Kolika u detí. Máte niekto skúsenosť? Čo pomáha?

zuzig
10. júl 2006

Máte niekto skúsenosti s kolikou u detí?Čo pomáha?

martina149
30. sep 2010

@coko.joko 3-mesačné koliky sa hovorí,ale niektoré detičky to majú aj do 5.mesiacov.My sme to mali pri druhom synovi a ten mi plakal skoro do polroka tak veľmi dobre viem čo to je a aj teraz pri malej nás koliky neminuli.

haanaa
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dhakini
3. okt 2010

Ahoj, jsem týden po porodu a mám šílenou střevní koliku, minimálně jenou denně křeče trvající asi 1/2 hodiny.
Snažím se rozumně jíst, ale stejně, většinou večer zase přijde ta strašná bolest. Máte někdo podobnou zkušenost?
Díky,
dhakini

denuliatko
12. okt 2010

ja mám taký istý problém s malým.má už 7 mesiacov a koliky má stále.všetko mu pomáha nachvílku. odskúšali sme espumisan, infacol teraz najnovšie biogaia.stále je plačlivý a chce byť len na rukách. bruško masírujeme stále aj cvičíme s nožičkami.boli sme aj na gastre a tam nám povedali že po roku sa to vytratí.sú to ozaj pevné nervy.niekedy nevládzem ele všetko to raz prejde.

martina671
17. okt 2010

@andrejka77 Ahoj od kedy sa možu davat tie probia????Maly ma v utorok 3tyždne a máva bolesti a krči sa mi.

sauvinex
17. okt 2010

Ahoj. Mám na svých dvou holčinách odzkoušeno: probiotické kapky Bio Gaia - možno podávat od porodnice. K tomu přírodní kapičky Baby Calm - ředí se převařenou kojeneckou vodou (k dostání v lékárnách - kapičky...) + masáž bříška po směru hodinových ručiček + nahřívat.

sauvinex
17. okt 2010

BioGaia zaberou tak za 3-4 dny, než se "správně zabydlí" laktobacílky. Ty Baby Calm pomáhají na vyprdíkování hned po chvilce. Obojí dohromady je fajn kombinace 😉. Sice na obojích píšou "od 1. měsíce", ale to proto, že na mladších dětech se nesmí testovat. Je to obojí přírodní složení - oproti Sab simplexu, což je čistá chemie a navíc dopor. od 3 měsíců...

sabiatko
18. okt 2010

ach jaj... my sme zas v piatok vecer skoncili na kramaroch v nemocke - maly vracal o dusu a zistilo sa, ze bol zapeceny. koliku ma stale a odkedy davam aj ovocie a zeleninu, tak sa ani poriadne nevykaka. a to uz ma 7 mesiacov ☹

martina671
18. okt 2010

Chudiatko malé:(

erica29
27. okt 2010

ahojte, dnes nám tiež lekárka potvrdila, že máme koliku a vraj extrémne silnú 😢 nepomáha nám zatiaľ ani espumisan, ani sab simplex, zo stravy som už vylúčila skoro všetko ( kedže som silná alergička a malý má preddispozíciu k alergii), k tomu všetkému máme aj reflux- tiež silný ☹ , ale na ten už máme sirup...malému jednoznačne najviac zaberá, alebo ho aspoň ukľudní, ked je pritlačený na mne bruškom, akurát že mne už idú ruky a chrbát odpadnúť, k manželovi už ani nechce ísť ☹ , stále je len zavesený na mne a ja už nič nestíham, máte niekto skúsenosti s baby vakom? pomohol by nám? je dosť drahý,a nemám si ho od koho požičať , tak by som chcela vedieť či sa nám vôbec oplatí skúsiť ho...poradte mi prosím, som zúfalá...spím už len hodinu v noci a sem tam 15 minút cez deň

katherine27
27. okt 2010

@erica29 Probiotika Dophilus - pre najmenších, sú od narodenia, kúpiš v lekárni, daj do ladničky...my sme na tom boli podobne, pomohlo. 😉

erica29
27. okt 2010

@katherine27 dnes som kúpila bio gaja, tie sú vraj najlepšie- aj toľko stáli 😨

erica29
27. okt 2010

@katherine27 pomohli tie probiotiká nejako výrazne? skúsila by som potom aj tie, ked doberieme bio gaju a nezaberie, malý má aj vodnatú stolicu, myslíš že pomôže aj na to?

