Kolika u detí. Máte niekto skúsenosť? Čo pomáha?

zuzig
10. júl 2006

Máte niekto skúsenosti s kolikou u detí?Čo pomáha?

audri
2. júl 2008

Ahoj, mohla bych poprosit o radu? Na jaké www adrese bych našla probiotické kapky, které by se daly objednat na Slovensku. Mám tam známé a jsou tam opravdu o dost levnější. Děkuji za radu..

mirka8429
2. júl 2008

my sme pouzivali na koliku najprv sab simplex ale teraz davame Infacol a ten pomaha...a k tomu este feniklovy cajik a mast na brusko Pupik a cvicime s nozickami a je to ok klop klop---

luciv
2. júl 2008

audri: mojalekaren.sk 🙂 ja si kupovala dvoje najednou a i s poštou mě oboje vyšly na 670kč

audri
3. júl 2008

luciv: děkuji mockrát. Objednám si je tam také rovnou 2x, vyjdou jako u nás jedny.

mimik9911
3. júl 2008

nam na koliku pomohli kvapky Babycalm, su na cisto prirodnej baze, pred kazdym papanim treba dat 10 kvapiek. K tomu davam feniklovy cajik. Neskor som davala kvapky len 1-2x denne preventivne, ale stalo sa ze som nedala vobec a vsetko bolo OK...mozno je to uz aj tym, ze pomaly bude mat 3 mesiace..

lila794
3. júl 2008

Ahojte, nechcem to urieknut, ale maly uz vyzera ok - ani naznak koliky. Dufam,, ze je to tym vekom a ze sme uz vyrastli - tak uvidime.

zrzuska
3. júl 2008

ahojte.

moja mala bude mat za chvilu 4mesiaciky a este stale ju trapia prdiky ☹ sab simplex nam az tak nepomahali. davam jej espumisan a stalo sa iba 2x ze nepomohlo. vzdy ked jej dam kvapky a za nimi dudku tak sa ukludni a potom väcsinou zaspinka. dnes mi dokina povedala ze jej mam dat trosku jogurtu, probiotickeho obycajneho. tak skusame. vsak dnes sa vykakala po tyzdni a normalne hovienko mala. doteraz mala take riedke neskor trochu hustejsie ako kasa a teraz medzi tym hovienko. a je plne dojcena a cajik jej davam este k tomu. tak som sa cudovala.

lila794
3. júl 2008

Zrzuska, my sme tiez na Espumisane. Nic ine nepomahalo. Som zvedava, ako sa to bude vyvijat.

miselin
3. júl 2008

Pred dvoma dňami som jej začala dávať ten kmínový čajík a normálne sa stal zázrak a to som jej začala dávať zase moje mlieko po ktorom vždy tak vyvádzala a normálne, že kľud. No uvidíme dokedy jej to vydrží(dúfam,že už navždy 😉 )

miselin
5. júl 2008

Kočky včera mi jedna pani vravela, že kolika u kojených detí môže byť aj tým, že mamina pije trvanlivé mlieko, tak idem vyskúšať piť len čerstvé tak uvidím 🙂

rajka
6. júl 2008

miselin - nechci ti kazit radost, ale já nepiju vůbec mlíko a nejím ani žádné mléčné výrobky kromě másla a tvrdého sýra a malý na koliku taky trpí

kacka.va
7. júl 2008

já jsem zjistila, že na malou nemá to co jím skoro vliv. už jsem měla i zelí a cibuli a kupodivu po tom byl větší klid, než když jsem se hlídala a jedla jen to, co by jí vadit nemělo, takže teď už jím všechno na co mám chuť ale s mírou

lila794
7. júl 2008

Baby, je to pravda, my sme tiez mohli drzat neviemaku dietu a maly mal koliky. Ved som nejedla skoro nic. Ono to je tym, ze ten traviaci system nie je este dobre vyvinuty. Treba len vydrzat, kym to samo odznie. My sa zatial, tuk-tuk, drzime. Vobec sa uz ani nekruti, ani netlaci. Prdka sam a este sa pritom smeje. Takze ono to tymi troma mesiacmi odznie. Teda, vo vseobecnosti, samozrejme, su aj vynimky. Tak , len vydrzat. Ono to rychlo prejde!!! 🙂

sealion7
7. júl 2008

Dobry den, je normalni kdyz ten nas zbojnik uz dva dny vylucuje jen pomoci curani? zadny tuhy odpad? :o) diky

kacka.va
7. júl 2008

sealion, jestli je plně kojený, tak je to normální

krista
7. júl 2008

Ahojky,
tak já taky začla dávat ten kmínový čajík a mám pocit, že je po něm taky klidnější a začne prdět skoro hned 😲 😵
Doufám, že se neptletu, už toho mám plný kecky, zítra jí budou 4 měsíce a já už chci klid ☹

miselin
7. júl 2008

Kristo dúfam, že vám zaberie, lebo mi už máme kľud skoro týždeň a to sme vlastne začali dávať ten kmínový čajík a razom ako keby utlo. dokonca aj v kočíku sa konečne usmieva a nemusíme ísť po polhodine s plačom domov ako predtým. Normálne už som aj celý byt upratala taká je dobrá, len dúfam, že to nezarieknem 😨

lila794
7. júl 2008

Baby, ono to dievcatka mavaju zriedkavejsie, ale ked to maju, tak kolika je u nich poriadna! To mi hovorila dr., takze mozno aj preto to tak dlho trva.

