Kolika u detí. Máte niekto skúsenosť? Čo pomáha?

zuzig
10. júl 2006

Máte niekto skúsenosti s kolikou u detí?Čo pomáha?

martina149
11. jún 2010

My máme dnes strašný deň skoro celý deň plače.Ja už som z toho nešťastná a presne tak už si začínam myslieť,že to bude to čo pri synovi a takisto som čakala do 3 mesiacov a nič potom do polroka a stále nič a plakal mi skoro do roka.

bufina
11. jún 2010

Si myslím že mezi holčičkou a klukem není žádnej rozdíl. U malé to trvalo víc jak 4 měsíce a malýho taky přešlo tak nějak. Hodně pomáhalo dávat je během dne na bříško. To se tak různě protahovali a vyprděli. Nebo jsem malýmu mazala bříško Pupíkem. Ten taky dost pomohl. Po koupání jsme namazali a celou noc byl klid.

martina149
11. jún 2010

A plakali vám detičky aj počas dňa alebo len v určitý čas,lebo naša doteraz púlakala len od 17-tej do 19-tej a teraz už aj počas dňa neviem či je to tou horúčavou alebo čím.Včera aj dnes si už napríklad presunula ten veľký plač od 14-tej do 16-tej a teraz ešte spí tak dúfam,že bude aj v noci,lebo noci sú v pohode.

bufina
11. jún 2010

Malýho to cca od 14ti dnů chytalo nejvíc v noci, třeba kolem druhé a končilo to kolem páté a pak už pravidelně kolem 17 hod. Malá prdíky mívala večer kolem 20 hod.

lila794
12. jún 2010

Mne deti spia dobre, zacne to rano okolo 6tej a place hocikedy pocas dna, najhorsie je vecer!

martina149
12. jún 2010

Lila tak to sme na tom rovnako aj my už plačeme počas dňa hocikedy a naj horšie je to večer.

denis19
12. jún 2010

ahoj holky, chci se zeptat.....má dcera je predčastne narozená v 34tt, ted má čtyri týdny a váží už z porodní váhy 1630 2530...vše je ok, jen já nemám mléko tak papá Nutrilon nenatal .....prdíkujeme dobre, jen má tak neskutečne tuhou stolici, že se nevykaká sama a musím ji pomáhat tepolomerem a to každou stolici...je to podle vás normální...strašne se pučí a snaží,ale marne...mám strach aby si neuhnala i pruh...kýlu 🙂

turtle
13. jún 2010

dievcata ja sa pripajam...tak my sme to mali len kazdy vecer asi od pol siestej do tej osmej,neustaly plac,teraz to mame uz aj cez den,saska mi vcera plakala od rana,potom od vycerpania zaspala,prebudila sa na hlad,vypila dokonca az 160ml,co je na skoro dvojmesacne babatko dost,zrejme ani to ju neuspokojilo,plakala zhruba od stvrtej do desiatej vecera,miriam je o cosi lepsia,ta place len ked je hladna a potom pekne spinka,vecer si poplace tiez,ale uz to nie je az take zle ako na zaciatku...
ja uz neviem ako im pomoct,co urobit aby boli spokojne...
s tou stolicou to mame tiez tazke,maju hustu stolicu takze tiez im dost casto dopomahame ku kakaniu,sem tam sa vykakaju same ale to je fakt minimalne...som uz zufala,ja uz mam aj strach ci to niekedy skonci..mliecko uz menit asi nemozem,zmenili sme uz raz,tak druhykrat sa bojim,aby to nebolo horsie...

kimy
13. jún 2010

@denis19 Ahoj Denis, myslím, že zcela normální to není. Miminko by se mělo vykakat samo a říká se, že když mu člověk pomáhá rourkou nebo teploměrem moc často, že si na to zvyknou a pak nejsou schopný se sami vyprdět nebo vykakat. Osobně jsem ale toho názoru, že pokud to pomůže od bolesti, tak to asi tolik neřešit. Není nic horšího, než vidět svoje dítě trpět. Určitě to ale zkonzultuj s pediatrem. O kolikách jsem přečetla snad všechny diskuze a články, co jdou. Nakoupila jsem všechno možný, vyzkoušela snad úplně všechno. A musím říct, že jediný, co opravdu zbývá, je vytrvat. I když je to hrozný, já kolikrát brečela s prckem ☹ a když jsem pak viděla, jak je vyčerpanej, říkala jsem si, jak je to nespravedlivý, takový malý mimčo a tolik bolesti. Přeji ti, aby se to co nejdřív zlepšilo. Našemu malýmu je 3,5 měsíce a sem tam ho to stále trápí, ale už to není tak hrozný.

lenocka84
13. jún 2010

@denis19 ja by som radsej skusila masirovanie bruska, ono to zvykne povolit, aspon nam to po maha
a tiez sme boli predcasne narodeny, v 35tt,
my pouzivame gel Pupik

blumka
13. jún 2010

@denis19, rurky alebo teplomeru na pomoc kakaniu sa neboj, ja som starsej dcere tak pomahala kakat kazdy den skoro 3 mesiace a nezvykla si...ale ak ma tuhu stolicu a kvoli tomu sa nemoze vykakat skus jej do mlieka davat probiotika...My sme s tym mali tiez problem a od prveho dna ako som Juli dala probiotika BIogaia tak kaka krasne sama kazdy den. niekomu zabera biogaia, niekomu infantus dophilus..

