Kolika u detí. Máte niekto skúsenosť? Čo pomáha?

zuzig
10. júl 2006

Máte niekto skúsenosti s kolikou u detí?Čo pomáha?

ervotoc
25. mar 2007

ano,ved ma tri mesiace 😉

lindda
25. mar 2007

liska no ved ano 😉 nas Nino sa uz ani nevykaka bez trubicky 😒

kuly
7. apr 2007

Nas kolika postihla este na zaciatku zivota. Este som nevedela ako a co, tak som maleho nechala vyrevat v druhej izbe, az tak , ze dostal pruh, nasledne mu crievko vybehlo von, tak ho mal priskrtene, a museli ho operovat.Z toho stresu som stratila mliecko, v nem. mu nasadili nut. pepti, a kvapky. Teraz som presla na nut.premium a po dvoch tyzdnoch sa mu koliky vratili spat.

glenka
23. jún 2007

ahojte, niektora z vas pisala, ze im pomaha jedine rektalna rurka. Podla nazoru lekarov je vsak navykova a tak sa moze stat, ze po case sa vam babo bez nej uz nevykaka, aj ked nebude mat koliku. Viem, ze je to rychlejsie, ako masirovanie, prikladanie teplych obkladov a podobne, ale mozes tym viac ublizit ako pomoct. Okrem toho navyku mozes poskodit dietatu okrem ritulky aj hrube crevo. Takze radsej pevne nervy a skusaj to, co vsetky ostatne. Moj maly ma 5t, a uz nas kolika tiez trapi. Okrem toho pogrckava, raz viac, raz menej. Ja mam tiez ale jednu otazku. SAP SIMPLEX MOZEM DAVAT KAZDY DEN AJ KED SA ZDA, ZE MU JE LEPSIE??? Dakujem

lari
23. jún 2007

Ahojte maminky, aj my sa takto trápime, boli sme s 5ýždňovým synčekom u lekárky, sub simplex vobec nepomohol, espumisan mám doma ale ešte som ho neskúšala, pretože neviem ako ho mám dávkovať, keďže si naraz odstriekam do fľaštičky aj 120ml mliečka. Ale včera som si na radu lekárky kúpila Infants Dophilus, je to vraj novinka, stálo to 276sk. Je to probiotický komplex pre deti. Na obale je napísané takéto dávkovanie: 1/2-3 káv.lyžičky denne, vždy po jedle. Tak neviem, či mu možem dať 1/2lyžičky po každom jedle, alebo 1/2lyžičky dokopy za celý deň. Včera som mu dala po papaní ráno a večer a dnes ráno sa tak nádherne vyprdel a vykakal a to aj bez pomoci cvičenia a bez plaču. Veľmi Vám to odporúčam, viem že je to drahé ale skúste to, myslím že to uškodiť nemože lebo je to pre bábatká. Ak budete mať s tým ešte niekto skúsenosť, napíšte prosím. Ahoj

adicka
24. jún 2007

ja odporucam Calm Baby-je to na okamzite uvolnenie bruska na prirodnej baze,piju sa tie kvapky stale pred jedlom 10kvapiek.Cena myslim 117sk 😉

lindda
27. jún 2007

my sme si koliku doslova odtrpeli nic nam nezaberalo iba na rukach a rurka nastastie to uz preslo. Bolo to strasne, ale vydrzali sme 😉

emjee
27. aug 2007

silvestrova • 37tt • 26. aug 2007 o 11:46
mala ma problemy s kakanim, navyse berie zelezo. Masirujem jej brusko s pupikom v smere hodinovych ruciciek, raz za den musime pouzit rektalnu a nozkami jej cvicim smerom k brusku, to jedine pomoze. Je to spravne

jajaalf • 1d • 26. aug 2007 o 12:50
ahoj silvestrova.ja som mala tiez problemy s malym..aj mne odporucili masirovat brusko a atd...ale nic nepomahalo a a tu rektalnu moc by som nepouzivala aby si nezvykol..nakoniec mi doktorka predpisala kvapky ktore mu davam kazdy den 😖

kosicanka1 • 1d • 26. aug 2007 o 12:51
kvapky sa volaju Sab Simplex - tiez nam pomahaju 😉

sylvie • 1d • 26. aug 2007 o 13:07
podla mna sa toho vela neda robit s kolikami, treba pretrpiet prve mesiace a potom to samo prejde..

ja som pravidelne 3-krat denne masirovala brusko, cvicila s nozickami, davala kvapky Sab Simplex (tie niekedy trochu pomohli), pouzivala rektalnu trubicku (nenavykol si na nu), a aj napriek tomu koliky mal.. kolika vlastne nie je o kakani a bolesti bruska..

sstefi • 1d • 26. aug 2007 o 13:41
ja som si tiež myslela, že treba vydržať, všetko možné sme vyskúšali(rady iných-napr.lekárov a lekárnikov-vraj to treba vydržať ma neupokojili, pretože to bolo hrozné sledovať to trápenie). A teraz naposledy, berieme Infacol, a odvtedy ani raz ešte kolika nebola. (týždeň a inak sme ju mali každý deň okolo 19.00h).
A určite to nie je o kakaní, pretože my s kaki problém nemáme a aj tak boli koliky.

kikaz
27. aug 2007

Moja malinká mala koliky od narodenia. Aj keď som si dávala pozor na stravu.Teraz máme Sab simplex ,ale aj to občas nepomože.Má často ,skoro stále vetri a krúti sa. Ja ju rozbalím a cvičim tak ,že jej krčím a vystieram nožičky. Má to rada a pomáha to. Bruško nechce masírovať vždy plače.Moj syn to vobec nemal.

