Kolika u detí. Máte niekto skúsenosť? Čo pomáha?

zuzig
10. júl 2006

Máte niekto skúsenosti s kolikou u detí?Čo pomáha?

zdena2
12. jún 2008

Ahojte babky,citala som si Vaše starosti s bábätkami,ale chcem sa spýtať, poznáte Infaco?Doporučila mi ho moja lekárka,vraj je to novinka a vraj aj funguje.Bol trošku drahší,ale dúfam že zaberie a že sa konečne vyspíme.Ak niečo o ňom viete dajte mi vedieť. 🙂 🙂 🙂

lila794
12. jún 2008

Ahoj, my sme ho mali, bolo nam z neho este horsie!! Ale vyskusaj, mozno zaberie. Vraj je to to ist, co Espumisan a ten nam zabral, tak neviem.

mika2511
12. jún 2008

Ahoj Zdenka, taktiež málo spíme, ale stále sa bojím niečo malému dať. Bola by som rada, keby to prešlo samé. Žiaľ, zatiaľ to tak nevyzerá. Vyskúšali sme všetky recepty babičiek a prababičiek ako masírovanie, cvičenie, fenyklový čajík, ale nič. Lekárka nám tiež spomínala Infacol a zajtra ho určite pôjdem kúpiť, lebo dnešný večer bol hrozný. Kamoškinmu drobčekovi perfektne pomohol, tak dúfam, že aj nám. Potom dám vedieť.

lienka79
13. jún 2008

Masaze bruska, namiesto Samximlexy nam odporucila gastroenterologicka Espumisan..su drahsie,ale vraj ucinnejsie...ale koliku to neodstrani, len mozno zmierni. a co je najdolezitejsie...dieta sa musi zacat hybat.Nam odznela kolika sama potom,co sym zacal v 7 tyzdnoch hybat nozkami...
No a pripajam sa k rekt.rurke...neverim blabolo,ze dieta si na to zvykne a pod..Do 2 mes.nas kakal takmer vylucne s rurkou a potom,akoby utal,ako sa zacal hybat,zacal kakat sam kazdy den...aj 4x za den..predtym horko-tazko 1x za 3 dni

zdena2
13. jún 2008

Ahoj Mika.Tak skúsili sme Infacol,dala som malému celú pipetku pred každým kojením a myslím si,že to bude fajn.Je to len prvý den,čo ho dávam,ale je kľudnejší.Dokoca si ľahšie grcne po jedle.Snáď Táto noc bude kľudnejšia. 😉

krista
24. jún 2008

Ahojky holky,
tak už jsem sem několikrát psala, že máme klid a nikdy nebyl, ale teď to vypadá že ve 3,5měs. už ten klid vážně přišel, nemáme žádné příšerné hysteráky, občas si zatlačí a postěžuje ale nic příšernýho co by se už nedalo snést, je to mnohem lepší!!! Takže vydržte, všem přeju aby to taky brzy přešlo 🙂

lila794
24. jún 2008

Krista, to je super!!! Ved uz to bude len lepsie, uvidis!!! My sa tiez este potrapime obcas, ale bez takeho placu - len tlaci a prdka. Rurka vzdy zaberie. Pomaly ideme mat treti mesiac, tak uvidime. Zevraj sa to postupne upravuje medzi 3-4 mesiacom. 🙂 Ale ako citam a pocujem, niekomu dojde 3. mesiac a ako utne, je dobre. Tak nech sa vam dariii!!! 🙂 🙂 🙂

rajka
24. jún 2008

ahojky!
dnes jsem koupila ty slavné probiotické kapky, stály 648,- Kč a doufám, že nezklamou a malému uleví. Přes den je zlatý, ale padne večer je zle. Je mi ho moc líto a taky už začínám ztrácet trpělivost ☹ v duchu počítám a vydýchávám, vím, že za to nemůže, ale jak je člověk nevyspalý, nervy pracují. Tak snad brzy zaberou 🙂

krista
24. jún 2008

Rajka jo já ti rozumím, u mě pracovaly taky nervy jako blázen a i u manžela, nikoho to fakt nebavilo, věčný řev, to se ani nesmála, prostě jen řvala ☹ Dneska jsem to trochu zakřikla, je nějaká ukňouraná ale je to fakt lepší 😉 🙂

