Kolika u detí. Máte niekto skúsenosť? Čo pomáha?

zuzig
10. júl 2006

Máte niekto skúsenosti s kolikou u detí?Čo pomáha?

latvia
13. máj 2010

je tolko vela sposobov ako ulavit babatku a niekedy nepomoze nic 😅
blumi, moj maly na brusku jacal, absolutne neznasal tuto polohu 😔 a ja som sa taaaak tesila ze nam pomoze, lebo viacerym mamickam zabralo ked lezali babatka na brusku 🙂 nam pomahlao aj nosenie v satke...jednak zaspal a bol furt natlaceny na mne a vertikalne, tak mu to asi dobre robilo na brusko

latvia
13. máj 2010

inac, mne sa neskor osvedcilo nedavat ho grgnut vobec.po kojeni lahnut a spat.....a mal menej bolenia bruska..

kaska
13. máj 2010

ahojte, my sme tiez mlai velke koliky, skusali sme espumisan aj infacol, ale najviac nam zabral sab simplex, ale asi az po tyzdni. Velmi dobra masticka na brusko je Flatulin a treba robit pravidlene masaze bruska pri brebalovani - s tou mastickou - v smere hodinovych ruciciek celou dlanou okolo pupceka a potom mlyn - dlanou od hrudnicka az dolu - striedat ruky pritom a jemne vytriast nozickami - nam tato kombinacia veeelmi pomahala a potom hojdanie na rukach....drzim palce, nech co najsor kolika prejde..

latvia
13. máj 2010

a ked uz bolo najhorsie, tak len nosenie v protikolikovej polohe....v noci som sa prechadzala po izbe polomrtva, a on zaspal hned 😅 vyprdel sa, pohojdal sa a bol klud

shaarka
13. máj 2010

dakujem za rady, baby.
jedalnicek mam v pohode, ved uz som z neho nestastna, dokopy nic nejem, tak si davam pozor 😀 ale nie... stravujem sa uplne dietne.
ale nevedela som, ze caje na kojenie mozu naduvat... to fakt??? 😠 tych cajov ja popijem teda dost!

no a ani sa mi nezda, ze by sa maly nahltal vzduchu, ked papa. ale tak to si ani nemusim vsimnut, ze ano. 🙂

shaarka
13. máj 2010

normalne premyslam, ze ci sa to vsetko nezhorsilo, odkedy ho balime nasiroko. menej hybe nozkami, ma obmedzene pohyby.
a masaze? ked ho prebalujem, som rada, ked je relativne v klude, inokedy jaci, dozaduje sa papania. neviem si predstavit este masaz...

a aka je ta protikolikova poloha?

boooooze, iste robim milion chyb a potom si to odnesie ten maly uzlicek 😖 😔

latvia
13. máj 2010

tak tie caje vyluc. obsahuju totiz fenikel alebo rascu a tie mozu niektore deti naduvat, aj ked paradoxne sa tieto caje pouzivaju na lepsie prdiky....ale vyskusaj.dokonca aj zemiaky naduvaju

shaarka
13. máj 2010

jeziiiiiiis...
a ja som si vcera urobila rascovu plievku, ze aby sa maly vyprdkal! to som teda urobila praveze zle?!
tak co teda? ja uz som z toho jelen 😢 😢 😢 😢 😢

latvia
13. máj 2010

hej, balenim nasiroko si nemoze pokopkat nozickami a preto ma vacsie koliky....ake ste mali klby ze musite balit?
protikolikova poloha .....skusila som sfotit mojho maleho, ale uz je velky tak tie fotky stoja za prd 😀 ale snad pochopis jak ho asi mas natocit 😉 podstatne je, aby mu prdelka visela vo vzduchu, nozicky pritlacit co najviac k hrudniku, niekedy az cmucha nozicky 😀 nerobit ale hned po jedle, lebo sa mi parkrat pogrckal, ked si stisol brusko...a takto som s nim chodila a hojdala ho a natriasala

latvia
13. máj 2010

no, niektorym rasca na prdiky pomaha, niekomu viac naduje brusko, musis si to odsledovat. skus to vylucit na tyzden a uvidis ci sa nieco zmenilo...ale koliky su u deti caste aj ked by si len pila cistu vodu, tak sa neobvinuj ze nieco robis zle 😉

kaska
13. máj 2010

tak mu skusu masirovt brusko apson hodinu po papani ked bude hore, fakt to pomaha... a nam feniklovy caj len uskodil, tak ho nadulo chudiacika....a mozu mu skodit aj mliecne vyrobky ak jes, aj tie skus na cas vylucit...neboj to prejde..

blumka
13. máj 2010

juli tiez zo zaciatku rycala na brusku, teraz sa uz usmieva a skeri, dokonca na nom aj spava 😅
protikolikovu polohu odporucam, kazdy vecer tak nosime Juli, aj pokuka co nove aj sa vyprdi 😀
shaarka, kolika proste je, pozri, ja nekojim, a mala mava koliky...z coho ked UM je stale rovnake? no proste ju ma...tak sa neobvinuj ze to ty...robis vsetko pre to aby si malemu pomohla 😉

lila794
13. máj 2010

Ahojte, my stale rovnako, pucime a pucime cele dni, do toho sa nam pridal reflux, grckame o 106, nestiham prat a malu prezliekat 😝, prdi dost, ale s takym placom a hroznymi zvukmi. Este stale musime balit nasiroko, mala si nevie pokopkat a tak je to zacarovany kruh. To grckanie ma vlastne z toho tlacenia.

Blumka, ako? Stal sa zazrak? Dufam, ze uz je Juli lepsie!!!

