Kolika u detí. Máte niekto skúsenosť? Čo pomáha?

zuzig
10. júl 2006

Máte niekto skúsenosti s kolikou u detí?Čo pomáha?

pavlinasp
29. mar 2010

pridam svou troskou do mlýna... 🙂
polstarek s peckama je fajn, pomuze, uklidni, ale rozhodne se koliky nezbavis... tu lze rozehnat fakt asi jen probiotiky... Sab simplex ani babycalm nam bohuzel nepomohly.. zabraly nám až Probioticke kapky BioGaia... po tydnu byly bolecti a plac pryc... opravdu vrele doporucuju, i ostatni maminky maji dobre zkusenosti.. zabiraji snad kazdemu protoze to je silny koncentrat probiotik, tech bakterii tam jsou miliony... 😉

mamusia
29. mar 2010

Bio gaia sme uz mali....nic nepomohlo...Teraz mame Infants Dophilus (sa mi vidi lepsi...) a bez Sab-u by to nezvladla,s nim aspon trosku prdiky vychadzaju bezbolestne von....... 😉

UZ iba 3 dni a mame 3 mesiace..tak dufam,ze to uz pojde iba zkopca 😝

rainee
29. mar 2010

u nekojencov doporucujem prejst na nutrilon comfort, nam vyrazne pomohol. z kvapiek sme davali espumisan, sa mi zda byt najlepsi. k tomu masirovat brusko pupikom a sem-tam fenyklovy cajik.

pavlinasp
29. mar 2010

Dophilus jsou nejake nove vid? no my zas bez Probiotickych kapek ani ranu no... jsem malem prisla o rozum... 😖 ale je fakt ze se to casem zlepsuje jak se mimo hybe viac...

latvia
30. mar 2010

nam pomohlo vsetko tak ako pise rainee 🙂 a to sme mali tazke koliky do 5.mesiaca...
biogaia obsahuje len jeden kmen bakterii, dophilus obsahuje tusim 6 roznych bakterii, asi preto je lepsi....a je aj lacnejsi a vacsie mnozstvo 😉

mamusia
30. mar 2010

BioGaia stoja 10 nieco a Infants Dophilus 12 nieco, Biogaia vydrzi mesiac, Infants mame uz 2 mesiace a stale tam je este polovica........Biogaia, pri nej neboli ziadne zmeny, pri Infants, lepsia stolica, menej bolesti bruska...asi tak....kazdemu babo sedi nieco ine... 🙂
A z Nutrilonu Comfort mala este vacsie koliky 😒

jana_k1977
30. mar 2010

Ahoj holky, nevite jake davkovani Sub Simplexu se dava 7 tydennimu miminku? Mam kapky, ale ne pribalovy letacek. Diky moc za radu. 🙂

katarina822
30. mar 2010

ahoj my sme davali 3krat denne po 10kvapiek .a je jedno ci ma tyz.ci 2mes.davkovanie je rovnake .po tyz.nam lekarka odporucila pauzu ci budu tazkosti.

latvia
30. mar 2010

my sme davali sab pred kazdym jedlom, 10-15 kvapiek

latvia
30. mar 2010

dophilus je v CR lacnejsi nez biogaia....ta stoji cca 600 korun ceskych, dophilus do 200 korun

mamusia
30. mar 2010

Ja davam 15 kvapiek Sab-u do kazdej flsky..papa 5x denne.

zuzba
30. mar 2010

ahojte, tak mi už 4tý týždeň používame Espumisan - lekár odporučil pred každým kojením 5kvapiek priamo do pusinky, praktizujeme to tak a malý si na to zvykol. skúsila som ho v piatok vysadiť, no to som nemala, lebo v sobotu bol v jednom veľkom kŕči, má 7 týždňov a takú silnú koliku ešte nemal. bola som aj na pohotovosti, lebo sme mali s manželom črevnú virózu, či to náhodou nechytil aj malý. vraj nie, vraj to je len kolika a poklopkala mu po brušku a že je samý vzduch. viete poradiť nejakú babskú fintu na koliky? už sme skúšali masáže bruška - tie zaberajú, len keď sa nevie vykakať, cvičenie s nožičkami, to mi nedovolí, keď má kŕče a nasilu ho tlačiť nechcem, nahrievame plienky na radiatóre, ale nejako extra to teda nepomáha, polohujem ho na bruško, vtedy sa ukľudní, ale v noci ho tak spať nemôžem nechať, dokonca balíme naširoko a musím ho odbaľovať, keď má bolesti, aby si mohol nožičky krčiť, dávame ten espumisan ale na túto silnú koliku už neviem čo ... 😖 už som z toho unavená a malý tiež nemôže spinkať, tak má očká opuchnuté. ☹

