Kolika u detí. Máte niekto skúsenosť? Čo pomáha?

zuzig
10. júl 2006

Máte niekto skúsenosti s kolikou u detí?Čo pomáha?

blumka
14. apr 2010

jaa...precooo? 😕

ivana2301
14. apr 2010

blumka dávkovať máme sab 5x denne po 10 kvapiek prvý týžden.A po týždni3x denne 10 kvapiek....Menštruáciu nemám aj doktorka s a má pýtala..Fľašku mám kúpenú od MAM antikolikovú...Nekojím lebo maličká prestala chcieť chytať cicík len my celý den revala a revala a ja som nevedela prečo ( asi mala koliku - a ja amatér pri prvom babatku) a ja som urobyla chybu že som sa uchýlila ku fľaške a potom si na nu zvykla a už my nechce chytať cicík vôbec......Akurát sa babuľka zobudila.. tak sa ozvem až večer

latvia
14. apr 2010

a ta predosla foto bola tiez tvoja? 😀 vyzeraju to jak 2 rozlicne osoby 😝 si sa dala ostrihat??

aby ma nezmazali, vravela som ze od roka uz chcem prejst na kravske mlieko? 😀 😉

blumka
14. apr 2010

to robi tych 10kg naviac a ina farba vlasov, ale som to na 100% ja 😀 😀
nie je od roka skoro?

latvia
14. apr 2010

podla mna nie....citala som teraz odporucania europskej spolocnosti pre vyzivu deti ci jak sa to vola a pisu tam ze hlavny dovod, preco kravske odporucaju az neskor je nedostatok zeleza v kravskom...takze ani nie alergia na BKM 😝

blumka
14. apr 2010

a zelezo sa potom nejako inak dodava?

latvia
14. apr 2010

ja by som ho dodavala asi v strave....zelenina, cervena cocka.....kurnik, zas odbocujem od temy 😝 preco som zila v tom ze som v teme umele mlieka??? 😀

blumka
14. apr 2010

a nie sme? 😕 😕 😕 doprcic, v kolike sme...aj ja som bola v tom ze sme v UM 😀 😀 😀

latvia
14. apr 2010

😀 😀 to vies, vidim ta v jednej teme a hned mam dojem ye si len v jednej 😀

ivana2301
14. apr 2010

práve sme prekonali slabšiu koliku ,zase pomohla poloha babatka typ od mamusie 🙂 ...A ešte môžem povedať na vaše odporúčania som si včera kúpila vankúšim s tými čerešňovými jadrami z DM.Nooo super vecička tiež odporúčam.A samozrejme zase jedla maličká iba 100ml.

ivana2301
14. apr 2010

blumka,koľko tebe papká drobec??

blumka
14. apr 2010

latvia asi mame podobne temy v oblubenych 😉 😀
ivanka a co sa robi s tym vankusikom? to akoze fakt pomaha? 😕
moja mala papa 120 kazde 3 hodiny ale v noci len 90...a tych 120 tiez zacala len predvcerom, lebo 90 jej vydrzalo na nejake 2 hodiny a uz sa stavalo za aj castejsie pytala, tak som to zvysila..ale v noci som napr. skusila dat tych 120 a katastrofa, bolelo ju brusko a budila sa este castejsie, tak sme spat na 90 a budi sa kazde 2,5 az 3 hodky

latvia
15. apr 2010

100 je uplne v pohode...moj najnovsie odmieta pit cokolvek....vcera mal 200ml tekutin, cez noc nic, teraz rano 50 😔
ceresnovy vankusik sa da nahriat do truby alebo mikrovlnky a ceresnove kostky v nom drzia teplo....teplo na brusko uvolnuje krce a prdiky 😉

ivana2301
15. apr 2010

latvia- ty maš aké staré babatko?Lebo v pase som nenašla..(aby som mohla porovnať-že ked tebe tiež takto malo papká)

svetlankat
15. apr 2010

Ivana2301, ahoj mozem sa ta opytat, co stoji taky vankus? Aj my mame silne koliky, tak by som ho vyskusala.

mamusia
15. apr 2010

Ivi, mne mala spapa asi 670ml denne a to je poriadny pampuch! Papa iba 5x denne vacsinou, nikedy, ak sa je nposunie cas, tak papa 6x denne, no to uz nemoze vobec vipit tu flasku. My sme sice na UM, co je pravda,ze viac zasiti, ale ak Ti mala pribera,tak si nemyslim,ze je to taky problem. A skus na noc ten vankus,ze jej vylozis nohy hore, ja som ho vcera dala prec a dnes vnoci iba prdkala a budila sa,tak som ho tam nadranom musela davat naspat 😀
Ono je aj taky matrac do kupenia,ale neviem,ze ci nie je len do 4 mesiaca....ale je dost drahy,tak som to vyriesila tym vankusom. 😉
A este, keby viem odzaciatku o vedierku na kupanie,tak by som kupila malej to, ale ja som o tom nevedela,tak mame vanicku,ktoru vobec nepouzivam......ja malu iba sprchujem na takej hubke polozenu 😉 Ale tepla kupel v skrcenej polohe tiez pomaha na koliku.

mamusia
15. apr 2010

A co sa tyka UM,tak moja malinka mala zo vsetkych mliek(co sme skusali)este vacsie tie koliky, od lekarky sme dostali Bebu Sensitive, potom Nutrilon Comfort,Nutrilon.........a jedine,co jej dobre zapasovalo je Sunar, zevraj jej aj dost sladky (no ja som ho nekostovala)ako aj materske mlieko. No france lait som neskusala...
Inak od 4 mesiacov mozes davat kasu, tak skus dat na veceru,viac zasyti a mozno bude lepsie aj s kolikami. 😉 Mozes ju skusit zarobit so svojho mliecka.

