vacsinou babatko place pooobede alebo vecer, u niektorych deticiek je to dokonca kazdy den v rovnaky cas. moja dcerka zacinala vzdy okolo 18.30. vacsinou trva kolika do 3 mesiacov 😒
skus kuknut tu:

https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

ncora • Včera o 19:59
Ahoj monika kolika sa casto prejavi asi 2h po papkani. My sme s tym mali velke problemy ale presli sme na Nutrilon comfort a po koloke ani stopy. Tak neviem ci ste na UM alebo MM.

eimiky • 1d • Včera o 20:25
Monika presne tak ako píše mami.sk aj my sme ju mali... ☹
N cora ja by som povedala, že skôr už po pol hodke po napapaní sa prejavuje kolika, ale asi aj zaléži ako komu

claudinka • 1d • Včera o 21:14
my sme ani nemuseli rovno po jedeni, vecer co vecer bezdovododny plac..

lucia1004
14. apr 2009

my - nielen vecer, ale pocas celeho dna - cca 40 min. po kojeni - plac, scervenanie, pritahovanie si nozok k sebe, trvalo to tri mesiace.

paskova
15. apr 2009

Ahojte, ja nechcem zarmutit maminy, ktore cakaju na 3 mesiac, ze kolika bude prec ☹ , nam sa totiz po 3 mesiaci kolika zhorsila. A to som uz vyskusala vsetky kvapky ktore su dostupne, vsetky masticky, kostky, rurku, no nie je nic, co by uplne zabralo. Teraz cakam, ze po 6 mesiaci, ked zacnem s prikrmami to zmizne. Takze drzim palce. 😉

miselin
15. apr 2009

Pasková my sme na tom boli rovnako a s príkrmami sme začali už od 4 mesiaca lebo malá nebola kojená a kolika jej prešla až keď mala 5,5 mesiaca ale ešte aj teraz keď jej idú zúbky tak ju to vie chytiť ☹ Nám tiež nič nepomáhalo už som bola zúfalá ale potom sa to upokojilo, no a potom bol 2 týždne kľud a od vtedy nám idú zuby takže zase stále rev 😀 ale aspoň si už dáva aj pauzu a neplače od rána do večera 😀 Tak držím palce nech vám to čím skôr prejde 😉

janajanajana
15. apr 2009

Ja zatial koliku nepoznam nastastie, ani pri prvej som ju nepoznala, dufam, ze aj teraz nas to obide, ale je pravda, ze mala sa zlosti, ked si potrebuje puknut, kvoli tomu sa zvykne aj budit, to iste som mala aj pri prvej, no a zabralo u nas hlavne, ked som ju nechavala casto cez den bez plienky, len taku holucku si pokopat, ide o to, ze tie deticky sa este nehybu a tym sa im tie vetry neuvolnuju a boli ich z toho brusko, takze cim viac nech su rozbalene, u nas to zabera.

candy9
16. apr 2009

Ahojte, aj my mame stale este koliky a to uz ma maly sedem mesiacov, my sme do troch mesiacov koliky nepoznali a teraz som z toho uplne zufala, maly vydrzi plakat aj hodinu (a to az krici od bolesti), ziadne kvapky nepomahaju, musim s nim skakat po byte hore dole, az potom sa mu to uvolni, pogrga si, poprdka a potom je lepsie. A mavame to dost casto a nikto mi nevie poradit ako sa toho zbavit ☹

jola2
20. apr 2009

candy9: zkus homeopatika (přírodní medicína) při boleníčku dáš tři antiperle a super 😉 mi bereme ještě probiotické kapky a teď jsem začala dávat i ty homeo. a super.

