Kolika u detí. Máte niekto skúsenosť? Čo pomáha?

zuzig
10. júl 2006

Máte niekto skúsenosti s kolikou u detí?Čo pomáha?

blumka
21. jún 2010

@lenocka84 uz 4,5 mesiaca...no prve mesiace pila Juli tiez vela ale postupne si to znizovala, resp. ostavala stale na tom istom..su dni ked vypije aj 900ml ale to je tak 1 za tyzden. Taka klasicka davka je 800ml, no ale ako vravim, niekedy jej staci 700ml...ked jej dam viac grcka a boli ju brusko...a pritom priebera poriadne...ma len 4,5 mesiaca, porodna vaha bola 3400g, klesla na 3210 a teraz ma 7,5 kg

lenocka84
21. jún 2010

@blumka my sme mali porodnu 2200g, kedze v 35tt narodeny.
tak neviem, moj ked dopije by este aj pil, cuca cumel ako blaznivy.a je jedno ci mu dam 100ml alebo 130ml na davku, vydrzi rovnako, max do 3hodin

blumka
21. jún 2010

@lenocka84 toto robila aj moja ale zistila som ze cumel necmula kvoli hladu ale kvoli tomu ze ju pali zaha, vracalo sa jej mliecko a ona to tym zahanala. Tak som jej neskor nedavala viac, proste som jej nechala ten cumlik, ked neplakala od hladu a cumlikom sa ukludnila to bol pre mna signal ze nie je hladna, len ju nieco ine trapi
aj ona vypije kolko jej dam a tiez vydrzi rovnako dlho ci ma menej alebo viac, preto jej dam radsej menej, ked jej staci, aj pocikanych plienok ma dost, takze ani dehydrovana nie je...

lenocka84
21. jún 2010

@blumka len ked mu dam menej tak reve o ivot, aj ked mu damtych 100ml tak cumle mna, ruky, vsetko co mu pride k ustam. takze ostat na tych 100? po 130ml je zvycajne kludny, a tie pije uz asi 2tt

blumka
21. jún 2010

@lenocka84 ked neplace tak nechaj tych 130ml...kazde babo je ine, mas asi poriadneho jedaka doma 😉

lenocka84
21. jún 2010

@blumka vyzera tak ze ano, by len jedol, obcas mije do placu kolko papa
snad ho ine neboli, dufam

blumka
21. jún 2010

@lenocka84 ono sa to upravi, dost malinky sa narodil tak dohana

lenocka84
21. jún 2010

@blumka to mi je jasne, v 7tt mal 4270g

lila794
22. jún 2010

@blumka a ako Juli? Este kolikujete, ci jej to uz preslo? My mame o tyzden 3mes. tak som straaasnne zvedava, ci to trochu povoli, lebo stale je to o nicom 😝

blumka
22. jún 2010

@lila794 my uz mam za tym 😉 uz si ale nepamatam kedy to prestalo..ale chvalabohu uz len malokedy ma problemy a reve ako tur...

frisca22
22. jún 2010

Zdravím maminy 😉 , přihodím taky naši story o bolavém břísku, prdících a kolikách 😖 třeba pomůže pak některé z maminek🙂 Náš prcek měl s bolavým bříškem velké problémy! Na netu jsem hledala info o mlíčkách, radila se s kamarádkami a mudrou, jen abych ho netrápila ještě víc. Kamarádka mi doporučila Bebu Sensitive, protože měli stejný problém a Bebu jim doporučila jejich Dr. Na netu jsem si našla, že obsahuje bakterii Lactobacillus, ta zklidňuje trávicí trakt miminka a omezuje koliky. Nám taky sedla, koliky a bolení postupně vymizely 😉

blumka
22. jún 2010

@frisca22 Juli Beba sensitive zapekala 😉 co sadne jednemu nemusi sadnut druhemu..

turtle
23. jún 2010

ahojte,ja by som sa chcela opytat na gel pupik,poslala mi ho kamoska z ciech,tak ho uz konecne mam...ako casto sa moze pouzivat a po akom case by mal zabrat?ak ma niekto s tym skusenosti,tak poprosim o radu.dakujem

lila794
23. jún 2010

@turtle a na Sk si ho nezohnala? Ci ty si asi za hranicami, vsak? Synkovi trochu zaberal, mozes hocikedy, ked sa krci a neviem presne ako rychlo zabral, ale asi hned. Dr. mi vsak povedala, ze tie geliky velmi nepomahaju, to len ta masaz, ked sa im to natiera. 😉