hanculka
16. okt 2007

prosím Vás do koľkých týždňov trva kolika? vaše deti ju majú každý den ? čo im robite, aby im ste trošku pomohli? ďakujem za rady ☹

andy.a
16. okt 2007

hanculka,moja Anetka má koliku každý večer a to má už vyše 4 mesiacov..začína to okolo takej 17.hod.a trvá to až kým malá nezaspí-teda kým ju neuspíme..dávam jej Sab simplex,ale viacmenej na upokojenie,na dudku pár kvapiek vždy keď plače a troška ju to skľudní..
Malá to máva takmer denne,mali sme aj pár dní bez kolík a večerného plaču,už som si myslela,že koliky končia..ale vrátili sa ☹ ..

bobulka34
18. okt 2007

mojej malej zacina nekludne obdobie medzi 16,00- 20,00 niekedy od piatej. Proste napapana, place. Vtedy jedine co pomoze je s nou tancovat a natriasat ju a ukludni sa. Zial ona sa bez rurky nevykaka, viem , ze to nieje dobre, ale inak by ju roztrhlo. Myslela som, ze je to z maltoferu, ale skor si myslim, ze ju zapeka nutriton. Inak je na umelej strave / nutrilon comfort.
Nemam pocit, ze jej pomaha. Kaka take tvrde bobceky. Kvapky espumisan nepomohli. Jedine co pomohlo je kamilkovy caj. Fenikel vobec nie. Potom cvicenie nozickami a masaz bruska v smere hod. ruciciek

putyna
19. okt 2007

Mojmu malemu 4 tyzdnovemu tiez nic nepomaha ani tie kvapky espumisan a je tiez na umelej strave bebe a ma tvrdu stolicu a place chudak velmi dlho.fenikel mu tak na prdkanie pomoze ale na nic ine.

medvedik21
19. okt 2007

ja som mala s kolikami straaaaasne problemy..boli sme 2x v nemocnici..vsetci okolo mi vraveli ze to musi prejst..ja som to chapala ale pre matku je to velmi tazke povedat si ze to prejde a nechat babo vyplakat..u nas nic nezaberalo..neexistoval liek ani praktika ktora by pomahala..Mirusko mi neplakaval len v urcitu hodinu..stale..pred po papani..rano vecer..jedine co velmi pomoze je ak vas rodina podpori..ja som zazila len hnusne poznamky o tom aka som zla matka ked mi place a ze ho nechavam vyplakat..tazko to chapali ze naozaj si pomohol ked som ho nechala plakat a kopat nozickami..ked som ho utisila tak nebolo po probleme..prave naopak..s odstupom casu mozem potvrdit ze to chce cas..NAOZAJ 😖
my sme mavali taku koliku ze obvodna lekarka tomu nechcela verit..vraj taketo velke bolesti este nezazila u pacienta..aj v nemocnici sa na mna a sestricky ostatne matky pozerali ze preco ho neutisime..nedalo sa
pevne nervy..a ak vas niekto bude osocovat a vraviet ze ste zle matky ked vam babo placka tak ho poslite do.........ja som to svokre mala povedat uz davno!

susik77
19. okt 2007

nam trochu pomaha ked malu drzim na lietadielko-poloha na brusku a ked ju nosim v babyvaku 😉

susik77
19. okt 2007

baby, je mozne, ze najhorsie je ta kolika v 3.mesiaci? je to hrozne, mala kopka nozickami uz pri kojeni-predtym to robila po kojeni

bibinka
19. okt 2007

susik- možné to je. ale úderom 4.mes. to prestane. treba len vydržať a počítať dni 😅 .
my sme tiež pri Fifkovi trpeli a riešili koliku až keď začala. teraz pri Alexovi je to iné, vždy pri prebaľovaní mu natriem bruško vetrovou masťou a je to v pohode. zakaždým ho i premasírujem a pocvičím mu nožičkami "aerobik" a koliku mal len v pôrodnici.a často ho dávam na bruško nech sa masíruje aj sám. 😉

andy.a
19. okt 2007

bibinka,no ani by som nepovedala,že úderom 4.mesiaca..plus mínus to môže byť aj do pol roka-a to je asi,žiaľ ,aj náš prípad.. ☹ 😒
ale väčšina bábetiek má najväčšie problémy s kolikami prvé 3 mesiačiky..

bibinka
19. okt 2007

andy- asi ste fakt výnimka. ja som to písala preto, lebo všetky bábätká v mojom okolí to mali do konca 3 mes. verím ti, že si z toho neni nadšená, no ale každé bábo si tým musí prejsť. šťastné to deti, ktoré to nezažijú 🙂
Anetka má koliku stále? alebo si to písala o Adriánkovi?