Lila už to máte "za pár" takže věřím že vám to taky utne!!! 🙂

Já se tak modlila k těm třem měsícům a pořád čekala kdy utne 😅 když byly tři měsíce a stále to trvalo tak už jsem nemohla, prostě jsem byla na pokraji sil, neměla jsem teď pár dní ani sílu s malou si hrát jak jsem byla vyčerpaná 😖 ale už je to fakt lepší!!! 🙂

Hodně štěstí všem!!! 🙂

anjeeelik
25. jún 2008

ahojte maminky. Nase slniecko Luci uz bude mat 6mesiacov a koliky ma stale. Zaciatky ale boli priam otrasne. Rano, po obede, ..v noci. Stale plac. Stravujem sa stale velmi opatrne. Nezaberali ziadny kvapky, len trubicka (do 3mesiaca aj 6x za den) - inaksie sa totiz ani nevykakala. Teraz uz je to lepsie, uz kaka sama aj prdka.. Ale stale ju to vie potrapit.., vdaka Bohu, coraz menej. Ale chcem sa opytat, s akou stravou mam zacat??? Bojim sa prikrmovat, ked ju zatial trapi mater.mliecko. PORADTE, kto mate zkusenost?? Zacat s mrkvickou, alebo zemiackami??? Dakujem maminky... A drzte sa, raz to prejde a budeme na to spominat. P.s.: aspon som schudla 😉

rajka
25. jún 2008

ahojky!
u dcery jsem začala příkrmy dušenou mrkvičkou, pak jsem postupně přidávala brambor. Z ovoce jsem začínala jablkem a pak banán. Každá nová chuť byl boj, stěny v kuchyni vypadaly velmi zajímavě 😉 museli jsme vymalovat 😉

jankapo
29. jún 2008

Ahoj maminky, tak sa pridavame k vam zufalym kolikovym... 😢 Uz ma fakt chytaju depky z toho, ked citam ako sa baby, spolocne terminovky, majovky stravuju a su v pohode a ja o chlebe a vode pomaly a furt koliky...teda...asi tri tyzdne co sme zacali brat sab simplex to bolo bez placu, zdalo sa ze poho a od stvrtku je to tu znovu...Kazdy den uraduje rurocka a tolko plynu z nej ide, ze nechapem kde sa to v tom bruskenku berie... 😒 ☹
Okrem toho mi aj cely den pregrckame, cize kolotoc- kojenie, odrgrgavanie, ak sa podari zaspinkame na cca 20min, potom sa zobudi, dvihnem, pogrcia sa, je z toho nervny, jeduje sa, tak len cicikame, do dalsieho kojenia a potom zas...vecer okolo 7, plaaaaaac a kvik a slzy, tak rurka, a zaspavame vycerpanim...smeje sa len rano,a to ma hrozne deprimuje ze robim co robim a furt mam nepokojne babenko, uz fakt nevladzem...
Aspon ze buva v noci dobre, inak by som bola na prasky. A zajtra uvidime ako pribera. Zatial az velmi dobre (to bolo naposledy 700g za 2 tyzdne) 😝
Zajtra poradna, uvidim co povie zas lekarka, az sa bojim, ze mi zakaze jest uplne...fnuk.

