Kolika u detí. Máte niekto skúsenosť? Čo pomáha?

zuzig
10. júl 2006

Máte niekto skúsenosti s kolikou u detí?Čo pomáha?

luthien.k
27. sep 2011

@m_o_n_c_a_k , sázím na to mléko 😉 Už s tím mám trochu zkušenosti a to nejen ty vlastní 😉

sander
27. sep 2011

@m_o_n_c_a_k Ahoj, my sme tiez mali bolesti bruska v 2. a 3. mesiaci, na konci 3.mesiaca to potom preslo. Ale co nam najviac pomohlo, boli fenyklove kvapky Baby Calm. Skusali sme Sab simplex aj Espumisan, to nam nepomahalo, ale tento Baby Calm bol super, davala som jej to pred dojcenim a po par dnoch to uplne preslo a bol klud. Predavaju to v lekarni, nemaju to vsak vsade, takze treba trosku hladat. Drzim palce!

margot
28. sep 2011

Maminky zlaté,už som si všeliaké príspevky prečítala,skúsim aj tu poprosiť o vaše cenné rady,moju 7 mes.babuľku občas zapečie,vlastne,odkedy sme zaviedli prvé príkrmy,t.j. cca už je to 7.týždeň,tak tri razy sme mali problém...možno to nie je až tak často,takže asi si musím odsledovať,že čo jej robí problém..ide o to,že keď ju kojím,tak sa zachvíľu začne pučiť a tlačiť a ťahať k sebe a od seba nôžky a neide jej to...včera som jej pomohla s teplomerom-najskôr tvrdý hadík ako hrom,potom kašovité a nakoniec riedke...kojím ju a okrem môjho mliečka do nej ledva dostanem za dve nurofenové skúmavky kamilkového čaju-ten,že vraj pomáha,ale za dve lyžičky asi nestačí,potvorka nechce nič piť okrem didi 😉 a ešte som počula,že varená mrkva zapeká a surová má opačný účinok..je to pravda??Neviete niektorá??Hrušku som dávala tri dni surovú,myslím,že aj tá ju mohla zapiecť,niekde som čítala,že aj surová hruška a jabĺčko zapekajú,ale vo varenom stave majú opačný účinok,je to pravda??Idú jej zúbky,máte skúsenosť niektorá,že by ju mohlo zapekať pri zúbkoch,pokiaľ viem,detičky preháňa pri ich prerezávaní väčšinou...prosím vás o rady 😵

m_o_n_c_a_k
29. sep 2011

ahoj baby chcela som sa ta spytat nviem co tej malej moze byt ved tri dni bola ok a to v nedelu pondelok a utorok a vcera zas nebolo to take hrozne ako ten minuly tyzden ale nespala ani tolko cez den. mrvy sa mi na prsniku lebo tlaci a uz stolicu nemala zas tyzden a tri dni a vcera vyprdkla trosku iba take skrkatko na plienocku a celyd den akoby tlacila ,pouzila som aj rektalnu rurku vecer a nevykakala sa. kojim uz tak ze prsniky striedam a vtedy sa dobre napapa lebo ked mi uz z jedneho ide mliecko pomalsie je nepokojna. tak ju davam ku druhemu. dnes rano bola tiez placliva a kope nozkami. neviem ci kope nozkami iba vtedy ked ju boli to brusko alebo jej jej nieco ine. nepijem a nejem mliecne vyrobky a sschvalne jem uz stvrty den to iste. zacala som sab simplex davat menej casto myslis ze aj to moze by chyba, lebo tie tri dn bola ako anjelik aj sa sama bavila sama zaspala. a nemoze to byt ze uz jej ta kolika odchadza a este sem tam bude mat taky nejaky horsi den alebo dva. alebo to bolo iba obdobie ticha?? nevyznam sa v tom. u vas to bolo ako ked to odchadzalo boli este sem tam dni kedy sa krutila pucila, alebo to razom prestalo a uz uplne v pohode ze ani raz neroplakalo na bolest??? bojim sa aby nezacalo zas obdobie burok. teraz rano zaspala a zase sa zobudila na bolesti a tlaci.