burina111
19. nov 2007

ahojte kočky, no s našim malým sa k vám pridávame. do druhého mesiaca sme nemali problémy, teraz odrazu v treťom tak každý druhý den je to príšerné. malý kope nožičkami, stáča ako slimáčik, plače až sa mu trasie bradička. fakt som bola zufala, nevedela som, čo robiť. ale ked tak čítam, čo robíte vy, tak asi som to robila všetko správne a už nič iné nepomáha. teda u nás zaberá ked bruško pomastíme mastou pupík v prostismere hodinových ručičiek, dávame ked je kolika 1ml injekčnou striekačkou do ustočiek ESPUMISAN L pre deti, to nám zaberá 100 percent no a rektálna rurka, bez toho malý je až fialový od tlačenia a nič. potom sa nosíme ako "lietadielko" tak pol hodinu a je po kolike ale je to príšerný pohľad.už aby to bolo za nami. tiež neviem, z čoho by to bolo. dávam si pozor na stravu. asi je to proste tak, že chlapci majú koliku častejšie.
tak sa držme baby...
😠

andy.a
19. nov 2007

ja som so synom koliku nezažila,ale s dcérou som si to "užila"..myslím ale ,že už je to za nami..konečne../klop-klop/..veď už máme vyše 5 mesiacov.. 😉

a zasa iné problémy pred nami..zuby.. 😒

petrulla
19. nov 2007

Nedá mi nepridať sa 🙄
U nas vladne kolika vládne od 2 tyzdna. Teraz uz mame 7 týzdnov a stále nie sme za vodou ☹
Nasho maleho tiez krci ako červika a krici o zivot. Ale nas to chyta kazdy den v inom case. Jeden den doobeda, za dva dni zase poobede. Uz sme to absolvovali aj v noci 😝 a tak .... kazdy den zmena 😀
Ked tak citam, tak vidim ze priznaky su rovnake u vsetkych deti. Pouzivame kvapky SAB, uz ich davame do kazdeho papkania - ale velke zmeny nevidim. Pri predtave, ze to bude trvat do 6. mesiaca ... 😲 😝
Skusili sme aj feniklovy cajik, aj som mala pocit, ze to trochu pomohlo. Len neviem kolko toho cajiku moze drobcek vypit ( naraz/denne)??

kika25
30. dec 2007

Ahojte maminky 🙂
Nasa malinka ma dnes 3 tyzdne a kolika nas trapi uz asi 2 tyzdne...zacina sa okolo osmej vecer a plac konci az po polnoci. Vyskusali sme espumisan v kombinacii s masirovanim bruska pupikom, pijem caje pre kojace mamicky a obcas si urobim vlastny, teda zalejem si 1 kavovu lyzicku celej rasce vriacou vodou, precedim a pijem...malinka sa pekne vyprdka 😉
Po ddobrati espumisanu sme konecne zohnali Infacol, zabralo,aj ked mi je to zahadou, lebo v zlozeni obsahuje rovnaku latku aj mnozstvo ako espumisan...takze odporucujem, my mame uz 2 noci celkom pokojne babatko, teda aspon neplace tak srdcervuco a bolestivo...no a hlavne trpezlivost 🙂

zuz11
1. mar 2008

veverica • 1d • 20. feb 2008 o 17:19
chcela by som poprosit vase rady a skusenosti s kolikou, do kolkych mesiacov trvala u vasich drobcov a co vam pomohlo ju prekonat, pripadne uplne odstranit.

Viem, ze su tu vseliake temy kde sa kolika rozobera, ale je tam strasne vela informacii a treba si na to najst vela casu a hlavne tam nenachadzam nic co by som neskusila ☹

Ja som vyskusala Sab Simplex, Espumisan L, Infacol. Popri tom masaz bruska, rozne caje, ktore som neskor prestala davat, lebo som sa docitala, ze aj tie mozu robit viac zle ako dobre. Taktiez som davala teple obklady na brusko a mudr mi povedal, ze teplom sa roztahuju plyny a je to este horsie.

tribitka • 1d • 20. feb 2008 o 17:26
fúúúúúúúúha, tak to si vyskúšala fakt všetko.....
aj my máme problémy s kolikou, nám najviac pomohla masáž každú hodinu, aj ked malá plakala a ešte mi suseda dala rascovú kvapky, tie malej veeeelmi pomohli.....

janka07 • 1d • 20. feb 2008 o 17:27
ahoj veverica.....my sme si s kolikou vytrpeli svoje.....vela placu, neprespatych noci, nervov ☹ bolo to strasne....tiez som vyskusala vsetko mozne.....nic nam nepomahalo, takisto mi vela ludi vravelo, ze to treba len cas, lenze ja uz som bola zufala, nevladala som....a nakoniec, ked maly dovrsil 3 mesiace, kolika akoby zazrakom zmizla....netvrdim, ze ho obcas brusko neboli, ale uz to nie je to co predtym....teraz su uz opat ine problemy 😵 drzim ti palce a pevne nervy (fakt by som to uz nechcela zazit) 😵 😵 😵 😉

veva55 • 1d • 20. feb 2008 o 17:27
tie rascove kvapky sa daju aj niekde kupit? My mame strasne problemy s kolikou a tiez uz som vyskusala snad vsetko.

veverica • 1d • 20. feb 2008 o 17:28
Rascove kvapky? To sa vari, ci kupuje?

Inak pocula som aj o Baby Calm kvapkach vraj su na prirodnej baze, ale zatial som neskusala. Mate niekto skusenosti?

tribitka • 1d • 20. feb 2008 o 17:30
tie kvapky má suseda z Anglicka, volajú sa Gripe Water... ale také niečo podobné sa určite predáva aj u nás....

janka07 • 1d • 20. feb 2008 o 17:32
veverica, rascovy vyvar som davala aj ja, ale este viac ho bolelo brusko a takisto aj tie baby calm kvapky, je v nich fenikel a nasho z toho este viac krutilo, takze nam nezaberalo fakt nic..... ☹

veverica • 1d • 20. feb 2008 o 17:37
janka no prave koli tomu feniklovemu oleju som ich este nevyskusala. Inak ako zistim, ze uz mu ta kolika presla? Pravidelne kazdu noc je hore a zacne plakat po chvili si poprdi, ale dost silno a hlasno a potom uz je lepsie, ale niekedy ho utisim len tym v noci, ze mu dam mlieko (to dostane max 1x za noc a este 1x dostane caj), ale do 2 mesiacov prespal celu noc a teraz je kazdu noc zle, cez den je to lepsie lebo je viac zaujaty okolim.