krista
29. jún 2008

Holky já už sem nic psát nebudu, napsala jsem jak je to lepší a už se asi dva dny příšerně kroutí, přitom jsem niiiiiiiiiiiiiiiiic nesežrala 😠
Já se taky bojim jíst, na vším 2x přemýšlím než to vezmu do pusy, mám ale pocit, že zafungovala trošku Activia - když jsem jedla, protože je fakt že jsem jí teď pár dní neměla a je to u nás zase extrém, tak jsem zase nakoupila zásoby - zkuste taky když už nic jiného nepomáhá!!! 😉

rajka
29. jún 2008

Janka - u nás je to téměř stejné...vždycky jeden dva dny klid a pak zase pár dní náročných uplakaných. Vyzkoušela jsem sab, baby calm, pecičky, fenyklový čaj a nakonec jsem koupila ty "zázračné" probiotické kapky. Dávám je dnes v6. den a zatím bez efektu ☹ , snad to ještě příjde. Taky už pomalu nevím, co jíst. V televizi nedávno doktorka doporučovala vysadit veškeré mléčné výrobky. Já tedy mléčné výrobky nejím vůbec, mám alergii na laktozu, jím jen tvrdé sýry. Zkusila jsem vysadit i to a žádnou změnu jsem nepozorovala, tak nevím. Každopádně to vyzkoušej a uvidíš. Drž se a hlavu vzhůru!!! Nejsi v tom sama 😉 a bude líp 😉

krista
29. jún 2008

Rajko já miluju mlíko ☹ Taky jsem ho vysadila a změna žádná, teď ho piju znova, fakt ho miluju ☹ Ale jako z čeho má člověk brát vitamíny? Nemůžete zeleninu, ovoce, mléko...!!! 😠
Četla jsem že ty probiotické zabíraji až kolem 14ti dní, tak vydrž, věřím a mooooooc ti přeju aby zabraly!!! 😉

luciv
30. jún 2008

rajka:které probiotika sis koupila? ja si objednala BIOGAI a koupila jsem to ze slovenska přes internet, a stali mě dvoje i s poštovným 670Kč, a ja je taky začala malé dávat a právě se mi zdalo že učinek žádny max. nekadila při každém prdění ale naopak mi připada že ma ted zácpu nebo ja nevím, stolice je hustší a těžko ji jde ven, včera jsem chudáčkovi musela dat až trubičku. Davala jsem ji to 5 dnu a nic tak jsem ji to přestala dávat a dala zase babycalm. Mala sice hrozně nepláče ale usne a pak se vzubí tím že se začne kroutit chudáček.
Krista fakt myslíš že až po 14 dnech? tak to ja ji budu asi přidavat k tomu ten baby calm protože si nedovedu představit že 14 dnu bude mala jak žížalka která si chce vytlačit mozek.

lila794
30. jún 2008

Ahojte kolikovci! My sme mali znova perny vikend. Uz som si tak poplakala, uz ani neverim tomu, ze to niekedy prejde. Chuda male, tak mi je ho luto. Dnes rano vsak vyzera, ze je lepsie, lebo minule dni mi plackal aj rano od bolesti.

A s tym jedlom? Presne tak, tiez nechapem odkial sa maju do mliecka dostat vsetky "dobre veci", ked nic poriadne nejeme!!! Taaak moc zavidim maminam, ktore sa mozu najest a deticky su spokojne. Ani tomu neverim, ze to tak moze byt!

miselin
30. jún 2008

Lila to máš pravdu s tými vitamínmi, lebo mojej malej robili testy a všetky vitamíny mala na hranici a železo pod hranicou, ved odkial má mať vitamíny, ked ja ich sama nemám, tak nám hned doki nasadila vitamíny a železo tak si skúste predstaviť, čo malá dovádzala po tom železe, no koliku mala z toho raz taku 😢 Ja som jej aj preto začala dávať radšej nutrilon a nemusím ju potom napchávať všeliakými kvapkami po ktorých je jej aj tak horšie. A nech mi nikto netvrdí, že materské mlieko je najzdravšie, ja tomu teda neverím, lebo keby bolo, tak by malej testy dopadli trochu inak 😝

lenocka80
30. jún 2008

Ahojky lilka, no tak pozeram, ze ste mali veselo...ti verim, ze si uz musela byt z toho vycerpana...a nerozmyslala si kupit si tie homeopatika, co mame my? Mozno by vam to tiez pomohlo.

