Kolika u detí. Máte niekto skúsenosť? Čo pomáha?

zuzig
10. júl 2006

Máte niekto skúsenosti s kolikou u detí?Čo pomáha?

assimilate
24. apr 2010

My sme skúšali cvičiť, všetky dostupné kvapky, nič nezaberalo... až probiotiká Infant Dophilus!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Doporučujem, zabralo to tak možno po troch dňoch, no odvtedy sme nevedeli, čo je to kolika, prebdené a preplakané noci a to sme už plakali obaja... ja z včerpania, nemohúcosti a syn od bolesti..... ešte raz, doporučujem!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

latvia
25. apr 2010

a niekedy proste nepomoze nic 😅

svetlankat
25. apr 2010

Caute baby, ja by som sa vas chcela opytat na vas nazor ohladom rascoveho cajika, pocula som, ze vraj to velmi pomaha. vo vode varit tak 5 semiacok kminu a to potom davat babatku po malych davkach. Mate s tym niektora skusenost? Ze vraj to pomaha na prdiky. My sa este stale trapime, no nastastie cez den, v noci spinka ale dni su narocne. U nas doma je to ako po vybuchu, nestiham nic, lebo sa len venujem uplakanemu babatku.

latvia
25. apr 2010

skusit mozes, ak sa neosvedci vysad....niektorym babatkam pomohlo, inym nie, treba vyskusat 🙂 tych semiacok by som dala kludne viac, nech sa vyluhuju a potom podla toho, aky silny "vyvar" z toho bude, bud kavovu alebo cajovu lyzicku pred papanim..

svetlankat
25. apr 2010

Ja som raz skusila pred papanim dnes na obed, potom mi vypila malinka nejaku tu 50 ml a potom sa mi pogrckala, tak neviem ci to este skusit alebo nie. Aj sa bojim pred kojenim ci jej to neuberie na chuti papat.

slavicita
25. apr 2010

Mne to poradila moja známa. Uvarila som za hrnček, dva dni som dávala ale nemám pocit, že by to bolo o čosi lepšie. Síce prdkal ale plakal stále, dokonca sa mi zdalo, že plače viac. Ak kojíš, je lepšie ak zješ niečo v čom je rasca ( napr. vajíčková polievka ). Mne svokra uvarila cestoviny s mäsom a kopcom rasce a malému to pomohlo vyprdkať sa. 😀 Síce som prdela aj ja ale čo by sme pre dobro krpčekov neurobili 😝

svetlankat
26. apr 2010

Presne tak, clovek pre ne urobi vsetko. Uz som pocas kojenia schudla 10 kg, sice mala som z coho. Ale uz ani neviem co mam jest, lebo mam pocit, ze aj mna vsetko nafukuje. Niekedy si myslim, ze uz je to psychika. Tiez sa radsej snazim davat malej vsetko cez mliecko, moje. Aj probiotika beriem ja a dufam, ze tak sa dostavaju aj malinkej. No asi to fakt, musime len vydrzat. Aspon ze v noci spinkame krasne a cez den to zvladneme, akurat nemam cas na domacnost.

sabiatko
26. apr 2010

ahojte baby 🙂 dneska som chcela v lekarni kupit dalsie balenie infacolu, ale nemali, tak som kupila sab simplex. to sa tiez uziva po kazdom jedle? lebo teta v lekarni hovorila, ze ona by to po kazdom nedavala. v letaciku sa pise, ze 15 kvapiek po jedle, ale nepise sa, ci len raz za den, alebo po kazdom jedle. neviete mi poradit?