janka07 • 1d • 20. feb 2008 o 17:42
vies co, ten problem v noci mame aj my, no nemyslim ze je to kolika....nas sa celu noc prehadzuje zo strany na stranu a potom zacne plakat...popritom silno tlaci a velmi tazko si prdne...tiez neviem co mam robit??? 😢

veverica • 1d • 20. feb 2008 o 17:48
Jani uz som si myslela, ze sme jedini ani nevies ako mi odlahlo, ze v tom nie som sama. Co si skusala?

alami • 2d • 20. feb 2008 o 18:14
s kolikou človek nič nenarobí, treba len vydržať. ono to v 3 mesiacoch naozaj prejde. Dovtedy môžte len pomáhať bábätku, aby mu boloakosi "ľahšie", keď mu je "ťažko". Pravidelne dávať sab simplex s každým jedením, nenechať bruško zachladiť, tým že bude nahé napr. pri prebaľovaní a keď je najhoršie pomáhať mu rektálnou rúrkou. vtedy z neho ide "všetko" von a takmer vždy sa mu uľaví. Dr mi radila aj uložiť ho do polohy ritkou hore, kolienka pod seba, aby sa plyny ľahko dostali von, stúpajú nahor. no a najdôležitejšie - mať pevné nervy a zachovať si kľud, aby sme bábätko neznervóznili ešte aj my.

janka07 • 1d • 20. feb 2008 o 18:22
ja ho davam spinkat na bok, trosku viac ho predklonim, je aj na brusku aj na boku, neviem ci si ma pochopila...ja tak velmi rada zaspavam....zaspi bez problemov a bez bolesti....no a potom v noci ked to zacne sa ho snazim chytit za rucku aby ma citil, alebo sa k nemu pritulim, alebo opat skusim tu polohu na boku...ja som totiz pritiahla maleho postielku k nasej a z jednej strany som dala zabranu dole, aby som k nemu mala blizko....ty si co vyskusala?

janka07 • 1d • 20. feb 2008 o 18:28
veverica, zabudla som ti este povedat, ze uz tyzden mu davam Infants Dophilus probio prasok a myslim, ze je to lepsie....aj zacina pekne sam kakat, lebo my sme mali aj problemy s kakanim....nepomahala nam ani mrkvova stava 😒 este viac nas zapekalo.....tak skus tie probiotika....

susik77 • 1d • 20. feb 2008 o 18:41
ahoj, jedine, co fakt pomohlo boli probioticke kvapky bio gaia-ucinok asi po tyzdni uzivania.este vyskusaj, ci malej nevadi, ked jes mliec. vyrobky...moja to mala z toho 😎 prisla som na to na konci 3.mesiaca. nam to odoznelo asi v pol. 4.mesiaca.

elinka27 • 1d • 20. feb 2008 o 18:55
asi fakt kazde dieta je ine, nam Dophlilus nezabral,ale mrkvova stava ano 🙂

iffka2002 • 1d • 20. feb 2008 o 18:56
koliky su des.. musis vydrzat.. nasa dcera ich mala do dva a pol mesiaca. Vsetci mi vraveli- mozes jest vsetko, to nie je z tvojej stravy.. ale som zacala jest len suchare (na skusku) a nevem ci to bola iba nahoda ale odvtedy sa jej ulavilo.. a casto som ju kojila aj to mozno pomohlo..

susik77 • 1d • 20. feb 2008 o 19:03
tie bio-gaia kvapky su silnejsie...myslim, ze tu o nich bola aj diskusia, viacerym pomohli 😉 ale cena dost des-na sk 320 sk, tu v cechach 620 kc 😒

ivec79 • 1d • 20. feb 2008 o 19:10
kedze si skusila vselico, skus aj polohu "na lietadlo" na svojej ruke ti lezi na brusku a rukou mu drzis jednu nozicku, kt. ma zohnutu a dobre sa mu poprdkava. Aj to nam zavse pomohlo, ale inak sme mali 3 mesiace kazdy den hodinovku placu, tlmili to len masaze, tato poloha a SABSimplex. Vela trpezlivosti

susik77 • 1d • 20. feb 2008 o 19:23
to lietadielko aj nam pomahalo 😉

veverica • 1d • 20. feb 2008 o 19:24
tak dakujem za rady 🙂

Zabudla som napisat, ze uzivame probioticke kvapky Biogaia, mam pocit, ze sa to tym zlepsilo. Trapi ma vsak to ze uz bude mat pomaly 5. mes. a stale sa trapime, mozno to uz ani niesu tak koliky, ale je to mozno zapricinene aj refluxom (vraj aj pri nom su problemy s vetrami).
Skusim castejsie nosenie dole bruskom, aj ked mu to zasa nebude robit dobre na ten reflux 😒 , uz ho nekojim takze tym to nebude, co mozem este skusit je ta mrkvova stava, mozem ju mat aj nejaky jeden den v ladnicke, alebo je lepsie robit cerstvu? Idem ju hned urobit a dam mu to este na noc.