@turtle 160ml je fakt dost, neboli ich brusko prave z toho? mozno su smadne a stacilo by cucnut len vody..alebo ju trapi zaha...skus ju oklamat cumlikom...ja viem ze moja juli vypije z flase tolko kolko jej dam, ale ked vypije vela tak ju boli brusko aj ked sa sice tvari ze je hladna, pcha si pasticky do pusy, cmula cumel ako diva ale to nie je prejav hladu, kde bola mensia vracalo sa jej mliecko, palila ju zaha a ona to takto zahanala....

ale tie probiotika baby skuste, ak nepomozu tak urcite neublizia

janicka006
13. jún 2010

ahojky holky, chtěla bych se zeptat...v souvisloti s tím co píše blumka "160ml je fakt dost"..mě zajímá zda se miminko může přejíst???
Naše malá vždycky vystrčí lahvičku jazykem a prostě bych do ní už nic nedostala.
Jinak s prdíkama taky dost zápasíme,ale užíváme homeopatika a řekla bych že je to lepší..musím raději zaťukat ťuk,ťuk,ťuk..ale takové ty hrozné bolesti a záchvaty co mívala,když jsme přišli hned z porodnice už dlouho neměla.
A pak mám takovou jednu blbou otázku..ale jak se vlastně používá ta rourka 😅 ???

blumka
13. jún 2010

janicka, starsia dcera bola tiez na UM a ta ked mala dost vystrcila flasku jazykom ako tvoja a bolo...lenze Juli, ta vypije kolko jej dam, je ako bezo dna ale ked vypije vela tak grcia alebo sa skruca a boli ju brusko...Uz ma 4 mesiace takze ja uz som nasla jej mieru, viem ze spapa 120ml, 150 tiez zvladne ale potom pyta papat menej casto ale viac ako 150 automaticky u nas znamena ze sa pogrcia alebo si mozem byt ista ze v noci sa bude skrucat 😉
aj ona mala obdobie ze vypluvala flasu ked uz nechcela ale akosi to uz preslo a teraz to musim regulovat ja sama...

turtle
13. jún 2010

denis 19-kludne pouzivaj rektalnu rurku ako casto potrebujes,my ju pouzivame tiez,u mimky sme prestali lebo uz kaka sama kazdy den,takze nezvykla si na rurku..tak len smelo do toho,netreba sa bat,ono sa to casom da do poriadku,nam pomohol fenyklovy cajik,sme sa k nemu vratili🙂
podla mna sa miminko nemoze prejest,babo si vypyta samo kolko zvladne,moje niekedy vypiju strasne vela ale na dalsie krmenie uz vypiju ovela menej,takze oni vedia kedy maju dost🙂

denis19
13. jún 2010

holky, dekuji moc za rady.probiotika dodáváme a vypadá to,že už začala zabírat, dnes se vykedkala sama...nejdríve tvrdásky bobečky a potom normoš stolice, takverím, že to tak zustane a nebudeme se muset ničím trápit..pupík také používám a je fakt zázračný!!!! hodne jí pomáhá i cvičení s nožičkama 🙂 ...jinak ta má dcera je díky tomu pučení a tlačení samí svalík 😕
co se týče jídla, tak zatím jí každé tri hodinky, nevynechá ani dávku a to cca 60-70ml...a že by nechtela dojíst se mi ješte nestalo 😀

lenocka84 ...tak naše karolínka mela také 44cm a 1630gr narozena 34+1tt.....to je co????? já mela težkou gestozu,prot nenabrala více gramu...ale nevadí, už to dohání 🙂

lenocka84
13. jún 2010

@denis19 my sme presne tak isto, len vahu sme mali 2200g

u nas to kakanie je take vseliake, ale bolesti bruska nemavame, no uvidime ako bude dalej

ellysa
13. jún 2010

ahojte, my tiež bojujeme s bolesťami bruška, skúšali sme espumisan, sabky, mala tri dni keď sa išla upučiť a sama sa nedokázla vykakať, len s rektálkou 😒
teraz jej asi štvrtý deň dávam homeopatiká a kaká sama aniu nemala bolesti, pučí sa stále ale väčšinou sa vykaká, dnes má ale zasa takú tvrdšiu stolicu, tak dúfam, že to nezačne znova

denis19
13. jún 2010

lenocka84 ......no aspoň jste meli tu váhu, což bylo super......karolínka bolesti bríškataké nemává........a ani nedelá nejak scény kvuli tem hovínkám, je to bojovnice od narození, jen mne to snad trápí více jako ji, stále se chudatko snaží to vykakuškat sama....držím vám palec,ať rostete do pohody a spokojenosti všech..... 🙂

lenocka84
13. jún 2010

@ellysa a ake homeopatika??