@sander
@luthien.k
@wendulla
@sebestka

sebestka
29. sep 2011

@m_o_n_c_a_k Vypadá to, že když tlačí, bolí ji bříško. Ona je ještě malinká a většinou ty bříška přestávají bolet tak kolem 3-4 měsíce, jak koho. A samozřejmě může být pár dní klid a zase potom na novo. Já bych ji ty kapičky dávala zatím pravidelně.Já u Karolínky to bolení radši neriskuji a ty laktobacilky, Nutrilon Comfort i Infacol jsem ji dávala pravidelně. Teď má 2 měsíce a zkouším vysazovat Infacol. 2x do mléka nedám a 1x ano a zatím to vypadá dobře. Ale ona není kojená, tak nemusím přemýšlet nad tím, co jíst a vím určitě, že z jídla by to snad mít neměla.

tinki
29. sep 2011

@margot Kúp si slivkovú výživu od Hami (myslím, že tá značka) taká malá flaštička. Moja mala tiež raz problém a dala som jej jeden deň, aj na druhý deň a potom to pomohlo. Slivky všeobecne pomáhajú na zápchu, plus samozrejme probiotiká.

m_o_n_c_a_k
29. sep 2011

@sebestka u nas je to vylucene iez pretoze uz asi styri dni jem to iste presne koli tomu aaby som zistila ci to ma z jedla. ale nie ,lebo tri dni bolo ok a vcera uz bolo horsie a dnes zase trosku horsie. tak uvidim necham sa prekvapitbud bude dobre ,alebo zase zle my mane v sobotu 7tyzden. a tvoja mala to mala ako?? a teraz je uz ok. ci este sem tam sa pomrvy.?

sebestka
29. sep 2011

@m_o_n_c_a_k U Karolínky to byla katastrofa. Já jsem ji dokrmovala Nutrilonem a měla příšerný kolky, spinkala akorát v noci, přes den vůbec. Nepomohlo nic. Tak jsem ji přestala kojit, protože ji nedělali dobře ty dvě smíchané mléka.Samozřejmě po dohodě s dr.A to už jsem radši taky nic nejedla, jen pila vodu!!! Chvíli byl klid a potom to začalo nanovo. A to mně probrečela 2 dny a 2 noci, ale fakt úplně v kuse. Tak jse se tady spojila s jednou maminkou, její holčička měla problémy taky, a ta mně právě doporučila ten Infacol, laktobacilky a poslala mně, jak mám malou masírovat a od té doby nevím, co je to bolení bříška a já mám tu nejhodnější holčičku na světě. Skoro vůbec nepláče, spí ve dne i v noci, paráda.

buganga
29. sep 2011

Tak to som este nepocula, ze niekto prestal kojit, lebo jej nerobili dobre dve mlieka. A co to mas preboha za lekara. A ako mozes cakat , ze dieta bude spokojne, ked pijes iba vodu! Pri podobnych problemoch je najrozumnejsie kontaktovat laktacnu poradkynu. Ak ma dieta koliku, tak z vlastnej skusenosti viem, ze pomaha co najviac kojit a pestovat na rukach - dietatko je tak v polohe, ktora mu prirodzene pomaha proti kolike. Davala som espumisan, ale nesmie sa z toho stat pravidelna zalezitost, ako konieckoncov zo ziadneho lieku pri kojencoch- treba podavat len pri problemoch tri- styri dni a potom vysadit. Cele noci sme sa pri kolike pestovali a prechodili kilometre, stravili hodiny na prsniku,treba len trpezlivost...je to prirodzeny stav, kedze dietatko nema vyvinuny traviaci trakt dostatocne...a je uplne jedno, co budes jest ( teda samozrejme, vsetko s mierou a kapustu sme vysadili uplne)...ak je trakt nevyvinuty, kolike sa nevyhnete, preto je strasna hlupost pit iba vodu- materske mlieko ma potom nulovu hodnotu.

