Kolika u detí. Máte niekto skúsenosť? Čo pomáha?

zuzig
10. júl 2006

Máte niekto skúsenosti s kolikou u detí?Čo pomáha?

pomoz
7. júl 2015

@alenky mozno dakde robim chybu ale este musim na to prist kde?

pomoz
8. júl 2015

@megg mojmu sinovi nepomahal rascovi caj ani sabsimples.pomahalo mu infacol a ked som ho kazdy vecer kupala a pomasirovala bol spokojnesi a este som mu davala calpol sirup. Ja ty radim nedavaj ten caj len cistu vodu.Vyskusaj ten espumisan aj ja ho teras davam mne sa zda ze mu to pomaha

pomoz
15. júl 2015

Mamicky mozte mi pomoct ked dam mojmu chlapcekovi do zadocku tu rektalnu rurku ako keby som mu ten zadocek uvolnila a ako by mu sa uvolnil zadocek a vijde mu stama jak vzduch a je kludni a potom sa mi aj vikaka to nieje tvrda stolica je normalna a place ked potrebuje sa vykakat a dakedy mu tazko ide dnu ta rektalna rurka .odpiste mi prosim ten kto ma stim skusenosti.

viki8615
15. júl 2015

Ahojte, mam 5 tyzdnovu dcerku, sme na umelom mliecku nutrilon pro futura do mliecka davam espymisan kvapky a napriek tomu po 20 min dostaneme krce do bruska a trva to cca hodinu az potom zaspime. Raz som malinku v krcoch odlozila do autosedacky a ukludnila sa. Tak som to skusila viackrat az sme sa rozhodli kupit hojdacku bright stars, co sama hupe. Takze teraz si ju po jedle dam do hojdacky kde sa jej velmi paci, trochu si pomrnka ale neplace a o chvilu mi zaspi. Neriesi to uplne problem, ale aspon mi tak hrozne neplace a netrapi sa tolko. Potom si ju len prelozim do postielky a v klude spinka. Logicky mi pride, ze ked je v takej trosku oblukovej polohe, to brusko az tak neboli, aj mi dospeli sa dame skor do klbka. Drzim palce aby to coskoro preslo.

adawada
20. júl 2015
Používateľ adawada je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od adawada.

ako zvladnut koliku?
http://www.sikovnamamina.sk/dojcenska-kolika-ako-ju-zvladnut/
ja mam doma 4t slecnu a trapi nas to tiez riadne. pomaha poloha na bruchu a rurka ked je velmi zle.

dafnemunova
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dafnemunova
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
eliska2014
19. aug 2015

Odporucam kvapky coliprev, zaberaju lebo su na uplne inom principe ako espumisan, babycalm a podobne... Je to vlastne 70% laktaza, co je enzym ktory kolikovym detom chyba a preto maju krce...

viki8615
19. aug 2015

Tiez sme skusili tie kvapky, sice su dost drahe cca 16€ ale pomahaju.

eliska2014
20. aug 2015

Cez net sa daju za 14,5 ale ked pomahaju tak to stoji za to..

viki8615
20. aug 2015

Ja som prave dnes nasla v nasej lekarni v Bernolakove za 13,30 €. Male lokalne lekarne nemaju taku prirazku.

eliska2014
3. sep 2015

@emocia
Nedocitala som tvoj prispevok sice cely lebo je velmi dlhy, ale na tvoje rady ako blizkost matky a dojcenie na poziadanie ked ma dieta koliky ti musim povedat len jedno: Asi si nemala dieta co malo koliky... Ozaj koliky... Tie su totiz sposobene nedostatocnym vytvaranim enzymu laktaza co obsahuju kvapky coliprev cize mozem byt nablizku kolko chcem a dojcit vela a furt asi neovplyvnim vytvaranie tohto enzymu...
Takze maminy ak mate kolikove dieta kvapky coliprev su najlepsia volba...

5ninka
3. sep 2015

@eliska2014 u nas ani tie nezabrali, skoncili sme v nemocnici a maly mal helicobactera a doteraz sme sledovany na gastre.

eliska2014
24. sep 2015

No tak na helikobaktera asi neucinkuju

5ninka
24. sep 2015

@eliska2014 to som nemohla vediet, ze ma helikobaktera.

lauritta96
24. sep 2015

Kvapky coliprev ani nič nezaberú, pokiaľ má dieťa problém s mliekom. U nás to začalo hneď v pôrodnici, bolesti, plače. Malý mi nespal 12 hod a to mal len dva týždne len plakal. Po nakojení ho prehnalo, keď prdkal strašne to zapáchalo. Pediatrička len stále tvrdila, že sú to trojmesačné koliky. Pchala som do neho Coliprev nič nezaberalo až na moje naliehanie ma poslala na gastro. Zas Coliprev a o týždeň dostal konečne mlieko Neocate a bolo to zrazu iné dieťa. Teraz má 2 rôčky a sme na bezlaktozovej strave. Chodíme na gastro zatial sa nič konkretne nepotvrdilo ale je tam určite problem v trávení laktozy. Takže nie vždy Coliprev zaberie u nás teda vôbec.

