Kolika u detí. Máte niekto skúsenosť? Čo pomáha?

zuzig
10. júl 2006

Máte niekto skúsenosti s kolikou u detí?Čo pomáha?

svetlankat
10. máj 2010

Caute baby, ja som dnes na prasky, mala od rana place, aj sme sa vykakali, uz som jej aj teplotku zmerala, no uz fakt neviem v com moze byt problem. Kedy to uz prejde, myslim tie place bez priciny? Urcite nejaku pricinu maju, len ja neviem aku. Poradte

blumka
10. máj 2010

svetlanka, nie je mala velmi prestimulovana/ co robievate cez den? dost ti spinka?

svetlankat
10. máj 2010

Co tym myslis prestimulovana? V noci spinka od 20.30 do 06.00 bez krmenia. Cez den zvykne doobedu pospat dve hodky, no dnes to nebolo. Boli sme vonku ale mrncala pri kazdom zastaveni kocika. Poobede my zvykne spinkat tak pol hodku ako kedy. Ale dnes len placka, ked vseho vsudy spala pol hodku tak vela, uz fakt neviem co s nou mam robit. Papavame 5 krat za den. Dnes papame o dost castejsie a po menej. Tak neviem co ju moze tak trapit.

blumka
10. máj 2010

tak myslim, ze ci toho nie je na nu cez den vela, predsa len take male babo potrebuje asi viac oddychu cez den ako nejakych aktivit...ja vidim na juli ze ked malo cez den spi a sme napr. niekde kde je vela ludi, kazdy sa na nu usmieva alebo ked sme vonku a stale okolo nej nieco huci, proste ked ma zmysly napate cely den tak potom je to s nou na nevydrzanie...

svetlankat
10. máj 2010

Neviem, ja som s malou cele dni sama, doobedu ju zvyknem davat spinkat na balkon a poobede chodime vonku. Tiez ked mame nejaku navstevu mala je trosku vedla. Mozno je to tym, ze sme vcera boli na chalupe, bola cely vikend vonku na zahrade a dnes je zavreta v byte, uz fakt neviem. Blumi asi mas pravdu. No uvidime aky bude zajtrajsok. Nam pomaha aspon na pol hodku ked sa vyzlecieme a len tak kopeme nozickami a trepeme rucickami, vtedy sa krasne usmieva a blaboce. Baby drzte sa

blumka
10. máj 2010

moze byt 😉 deti sa lahko vykolaja z tych svojich stereotypov...
ja tie malu nechavam kopat len tak naholo...vzdy ked jej menim plienku 😉 vtedy aj fajne prdi

svetlankat
10. máj 2010

To hej. Diky za radi, rada nad zlato, obvzlast z vlastnej skusenosti. Uz som si myslela ze malu nieco boli, uz som jej aj sople odsala , teplotu zmerala. Vsetko v norme. Ale ukludnila si ma, asi to fakt bude ta zmena. Ved dam vediet zajtra.

blumka
10. máj 2010

drzim palce nech uz mate klud 😉

svetlankat
10. máj 2010

Sorry na tvrdky. Diky za rady. Uz som fakt mimo.

svetlankat
10. máj 2010

Pouzili sme rurku, malinka sa vykakala a teraz mi zaspinkala, no a sused do toho zacal vrtat do betonu, no neporazí vas.

blumka
10. máj 2010

chuda male...nema pokoja...sused nech ide dokelu..co vrta vecer o osmej 😠

svetlankat
10. máj 2010

No uz tvrdo spinkame, dufam ze jej to vydrzi celu noc. Dobru noc vsetkym.

jakelina
11. máj 2010

Blumka může mít růstový spurt a proto je neklidná

svetlankat
11. máj 2010

Co to znamena rustovy spurt, to akoze rastie?

blumka
11. máj 2010

svetlanka, hej, ze proste zrazu ma vacsie naroky, pyta si viac papat, ak kojis, davaj jej tak casto ako si pyta, postupne sa produkcia mliecka upravi na tolko kolko bude mala potrebovat a ak nekojis, skus jej dat viac do flase, alebo castejsie..proste vtedy ked pyta 😉

svetlankat
11. máj 2010

Papa o dost viac doteraz papala okolo 550 ateraz stupla na skoro 700 znicoho nic. Odsavam a davam svoje z flase. doteraz sme moc nerastli tak mozno teraz zacala. Zajtra idem na poradnu tak uvidim miery. Heh

svetlankat
11. máj 2010

Aj my zacala o trosku viac grckat, nic extremne iba pri grgnuti vygrcne co do teraz nebolo. Baby diky za infosky.

jakelina
12. máj 2010

Svetlanka ten spurt je přibližně v 3 a 6 týdnech a 3 a 6 měsících.
My už to taky máme za sebou.Některé děti se v tom období začnou vztekat u pití z prsa a jsou celkově neklidné. Po čase se to upraví a vrátí vše do starých kolejí.