dadex
20. apr 2009

Ahojte. My sme mali problem s kolikou, ked mal Jojko tri tyzdne. Davala som aj kvapky sab simplex, no nezdalo sa mi, ze by pomahali. Davala som mu aj rektalnu trubicku, co pomohlo len na chvilu, co sa vykakal. Potom mi suseda poradila cvicit, cvicit a cvicit. Tahanie rucicky ku kolienku na kriz, jednou i druhou rukou a so spojenymi nozickami robit obluky. Toto robit pri kazdej prilezitosti. Cvicila som s nim kazdu pol hodinku a po jedle hodinku. Za tri - styri dni nam bolesti odisli ale ja som s nim intenzvne cvicila asi dva tyzdne a potom sporadicky. Ked mal Jojko dva mesiace, bolo po bolesti i cviceni.

luciap82
22. apr 2009

ahoj baby.Aj ja mam s malym taky problem,ked si neodgrgne tak je problem,niekedy si aj pekne odgrgnezaspi na 20min.a opat sa puci zase ho musim nadvihnut a zase dokola takze v kuse ten bludny kolotoc. Davam mu aj kvapky espumisan zda sa mi ze troska pomahaju no to este len druhy den. Zaspi mi na rukach a akonahle ho polozim tak je zle nedobre,hned je hore tak niekedy uz sama neviem ci si potrebuje odgrgnut ci len pospat na rukach. No dva dni dozadu to bol strasny rev,trapilo ho brusko,vecer sa strasne ukladal,len reval.Neviem ci to prejde ked bude mat tri mesiace,je to na buduci tyzden tak uvidime.Zavidim tym co to nepoznaju,my sme zazili koliku aj pri dcere.

lucia6
23. apr 2009

Ahojte, potrebujem od Vas oporadit, moj syncek ma 6 tyzdnov, koliky uz od narodenia, avsak v poslednej dobe sa to zhorsuje. Kojim ho, ale aj prikrmujem Nutrilonom Comfort proti kolikam. O kolikach sa pise ze su tzv. vecerny trojmesacny plac, ale moj syncek akonahle sa naje, tak do 30 min. sa puci a cervena, ci je noc, ci den. Jedna sa o koliku, alebo to moze byt nejaka alergia, alebo infekt? Rozbor stolice nam roblil cca pred 2 tyzdnami, bola OK. Poradte mi prosim, ci aj Vase deticky mavali koliku cez den, ci len v noci a vecer. Dakujem Vam.

ditka1
23. apr 2009

lucia...ano aj my mame,po kazdom papani skoro sa vytahuje a puci,ocervenie a vzdycha,potom place ale vecer najviac...aj ja prikrmujem s nutrilonom ale s HA1 🙂 to je najhorsie ked treba miesat aj jedno aj druhe potom bruska viac bolia,brali sme kvapky espumisan alebo sabsimplex...musia z toho len vyrast

fifinna
23. apr 2009

boze, dufam , ze netrepem 😅 , ale su koliky, ktore ako pise Lucia sa prejavuju dlhym , zvycajne vecernym placom, ale na druhej strane je tu bolenie bruska, ktore je spôsobene tym, ze dietatko este nevie uvolnit vetry a to môze byt po kazdom jedle a ako pise Lucia prejavi sa to po pol hod. od jedenia.

annag
23. apr 2009

lucia6 a prečo ho prikrmuješ?

miselin
23. apr 2009

Lusia my sme mali koliky od rána až do večera kým už od toho večného plaču nezaspala a celú noc prevzdychala a travalo to do 5,5 mesiaca. A mne vrieskavala už aj počas papania, vždy v polovici papania prestala poplakala a popučila sa asi pol hodinu, potom to dojedla no a potom zase plač, veľa krát sa stalo, že keď som s ňou cvičila tak začala tak strašne plakať, že až modrala, takže u nás nezaberali ani masáže, ani kvapky skrátka nič, potom sa to po 4 mesiaci trošku ukludnilo no a potom razom v 5,5 mesiaci prestalo.

