Kolika u detí. Máte niekto skúsenosť? Čo pomáha?

zuzig
10. júl 2006

Máte niekto skúsenosti s kolikou u detí?Čo pomáha?

ellysa
15. jún 2010

@zuzana39 ja som sa dočítala tu na fóre, že jedna baba zasa mala 9CH a 15CH a tej povedali tak, že má 5 guličiek roztopiť v 5ml prevarenej vody a pred papaním dať 1 ml, ja dávam tak...
Inak naša krásne kaká odvtedy skoro po každom papaní, len teraz sme dva dni zasa total nervózni, je napapaná, vykakaná, prebalená a aj tak sebou strašne mece a nechce buvať, včera sme tak bojoali do polnoci a trvalo to aj celý deň, dnes vypadá, že trošku lepšie, tak zasa neviem, či aj keď je vykakaná ju môže bolieť žalúdok ☹ ,a lebo čo sa deje.

ellysa
15. jún 2010

http://www.vseprozdravi.cz/homeopatika-monokomp... toto som našla a tu je zasa inak napísané 😅

ellysa
15. jún 2010
ellysa
15. jún 2010

Pomer dackovani je 1dl a 10 kulicek (nekdo uvadi 6). Ja pripravim na cely den 30 vody a 3 kulicky. Voda by mela byt prevarena, sklenicka musi byt vyvarena a ne z mycky. Pak se pred kazdym jidlem dava 1 lzicka roztoku. Opet se pouziva plastova lzicka.

ellysa
15. jún 2010

a potom zasa takto, tak si vyber

pecka
16. jún 2010

@ellysa , nas maly, aj ked bol napapany, vyprdkany a vykakany, aj tak ho bolievalo brusino, tak prisla na rad "nasa kamoska" rektalna rurka a vzdy vysli este riadne pridiky, ale aj stolica ...no veru, tie bruska vedia riadne potrapit 🙄 🙄 🙄

lenocka84
16. jún 2010

@pecka my sme dnes zacali s probiotikami, a do 4 hodin od uzitia sme sa vykakali a teraz pekne spinka
verim ze v noci sa to uz nezhorsi

pecka
16. jún 2010

@lenocka84 tak to je super 😵 😵 😵 😵 , drzim palce, nech Patkovi probiotika pomozu, aby ste sa uz nadobro rozlucili s tou hnusnou kolikou. Skoda, ze ja som na tie probiotika nenarazila skor, no co uz, vytrpeli sme si, ale uz je to za nami 🙂 🙂

ellysa
17. jún 2010

no tak dnes od noci plačeme, myslím, že ešte ťaží žalúdk alebo bolí bruško, už sme aj vukakané, aj poprdkala a stále plačká ☹ zasa zlý deň
leni aké probiotiká, ja som malej asi dva krát dala dophilus infant a zdalo sa mi že ešte horšie 😒

lenocka84
17. jún 2010

@pecka tak verim ze bude dobre,

@ellysa biogaia, 5kvapiek denne

denis19
17. jún 2010

ellysa.....já také dávám malé dophilus infant ,ale výsledky neuvidíš hnedle.....já myslím, že nám to trvalo tak 5-6 dní, když jsem uvidela nejaký výsledek, jako lehčí prdkání a mekkší stolice...tak vydrž...... 🙂

lenocka84
17. jún 2010

@denis19 my sme vcera po biogai kakali za 4hodiny, a dnes po 20minutach

lindah
18. jún 2010

Ahojte, prosím poraďte. Mám 7-týždňovú dcérku. Trápime sa s kolikami, skúsili sme už espumisan aj sab simplex. Teraz skúšame BioGaiu. Na balení je napísané že sa má podávať od troch mesiacov. V lekárni nám poradili, že môžme dávať 3-4 kvapiek namiesto piatich. Tak som jej dnes prvýkrát dala ráno a večer 3 kvapky. Vy ako dávkujete?

mam4
18. jún 2010

@lindah ja ta asi nepotesim ale z vlastnej skusenosti aj zo skusenosti inych mamiciek a nasej pediatricky ti mozem len povedat ze nech sa budes snazit robit cokolvek tak to mozes iba zmiernit ale tie koliky uplne prejdu az casom ked z toho drobec vyrastie. u kazdeho babetka to ma iny priebeh a skonci to v iny cas. u nas to trvalo take 2 mesiace a skutocne sme vyskusali vsetko co sa dalo ale aj ked sa jeden zdalo ze u zbude dobre tak na druhy to bolo zase: plac, plac a plac a ja uplne znicena ☹ citila som sa ako totalne neschopna matka co nevie pomoct vlastnemu dietatu ☹ davali sme kvapky, cajiky, masirovali, cvicili, nejedla som uz skoro nic, lebo som kojila ale aj tak nic nepomohlo.
tak drzim palce aby ste to mali rychlo za sebou 😉

