Kolika u detí. Máte niekto skúsenosť? Čo pomáha?

zuzig
10. júl 2006

Máte niekto skúsenosti s kolikou u detí?Čo pomáha?

martina149
11. júl 2010

Tak my sa taktiež pridávame.My sme si už odrevali aj ráno a tiež neviem dokedy ešte,lebo som písala,že už bol trošku kľud a teraz to máme znova častejšie.A pritom jej dávam Sab do každej fľašky.

diamand2326
11. júl 2010

Ahojte, rada by som sa tiež podelila o skúsenosť. Moj maličký mal minulý týždeň 4 mesiace a bolesti bruška mu pretrvávajú od narodenia. Skúšali sme Sab, nevidela som nič pozitívnejšie, potom Espumisan, chvíľu sa mi aj zdalo, že je to lepšie a potom opäť... Posledne som kúpila BioGaia, dávam len pár dní, ale z toho mi 3 dni mal časté plače, tak to vidím blede.... Nemá možno až takú koliku ako niektoré detičky, ale keď ho kojím, pije a zrazu očervení a začne veľmi silno plakať a keď poprtká, je to preč. Stáva sa nám, že pár dní za sebou o takmer rovnakej hodine, väčšinou ráno, dostane tie bolesti, ale po pár minutkách prestane. Lenže, keď znova začnem kojiť, je to naspäť... Zlé je to , že ho to budí zo spánku a nedokáže prespať viac ako 2-3 hodky vkuse, muslím v noci. Potom znova občas zaspí a občas už nie.... Tiež som asi skúšala všetko možné, myslím, že keďže rastie, blýska sa už na lepšie časy... S nožkami cvičíme často, ale zvláštne je, že niekedy je aj pár dní kľud a potom zasa pár dní bolesti nastupia... Momentálne sa môj chrobáčik bavinká a ja sa len s radosťou naňho kukám....🙂

zdenka_pp
12. júl 2010

@lila794 Náš malý slintá 106, snažím sa, aby si pchal veci do úst čo najmenej,lebo keď si rozdráždi ďasná, tak ho to samozrejme svrbí ešte viac a potom už je nepríjemný. Dúfam, že pokiaľ dojčím, tak mu zúbky nepôjdu. Nerada by som, aby si ich trénoval na mojich bradavkách 😉 .

lila794
12. júl 2010

@diamand2326 no my to mávame presne tak, ako pises, uplne od narodenia. Len, chvala Bohu, v noci buva, len raz sa budi na dojcenie. Dnes je zatial relativne klud, uvidime ku veceru, az ma brucho boli, ked si na to pomyslim. Ale presne, pozitivne je, ze ten cas rychlo leti a bude dobre. Syn mal to iste, trapili sme sa az do polroka a teraz ani neviem, ze to vobec bolo 😀 Dobrý výcvik trpezlivosti a nervov, co? 😀

@zdenka_pp Davidkovi vysli jednotky naraz v 8.mes., to bolo uplne v pohode pri dojceni, vobec nehrýzol, ale ked mu vysli horne 4 hryzáčiky, už som musela prestať dojčiť, lebo to bolo utrpenie. Nie žeby ma naschval hrýzol, len ako bol prisatý, tak tie zúbky sa tak zarezávali do bradavky, že sa to nedalo vydržať. Našťastie sa ho dalo rýchlo odstaviť, čoho som sa bála, lebo on bol taký cicniak. 8mesicov som ho plne kojila, lebo odmietal akékolvek prikrmy a to mal 10kg, takže bol na cicke stále 😀 😝 Našťastie tie horné mu vyšli až v 15mes., takže sme to zvladli celkom fajn.

zdenka_pp
12. júl 2010

@lila794 Takže tvoj malý papal len mliečko až do 8 mesiacov?? To je teda dosť. Ja by som chcela začať s príkrmami tak od 6 m., no zatiaľ máme čas.

miseles
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ellysa
15. júl 2010

🙂 🙂 @miseles a čo je to za čajík, firma, balenie, kde si ho kúpila? no tak prajem aby fak t zaberal

miseles
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zdenka_pp
15. júl 2010

@miseles A neodradilo ťa to, že to obsahuje 97% cukru???