latvia
15. apr 2010

ivi, moj ma 9 mesiacov...posledne 2 dni som zufala, lebo sa mu rozpadol dudlik z flase a iny nechce a tento uz nezozenieme nikde...takze nic nechce pit....vcera vypil 100ml mlieka a 100ml caju za cely den, v noci tiez nic a teraz rano 50ml mlieka a zase nic nechce 😒

ivana2301
15. apr 2010

svetlankat vankúšik stojí okolo 4,50eu.mamusia - dakujem za typ-vyskúšam večer ked pôjde mala spinkat do spalne....tebe tiež nepapka neako extra veľa Mne doki povedala že by mala jesť tak 160....dnes som jej dala francuzkeml a nezjedla o nič viac od mojho.zjedla 90.....a dosť sa prito ksychtila ked ho jedla...latvia- verim,že si zúfala.. ☹ a nechce jesť ani ked spinka?-vieš v polospanku.(na našu tiež neplati)ale čitalam že niektoré žienky takto krmia babatka....

blumka
15. apr 2010

ja si pamatam ze Terezka mi tak malo zacala jest okolo piatich mesiacov...tlacila som do nej, bala som sa ze jej nestaci ale ona sa tvarila ze jej nic nechyba..vypila mi vtedy velmi malicko, uz si nepamatam ale urcite to nebolo tolko kolko odporucaju krabice od mlieka alebo lekari...viem ze Juli teraz vypije viac ako ona v 5. mesiaci. Ale najlepsie bolo ze ona stale priberala..ked zacala jest prikrmy tak to s mliekom slo dolu vodou...vypila za den max. 200ml a to tiez len preto lebo som ho do nej tlacila ked sla spat, cize uz bolo v polospanku...od roka to uz bolo len 100 a teraz vypije ked ma chut ale len kakao alebo kysle..a to tiez nie kazdy den a max 100m. Ja osobne mlieko vobec nepijem, takze asi to ma po mne....
mozno aj vase deti sa viac rozpapaju ked zacnu jest prikrmy.
latvia, vy uz papate normalne, nie? ak mala pribera tak by som to neriesila, nie kazde dieta je na mlieko...pohladaj na konovi je taka tema, ze deti odmietali mlieko, mozno ti tam baby poradia 😉

aby som nebola off topic...zajtra idem do dm a kupim ten vankusik...u nas to je take na striedacku, raz reve a vzpina sa, kope nohami a na druhy den nic....pomaly sa dostaneme cez magicku hranickku troch mesiacov tak snad to uz bude lepsie...aj ked musim povedat ze oproti Terezke je toto nic 😅

ivana2301
15. apr 2010

noo babenky mali ste pravdu :prečo maličká nechce piťmoje mliečko .Prišla mrcha 😖 .A tak sa my strašne dogrckala z toho francúzkeho mliečka.takže ostanem radšej pri svojom aj ked pije tak strašne malo....blumka ked si kúpiš ten čerešnový vankúšik určite budeš spokojná...

blumka
15. apr 2010

ivanka, vidis..som bosorka 😀 😀 😀
tak to snad nejako tych par dni vydrzis a potom sa mala isto znova rozpapka 😉

svetlankat
15. apr 2010

no moj namzel uz kupil ten ceresnovy vankusik dnes, a ak sa mozem opytat ako ho pouzivate a kedy?

latvia
15. apr 2010

ked ma mimi koliku, boli brusko, vankusik bud v mikrovlnke alebo v trube nahriat a prilozit na brusko aby hrial a uvolnil prdiky

ivana2301
15. apr 2010

na vakúšiku píšu že to máš hriať 2 min. v mikrovlnke,ale to je veľa je to horúce - ja to tak dávam na 1 min...

latvia
15. apr 2010

alebo este vankusik obalit do plienky aby nebol prihoruci a potom odbalit ked uz bude chladnejsi .... 😅 😀 😉

svetlankat
15. apr 2010

Ďakujeme, vyskúšame a dáme vedieť. Aj dnes celé doobedie preplakala, poobedie je už o trošku lepšie. Uvidíme čo večer prinesie.

ivana2301
16. apr 2010

ahojte,ešte vam chcem povedať,vankušik s čeršnovými kôstkami sa dá aj využiť aj na nahrievanie cicíkov 😅 -je to super .už si nemusím máčať uterák v horúcej vode a prikladať. Ale prikladám si vankušík a mliečko super tečie-hned sa lepšie odsáva 😉

mamusia
19. apr 2010

Cau Ivi, co ako ta kolika?
Chcela som sa Ta spytat,ze ako vyzera to vreccusko (ze akej je farby velkosti...)a ze medzi akym sortimentom ho mozno v DM-ke najst?Bo ja ho vobec neviem najst... 😒

ivana2301
19. apr 2010

ahoj mamusia kolika už lepšie-nemá už hysterické záchvaty plaču-chudiatko malé-ale ešte vidím že sa trápi že tlačí a nejde jej prdkať.....(Dnes my zase načurkala na podlahu v kuchyni-musím kúpiť nočník) 😉 Ja som z Martina a tam v dm - ku majú vankúšik pri prsných vložkách dmkových...A je to asi tak 15x 15 cm je ružový alebo modrý skvietkami zabalený v priehladnom sáčku.(ked sa opýtaš predavačky tak ta určite navedie)Ani ja som nemala potuchy ako to vyzerá a poradili my tam