lila794
18. jún 2010

My od mesiaca 5 kvapiek, ale ma sa to davat raz denne 😉

erikasadek
18. jún 2010

; baby ked vas tak citam tak na slovensku camomilla.. s apouzva snad na vsetko.. 😀
na koliku sa pouziva
PAENONIA 4ch 3 granule " krat denne
a rozprobite jednoduho , gulicky sa roztapaju len pri teplote 37°C ao teplota v slin v ustach nie studene, nerozpusti sa nikdy a nie horuce znicite efekt.. 😉
staci vo velkej lzici vody teplej , ako 37°C a dat do striekacky u malych deti..
treba davat min.. 30 min pred a po jedle; 😉

rozdiel 3 CH 5 ch 9Ch a 15 ch je velky
nizske riedenia su atakove ale beru sa kratko
riedenie ako 15 ch sa dava na dlhodoby efekt a berie sa menej ale dlhodobo, posoby hlbkovo. 😉

martaniana
18. jún 2010

Ahojte tiež mávame problémy s kolikou, ale Espumisan je fakt super, do pol hodinky krásne zaberie 🙂 našťastie...Treba papať rascovú polievku..aj keď už mi ide hore krkom 🙂

lila794
19. jún 2010

Len pozor na rascu, aniz, fenikel, niektorym detickam robia pravy opak 😉

sabiatko
19. jún 2010

tak veru, 3X som varila rascovu polievku a 3X boli vreskoty... nam pomaha iba a len infacol. skoda len, ze ho poistovna aspon z casti neplati.

lila794
19. jún 2010

Mne tiez kamoska poradila pit caj, aby mala lepsie prdkala a takto som prdkala ja, mala tiez, ale s takyyyyyym placom a potom mi ho dr. zakazala, vraj niektore deticky strasne zduva. Nam to trosicku pri malej zmierni Sab,inak nezabera nic, ani probiotika. Len vydrzat a cakat, kedy bude lepsie. Synkovi zaberal Espumisan a dost dobre.

lindah
19. jún 2010

lila, aký čaj si pila ? Pre dojčiace mamičky?

lindah
19. jún 2010

Dá sa BioGaia kombinovať napríklad so SabSimplexom alebo Espumisanom? A s akým dávkovaním?

desszi
19. jún 2010

nam nepomahalo nic (ani espumisan, ani sabsimplex) az nakoniec som natrafila na kvapky Babycalm - su prirodne s obsahom anizoveho, fenikloveho a matoveho oleja a odvtedy bolo o 100% lepsie.

bury
19. jún 2010

@lindah - já kombinuju BioGaia s BabyCalmem a řekla bych, že to zabralo dobře... ráno dávám BioGaia a pak před každým kojením BabyCalm. pomalu chci ty probiotický odbourávat, tak uvidíme.

blumka
20. jún 2010

@lindah ja som kombinovala Biogaiu s espumisanom...biogaiu raz denne 5 kvapiek v rovnkay cas kazdy den a espumisan som davala pred kazdym papanim, okrem noci a neskor uz len 3x za den. Teraz uz len biogaiu...

@bury preco chces odburat probiotika?

denis19
20. jún 2010

lenocka ..tak to má potom super účinek....my zase stávkujeme a bez teplomeru nekakáme, ikdyž stolice je normální konzistence, už to asi holky fakt nebudu rešit a verit, že z toho prcek vyroste.... 😀

lila794
20. jún 2010

@lindah, caj urobis takto 1/2CL feniklu, 1/2CL anizu a 1/2CL rasce zalejes 500ml vriacej vody a nechas 10min. vyluhovat. Pijes 2x denne po 250ml. Ak ti drobec nie je na to citlivy, pomaha to, pekne sa vyprdka. Ale ak je tak, ako moje deti, tak hroza-strach!!! Potom ani Babycalm neskusat, lebo tam su tieto oleje.

@bury, odburaj radsej Babycalm, probiotika su vyborne hlavne na imunitu babatka, najlepsie je brat ich dlhodobo. Ja som ich synovi davala skoro rok a pol, hlavne v obdobi, ked mu isli zubky, aby nehnackoval a neochorel, lebo vtedy maju deticky velmi oslabenu imunitu.

lenocka84
20. jún 2010

@denis19 probotika biogaia, denne po 3 kvapky, pekne zabera, upravuje crevnu mikrofloru,nam ich doporucila dr. zabrali, a som rada, lebo niekolko dni sa maly zviijal v bolestiach, a ani cajiky feniklove nezabrali nic

@blumka ja tu biogaiu obden, a 3kvapky, lebo potom sa zvysuje apetit

blumka
21. jún 2010

@lenocka84 ja nemam pocit ze sa malej zvysil apetit, odkedy jej ju davam (zhruba od 5. tyzdna) papa stale okolo tych 700-800ml denne a dokonca tento tyzden uz bolo par dni ked vypila max. 650ml 😉

lenocka84
21. jún 2010

@blumka 700-800ml??? a kolko ma mesiacikov?
my mame 2 a denne minimum je 850ml, a to ho este klamem, bo by jedol aj ovela viac