Neskusali ste niektora homeopatika na ukludnenie?

dididi30 • 1d, 26tt • 20. feb 2008 o 20:03
tribitka.......tak ja som v anglicu a cakam chlapceka, vraj chlapci trpia viac zapchou tak si tie kvapky poriadim, dik za radu...takze gripe wather? tak uz aj idem na to, diiiiiik 🙂

janka08 • 1d • 20. feb 2008 o 20:17
skus kvapky babycalm 🙂

lu777 • 1d • 20. feb 2008 o 20:54
holky, zrovna jsem hledala víc info.. taky se nám ty koliky nějak rozjely od pátku a zkusila jsem masáž olejem na koliky, nahřívací polštářek, cvičení nožičkama.. rektální rourka zabrala jednou, teď několikrát vůbec ne.. Sab simplex pomáhá že to není tak hrozné, ale pořád dost brečí a je mi ho líto..
taky dávám fenyklový čaj, to trochu pomohlo.. ty probio kapky mi nabízeli v lékárně, ale ta cena 🤐
dr. mi říkala, že ho mám nosit hodně v klubíčku - ale jak ho do té polohy dám, tak protestuje nebo úplně chytne hysterický záchvat 😒
vždycky se to rozjede po jídle a pokud nemá koliku tak má tak hodinu šlukačku a ublinkává.. a to odříháváme a krmím pomalu (jsme na Nutrilonu) a dávám delší pauzy mezi jídly..

tak ještě zkusím ty kapky Baby Calm a uvidím.. nebo je prý Nutrilon Comfort, ten by měl být lepší na žaludek

janver • 1d • 20. feb 2008 o 21:29
lu, aj my sme mali nutrilon comfort, pomohol, ale dávala som aj BIOGaia, sú to výborné kvapky, u nás trvali večerné plače od 21,00 - 02,00 hod. každý jeden deň od 2. týždňa až do 3 a pol mesiaca. Myslím si, že pomohli hlavne tie kvapky.

lu777 • 1d • 20. feb 2008 o 21:55
Janver: aha.. a to jsou ty drahé, viď? no u nás to není v pravidelnou hodinu, ale teď po každém jídle, někdy to přejde za pět minut, někdy za půl hodiny, někdy za tři hodiny 😒

veverica • 1d • 20. feb 2008 o 22:01
lu777 skus vysadit ten cajik, niekedy aj fenikel a hermanek skodi, skus aj nedat teple obklady, teplo roztahuje plyny. Inak ak maly ublinkava moze mat reflux, alebo nabeh na neho. Skus preventivne dlhsie nosit po papani a otoc si ho hrbtom k sebe, aby si mu netlacila brusko a tiez mu skus vyvysit polohu na lezanie. Ak je slukacka stikutka tak mu skus dat trosku napit, alebo ho nechaj chvilku par sekund plackat a malo by to prejst.
S tym Baby Calmom by som bola opatrna, lebo tam je tiez fenyklovy olej a ten by mu mohol skodit, ale kym nevyskusas nebudes vediet. Nam celkom zabral Infacol kvapky stoja cca 200,-Sk

susik77 • 1d • 20. feb 2008 o 22:18
ahojte, s tym baby calmom je to individualne, nam zaberal menej ako sab simplex-teda asi vobec 😎

janver • 1d • 21. feb 2008 o 08:39
lu, sú drahé ale pomohli. použila som asi dve fľaštičky, spolu to teda bolo 640,- Sk. stálo to zato. doktorka sa na mňa vždy len usmievala, že veď to nemôže byť až také hrozné, ako hovorím.....my sme sa len s manželom na seba pozreli...vedeli sme svoje, malý v tieto hodiny strašne kričal a niekedy som plakala s ním, lebo som mu nevedela pomôcť.

veverica • 1d • 21. feb 2008 o 08:46
janver, za aky dlhy cas u vas zabrali tie kvapky? Ja ich davam malemu asi tyzden, no posledne dni place viac ako inokedy a som bezradnna ☹. Do kolkych mesiacikov u vas trvala kolika?

veva1 • 1d • 21. feb 2008 o 09:16
odporucam biogaia 😉 neviem ci oni alebo vekom,preslo to za 4 dni 😉 a mame pokojne noci.
veve-tak mozno vobec neplace koli brusku,ale mozno ako nas tomi ze chce jednodccho spinkat a sam zaspat nevie.

kolika netrva cely den,vacsinou prichadza v tu istu hodinu par krat do tt. mozu mat miminka skor problem s plynatostou,ked sa velmi nahlcu. no uz som velmi mudra a pritom si tiez s tomaskom velmi casto poplacem,ked ho neviem utisit 😀 le viem ze brusko to uz nie je ,lebo to bol 100xhorsi plac

zuz11
1. mar 2008

jusnina • 1d • 21. feb 2008 o 09:27
Jediné co zabírá je čas. Vyzkoušela jsem kromě zaříkávání snad všechno a zlepšilo se to až ted co se otáčí na bříško a víc se sám hýbe. Někdo má kliku a přejde to ve třetím měsíci (odtud název tříměsíční kolika) a někdo jí nemá a nazbaví se toho dokud mimčo nezačne lézt. U nás to bylo tak strašný že odmítal i jíst, protože jak začal, spustili se mu i střeva a bylo zle. Neříkám že je vše ok, ale je to o 80% lepší. A co můžu doporučit na zmírnění je fenyklový olej od Hádka a mazat při každém přebalení. Je to mnohem lepší než Pupík nebo Flatulin. No a občas mimískovi pár lžiček fenyklového čaje, doporučili nám to dvě dotktorky. Já ho piju denně litr.

janver • 1d • 21. feb 2008 o 09:58
veverica, keďže kvapky sú od ukončeného 3.mesiaca, neodvážila som sa dávať mu ich skôr, takže až keď mal 3.mesiace. Dva týždne som mu ich dávala, potom to prešlo, bolo to určite ale aj vekom, po 3.mesiaci to vraj zvykne samé postupne prechádzať...