luthien.k
29. sep 2011

@buganga , není hloupost zkusit vysadit alergeny, obzvlášť u matek alergiček, je to osvědčená metoda. Jinak souhlasím, určitá míra bolení bříška je normální, trávení musí dozrát, k čemuž pomohou probiotika pro kojící maminu.

sander
29. sep 2011

U nas to bolo tak, ze tiez som vyskusala nejest rozne potraviny, ani mlieko som nepila, ani syry, ani jogurt... par dni...ale nic to nepomohlo, takze to nebolo kvoli mliecnym vyrobkom. potom som skusala nejest jablka, zevraj aj tie nafukuju, ale ani to nepomohlo... ani pecivo... takze u nas to nebolo stravou. Samozrejme nafukujuce jedla ako kapusta atd som nejedla vobec, ti enejem doteraz. Koliky su presne z toho,ze traviaci trakt nei je vyzrety, takze to trva nejaky cas, kym "dozreje". Ako som uz pisala,nam pomohli tie fenyklove kvapky Baby Calm. Sab simplex nam nebol dobry, prestala z toho kakat... a Espumisan tiez moc nepomahal...s tymi fenyklovymi kvapkami to dost rychlo ustupilo. Drzim palce!

m_o_n_c_a_k
30. okt 2011

Anketa kedy vam skoncili koliky my sa blizime ku tretiemu mesiacu este sa sem tam potrapi a aj v spanku uz to nie je aako na zaciatku ale kedy uz bude v klude spinkat. mam pocit ze by este spala zyva sa jej ked sa prebudi . vzdy mi este zaspi .

saemi
1. dec 2011

@tasnim a nemalo ti dieťa nejakú alergiu z tých kvapiek gripe water?

rossie85
1. dec 2011

ja mám krém pupík na koliku a espumisan. Zatiaľ som to nemusela použiť .koliku sme mali len dva dni a to som masírovala v smere hodinových ručičiek a dvíhala nožičky.bolo to náročné lebo vôbec nespala a stále plakal.

kacii
1. dec 2011

ja pridavam svuj prispevek co nam nejak pomohlo, co jsme praktikovali a jeste praktikujeme....od doktorky jsme dostali kapky lefax...stejna ucina latka jako sab simplex, ale kdyz jsem je jednou zkusila vymenit a dat sab simplex, mala se mi zase zacala propinat bolenim...takze za nas lefax...dal mame probioticke kapicky bio gaia, na noc a pri velkych bolestech na brisko mast pupik a v akutnich stavech kdy uz nebylo pomoci jsem sahla po rource...nekdy mi prisel lepsi teplomer, nekdy rourka...hodne taky doporucuju laktacni caj od gresika-je to presne smes bylinek co pomaha pri kolice a mimnko se i hodne zkldini (pije maminka) a pak masirovat brisko ve smeru hodinovych rucicek, cvicit nozickama, u nas nahrivani a pecicky nepomohly, mala to na brisku nesnesla...ja sama do ted nejim cerstve pecivo, a pomalu se zkousim vracet k mlecnym vyrobkum...taky mam zkusenost ze pomahalo zavinuti i s rucickama..uplne u malych prdousku...kdyz to zacalo, nerozcilovaly ji vsude pritomne neovladatelne rucky... 🙂

m_o_n_c_a_k
3. dec 2011

@sebestka
@luthien.k
@buganga Aj vase kolikove deti sa vzdy po uspani po pol hodine budili a niekedy aj po 45 minutach (to pri vecernom spanku ) a pri obednom spanku sa mi budi tiez aj niekolko krat ak ma mensie bolesti ,ak ma velke tak uz mi nezaspi .ako kedy aj vase kolikove deti sa takto budievali. ale cez den uz asi par dni nemava zachvaty placu ,iba sa pomrvi pokopka alebo mrnci ale nema hysaky. ..ono sa nam to strieda tie zle a dobre dni ,ale iba v tom sa to lisi ze nemava zachvaty placu ale zo sna sa mi i strhava furt na krce presne pol hodinu po zaspati niekedy este raz a potom spi a zobudi sa az na kojenie. prejde to aj s kolikami, ci to nie je koli kolikam.
@tinki
@sander

sebestka
4. dec 2011

@m_o_n_c_a_k Karolínka, když měla koliky, tak vlastně ani pořádně neusnula. Jen tak polospala. A když jsem zastavila kočár třeba, tak se probrala a začala křičet.