pavlinasp
26. apr 2010

Sisius- zacpu jo? tak to jsi prvni... byva to spis naopak.. se to vsecko uvolni.. a brali jste je nejak dyl, pravidelne? ani po tydnu se to nezlepšilo, ja na ne nedam dospustit, to vis.. ja i cele me okoli jsme byli fakt stastni, ze neco takovyho exisutje.. i prave diky tomu ze to jsou kapky.. nemusi se nic michat, rozpoustet, neovlivni to chut jidla... no proste Probioitcke kapky jsou nej nej nej 😀 😝

susisus
26. apr 2010

Pavlinka, tyzden dva bolo super a potom uz zacala zapcha a neprestala. Dlho som odolavala, ale az ked som ich vysadila, az vtedy zacala zase pekne kakat. V niektorej teme tu som citala ze viac maminiek malo taky problem, ale nastastie je z coho vyberat 🙂

slavicita
26. apr 2010

Sabiatko, ja to dávam malému po každom jedle a takisto mi to doporučila známa, ktorá pracuje v lekárni..nemusíš sa báť, sú to kvapky vyrobené na prírodnej báze, takže dieťatku určite neublížia..skôr pomôžu 🙂

slavicita
26. apr 2010

zabudla som napísať, že mu to v dávam len cez deň a v noci nie lebo kým mu tých 15 kvapiek nakvapkám tak malý zaspí, tak načo ho budiť?? 😀

svetlankat
28. apr 2010

Čaute baby, my opäť bojuje od rána s plačom, malinká ešte nekakala, tak asi preto. Teraz som jej dala čerešňový vankúšik na bruško, tak sa trošku ukľudnila, dúfam že je to uvoľní aj bruško a vykaká sa. Rektálnu rúrku chcem použiť len v nevyhnutnom prípade. A vy ako?

latvia
28. apr 2010

svetlanka, mala je este malicka, nevie poriadne tlacit, neboj sa popouzit rurku 😉

svetlankat
28. apr 2010

Už jej to trošku povolilo, pocvičila som s nožičkami, ale nie som si istˇa, či vyšlo všetko.

svetlankat
28. apr 2010

No a je to práve vytlačila sama, ten blažený pohľad na jej tváričke, to stojí zato.

blumka
28. apr 2010

my raz dobre raz zle..tato noc bola z tych horsich...od tretej sa len puci a take delove prdy z nej sli ze koniec...a o 4:30 sa zobudila s placom...ale ja asi tusim z coho..kupila som caj pre spokojne brusko ci ako sa to vola, ze vyskusam ale vzdy ked jej ho dam tak je v noci zle nedobre, je tam fenikel, takze moje deti asi ani jedno nebude fenikel znasat

svetlanka, neboj sa rurky, mala si na nu nezvykne..ja som ju pri starsej pouzivala kazde rano aby sa vykakala...zbytocne sa trapi ak sa nemoze sama a ty jej mozes pomoct

blumka
28. apr 2010

super..mne raz juli zaspala na prebalovacej podlozke s holou ritou a s rurkou v nej 😅 😅 😅

svetlankat
28. apr 2010

To ma mrzí, že máte také ráno, ale presne ako vravíš, raz je lepšie a raz horšie. Nám už je trošku lepšie. Ideme trošku pobľabotať.

blumka
28. apr 2010

svetlanka, co uz...raz som to uz prezila, pri Terezke, tak prezijem znova...akurat ze tie dni su teraz o to tazsie, ze si nemozem oddychnut ked mala spi, lebo vtedy sa venujem starsej, takze niekedy som uz vecer o osmej zrela tak akurat o postele...ale tesim sa uz na buducu jar, ako sa mi obe kocky budu hrat a vtedy si uz pooddychujem 😉

lila794
28. apr 2010

Blumka, viem, o com pises!!!! Ja mam tiez taky rozdiel medzi detickami, tiez obaja kolikavci 😝 najhorsie, ked by som si aj mohla oddychnut poobede, ked Davidko spi, tak Noemi vzdy vtedy chyti kolika. Ako naschval!!! Neboj, ked sme to dotiahli uz sem, deturence vyrastu aj z koliky a bude fajn. Ved vies, ako to leti, nie?