janver • 1d • 21. feb 2008 o 10:02
ale potom zase prišli zuby...najprv spodné...potom vrchné...človek sa toho plaču asi nezbaví... 😠

gilotek • 1d • 21. feb 2008 o 10:31
holky, takže myslíte že můžu dát malému trochu fenykl. čaje na lžičce? A malinkej dotáze. Jak hluboko mám zavést tu rektální rourku? 😀 Zkoušela jsem to několikrát a a ani prd 😨

suki • 1d • 21. feb 2008 o 11:13
malá měla koliky 4 měsíce a pekelný po každým kojení hodinu až dvě a pak okolo vánoc měla 4 měísíce to prostě z ničeho nic přestalo. Já jsem dávala Baby calm a myslím, že to celkem pomáhalo. Mám kamaradku, co její malinký syn trpěl brutálně na koliky, že nakonec navštívila dobrou homeopatku, tak jí dala nějaké kuličky, které dávala kámoška pšímo malému a koliky jsou od té doby pryč. Tak nevím, ale třeba mu to fakt pomohlo, kdyby to malé pokračovalo a měla koliky tak bych to taky zkusila, není nic horšího než vidět ty dětičky trpět.

vendy01 • 1d • 21. feb 2008 o 11:55
Ahoj, tal u nás nejvíc zabíraly pevný nervy! 🙂 Bohužel... Vyzkoušeli jsem snad všechny druhy kapiček..fenyklovej čajík..cvičení s nožičkama, mastičky na bříško..masáže...teplou plínku na bříško..rektální rourku..prostě nic nezabíralo!! Celé šestinedělí jsem spala v noci pouze 2h, malej po kojení pořád brečel, že jsem s tim málem sekla,ale asi ve dvou měsících nastal zlom. Konečně 🙂 Malýmu budou pomalu 3 měsíce a už prdíkuje sám (jak starej chlap 😀 ).. Hlavně vydržte!!!!!! 🙂

strociatka • 1d • 21. feb 2008 o 11:57
ahojte, u nas je to podobne, rektalnu rurku uz pouzivam denne, ale bojim sa, ci to malej nemoze ublizit???

vendy01 • 1d • 21. feb 2008 o 12:06
Ublížit myslím ne, ale slyšela jsem, že si na to může navyknout a pak jí to samo může jít špatně..

gilotek • 1d • 21. feb 2008 o 12:07
strociatka: a jak hluboko tu rekt. rourku dáváš? U nás ani prdík po použití, a malej se pořád kroutí a brečí 😢

strociatka • 1d • 21. feb 2008 o 12:10
snazim sa ju dat co najviac, ale nikdy nejdem proti jej tlaku, ked ma pusti tak dam aj celu dnu a ked nie, tak nie

gilotek • 1d • 21. feb 2008 o 12:11
aha tak to já dávala asi jen 3 cm 😕 To je asi ten problém co? 😅

strociatka • 1d • 21. feb 2008 o 12:15
to neviem, manzel ked videl ako hlboko som jej to dala, tak na mna vrestal, ze jej to tam ostane, ale netreba sa bat, stacilo pritlacit kolienka na brusko a bolo to vonku aj na koberci aj mne sa uslo 😀

ji.black • 21. feb 2008 o 22:49
Také jsem si s malým užila koliku, trvalo to 3 měsíce a týden, v podstatě většinu času strávil někomu v náručí (v klubíčku) a polovinu času řval jako tur. Vyzkoušeli jsme Sab simplex, carminativa, příšerně drahé probiotické kapičky a Baby calm, nezabralo to snad vůbec, možná jen trochu ten baby calm. Také jsme masírovali bříško a cvičili s nožičkama, těžko říct, jestli to mělo nějaký efekt. Jedině pomohlo zabalit pevně do zavinovačky (na noc přivázat ručičky k tělíčku) a dát dudlíka (ač jsem ho původně nechtěla, nakonec jsem zkusila všechno a dudlík trochu pomohl). Později jsem si přečetla v časopise, že kolika neznamená bolest bříška, ale že je způsobena nezralostí nervového systému. Asi na tom něco bude, myslím, že ta bolest bříška je jen spouštěcí element a že to miminko reaguje přecitlivěle úplně na všechno. Takže se člověk asi musí obrnit trpělivostí a také poprosit babičky nebo kamarádky o pomoc, protože jinak je to na zbláznění.

veverica • 1d • 22. feb 2008 o 11:08
babule tak som si vcera nastudovala jeden clanok na nete a zistila som, ze problemy co sa mozu javit aj ako kolika resp. meteorizmus, neklud, nespavost, ekzem a ine... moze byt sposobena alergiou na kravske mlieko. Tak idem prave do lekarne a skusim kupit ine mlieko. Ak by ste niektora chceli a mate pocit, ze vasi drobli netrpia na koliku, ale nieco podobne tak vam preposlem link mozno vam pomoze. Ja som na tu koliku skusila uz naozaj snad vsetko a nic nepomohlo. Co som si ale vsimla je, ze ako som ho zacala prikrmovat UM tak sa mu tie prejavy zhorsovali. Inak dnes sme mali lepsiu noc ako tie ostatne, zobudil sa "iba 8x" 😀

viera78 • 1d • 22. feb 2008 o 11:21
veverica my sme presli na UM vyzivu papal bebu od rana az do vecera mal aj 4krat koliku uz mi ho bolo luto tak sme presli na nutrilon comfort a je to lepsie sem tam ho potrapi brusko ale nie az tak casto.