m_o_n_c_a_k
4. dec 2011

@sebestka no pekne tak to este hoorsie ako my no vcera som ju pocas obedneo spanku uspavala pet krat a dnes uz iba narukach ale ja som sa uvelebola ku telke a v poho.nejako to uz musim vydrzat.

sebestka
4. dec 2011

@m_o_n_c_a_k jj, bylo to děsný, ale naštěstí tenhle stav měla 48 hodin. Potom jsem našla to, co ji zabíralo a byl klid. Dnes už jsme ve fázi, kdy jsem ji všecko vysadila, najela jsem i na normální Nutrilon a je to všechno už dobrý, má klid. A jinak ji musím pochválit, hodnější miminko snad neexistuje. Spinká celou noc, od 18, 30-6 do rána, nají se a spí dál. Je celkově spáč oproti Kristýnce a když nespí, tak se sama zabaví, šikulka. Ale to už je mimo téma.

moncicip
4. dec 2011

Ahojte🙂
Pridavam aj ja svoju skusenost s touto potvorou. Kolika nam zacala ked mal maly asi mesiac . Skusali sme vsetko mozne aj nemozne, davali sme espumisan, potom istu dobu hylak, potom sab simplec a bio gaiu a teraz uz asi 4tyzdne davame kombinaciu sab simplex a infacol na striedacku a nutrolin B. 2x sme skoncili na pohotovosti co sme uz nevedeli co s nim ked niekolko hodin nonstop reval a nic nepomahalo, ani lieky ani masaz ani cvicenie a ani rurka. "vdaka" tejto pliage som pri tom vsetkom strese prisla o mlieko a musim maleo krmit umelym. Dva tyzdne sme papali nutrilon ale ten mu nerobil dobre, koliku maval aj 3x do tyzdna a zapekalo ho. Potom sme presli na bebu a tu papame uz treti tyzden a odkedy ju papame tak zachvat koliky bol 2x. Neviem ale prestavam verit ze ta potvora niekedy celkom odide, ved sme uz vyskusali ozaj vsetko a stale je tu hnusoba jedna.

glowix
5. dec 2011

Pridavam svoju skusenost s kolikou, nam zacalia kolika, ale taka bolestivejsia po druhom mesiaci..Malinka sa stale pucila od narodenia, ale teraz uz ked jej tie crievka zacali viac pracovat je to horsie ako pred tym..Takze nam Biogaia vobec nepomohli, stav zhorsili, mala cely den nespala a trvalo to viac dni tak som ich vysadila a dostali sme sa do povodneho stavu..Infacol pouzivame, aj ked mierni, ale nezastavi koliku..Musime vydrzat, mala bude mat za dva tyzdne tri mesiace, uvidime, ci to ustupi..Ale je to tazke ked babatko nieco boli a aj ked sa snazime mu co najviac pomoct nejde to..Jedine co poradim je nosenie a nosenie , babatku dat pocitit istotu a cvicenie vela s nozickami, nebat sa s nimi pritlacit k brusku..Vtedy sa nasa aj vykaka ked uz velmi puci..