alexandrah
27. okt 2010

ja som mala stastie, moj syn mal koliku raz ... nakoniec pomohol iba teplomer do zadocku, vykakal sa, a v pohode ... niekedy, ako mi povedala lekarka je kolika z toho, ze babo moc casto papa, a to nakvasene mlieko sa miesa s cerstvym ... tak mse sa snazili aspn raz za 3 hodiny papat, skor nie (samozrejme, ked to neslo, tak to neslo ..), ale koliky sme nemali, a to mam chlapca (sa vravi, ze ti to maju castejsie). potom sme inak brali bio gaiu, poradila mi kamaratka lekarka, a fakt sme nemali ani raz ...inak som na zaciatok davala sab simplex, ale snad aj do kazdeho mliecka, uz si nepamatam, kolko kvapiek denne to bolo (cca 15??). espumisan nam raz nezabral ...
@erica 29 - okrem toho, co som napisala, skus masaze bruska, alebo kup si v drogerii ceresnove kostky, zohrej, a priloz na brusko ... inak neviem, iba ta rektalna rurka, casto davaj babo na brusko, ono vytlaci tie plyny z bruska ...a skus krmit raz za 3 hodiny, nie castejsie ...inak ma uz nic nenapada, drzim palce!!

erica29
27. okt 2010

@alexandrah skúsili sme teplú plienku, ale to ho len rozčúlilo, tie kôstky to je asi na tom istom princípe, či nie?

erica29
27. okt 2010

viete mi niekto povedať, či môžem jesť vanilkový, alebo škoricový cukor? posypať aspoň nejaké jedlo

alexandrah
27. okt 2010

@erica29 asi ano, len oni akoze dlhsie udrzia teplotu ... a nevychladnu ... tak neviem, fakt skusi tu bio gaiu, pridavaj do kazdeho mliecka (mozno ked kojis, tak skus si trosku odstriekat, a dat mu na lyzicke aj s kvapkami, alebo vo flaske ...a neviem, ja som nedrzala ziadne diety ...mozno skus to papanie upravit, spravidelnit ...a davaj pred kazdym papanim na brusko, a po papani nech si odgrgne ... grgaa ti v pohode??

alexandrah
27. okt 2010

podla mna tie cukre v nicom neskodia ... iba trochu obmedz strukoviny, citrusy, cokoladu ... ostatne by si mohla asi ...

erica29
27. okt 2010

@alexandrah ja nejem skoro nič, som silný alergik, tak sa bojím jesť hocičo, citrusy, čoko a podobne, hm tak na to som ani nepomyslela, nie ešte aby som to jedla...

alexandrah
27. okt 2010

to ma mrzi, snad sa to malickemu zlepsi ...!!! 😀

katherine27
27. okt 2010

@erica29 kupovala som aj BioGaja spolu s Dophilusom, my sme začali s D a pomohli, zmena bola po pár dňoch,potom sa to už len zlepšovalo a zlepšovalo... takže ku Gajam som sa nedostala, mám ich stále v chladničke.
Pokračuj v Gaji a uvidíš či zaberajú, nech ich dobere celé, asi by som hneď nemenila, iba ak by nebola za 2týždne fakt ani minimálna zmena.
Na vodnatú stolicu neviem či pomôžu, tento problém sme nemali.
Myslím, že na vodnatú stolicu baby dávajú rýžový odvar, skúsenosti osobne nemám.

katherine27
27. okt 2010

@erica29
Ešte Ti napíšem čo sme skúšali my, ale nám pomohli až probiotika
* takže masírovanie bruška
* cvičenie nožičkami, pokrčené kolienka a smerom k brušku
* krém Pupík na boľavé bruško
* čerešňové kocky v termo vrecku, kúpené v DM - dáš na pár sekúnd do mikrovlnky a teplúčke potom na bruško
*rektálna rúrka
*a všetko možné prípravky od Sab Simplex a pod.