rainee
31. mar 2010

k tomu baleniu nasirkoko - my sme chvilku balili ale koliky boli vtedy ovela horsie - dietatko si v postolkach nemoze tak pokopkat nozkami a tym padom brusko boli ovela viac.
nuz ked nic nezaberie asi to prejde len vekom...

katarina822
1. apr 2010

ahojte baby citali ste knihu od lekaraKarp Harvey nejstastnejsi miminko v okoli podla jeho teorie pomaha 5bodov zavinut babo poloha na boku hojdanie nejaky tichy sum a sanie. a ako bonus masaze kupanie a pobyt na cerstvom vzduchu.

katarina822
1. apr 2010

a to ste citali http://dojcenie.wordpress.com/som-zufala/kolika/. my sme mali koliku 3mes. viem co prezivate

latvia
1. apr 2010

zuzba, ak kojis, tak napis annag, ona ti povie ci nerobis nejake chyby pri kojeni, posle ti do ip dotaznik, odpovies jej a ona ti povie ci kojis spravne...niekedy proste zle nastavene dieta pri kojeni prehltava privela vzduchu....
inac je velmi caste ze na koliky vela veci nepomoze....espumisan ak pomaha tak urcite nevysadzuj, neboj, nedopujes ho tym 😉 mozes skusit aj probiotika tu spomenute....
samostatne nahriate plienky nepomozu, hned vychladnu, kup si v DM vankusik s ceresnovymi kostkami, ten drzi teplo....
ak mu pomaha spanie na brusku a mas monitor dychu, tak nevidim dovod aby nespalo na bursku....pred spanim poriadne odgrgnut...inac uz len tisit ked place, aby nehltal viac vzduchu, masaze a vsetko s tym spojene tiez, a kup si rektalnu rurku, ak nemas, mozes nim pustat prdiky....
mne este odporucali vynechat na 2 tyzdne mliecne vyrobky a tie protikolikove polohy (zavinut dieta do klbka, kolienka pritlacit k brusku)....
ale nam nic nezaberalo 🙂 kolikovali sme do 5.mesiaca, potom sme presli na UM nutrilon comfort a uz bolo dobre 🙂

magnetika
9. apr 2010

Ahoj dievcata, predpokladam ze mate skusenosti s Nutrilonom Comfort, ja som ho zacala davat vcera. Za kolko by mal zabrat. Maly nema problem s kakanim, kakame kazdy den,ale vecer ho bolieva brusko, aj 2 hodiny vie plakat. Prosím napíšte, ako vam zabral. A prosím o "recept" na kmínový odvar/ kolko kminu do kolko vody/ Dakujem

katika_m
9. apr 2010

aj ja mamproblem s kolikou u syna. tiez som davala nutrilon a pred kazdym jedlom 5 kvapiek espumisan_ L a ryzovy odvar, co este pomaha dajte mi radu

katika_m
9. apr 2010

aky je UM nutrilon comfort

blumka
9. apr 2010

katika, ryzovy odvar na koliku? mate hnacky? lebo ryza stahuje ak ma maly problem ze nekaka tak mu urcite ryzu nedavaj

nelinkapk
12. apr 2010

Poradťe mi prosím, či možem podávať BioGaiu aj 3-týždňovému bábätku-v letáku píšu, že až od ukončeného 3 mesiaca...a pritom som lekárničke vravela, že malý má len 3 týždne....tak neviem...

blumka
12. apr 2010

neli, ja davam biogaiu a este nemame 3 mesiace a zacala som davat asi okolo piateho tyzdna 😉

susisus
12. apr 2010

No tak my sme mali koliku 3 mesiace. Potom malu krutilo pri papani na prdkanie a bolelo ju to, takze to tiez nebolo nic moc, to trvalo 2 mesiace. A potom som zmenila mlieko a od vtedy je viac-menej klud, len seeeeeeeeeeem tam poboli brusko.