blumka
23. jún 2010

@turtle ja som tym pupikom masirovala pred spanim po kupani a hned potom som zabalila do plienky...on je taky ako napr konska mast ze po masirovani a prikryti aj hreju a aj to pomaha pri kolike

ellysa
23. jún 2010

ahojte, tak nám sa ku kolike pridružila aj tichý reflux, odporúčanie homeopatiká gastrocynesine a lycopodium clavanum a večer premasírovať bruško trezalkovým olejom,

lila794
23. jún 2010

@ellysa, nam tiez takto, ked mala malá mesiac dostavil sa reflux, grckame furt, je to na nervy!!! Ale musim povedat, ze aj ked stale grcka, uz z toho az tak nepalce. My sme davali sirup Gastrottus, po kazdom kojeni na cumlik, obsahuje aj simetikon, takze pomahalo aj na koliku a protirefluxovy rezim. Ono to skonci, ked skoncia aj koliky. U syna bolo to iste.

turtle
24. jún 2010

@blumka dakujem za radu,tak ja to skusim pred tym spanim po kupeli,a ako casto sa moze ten pupik davat?aby som to nejak neprehnala🙂

turtle
24. jún 2010

@lila794 ja som v zahranici,presnejsie v irsku a tu som sa na to pytala a nevedeli ani o com hovorim,tak som si to dala poslat cez kamosku..tak uvidime ci aspon trosku pomoze,kolika nam uz asi skoncila,uz neplacu tak ako na zaciatku,aj vecer je to uz lepsie,ale tie bruska ich este stale bolia,a miriam ma strasne krce pri papani...

blumka
24. jún 2010

@turtle mozes aj pri kazdom prebalovani,

ellysa
25. jún 2010

@lila794 áno aj nám tak doki povedal, že to odíe spolu, skúšame to AR mlieko ale nejak nám nesedí, asi je moc ťažké, takteraz jej zasa máme dať najskôr to AR nech jej zaťaží žalúdoka a potom dopapať sensitivkou tak uvidíme

ellysa
25. jún 2010

a mám malú cez deň nechávať spávať aj na brušku, aj keď je ešte malinká, teraz tak buvá prvý krát a naozaj nie je taká nepokojná

lila794
25. jún 2010

@ellysa, hej, ono to spanie na brusku pomaha, ja ju poobede tak davam 😉 Inak, ona teraz este stale vela grckava, ale mam pocit, ze to palenie v pazeraku jej asi uz preslo, lebo nezda sa mi, ze by jej to grckanie teraz prekazalo. Velakrat grcka a pritom sa usmieva 😀 Tak uz to je super!

ellysa
25. jún 2010

@lila794 no bodaj by ste to tak mali 🙂 , ja tiež dúfam, že nám to okolo troch mesiačikov prejde 🙂 , teraz okolo 5-6 týždňa to vrchol, tak my sme asi v najhoršom, dá sa to prežiť, tak dúfam že horšie už nebude

lila794
25. jún 2010

@ellysa, urcite bude len lepsie. My sme mali najhorsie v tom 6.-8.tyzdni.

martina149
27. jún 2010

No ahojte tak ja som si naivne myslela,že večerný plač už máme za sebou lebo malá už celý týždeň neplakala,ale už 2 deň plačeme zase len sa nám to posunule.Doteraz plakala od 17-tej do 19-tej a teraz plače po okúpaní a vôbec mi nechce zobrať ani fľašu s mliekom do úst až keď sa vyreve tak,že už zaspáva.

blumka
27. jún 2010

@martina149 mozno su to take posledne vykriky..Juli tak mala..najprv poriadna kolika, potom par dni nic uz sme sa tesili ze koniec a zrazu dva dni za sebou znova kolikovy vecer, ale potom zas par dni nic...a tak sa to striedalo az som si ani nevsimla ze kolikove vecery zmizli 😉

martina149
28. jún 2010

@blumka Dúfam,že máš pravdu ja len čakám kedy to už skončí. ☹

blumka
28. jún 2010

@martina149 uz coskoro...u nas to pri prvej dcere preslo tesne po tretom mesiaci a teraz okolo tri a pol... 😉 pre zmenu teraz idu zuby, takze pohodaaaaaaaaaaaaa 😀

lila794
30. jún 2010

Tak my mame dnes tri mesiace a veru zatial ziadna zmena ☹ Ale presne ako Blumka pise, uz bolo celkom fajn, teda, neboli vecerne place, iba sa cez den pucila, ale posledne dva dni bol des, plakala pocas dna aj vecer, krutila, tlacila, fuuuuj. Dnes je lepsie, tak dufam, ze to pomaly skonci. Teda, nie pomaly, ale rýchlo 😀