Shaarka, nam tiez z rasce a fenikla vystrajala, dr. nam ju hned zrusila. Aj syncek bol na tie caje citlivy. Ja mam kolikave obe deti, teraz je to sice omnoho horsie, ale neboj, prejde to!!!! Len trpezlivost a pevne nervy. A poskusaj vsetko, co ti baby radia, mozno nieco zaberie. Nam nepomaha absolutne nic, ani kvapky, ani probiotika, cvicenie, polohovanie, masaze - nic! Iba cez rektalku sa vyprdka a ukludni 😝 Vidim to este na take tri mesiace, syn mal koliku strasne dlho. Len vydrzat!

Babky, dostat ten Babycalm? V lekarni mi povedali, ze sa uz nevyraba 😕

latvia
13. máj 2010

v cr sa tusim vyraba

latvia
13. máj 2010

http://www.docsimon.sk/tovar/babycalm-15ml-konc...

takze su aj na sr dostupne, nech neklamu v lekarni 😝 🙂

lila794
13. máj 2010

Dakujeeem, to je posledne, co sme nevyskusali 😝 a myslis, ze jej nebudu robit zle, kedze tam je ten feniklovy a rascovy olej? 😒

chlapinka
13. máj 2010

Ahoj,
akurát som nad tým rozmýšlala. Nám tiež fenikel nerobí dobre. Od včera dávam baby calm, tiež už ako posledné, čo som neskúšala, no a práve som dorúrkovala, čo sa malá až zachádzala od plaču, mala strašne nafúknuté bruško. 😨

latvia
13. máj 2010

hmmm 😕 no neviem, treba asi vyskusat....ale ked vravis ze po fenikli a rasci (neznie mi to spisovne ale co uz 😀 ) kolikovali viac, tak mozno problem robit bude....netrufam si povedat ci nie ci hej 😅

latvia
13. máj 2010

na.....takze asi babycalm nie 🤐

latvia
13. máj 2010

lila, a gastrotuss ste neskusali? je to na reflux a obsahuje to aj simetikon..... ked vravis ze mala ma aj reflux, mozno neplace z koliky ale z refluxu 😕 hm?

latvia
13. máj 2010

inac nam trochu pomohol aj nutrilon comfort, je na koliky a zapchy....ked sme po 5mesiacoch kolikovania presli na UM tak kolika zmizla 😒 tiez nam nic ine nezaberalo

chlapinka
13. máj 2010

Nnno, mne ešte ostáva vyskúšať infant dophilus namiesto bio gaji a ešte som tu niekde čítala o nejakých homeopatických čipkoch. Nemáte niekto skúsenost?

latvia
13. máj 2010

dophilus je lepsi nez biogaia, urcite vyskusaj 😉 nam homeo nezaberaju na nic, na koliku nepoznam, poradi erikasadek

lila794
13. máj 2010

Latvia, davame aj ten, vzdy po kojeni na cumlik, tak kazala dr., ze to je ucinejsie davkovanie. Ona ale zacala grckat len nedavno a naozaj z toho tlacenia, koliku ma od porodnice, ked jej dam rurku, idu jej z bruska same bublinky a len tak splechce z nej ten vzduch. A co ked jej nepomoze ani Nutrilon, budem potom lutovat, ze som ju prestala kojit, ked mam dost mlieka ☹ Musime vydrzat aspon tie 4mes.a potom sa uvidi. Inak som celkom pokojna, hoci to ma poriadnu koliku, pri synovi som stresovala a bolo to ovela mirnejsie. Musime vydrzat, deti z toho vyrastu.

Chlapinka, tak ja to radsej ani kupovat nejdem 😝

blumka
13. máj 2010

nam biogaia zabera..chvalabohu

lila zazrak sa nekonal 😀 ale zas musim byt objektivna uz juli nereve ako kedysi, vcera plakala asi 15 minut hned po krmeni pred spinkanim, taky hrozny srdcervuci plac ze az a zrazu sa ukludnila..no neviem co jej bolo...
akurat ze horsie spava v noci, elbo sa uz prevaluje tak sa zvali na chrbat, potom ju to zobudi ja ju dam na bok a ona zas a tak dookola celu noc 😀
takpresne ako som vravela, ked odide kolika pride nieco ine 😉 😅

chlapinka
13. máj 2010

Inak lila, chcete vyskúšať baby calm, napíšte mi adresu. Môžem Vám jeden neotvorený zaslať. Tiež sme ho nevedeli u nás zohnať a nakoniec ho kúpil manžel aj moja mama v jeden deň. No a kedže ja už nemám viac odvahu ho dať, tak by oba putovali do koša, čo je škoda, keď ten jeden je nový. Možno zaberie. Treba len skúsiť. 🙂

latvia
13. máj 2010

lila jasneeeeeeee, len koj 🙂 vydrz s nervom 😉 ja som prestala v 5 m, ale mlieko este mam 😕 ale maly by uz nechcel...

lila794
13. máj 2010

Chlapinka, poradim sa sa s dr. a dam vediet, ok? 😉

Latvia, niekedy zo zaciatku som mala take stavy, ze prestanem kojit, lebo mala to ma asi kvoli tomu, ze mam vela mlieka, ona strasne hlce, za max. 5 minut je najedena, poriadne pribera. Laktacna mi pomahala stlmit nadprodukciu, podarilo sa, ale krpaňa stale hlce 😀 Uvidim, dokedy vydrzim 😝

jakelina
13. máj 2010

Lila, nepřestávej kojit, to by byla škoda, může to být z umělého mléka ještě horší. Náš malý taky strašně hltá, musím ho třeba i třikrát zvednout, protože mu zaskočí a popadá dech a mléko mu teče koutkem. 😀
Někdy se u pití i pozvrací, jak mu to zaskočí do krčku, ach jo, ale až povyroste bude to lepší a na tady to budeme vzpomínat s úsměvem.