miseles
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lila794
17. júl 2010

Baby, ale bacha na laktozu, aj ked mama papá mliecne vyrobky, kolika moze byt oveeeeela horsia. Ale vyskusat mozte. Len niektore deticky su na nu citlive ☹ rovnako ako na fenikel a pod. A ked tieto cajiky pomahaju, tak to su stastne deticky a hlavne mamicky 😀 Zial, u nas sposobuju este vacsiu galibu 😝 Ale musim priznat, ze uz je to naozaj lepsie, hoci kolika je furt.

martina149
17. júl 2010

No tak my teraz zatiaľ máme kľudné obdobie už asi týždeň tak dúfam,že to tak ostane.No uvidíme,ale už by bolo na čase.

lila794
17. júl 2010

@martina149 Ved ked ja neviem, ci to mala nema z tych prisernych horucav, nevie zaspinkat a potom placka. Ale fakt je to o 90%lepsie, tak sme sa hadam dockali 😉

blumka
18. júl 2010

aj u nas bol s laktozou problem..kym som kojila starsiu nesmela som ziadny mliecny vyrobok, hoc ked som ich vysadila, kolika bola stale ale trosku mensia...
o tych horucavach mi ani nehovorte, mala nevie zaspat, ked konecne zaspi zobudi sa total spotena na nieco, potom znova nevie zaspat...horor..

martina149
18. júl 2010

@lila794 No u nás je to tiež príšerné so spaním cez deň pospí pol hodinu a už je hore a tak dookola.A samozrejme potom je mrzutá.A ešte sa mi zdá,že sa nám pridružili zuby len sa mi to vidí trošku skoro,ale strašne sliní a všetko hryzie a ďasná má boľavé tak neviem.

lila794
19. júl 2010

@martina149 skoro-neskoro, aj nam idu, to som si ista, dasna opuchnute, uz aj biele ciarky, tak cakam kazdu chvilu, kedy vyjdu von 😝

blumka
19. júl 2010

ja som si bola ista pred 2 ci 3 tyzdnami ze idu zuby, bolo vidno kopceky, aj cervene ich mala a teraz nic...sa schovali ci co 😕

lila794
19. júl 2010

@blumka ja som tak mala so synom, tomu sa vzdy zuby tlacili aj polroka 😝

l123456
5. aug 2010

Ahojcek prosim mozte mi poradit ako dlho sa pouziva mliecko Nutrilon na koliku ? A ci sa to mliecko miesa s nor. nutrilonom abo sa dava cely cas to na koliku dakujem krasne 🙂

martinaho1
5. aug 2010

Ahoj, ja jsem Nutrilon Comfort pouzivala u malickeho asi 5 mesicu, ale stacilo by ty 3, pak jsem presla na normalni Nutrilon. Nemychala jsem to, kupovali jsme v Polsku alternativu Bebilon Comfort, vyslo to levneji, ale vim, ze ho prodava i jedna pani na mimibazaru.

l123456
5. aug 2010

@martinaho1 dakujem krasne no ja si tiez myslim ze staci 3 mesiace VELMI PEKNE DAKUJEM 🙂

pavlinasp
6. aug 2010

@diamand2326
ahoj, martino, koukam na tvuj prispevek.. pises ze davate trio dny a nic, tak ted uz je to delsi doba, tak se chci zeptat jestli vam Probioticke kapky zabraly..ja je totiz nemuzu vynachvalit, doporucuji opakovane kazde mamince a tak sleduji, komu jak opravdu zaberou. nam totiz zabraly fakt rychle, po trech dnech bylo zlepseni a po tydnu uz jsme byli uplne bez place a bolesti... je trochu zvlastni ze ma bolesti rano, protoze byvaji spis odpoledne, vecer a v noci.. taky me napadlo ,ze kdyz je to u toho kojeni, jeslti ho nejak spatne nemackas? vis jako spatne drzeni..a taky jeslti si moc neloká, že by jako polykal vzduch a pak z toho byly prdiky.. :( mno nemuzu poradit vic, nez brat probiotika, cvicit, nechavat poradne odrihnout, i na nekolikrat kojit a hlavne vydrzet ;)