mami.sk
23. apr 2009

my sme mali koliky tiez cely den ale vecer to bolo najhorsie / cez den pomahalo jedine vozenie v kociku, to bola kludna 😒 /
a ked prislo 18.30 tak do polnoci bolo u nas veselo 😒
a jedine co nam pomohlo bolo uz spominane vozenie v kociku a skakanie na fitlopte 😉

egyptanka
2. máj 2009

pls. ako sa prejavuju koliky?? obavam sa ze moja mala nimi asi trpi, lebo po papani (papa len MM) si nevie niekedy odgrgnut a ked ju mam na rukach kvli odgrgnutiu tak kope nozickami a v tvaricke je cela cervena.

fifinna
3. máj 2009

egyptanka, pozri co pisem o kolikach na datume 23.2 a 23.4, skus si malu na rukach otocit tvarickou dole a jemne jej masirovat chrbatik, to by jej malo pomôct pri odgrgnuti. Mala by tu tusim aj byt tema o grgani, skus si najst. Môj maly mal koliky, ale grgat nepotreboval, doteraz po jedle negrga. Skus malej nasadit kvapky Sab simplex, to by jej malo uvolnit nahromadeny vzduch. Ale pre istotu sa porad s Dr.

egyptanka
4. máj 2009

fifina, dakujem ... citala som ze koliky su vecer, ale my placeme cely den. Tak som z toho zmatena a najme tym, ze je len na MM a vacsina babetiek tu bola na UM.

sponka26
5. máj 2009

ahojte moja sofinka ma6tyzdnov a mame riadnu koliku.nedojcim.davala som infacol a nutrilon a sme presli na bebe a dr mi dalasab simplex ktore jej mam davat4xdenne.stale place az histericky aj tak.aj nocicky stlacam aj na brusko ju davam a nic.zaspi na20min a zas to iste.kaka1xdenne niekedy sa vykaka az na2den.poradte mi este nieco ako na koliku.inac papa120ml neni to malo/aj protikolikove cumle sme kupili.dakujem

lucia6
5. máj 2009

sponka, kup si v lekarni gel Pupik, masiruj brusko, uvolni prdky. Nam zabral Babycalm, nie ani sabsimplex, ani infacol. Dr. mi este poradila zviazat mu rucky do zavinovacky ku telicku, ako balili v nemocnici,ak nepouzivas zavinovacku, skus osusku, aby bol co najviac stiesneny, mne Dr. dala Nutrilon Comfort proti kolike a zapche je, tak skus,je trochu drahsi. Uz len masirovat a pevne nervy. Dnes rano som aj ja plakala ako dazd,od 4.00 sme hore a pucime sa a to sa predtym vykakal.
.

sponka26
5. máj 2009

davam ju do zavinovacky.rucky si vyberie a je este histerickejsia ked ma dole ruky.skusim kupit tu masticku.inac ona riadne prdka ale bez kakania.inac zavinovacku neznasa a ni ortopedicke gatky.

sponka26
5. máj 2009

musime len vydrzat hadam to nebude dlho.dz sa 🙂

fifinna
5. máj 2009

egyptanka, aj mne maly plakal cely den a bol tiez na MM, davala som si pozor na stravu, skusila som malemu dat tri druhy kvapiek, natierala som mu brusko pupikom a aj tak nam nic nezabralo na 100 percent. Nakoniec musel len z toho vyrast. Mne maly vedel prve mesiace cez den spat len vonku v kocari, inak doma cely cas len preplakal. Tebe ako cez den mala spava ? Kolika - bolenie bruska sa objavuje aj cez den, ale castejsie je to vecer, preto sa tomu hovori vecerna kolika. Napisem ti podla knizky ako spoznas , ci ide o koliku : Vase dieta ma koliku najskôr, ked : casto grga, skvrka mu v zaludku, alebo ma casto vetry. Ked place, zdviha nozky, akoby ho nieco bolelo.
: ma tvrde nafuknute brusko
: nakrmenie na chvilku dieta utisi, ale v dalsom casovom horizonte môze vsetko zhorsit ( to bol tusim nas pripad )
: dieta niekolko hod. preplace, pokym zaspi.