svetlankat
12. máj 2010

Jakelina, dakujem, dufam ze to skoro prejde, malinka je dost nekludna. Vcera mala rekord v papani, vypila 780 ml, a to sme este nemali. Dnes uz papkala pomenej, vsak uvidime.

jakelina
12. máj 2010

Nám tohle všechno řekli v porodnici, taky jsem to nevěděla u předešlých dětí. Tak přeju hodnou holčičku 😀

svetlankat
12. máj 2010

Jakelina dakujem.

chlapinka
12. máj 2010

Ahojte maminky, kolikárky. Čítam túto tému už dlší čas, vždy keď mi je najhoršie a nevládzem ☹ , aby som z nej načerpala povzbudenie a energiu 🙂 . Som už 2 mesiace som mamina 3-tieho bábätka, aj keď nečakaného, ale aspoň vytúženého dievčatka, po 2 chlapcoch. Koliky som si teda užila už viac ako dosť pri prvom to bolo hrozné, prvé tri mesiace preplakal pravidelne každý večer od 17 do 24 hodiny. Druhý syn to nemal také brutálne, ale aj an kolikoval a tak som sa tešila, že hádam aspoň pri dievčatku ma to obíde. Nuž, neobišlo a malá začala mať koliky už v pôrodnici, bolí bruško, nevie sa bez rúrky vykakať a neodchádzajú ani prdíky, dokonca mám pocit, že má aj tichý reflux. Cvičíme s nožičkami, skúšala som sab simplex, espumisan aj infacol , ale moc to nepomáha. Teraz by som poprosila o radu, kúpila som baby calm a chcela by som sa spýtať, či pri jeho užívaní sa majú aj ďalej užívať nejaké kvapky so simeticonom alebo len ten baby calm.

latvia
12. máj 2010

a by som vyskusala len ten babycalm, aspon 2 dni, uvidis ci sa to zlepsi, ak nie tak pridat simetikon 🙂

shaarka
13. máj 2010

ahojte, poradite prosim?
maly vcera preplakal od 15 - 23,30 kym nezaspal tvrdo. 3 alebo 4x som kojila (uz ani nebolo cim), uspavali sme s MM, ale bez uspechu, stale len na 5 min a potom spustil srdcervuci plac. bola to kolika? mam nieco na to vyskusat?
co by ste mi odporucali?
s kakanim hadam nema problem, prdiky tiez pocut.
ale odgrgavat sa mu nechce, mozno len tak 1-2x denne.

latvia
13. máj 2010

skus sab simplex alebo espumisan alebo infacol 5 kvapiek pred kazdym kojenim, mentolovu masticku pupik na brusko....tym, ze si neodgrgava, ma vzduch v crievkach ktory ho tlaci...a kolika je na svete 😒

shaarka
13. máj 2010

latvia, dakujem za rady.
a ked pises, ze co mam skusit (3 druhy), ako mam vediet, co si vybrat? simplex, espumisan alebo infacol?

jakelina
13. máj 2010

Shaarka, držte ho tak dlouho až si odgrgne. Položte, znovu zvedněte, chvilku na levém boku, pak přetočit na pravý, ležet na bříšku. Jinak ho to bude trápit. ☹
Náš malý taky špatně grgal, držela jsem ho půl hodiny a pořád nic. Tak mi doktorka poradila, tady to pokládání na bok a je to lepší.

blumka
13. máj 2010

shaarka, alebo ked sa napapa skus si ho akoby posadit na kolena, pridrz mu hlavicku pod bradou jednou rukou a druhou ho poklepkavaj po chrbatiku, aj tak si deti dobre vedia odgrgnut...ked nam nepomahala klasicka poloha tato zabrala a pri nej sa aj mala vyprdela lebo mala stlacene brusko 😉
a pri kazdom prebalovani cvic nozkami, cez den davaj na brusko 😉

latvia
13. máj 2010

to mas jedno, vsetko je to iste, len to ma iny nazov 😉 to keby niektore v lekarni nemali, tak mas na vyber 🙂
my sme tiez polohovali na odgrgnutie, nosili asi hodinu, nic nezaberalo.niektore deti si vraj neodgrgnu....a este deti casto hltaju len naprazdno vzduch, nehovoriac o placi, kedy sa nahltaju najviac vzduchu...takze to je taky zacarovany kruh....
a este prehodnot svoj jedalnicek, ci nejes nieco naduvacie, alebo nejake bylinkove caje na kojenie, tiez mozu naduvat.

shaarka
13. máj 2010

ok, skusim... ale dokedy ho mam trapit, aby si odgrogol? kolko minut?
ide o to, ze on ked sa napapa, tak je super zaspaty a potom mam tendenciu ho len tak jemnucko polozit do postielky, nech sa nezobudi... do zvysenej polohy (ako v porodnici, na vankus), a na bok.
akonahle ho vezmem odgrgavat, tak sa uplne prebudi a co je najhorsie, tak sa mu to vobec nepaci a strasne reve. ci na pleci alebo na rukach... 😖

a poloha na brusku cez den sa mu nepaci tiez. chvilku vydrzi a potom ocervenie a placeeee 😔