krista
30. jún 2008

Luciv to je taky na palici, nejdřív prdíky, pak má zácpu ☹

Lenocka jaká máš homeopatika? Už jsem vyzkoušela Chamomillu, Nux Vomica a ještě máme Thuyu, já jsem fakt zkusila už asi všechno 😕 kromě teda těch probiotických kapek 😉

lenocka80
30. jún 2008

ja mam tu chamomillu a nam to pomohlo, teda aby som to uviedla na spravnu mieru...s kakanim mame stale problem, tam pomaha len rektalna rurka, ale uz nema strasne place, ktore boli take srdcervuce...

helca76
30. jún 2008

Ahoj holky, nám pomohl na prdíky kmínový čaj. Jeden den jsem mu ho nedala a druhý den byl opět cirkus. Tak teď dostává poctivě každý den alespoň trošku a (ťuk,ťuk,ťuk), zatím máme od prdů pokoj. Né že by malý neprděl, to on zase jó 😀 , ale jde mu to tak nějak samo 😉

luciv
30. jún 2008

helca76: vidím že maš malého podobně starého jak naše Nicolka, jak děláš ten kmin.čajík? ja mam strach ji to davat že nemam zatím davat žádné čajíky ☹

helca76
30. jún 2008

luciv- já nekojím, jsme na UM, tak mu ten čajík dávám. Převařím lžičku kmínu asi v 1,5 - 2 dc vody (tak 5 min povařit) a dávám mu tak 30 ml denně. Není to moc, ale pomůže mu to 😉 Některé holky dávaly i 100ml, tak to mi přijde až moc 😅

pindula
30. jún 2008

helca a uz vobec tvoj maly neplacka z bolaveho bruska? 😕

pindula
30. jún 2008

ozaj helca a myslis, ze by som mu s tou kminovou vodou mohla zarobit mlieko?...ze by to dostal hned v tom mlieku....

helca76
30. jún 2008

pindula - pláče, ale strašně málo a to jenom než se mu podaří vykakat a pak už zase září jak sluníčko 🙂 Já jsem před tím vůbec nechápala maminy, který všechno stíhaly, já jsem s Jiříkem nestíhala absolutně nic - měl pořád hysterické záchvaty, úplně se propínal do luku, tak jsem byla pořád u něj, chovala ho, masírovala mu bříško, nahřívala, prostě hrůza. Teď je tu se mnou u počítače spokojeně kouká, sem tam něco zabrouká, usměje se, no prostě pohodička. Ještě teda pláče, když spinká dlouho a já ho nevzbudím, tak potom zjistí že má hlad, tak to se ozve - ale je to spíš kňourání než pláč.
Ale mlíčko bych z té kmínové vody nepřipravovala. Myslím, že by to ani malýmu nechutnalo 😨

pindula
30. jún 2008

helca...ouki...dam na tvoje rady.... 😉
mne teraz maly spinka a preto som na konikovi...ale presne to, co pises, tak v posledne dni robim ja....masirujem brusko, strkam mu do prdelky rektalnu rurku, cvicim nozickami, nosim ho na "tigrika na strome"...ale on sa prepina a prepina a je bordovyyyyy

helca76
30. jún 2008

pindula - doufám, že vám to taky pomůže 😉

marcaa
30. jún 2008

Ahojky mamči,CHAMOMILLA VULGARIS 30ch určitě pomáhá a dítko se po ní i dost uklidní. Malému jsem to dávala po dobu dvou měsíců a opravdu pomohlo!!! Jinak ted mu to dávám na bolení při růstu zoubku a také nám to pomáhá. Nikdy jsem tomu nevěřila, že homeopatika pomáhají, ale je to tak. Dceři je dávám když má teplotu a do šesti hodin začne teplota ustupovat...samozřejmě u každého dítka je to jinak... Ráda poradím a pevné nervy holky, bude líp 😉