janicka006
13. jún 2010

@lenocka84 -my také používáme na radu lékařky,která se tím zabývá ,homeopatika.A nevím zda jsem si to nevsugerovala ale myslím,že je to lepší.Navíc dokonce mudra říkala,že když nám nezaberou,že existují i jiné,že budeme zkoušet co a jak....

pecka
13. jún 2010

pridam aj ja nase skusenosti s "trojmesacnou kolikou" .... 😎 , my sme s nou bojovali az do ukonceneho 5 mesiaca 😨 😨 minimalne 3x do tyzdna a skoro vzdy v podvecernych hodinach, parkrat aj doobeda, alebo pri nocnom uspavani "to" prislo.... skusali sme aj rozne kvapky a suspenzie, ale to nam akosi nezaberalo a taktiez ani masaze bruska, cvicenie s nozickami...... U nas uplne 100% zaberala rektalna rurka, keby jej nebolo tak neviem....... Ten plac bol uplne katastrofalny, niekedy som mala uplne zalahnute v usiach, maly bol spoteny ako mys... chudatko. Kazdy ma strasil, ze si na to zvykne, ze nech vydrzime a pod. ale nic take, uz mesiac sme rurku nevideli klop klop a kaka pekne sam aj 2 krat denne uplne bez problemov. 😵 😵 😵

lenocka84
13. jún 2010

@pecka ked ja sa tej rurky tak velmi bojim, nemoze mu to ublizit?

pecka
13. jún 2010

@lenocka84 myslis, ako pri "strkani" dnu do ritky? treba tu rurocku trosku strcit do vazelinky, alebo do nejakeho kremiku, aby sa lepsie smykalo 😉 tiez som sa prve razy bala, aby som mu nejako neublzila a strcila som mu len kustik,ale tak to neslo, musela ist dnu hlbsie aj 4 - 5 cm , potom to uz bolo sup sup a hlavne sa mu ulavilo okamzite a skoro vzdy potom od unavy, bolesti a revu zaspinkal

lenocka84
13. jún 2010

@pecka a vzdy po pouziti sa hned vykakal?

ellysa
13. jún 2010

lenocka84 tie homeopatiká sa volajú camomilla vulgaris, myslím, že tie isté sú potom aj na bolesti pri prerezávaní zúbkov, buď 9CH alebo 15CH a urobím si taký roztok, že do 5ml vody roztopím 5 guličiek a potom pred papaním jej dávam striekačkou po 1ml.
inak ako som predpokladala práve sme mali problém sa vykakať, tak sme trošku plačkali, tak som jej dala do ritky čipok, kupujeme ich v Rakúsku, sú na prírodnej báze-rascové a za pol hoďku bola pekne vykakaná a už buvá, tak aj tie nám trochu pomáhajú.

pecka
13. jún 2010

niekedy to hned neslo, tak som nevedela, ci je to kolika, ale ked maly neustale plakal, tak som skusala viac krat, hned po sebe, rurku som jednou rukou drzala, druhou nozky, tlacila som ich k brusku a potom sa vykakal. Niekedy sme plakali spolu, musis byt trpezliva a nesmies sa bat, ja som to robila s vedomim, ze toto mu urcite pomoze aj pomoholo, fakt vzdy. Drzim palce, drzkajte sa

ellysa
14. jún 2010

jaj ušlo mi písmenko chamomilla

lila794
14. jún 2010

Lenocka, urcite sa neboj tej rurky, nam od narodenia nepomaha absolutne nic, iba ona!!!!! Aj syncek na nej "vyrastol" a vobec si nezvykol, kaka krasne!!!!!

Pecka, my sme mali so synom tiez takuto "trojmesacnu" koliku, co trvala skoro 7mes. Len sa desim, aby sme sa s dcerkou tiez tak dlho netrapili, lebo ona to ma omnoho horsie 😝 Dufam, ze to prejde skor!!!!

janicka006
14. jún 2010

tak ty naše homeopatika se jmenují Magnesia Phosphorica 9CH.a dáváme je na lžičku rozpustit do převařené vody a před jídlem je dávám MIchalce.Jsou to takové kuličky,užívají se 4 kuličky 4x denně.A nesmí se na ně sahat rukama!!

zuzana39
14. jún 2010

@ellysa prosím ťa možeš mi poradiť? ja som tiež kúpila tie homeo chamomila vulgaris ,ale neviem sa nikde dopátrať dávkovanie.V lekárni na moje počudovanie mi bolo povedané,že rozdiel v dávkovaní 5 ch a 9ch nieje,vybrala som si tie 5 a vraj si mám do striekačky dať 10guličiek na 10ml vody a pred každým kojením dať 3ml a na večer možem dať 4ml.Je to ok?