No ale nam najviac pomohlo hojdanie v autosedacke, tam sa v tej polohe vedela jedine vyprdkat a ukludnit (to som ju tam hojdala aj hodinu, dala som jej tam hracky, prihovarala som sa jej a pomaly prestala plakat). Dost pomohli probiotika infants dophilus a biogaia malej robila strasnu zapchu... a ako som citala tu na mmb, tak nielen nam... aha a este veeelmi pomahal ten ceresnickovy nahrievaci vankusik z DM - napodiv, lebo mi to prisla ako strasna prča, ale ozaj to funguje ! No teraz na 7 mesacne uz nie, uz to skor pcha do pusy a vyhadzuje z postielky 😀

susisus
12. apr 2010

ze mmb 😀 som chcela povedat modrom konikovi 😀

ivana2301
12. apr 2010

ahojte,maličká má zrejme koliku už pár dní.Skúšam kadečo a tiež som už toho na nerv... 😢 Dávam biogayu a zároven aj sab simplex.sab nedávam pravidelne)No maličká plačká a je nekľudná....Je to normálne že má zvýšenú teplotu?37,1C?Treba s takýmto problémom navštíviť aj pediatra?A tiež strašne málo papká...Len plače a plače,nekojím ale odsávam si mliečko a dávam jej z fľašky.tak preto viem koľko vypije ale je to dosť málo priemer650ml,720ml, za 24 hodín denne...Je aj nechutenstvo príznakom koliky???jej pôrodná váha bola 3550g a teraz váži asi 6,900 doteraz pekne priberala...
Prosíím poradte...

susisus
12. apr 2010

ivka, moja malá toľko vážila týžden pred 7 mesiacom, tak nestresuj 😀 Inak teplota podla mna nesuvisi s kolikou, ani nechutenstvo. Nejdu jej zubky?

ivana2301
12. apr 2010

susisus -ja viem že neváži málo, Len ma to znepokojuje že po 3 hodinách alebo po 4 my spapká napr. len 30ml. 😕 Ja viem že babatko nie je kačka a nedá sa vykrmiť....Ale ked len tolko málo papká a stále mrnká ...No ale musím pozrieť do ústočiek či je fakt nejdú zubky.....Ale ked sa aj natahuje a ked hu rozbalím je to celkom dobré a aj ked jej masírujem bruško.A má aj záchvaty plaču. .....A ty čo myslíš treba ísť zajtra k detskej doktorke?? 😨

susisus
12. apr 2010

No teplota okolo 37 je do roka či dvoch úplne normálna, kôli nej nie. A keď ti spapá 700 za deň, tak to je tiež celkom OK. Ak priberá a nechudne, tak nerieš.
Ale ja som chodila ku doktorke s každým prdíkom, ak máš potrebu, tak choď, máš na to nárok. Podľa mňa skôr zúbky. Alebo si zjedla niečo, z čoho ju bolí bruško. Skús jesť trochu diétnejšie teraz a možno sa to spraví... 🙂

ivana2301
12. apr 2010

sa smejem že si chodila s každým prdíkom.... 🙂 Lebo ja som tiež taká..moc sa o maličkú bojím a nahováram si že aby to nebolo niečo iné...a fantázia funguje...a ked maličká stále reve- tak už som zrelá na psychiatriu.. reve ona a ja snou....(asi my už trošku ši-ši)

latvia
13. apr 2010

ivka, mozno ma tichy reflux, moze sa jej zaludocna stava vraciat do ustociek a pali ju to v krku, potom odmieta jest a place.... zial, vela sa s tym urobit neda, maximalne nejaky nutriton, alebo gastrotuss, ale inac treba len vydrzat..
mala pribera pekne, dieta ma do pol roka zdvojnasobit svoju vahu, takze tvoja je na tom vyborne 😉
inac si kludne zajdi k doktorke, mozno ju posle na ultrazvuk bruska, alebo na vysetrenie na reflux....a sab simplex davaj pravidelne, do kazdej flasky, neboj sa, nieje to liek v pravom slova zmysle, ono len odbublinkuje mliecko v creve aby nenaduvalo 😉