janver • 1d • 22. feb 2008 o 11:23
veve, prečo si ho začala prikrmovať? Mala si pocit, že je hladný alebo si mala málo mlieka?

veverica • 1d • 22. feb 2008 o 14:59
viera78 aj my sme mali bebu a uz som ju zmenila na Nutrilon HA, ale aj tak sa mi zda, ze to neni ono. Uz mam ten Pepti tak ho skusim.

janver zacalo to tak, ze som ho 1x denne prikrmovala, potom postupne zacal strajkovat a nechcel sa prisat, nasledne na to nam zistili reflux a aj ked sa uz aj horko tazko prisal tak to potom vsetko vygrckal lebo mu to bolo riedke. Teraz ho uz nekojim, ale zistila som, ze problemy sa zacali ked zacal dostavt UM.

janver • 1d • 22. feb 2008 o 23:06
nuž, najlepšie je len kojiť, to je jasné, ale mne tiež lekárka raz povedala, aby som si to s prikrmovaním rozmyslela, lebo keď sa začne MM a UM v brušku dieťaťa biť, tak to bude mať na koliku ešte väčší dopad. Tak som tie krízy vždy nejako pretrpela a doteraz kojíme a UM nedávam. Ale ak ste mali samozrejme problém s refluxom, tak si to musela riešiť inak. je mi to jasné.

lu777 • 1d • 22. feb 2008 o 23:37
no my jsme plně na Nutrilonu, takže u nás se v bříšku nic nemísí a ani nemůže mít koliky od toho co jsem snědla nebo nesnědla a stejně to má skoro po každém jídle 😒
vyzkoušela jsem kdeco, masáž, rektální rourku, čaje, nahřívací polštářek, cvičení, včera i kapky Baby Calm a nic moc.. jediné co pomáhá jakžtakž je Sab, ale musí ho být tak 15 kapek fakt do každé lahvičky.. a nošení v šátku, tam se mu asi ohřeje bříško plus ta poloha mu asi nějak pomáhá..

danielala • 1d • 23. feb 2008 o 00:55
Veverica a nerozmyslala si, ze prejdete na tretie mliecko? Trebars na Sunar? Zevraj je lahsie stravitelny ako Nutrilon ci Beba? My sme sice na Bebe H.A. a koliky sme nikdy nemali, ale aj nasa detska lekarka hovorila, ze najviac sa jej stazuju na zapchy a koliky maminky, co krmia Nutrilonom. Tak ale potom nechapem, preco ho aj ona vzdy odporuca...

lu777 • 1d • 23. feb 2008 o 03:41
Danielala: to vážně? no Nutrilon a Beba jsou nejlepší kvůli tomu, že tam mají něco na imunitu a tak a je to nejbližší mateřskému mléku..

lu777 • 1d • 23. feb 2008 o 03:42
ale jinak všechny děti známých co měli koliku, tak byly kojené...

veverica • 1d • 23. feb 2008 o 08:54
daniela skusam teraz mlieko co neobsahuje BKM tak uvidim, lebo uz si myslim, ze to ani nemusi byt kolika, ale len nieco co mu nerobi dobre v brusku a mame aj viacero priznakov co sa vyskytuje pri BKM, ale lekari su neni velmi ochotni mi v tomto smere pomoct a poradit tak uvidim. Neviem co sa zmenilo ci fakt to bude tym mliekom, ale malicky sa mi zda byt kludnejsi a mam pocit, ze sa mu aj ako keby ulavilo trosku, ale mlieko mame zmenene iba od vcera takj neviem.

zdenik123 • 1d • 23. feb 2008 o 09:45
Ahoj holky,
tak u nás je to už měsíc tak nějak jak píšete...malá brečí...u jídla...začne pít a slyším střívka...škrundat...a za chvíli hroznej řev...někdy lahvičku vypije, ale brečí zase potom..., jindy jí vůbec nechce...a ani prso.
Já odstříkávám...z prsu pít nechce....a teď posledních 14 dní už přikrmuju nutrilonem...protože mi mlíčko dochází...ale už jsem zkusila taky všechno, babycalm, sab....trápila jsem se, že to z mojí stravy...ale přesně, dělá to i po nutrilonu...i jednou po čaji-ale ten jí moc nechci dávat...třeba se ještě mlíko rozjede...
vzteká se...někdy hned jak se jí dotknu lahvičkou pusy...tak snad to přejde...protože to jsou nervy u každýho jídla...pak jí nechám sklidní se a vypije třeba i 130 ml...

veverica • 1d • 23. feb 2008 o 10:54
baby skuste ten Infacol nam zabera najlepsie, stoji sice okolo 200,- Sk, ale obasahuje aj nieco co babatkam zmierni aj bolestive krce.

slavka29 • 1d • 23. feb 2008 o 18:26
Ahoj veverica a ake mlieko teraz davas?

