Kolika u detí. Máte niekto skúsenosť? Čo pomáha?

zuzig
10. júl 2006

Máte niekto skúsenosti s kolikou u detí?Čo pomáha?

tinaki1275
6. sep 2010

@ellysa skusam uz druhy den tu chamomillu , kedy tebe zabrala? nemam pocit zeby som videla nejaky rozdiel..:_(((

ellysa
7. sep 2010

@tinaki1275 nám zabrala hneď ešte poskúšaj ☹

ellysa
7. sep 2010

potom existuje ešte homeo lycopodiom clavantum, to je na uvolnenie prdíkov

tinaki1275
7. sep 2010

@ellysa tak budem skusat dalej...dik ...

tinaki1275
11. sep 2010

@ellysa tak to vyzera ze chamomilla zabrala 🙂 ,klop klop.....uz sme 4-5 dni na tom omnoho lepsie,tak poctivo pokracujeme,ozaj chcela som sa opytat ,ten rozrobeny roztok drzis v chladnicke?on tak divne zapacha..

ellysa
12. sep 2010

@tinaki1275 nie nedržala , mala som ho vždy urobený na jeden deň a v pohode... ak držím palce aby bolo stále dobre a hlavne nech kolika čoskoro zmizne úplne 🙂

tinaki1275
12. sep 2010

@ellysa ked urobim tych 50ml s 5 gulickami , a davam 3ml pred jedlom ,tak mi to vydrzi aj 3 dni ..ale necham to radsej v chladnicke ..ako dlho sa to smie pouzivat?

petulka_1
12. sep 2010

ahojte, ja sa chcem opytat ci aj vam deticky placu aj pri papani? Moj niekedy zacne papat a po chvili sa odtahuje a place. On takto premrnci aj cely den, iba v noci je to lepsie ale rano okolo 5-6 uz place, kym sa nevyprdka a nevykaka, ale aj to je kludny len chvilu a pri dalsom kojeni zas plac.

ssarka
12. sep 2010

No teda holky my máme 3 měsíce a kousek a mám pocit,že se nám to zhoršilo a to jsme měli jednu dobu trochu klid a to sem čekala,že ve 3 měsících to přejde ☹

tinaki1275
12. sep 2010

@petulka_1 mne to moja robi tiez,a u nas je to preto lebo sa hned na zaciatku papania nahlta vzduchu ,takze ju davam odgrgavat aj pocas papania niekedy aj 3x,a vzdy ked ogrgne papa zase ok ...tak skus...mozno hltavo papa a proste ide vela vzduchu do bruska alebo moze byt na vine aj reflux..to mame tiez☹,a ked papa potrava z bruska sa vracia nazad..aj pri tom len odgrgavanie pomoze..

tinaki1275
12. sep 2010

@ssarka nestras..my mame 10 tyzdnov,a koliky boli strasne..teraz nam zabera chamomilla vulgaris a je to omnoho lepsie..ale aj tak dufam ze po 3 mesiacoch to skonci uplne..aj ked som pocula ze kolika moze byt az do 6mesiaca...☹((

ssarka
12. sep 2010

a to papáme nutrilon comfort na koliky už nevím vyzkoušely jsme snad vše

ellysa
12. sep 2010

@tinaki1275 môže sa to užívať dlhodobo, homeopatiká určite neublížia, ono je to v podstate len koncentrát z harmančeka

petulka_1
12. sep 2010

@tinaki1275 dik za radu vyskusam 🙂

petulka_1
12. sep 2010

My davame biogaiu a pred papanim infacol, najskor nezaberalo ale zda sa mi ze po dvoch tyzdnoch uz trosku ano ,klop,klop. Este ked treba tak rano pomasirujem brusko s flatullin gelom.

majca424
12. sep 2010

ahojte, mám 5 mesačného synčeka, myslíte, že ho ešte môžu trápiť koliky? lebo tiež niekedy strašne kričí a neviem čo sním... dávam tiež infacol, ale neviem či sú to koliky, myslíte, že ano?

ewana73
13. sep 2010

@majca424 skor by som povedala,ze to uz budu zubky.nam skoncila kolika v 3mesiacoch a asi o mesiac nas zacali tapit zuby.a to mu prvy vysiel az ked mal 6a pol mesiaca. 😒 bol to boj a niekedy som uz mala pocit,ze ma rachne o zem..cez den krical reval mrncal v noci 150krat sa budil.4 zuby mu vysli da sa povedat naraz v priebehu 3tyzdnov a teraz ked mu isiel 5ty zub uz mal aj vysoke teploty.ale priznaky rovnake,krik,rev,nespokojnost a hlavne nespavost..