lila794
28. apr 2010

A co sa tyka rurky, nebojte sa, viem, ze niekto hovori, ze je navykova. Ale mam na synovi odskusane, ze nie je, sam krasne kaka kazdy den, tiez mal koliky spojene s tym, ze sa nevedel vykakat. A ak sa babu neda ani vyprdkat, pomoze to velmi. Moja pediatricka mi ju kazala davat dcerke pravidelne. Lebo z tolkeho tlacenia jej hrozi pupocna hernia 😝

Inak, skusali ste uz vyvar z rasce? Poradila mi to dr., ale nejako sa bojim vyskusat 😝

blumka
28. apr 2010

lila, ved prave to je na tom najhorsie, dakto povie, oddychuj ked dieta spi, lenze co s tym druhym dietatom 😀 bud spi jedna a druha sa chce hrat alebo ako teraz, starsia este spi a Juli sa uz zobudila, zatial si tu lebedi v lehatku ale o chvilu uz bude po mne kricat...
ale presne ako hovoris, bude fajn...Terezku to preslo zaciatkom tretieho mesiaca tak som zvedava na Juli 😉
ja som skusala ten vyvar z rasce ale nemam pocit zeby nam to nejako zaberalo...najlepsie vysledky stale mame s espumisanom a raz denne biogaia...ked zacnem experimentovat tak sa to vzdy pokazi 😒

dadous
28. apr 2010

ahoj holky, tak my jsme taky trpěly na prdíky a od soboty davam Nikče Baby calm, a s prominutím, sere jak amina 😀 taklže nam zatím zabíraj 😵 ťuk ťuk 😵

svetlankat
29. apr 2010

Blumi, to hej na buducu jar to uz bude super, ja sa tesim na to, ked sa mala zacne trosku viac hybat a prestanu tie place. Nam tiez zatial pomaha espumisan a biogaia ktoru beriem ja. Tiez ked skusam nieco ine, nove, su tie koliky neznesitelne. Takto sa to aspon ako tak da zvladnut.

pavlinasp
29. apr 2010

Blumka- presne, jakmile neco zkousime, je to naprd..teda vlastne neni, prdiky prave neodchazeji 😀 ja dekuji bohu a vyrobcum za kapky Biogaia.. a jeste tedy pomaha ten polstarek s peckama, na uklidneni...
Dadous, tak to mate stesti, nam BC nezabral vubec :( dneska jsem spali do pul sedme, no nei to nadhera? co vy? razite nekam na prochazku kdyz je tak pekne? my asi zajdem na velkou prochazku starou Prahou, po zime jsem jeste nebyla... ;)

blumka
29. apr 2010

niekedy by sme boli radi keby vsetko bolo NA PRD, ze? 😀 😀 😀

lila794
29. apr 2010

Svata pravda!!!! Skusila som vecer ten rascovy odvar a to bola noc 😝 Aj dnes furt tlaci, place, pomooooc!!! Mne dr. poradila Dophilus, ale nezda sa mi, ze by bolo nejak dobre. Asi prejdem na Biogaiu, ta Davidkovi pomohla - teda bolo to trochu lepsie.

pavlinasp
29. apr 2010

jj, Blunka, presne.. kez by bolo vsetko na prd 😀
Lila- opravdu je moc moc doporučuji, je to nejsilnejsi koncentrat "hodnych" bakterii, navic oproti vsem tem jinym ma nejaky ten kmen, ktery opravdu v tech strevech pracuje.. no zkus je, uvidis, myslim ze budes spokojená.. pro vice informaci mrkni na web- probiotickekapky.cz.. 😉

pavlinasp
29. apr 2010

asj Lila, ted jsem si precetla ze uz jste je meli, tak to te nemusim presvedcovat ;) teda ale jako dobry je, ze se ted prodava dvojnasobne vetsi baleni a za stejnou cenu.. 😉 teda v ČR, nevim jak na slovensku :(