buganga
4. jan 2012

@m_o_n_c_a_k
dufam, ze uz vam koliky presli, dlho som tu nebola a az teraz som si precitala, co si pisala. Moj maly ma dnes 6 mesiacov a uz mu brusko pracuje ako hodinky - rozumej: prdí ako starý chlap🙂 Môžeme jesť už úplne všetko, aj kapustničku vianočnú som si dopriala. Pred tyzdnom sme zacali uz aj s tuhymi prikrmami a tiež je to bez problemov, zatial len zeleninku rôznu sme skusali,ale o dva dni uz dostane aj mäsko, tak som sama zvedava,ako zareaguje....co sa tyka toho budenia 20-30 minut po zaspati, tak to robi stale....upadne do uplne hlbokeho spanku po vecernom krmeni, z ktoreho sa o pol hodinu preberie a kedze sa nepreberie do tej istej situacie v ktorej zaspaval-teda na prsniku, ale sam v postielke, tak sa preberie uplne a niekedy sa este hodinku hra, inokedy si ho dam znovu na prsnik a spime spolu v posteli...v noci si stale vyzaduje caste kojenie..len si tak cucne a spi dalej..uz som si zvykla, nevadi mi to...hlavne ze je malinky spokojny a rano sa budi s velkym usmevom na tvari🙂

m_o_n_c_a_k
4. jan 2012

@buganga @sebestka noo u nas su velke novinky ...v postielke zaspava sama bezo mna ....inak uz nekojim stratila som mliecko. vecer ked zaspi tak sa nebudi a spi az do druhej a to jej dam po novom dudlik a spinka niekedy chce aj prsnik ( v noci niekedy este kojim) a potom o piatej rano a potom az o siedmej alebo pol osmej aalebo osmej. potom spinka hodinku alebo aj hodku a pol ked ju neboli brusko ale ked ju boli brusko tak len pol hodinku to viem ze bude zli den. no a potom po obede spinkzmej. ale ked mame horsie dni tak sa mi vonku budi po kazdej pol hodine a je ore pol hodinu cize ked som s nou 4 hodiny vonku tak spi dokopy dve. a to je niekedy na nervy ...lebo ked ma taketo dni doma by nespala ani tolko. ale vcera poslpala naraz tri a pol hodiny takze sa to staale len lepsi a lepsi hadam do mesiaca bude aj problem s tymto obednym spankom dobre. inak sa cez den usmieva neplace sem tam ked ma zli den teda boli pobolieva brusko tak iba mrnci kym nieje mne na rukach a hrame sa spolu ,ale uspavanie na rukach je fuc, denno denne plakanie je fuc, a aj nekonecne nosenie na rukach tiez. od vsetkeho si odyvykla postupnym zlepsovanim. tesim sa ked uz to bude uplne fuc odyychnem aj cez den. a nebudu ma tak boliet nohy z tych dlhych prechadzok. co neurobi mamicka aby sa ieta dobre vyspinkalo. ale inak mi uz robi velku radost. len som zvedava kedy to skonci uplne.

m_o_n_c_a_k
4. jan 2012

@moncicip neboj bude to lepsie ja som tumo neverila teraz si precitaj moj najnovsi prispevok o co vsetko je to lepsie.

wwwphotokidssk
4. jan 2012

nam jednoznacne zabrali probiotika biogaia, mozem len odporucat 😉

neuska
7. jan 2012

Ahojte chcem vas poziadat o radu mozem davat 8 dnovemu chlapcekovy kvapky Sab Simplex ked ho nafukuje dakujem

luthien.k
7. jan 2012

@neuska necpala bych do něj hned "chemii", začni brát probiotika (zdravá střeva matky = zdravá střeva dítěte) a omez mléčné výrobky 😉

paulia
7. jan 2012

Nám pomohli teplé obklady,cvičení a kapky Baby Calm,na ty nedám dopustit.

pepiminarik
8. jan 2012

Sab Simplex nepoznam, ale my sme davali espumisan, moze sa davat aj pred kazdym dojcenim. Pomohol. Ale kazde dieta je ine, kazdemu moze pomoct nieco ine. 🙂

janulkan
8. jan 2012

@neuska nam zabralo biogaia a homeopatikum lycopodium clavatum a cvicenie pri kazdom dennom prebalovani, obe mozes dat od narodenia..chvalu som pocula aj na BabyCalm - tiez prirodne 🙂