jahodka11 • 1d • 23. feb 2008 o 22:18
danielala, tak nam zasa koliky prestali, ked sme zacali davat nutrilon 🙂 ale myslim, ze to s mlieckom nema nic moc spolocne, skor je to vyvinom a pocase prestanu koliky...
veverica, u vas si ale myslim, ze by koliky uz nemali byt, domahaj sa vysetreni, nech malicky netrpi a vy s nim :(

mem • 1d • 23. feb 2008 o 22:28
ahoj, nam tedy pomohlo noseni v satku, tak hodku denne, pekne se prohralo a promasirovalo brisko, jinak cca jednou denne je u kojeni boj nekdy i revem, tak proste prestanu, ponosim, nahreju polstarek a vetsinou uspesne kojeni dokoncim. svoji stravu velmi hlidam, piju litry fenyklu, ale rve mi sem tam stejne, tak nevim 🙂 a vetsinou, kdyz si po par dnech uvedomim, ze je klid, tak to vetsinou zakriknu 🙂

veverica • 1d • 24. feb 2008 o 17:35
slavka davam teraz Nutrilon Pepti, snad sa to zlepsi 😒

petrulla • 1d • Dnes o 17:42
Ahojte, my sme kombinovali MM a nutrilon, skoro od zaciatku. A 10 týždňov sme si museli odtrpeť 😉
Bolo to strašné, ani kvapky ani obklady ani cajik. Jedine co mam pocit ze pomohlo bola masticka na brusko Pupik. To uz som vyskusala zo zufalstva a mam pocit, ze to troska pomohlo. Inak - treba len trpezlivost

zuz11
12. apr 2008

silvikaa • 1d • Dnes o 10:14
Ahojte, prosim o radu,

maly ma od zaciatku tohto tyzdna koliky - aspon myslim, ze su to koliky. Prdka, ma aj stolicu tak 2 krat denne, ale potom zacnu tie krce a je to hrozne. obcas to ma po kazdom jedele, inokedy len vecer ci rano alebo v noci. zacne sa mu to cca po hodine a pol , co papal, niekedy az po dvoch. davala som sab simplec, ale nezabera. odo dne skusam espumisan.
mam doma aj viburcol cipky, ale neviem, ci mu ich mam dat a neviem ako casto? mate niekto skusenosti aj s kvapkami infacol?
poradte mi ako bojovat s kolikou , ako tisit babo....ved on tak strasne plakal, ze som plakala aj ja. masirovala som mu chrbatik, ritku, brusko, ale zabera to len do dalsieho zachvatu placu. je to strasne.

vopred dakujem za rady.

iffka2002 • 1d • Dnes o 11:03
ahoj silvi, asi ti temu uzamknu, uz tu podobne su...

https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

emita • 1d • Dnes o 11:14
Kolika sa prejavuje žltozelenými stolicami. Nám pomohli Sab, ale kamarátka užívala infacol-pomáhali. Ak má koliky treba aj upraviť stravu. Nám doktorka zakázala všetky čaje. Iba mlieko a vodu môžeme. A pomáha jesť banán a vajíčko natvrdo a samozrejme nejesť všetky ostatné veci čo spôsobujú nadúvanie bábätka.

srnkamt • 1d • Dnes o 14:00
...ahoj silvi,ja som pouzivala infacol...zabera vyborne...mne ho doktorka kazala davat pred kazdym papanim...mala je srtasne kolikova...jednu kvapku na jazyk...ak by boli potiaze moze sa zvysit na dve kvapky...espumisan malej posobil ako naduvadlo...nemohla sa vyprdkat a ked si konecne prdla tak tak vrieskala ze som ju nemohla ukludnit...ale tie krce nemusia byt len ob. kolika...porad sa s doktorkou..

kikica
12. apr 2008

ahojte baby,mam 2 mesačne babo,a ma UM Nutrilon Ha najprv som použivala sunar ten nutrilon mame asi mesiac a maly asi 5 dni do zadu prestal kakat myslite že je to nutrilonom? alebo ma koliku som prvorodička tak sama neviem ked mu dam rurku tak sa vykaka take tmave zelene a tuhe idete to z neho tažko chudačik moj ak viete skuste nejako poradit ci zmenit stravu alebo niečo na kakanie.caje som už skusala

elize
12. apr 2008

ahojky, zelenu stolicu moze mat z toho UM. UM obsahuju vela zeleza a potom babatko tazsie kaka. Ak by mal koliku tak by plakaval bez ohladu na to, ci je vykakany alebo nie a zvacsa v tu situ hodinu. Nam pri nekakani pomohol SabSimplex /15 kv pred kazdym jedlom/, mast "pupik" na masirovanie bruska, cvicenie nozickami a feniklovy caj.

tomaskokat
12. apr 2008

My sme používame sabsimplex ale nič moc. Patko je kojený len večer mu dávam bebu lebo to čo by mal odo mna by mu nestacilo ani ako predjedlo 😀 ☹ tie kvapky mu nezaberali a po 4och dnoch sa konečne vykakal tiež to bolo zelené a husté tak asi to tak má byť.(dúfam)Je vôbec normálne aby tak dlho nič?

aschin
13. apr 2008

Ahoj Kikica, docela bych verila, ze to bude tim Nutrilonem. Moje mala to mela podobne. Proto jsem presla na mlicko Hipp Ha 1. Od te doby nemame nejmensi problem s vyprazdnovanim. Ta zelena barva je taky normalni a je zpusobena prave tou nastepenou bilkovinouv v tom hypoalergennim mliku. Od te doby jsou trosku lepsi i ty koliky, ze to neni kazdy den. Jinak uz jsem taky vyzkousela asi kdeco vsechno a mam pocit, ze to funguje akorat chvili, pak musim zkusit neco noveho...... Sab nam pomahal trosku, BabyCalm taky. Vyzkousela jsem i Gripe Water, ktera je moc dobra. Obcas davam i Lefax (muze se jen s cajem) a Hylak. Ten byl myslim dost ucinny, ale chutna fakt hnusne, takze mala rvala vzdycky jak tygr, tak jsem se zatim na to vykaslala. Jinak porad mazeme Pupikem a Weledou, cvicime nozkama, chovame v ulevovych polohach, ale asi nejlepsi je satek nebo dat do kocaru a vyrazit ven. A dekuji ostatnim maminkam za jejich tipy.