lila794
8. aug 2010

@pavlinasp nam probiotika nezabrali, ale aj tak som davala a davam stale. Mne mala tiez plakala a pucila pri kojeni, vobec to nesuvisi so zlym prilozenim. Nam na koliku nezaberalo voooobec nic. Iba sme museli nejako vydrzat. Syn mal taku miernejsiu koliku, trvala asi pol roka, dcerka ju mala poriadnu. Ako ukoncila 4.mesiac, zrazu jej prestala. Uplne zo dna na den. My sme inak v rodine vsetci mavali ako babatka poriadne koliky, takze asi sa to u nas dedi 😀

adkatarabka
8. aug 2010

ahojte. pavdepodobne uz asi aj my patrime do skupiny "kolikovych". Moj maly Filipko ma 4 tyzdne a od vcera zacal strasne revat a kricat . a to som si myslela, ze nam sa to vyhlo. Je pravda, ze cez den nechcel vobec poriadne spat, ale nepripisovala som tomu vyznam. Ono je to taky zacarovany kruh. vedela som, ze mu robi zle ked nieco zjem v com bolo kravske mlieko .. ale kedze som v druhom tyzdni stratila mlieko a snazila som sa o obnovu zacala som brat homeopatika ricinus communis.. a tie obsahuju laktozu... tak neviem, ci som mu to tymto sposobom neprivodila. Fenyklovy caj nam nepomaha, skor naopak. Dnes som nasadila sab simplex tak uvidime. Chudatko nase malicke bojuje s kazdym prdikom. Az ofijalovie ako sa na neho sustredi... Tak si drzme palce.

janicka006
8. aug 2010

@adkatarabka nám to fenyklový čaj ještě více zhoršoval..pomohl heřmánkový....
A rozhodně masírujte a cvičte!!!
Hodně sil🙂)))

adkatarabka
8. aug 2010

@janicka006 skusim aj harmacek.. aj ked uz mi ho je luto z tych pokusov 🙂 Cvicenie nozickami tiez pomaha. To som zabudla napisat. Asi najviac 😉

janicka006
8. aug 2010

@adkatarabka taky si někdo chválil nahřáté pecky z mikrovlnky,ale ty my jsme naštěstí nemuseli zkoušet.Nám pomohla homeopatika..a jsme příkladem toho,že po třetím měsíci se to o moc mco zlepší.Teď naše slečna už prdí jako starý námořník🙂))

adkatarabka
8. aug 2010

@janicka006 no bodaj by aj s nasho Filipka bol coskoro takyto namornik 😵

janicka006
8. aug 2010

@adkatarabka sice se říká,že kluci to mají horší než holčičky,ale já tomu nevěřím...znám tolik chlapečků,co sí tím neprošli vůbec a naopak holčiček,které trpěly až do 7-8m.Já teda navíc ještě nekojím,takže to nám taky hodně pomohlo.Tak držíme palce,ať má Filípek brzo po bolesti....Michalka posílá pusinu 😉 😉

tinaki1275
9. aug 2010

Tak ja sa dievcata tiez pridavam.Moja mala ma 5 tyzdnov a uz tyzden a pol mame koliku.Nasadila som na radu lekarky Biogaia ale nezaberaju myslim ,teda ja nevidim rozdiel,a sab simplex papame uz tyzden atiez sa mi nezda zeby zaberal...akurat sa mi zda ze pri nom castejsie grcka..jedine co mi zabralo su rascove cipky .Kupila som ich v Rakusku na radu kamosky a pravda je ze 15 minut po zavedeni sa mala krasne vykaka..ale tie krce,nepokoj a krutenie a pucenie ma stale...odvcera som zacala davat aj fenyklovy cajik (SUnarek),viete mi poradit kolko ho ma denne vypit a ci medzi jedlami alebo po ...mam v zasobe este Baby calm, a Chamomillu vulgaris, tak dufam ze nieco zaberie...najhorsie je ze my mame koliku v podstate cely den..nezvycajne hodiny niekedy aj v noci.uz uvazujem ze prestanem kojit a prejdem na nejake UM proti kolike pripada mi ze cokolvek zjem (a to som uz vyradila vsetky mliecne vyrobky) jej vadi... ☹