5ninka
24. sep 2015

@lauritta96 aj mne maly plakal a vsetci,treba vydrzat.Az gastroenterologicka nas hospitalizovala a tiez sme skoncili na Neocate.Inak obdivujem tie deti co to piju.

visna264
24. sep 2015
Používateľ visna264 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od visna264.

Je to individuálne pri každom dieťati - ale súhlasím s eliska2014 že koliky sú spôsobené nestrávenou laktózou. My sme Coliprev malej dávali tiež práve preto, že obsahuje enzým pre správne trávenie. Kŕče, plač aj bolesti bruška potom prestali. Takže ja tiež môžem len odporučiť.

miriam198503
28. sep 2015
Používateľ miriam198503 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od miriam198503.

Nám tiež lekárka povedala, že koliky sú spôsobené nestrávenou laktózou a odporučili nám kvapky Coliprev - na bolesť bruška a všetko čo spôsobuje zlé trávenie spôsobené nestrávenou laktózou. Po kvapkách sme boli už spokojný 🙂

mimanr
28. sep 2015

my sme poskusali niekolko umelych mliek: Beba, France Lait, Nutrilon, ... skusali sme kvapky Infacol, Espumisan, Babycalm, nakoniec trosku pomohli kvapky BioGaia. Okrem toho sme masirovali Pupikom.

janulik2008
28. sep 2015

Sab simplex kvapky. Od nutrilonu cez nutrilon ha sme skoncili na bebe kedze mala z franc sa nevcedela vykakat

kasiopeja01
15. okt 2015

Nam na koliku vzdy zabral espumisan a mali sme aj krem pupik. Niekedy to ale moze sposobovat aj nespravne umele mlieko. My sme ich skusili viac pri dcere, najhorsie jej bolo z Nutrilonu, a nakoniec sme skoncili pri Hami, u syna som uz neexperimentovala, Hami znasal super. Inac aj teply kupel uvolni.

visna264
23. okt 2015
Používateľ visna264 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od visna264.

My sme veľmi spokojné s kvapkami Coliprev. Stačí pár kvapiek pred kojením alebo dať kvapky do UM.

miroslavakoc
30. okt 2015
Používateľ miroslavakoc je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od miroslavakoc.

U nás jednoznačne kvapky Coliprev. Podávala som ich malej aj pri kojení pri do UM ked som už nemala dost mlieka.

helokity
7. nov 2015

Nam absolutne nic nepomahalo. Skusali sme mliecka, sab simplex, espumisan, coliprev, baby calm a este vela ineho. Bola som velmi zufala. Co inemu pomohlo nam vobec nie. Uz som plakala s malym. Mal take koliky ze omodrel cely. Chuda moje. Na pohotovosti nas uz dobre poznali. Potom mi jedna znama priniesla z madarska mliecko od Beby co u nas nepredavaju. Po prvom papani maly bol uplne uvolneny. Nechcela som verit ociam. Po 2 dnoch koliky prestali a konecne som videla mojho maleho usmievat sa.

5ninka
7. nov 2015

@helokity ake mliecko od beby?To by ma zaujimalo?Ved je beba pro,comfort,v rakusku ohne starke.Ja som tiez skusala kade co.Ale u nas to bol helicobacter.Preto ma ma zaujima ake konkretne to bolo?

helokity
7. nov 2015

@5ninka ahojky, je to beba bezlaktozove mlieko, nam velmi pomohlo, maly bol uplne vymeneny po nom. ma uplne ine zlozenie ako u nas 🙂

5ninka
7. nov 2015

@helokity tak to poznam,to ako vsetky babatkovske vyrobky z rakuska.Dakujem,inak to ma nenapadlo kupit mlieko v madarsku.Dakujem,do buducna budem rozumnejsia. 🙂

helokity
7. nov 2015

Ked viem rada poradim. Koliky su hrozne hlavne pre tych co to uz prezili 😉

5ninka
8. nov 2015

@helokity presne tak u nas to ustupilo asi v 6.mesiacoch.A povedala som si uz nikdy viac tonprezit a hlavne chuda dieta,ked mu nevies pomoct.