majca424
13. sep 2010

@ewana73 no tak ked píšeš toto, tak to budu asi ozaj tie zubky, veru, krik, rev a v noci sa stáááále budí, naozaj strašne často... no tak paráda, skončili trápenia s bruškom, teraz zase zubky,,,, no čo už, to su nase detičky 🙂

l123456
13. sep 2010

Ahojcek mam 3 mesacneho synceka mal koliku pucil sa tlacil plakal a teraz to uz nie je mozte mi poradit ci mu mozem zasa davat miesto mliecka COMFORT normalne mliecko cislo 1 Nutrilon ? Dakujem

martinaho1
14. sep 2010

@l123456 Ahoj, my jsme na tom byli podobne, ale comfort jsem mu davala az skoro do 5. mesice, protoze jsme meli malou zasobu, pak uz jsem mu davala zeleny nutrilon 1 a v pohode, bez problemu.

filialka
23. sep 2010

@lindda
Ahoj mamina,,No ja davam Nutrilon Comfort je to na koliky ale uz od piatku mi nevie kakat sam a ma hustu stolicu, dnes som presla na Nutrilon zeleny tak som zvedava ci pomoze.. a co je to za Nutrilon pepti???a chcem sa spitat ci nevadi ze menim mlieko uz bude mat 3 a ma 2mesiace. nic mu neseti. nekojila som lebo som nelala mlieko...

denikulh
23. sep 2010

ahojky máme taky koliku je nám 7 týdnů.dáváme sab simplex 10 kapek každé krmení,čaje a probiotické kapky bio gaia.jsou drahé ale docela to zabírá.k ntomu já piju fenyklový čaj a jím staré pečivo,vločky atd.před dvěma dny jsem byla už i na pohotovosti kde mi sdělil doktorka že musím vydržet .my k tomu ještě v noci vůbec nespíme usínáme ve dvě ráno...

filialka
23. sep 2010

@filialka
Ozaj skuste zarabat mlieko s cajom,, nam to pomahy,, robim mu Harmancekovy caj 120ml a dam tam 4odmerky mlieka... Skuste,,,

adkatarabka
23. sep 2010

u nas tiez zabral Sab simplex. odporucam. Aj ked, u kazdeho to moze byt ine...

adkatarabka
23. sep 2010

@l123456 nasa lekarka neodporuca menit znacku. Kvapky ste skusali?

filialka
23. sep 2010

@adkatarabka
no kazala mi dat cipky aby sa vykakal

susisus
29. sep 2010

Baby mali ste niektora problem s kolikami aj cez rok??? myslim teda s babom...

miarosa
29. sep 2010

Nám je půl rok a s kolikou pořád bojujem, a četla sem že hodně dětí to trápí dokud nezačnou chodit, takže si ještě počkáme, je to fakt šílený, ale po 4 měsíci se nám to trošku zlepšilo, a to jsme vyzkoušeli všchno. Aq ted s příkrmama je to zase horší a horší.

coko.joko
30. sep 2010

Ahojda holky,
tak nam jsou 4.mesice a prvni 3.mesice teda sila to jsem tak moc litovala naseho spuntika,pak to na chvilku prestalo,protoze jsem mu mazala brisko olejem od Hadka,ktery fakt pomahal a od 4.mesice jsem zacla davat prikrmy a je to tu znova....malej se krouti u mlicka jako blazen a kdyz sni obed(jen zeleninu)tak pak do pul hodky krouceni a breceni,tak at me nikdo nerika ze to jsou 3.mesicni koliky.... 😵 kazdy den si rikam,kdy to zkonci..

frisca22
30. sep 2010

Čauky, tak tady teď pročítám vaše příspěvky… My jsme po každým krmení trpěli – mrňousek se kroutil jak had a nebylo mu pomoci. Stolička taky nic moc 😖 Takže jsem hledala, jaké UM bude to nejlepší a pomohlo by nám od bolení. Na doporučení naší dr. jsem zvolila Bebu Sensitive, která obsahuje taky probiotika. Nekombinovala jsem to s dalšími probiotiky, protože nám Beba Sensitive zabrala opravdu skvěle a všechno to bolení a nekakání se zase upravilo.