Viem si predstaviť, čo teraz prežívaš, u nás to bol tiež hrozné, už som pomaly odpadávala od únavy.
Popros z rodiny, z okolia, nech ti ho trošku ponosia, aj pol hodinka pomôže a inač rektálku používaj, tie blbosti že sa dieťatko samé potom nenaučí kakať sú blbosti, náš kaká bez problémov.Strašne Vám prajem aby sa čím skôr polepšilo.Môžeš my hocikedy IP. 🙂 🙂 🙂

miona
27. okt 2010

@erica29 hrozně moc tě chápu...máme to samé..už od 10 dne. Moc tě asi nepotěším, nám nepomohlo vůbec, ale vůbec nic ☹ Malá plakala i 4 hodiny v kuse, prostě peklo..zkoušela jsem i vysadit veškeré mléko, jestli nemá alergii, ale nic nepomohlo. Vodnatou stoličku taky měla, u těch kolikových záchvatů šíleně uprdávala a evidentně jí to bolelo..byli jsme s ní i v nemocnici, kde nám řekli, že je zdravá, že to musíme vydržet, že Deniska to přežije bez následků. Po 6 týdnech vzájemného mučení jsem jí na radu doktorky zkusila dát místo kojení plnou dávku UM a najednou bylo ticho..žádné kroucení, žádný řev, prostě po jídle spinkala jak andílek..konečně v klidu spinkala a dokonce se potom i normálně vykakala. Po pár dnech kombinace kojení a UM se mě sama odstavila a musím bohužel říct, že UM dělá jejímu bříšku mnohem lépe než moje vlastní mlíko. Nevím, nějaká složka v tom mlíku jí prostě buď vadila nebo chyběla. Staršího syna jsem kojila rok a ničím takovým si neprošel, takže tenhle vývoj s Deni moc nechápu, ale už to neřeším, hlavně, že jí je líp a je alespoň v rámci možností spokojené miminko. Trápí jí to stále, ale trápí jí to ve srovnání s tím co bylo už fakt minimálně. Jen se modlím, abysme se téhle noční můry zbavili nadobro po tom třetím měsíci, jak všude píšou..ale tuším, že realita bude jiná 😝
Moc ti držím palce, ať to poleví nebo ať vám zaberou ty probiotika.

olzden
27. okt 2010

Zdravim, vsetky maminky, pozrite si o kolike na stranke: www.mamila.sk

martina671
28. okt 2010

@erica29 Ahoj mi mame to iste bolesti bruška,krči sa mi stale plačeme a najhoršie že mu pomožem vo všetkom a nezabera nič...Berieme sab simplex vetry pusti a stale sa krči a ked zaspi za chvilu je hore z plačom hroza:((

stanka02
28. okt 2010

@martina671 Ahoj nam tiez nezaberal Sab Simplex, pomohol nam Espumizan a zatial stale pomaha. Drobec, pekne prdka, kaka a drga 😀 , vsetko ako ma byt.

martina149
28. okt 2010

@martina671 Ahoj skús dávať Sab simplex alebo Espumisan pred každým kojením alebo ke´d pije UM do každej fľaše.My sme si tiež odrevali svoje a zabral nám Sab ale až keď som dávala 15 kv.do každej fľaše s mliekom.Toho sa nemusíš báť kľudne to môžeš dávať.Nám vôbec nepomáhalo 3x denne alebo tak.Aj espumisan som dávala až po 25 kv. len ten veľmi rýchlo ubúdal a Sab bol lacnejší a aj viac vydržal.Aj v letáčikoch píšu,že pred každým krmením.

annag
28. okt 2010

@erica29

reflux a kolika - Tvoje bábätko zrejme nedostatočne vyprázdňuje prsníky, a preto má takéto problémy ... dá sa to krásne napraviť v priebehu pár dní - úpravou prisatia (bez klobúčikov), stláčaním prsníka ku koncu dojčenia, dojčením na požiadanie (bez cumlíka) a v prípade potreby možno i iným rytmom dojčenia, vďaka ktorému by bábo odkázalo vypiť i veľa tukového mliečka - nie je to ťažké , skús posúdiť, či tam nie je príčina, možno len bábo predčasne prehadzuješ na druhý prsník ....

http://dojcenie.wordpress.com/2010/02/27/gastro...

http://dojcenie.wordpress.com/ako-dojcit/kedy-b...

http://dojcenie.wordpress.com/ako-dojcit/spravn...

http://dojcenie.wordpress.com/ako-dojcit/spravn...

http://dojcenie.wordpress.com/ako-dojcit/stlaca...

http://dojcenie.wordpress.com/som-zufala/mam-ve...

barbora078
28. okt 2010

Ahoj všem, nám se osvědčili čistě přírodní kapičky, které užívá mamina a přes mlíčko působí na miminko do tří dnů jsme byli bez bolavého bříška, jsou to kapky, které srovnají metabolismus i mamince a podporují i tvorbu mlíčka. Nechci nikomu nic nutit, ale pokud by vás zajímalo více ozvěte se mi. Mám je ozkoušené na sobě i u kamarádek a zabírají .