mika2511
7. júl 2008

Ahojte všetky obetavé maminy, tiež to všetko zažívame, kojenie, odgrgávanie, prebaľovanie, masírovanie, niekedy mám dojem, že nerobím nič iné a nestíham pomaly ani vlastné ...... ☹ Ale pomaličky nám začína pomáhať kolotoč: Infacol, kojenie, grg, masírovanie, prd a ja si dávam trošku feniklového čaju. Je to na nervy a pár nocí som mala dojem, že to trvá večnosť, ale kombinácia masáží s Infacolom a čajom je - zdá sa - spoľahlivá. Dúfam, že to neurieknem, tak sa držte, raz to musi prestat.

dididi30
7. júl 2008

mika sranda, my zas kakame a kakame az sa obavam ci je to ok 😒

miselin
7. júl 2008

Mika skús piť ten kmínový čaj a dotoho daj aj fenikel uvidíš bude viac popŕdať a ja dávam ten kmínový aj malej a od vtedy pohoda tiež som bola už zrelá na prášky, je to hrôza keď nevieš ako by si tomu drobcovi pomohla, koľko krát sme veru plakali obidve, čo to už bolo také hrozné. Škoda, že ešte nevivinuly nejaký liek čo by natú koliku pomohol 😖

bucenka
8. júl 2008

Ahoj holky tak já se musím podělit co mi pomohlo na koliky,at už jsem poila jakýkoliv čaj nebo se omezovala v jídle a nakonec si připadala,že jím jen rohlík bud se šunkou nebo sýrem a nic víc a i přesto bolelo,sna i ze špatného vzduchu 😅 ..tak mi kamarádka pordila toto-homeopatika-chamomilla vulgaris 9ch nebo 15ch 5kuliček rozpusiti do 5ml stříkačky s kojeneckou vodou a rozpusiti a před každým kojením dávám 1 ml a co se stalo máme klid a příško nebolí,prdíme o 106 a stoličku máme každé ránko🙂od té doby jsme o hodně klidnější a vysmátí 😉

makinka.1
8. júl 2008

Ja pridam tip na homeopatika.Kminove cipky Carum Carvi od firmy Wala.Mam jeden od kamaradky na nejhorsi casy,ona je pouziva a strasne je chvali.Problem je,ze jsou koupene v Nemecku (8 E/10 ks),tady je nemaji!Kdo jedete do Nemecka nebo Rakouska,kupte si to.

maji4
8. júl 2008

Ja som skúšala asi všetko ale najviac nám zabralo hopsanie na fit lopte , a prešlo ju to až v 6 mesiacoch 😝

kacka.va
8. júl 2008

já jsem s naší Dr. (protože je to homeopatka) probírala tu Chamomillu vulgaris a bylo mi řečeno, že primárně je určená pro celkové zklidnění, ne na větry. Na prdíky nám dala Raphanus sativus niger 9ch.

krista
9. júl 2008

Holky tak kmínový čaj jak jsem zmiňovala výše teda nezabral, poslední dva dny máme extrémní i noci, což od začátku co se narodila nebylo, noci byly vždycky klidné, tak jsem si pochvalovala, včera naspala přes den max. 2 hoďky a v noci snad taky, nechápu kde bere tu sílu pořád řvát a vůbec nevim jestli se jedná stále o koliku nebo už je to snad něco jinýho? 😖 Chci se zeptat jestli je tu někdo kdo třeba vyměnil MM za UM, jestli to pomohlo nebo tak? Já bych strašně ráda kojila a chtěla jsem vždycky kojit co nejdýl, ale malá kojení bojkotuje, kroutí se u něj, odtrhává, řve, přisává, navíc já se pořádně ničeho nenajim, aby jí nebylo zle a neni to nic platné, takže už to pomalu vzdávám, už prostě dál nějak nemůžu, trvá to mooooc dlouho ☹

lila794
9. júl 2008

Krista, to mi je luto! Podla mna by si mohla skocit k dr. nic za to nedas. Ale s kojenim neprestavaj, ona sa tak mozno kruti, lebo je chuda unavena a nevladze tahat. A to ju vydrazdi este viac. Ale skus zabojovat, bola by skoda odstavit mliecko. Sa mi lahko radi, ja viem. Ved sa porad s dr. a uvidis. Ak uz naozaj nevladzes, tak skus to UM. Nas tiez tesne pred koncom tych kolik to mal najhorsie. Mozno to je uz predzvest konca. Ved uvidis. 😒

krista
9. júl 2008

Lila jééé to by si mě potěšila kdyby měl být už konec 😅 ale nechci se na to moc upínat, už jsem byla upnutá na ty tři měsíce věku že to zkončí a právě nic, no ale kdyby to opravdu mělo zkončit teď někdy tak jen ať si pořádně pořve když potom bude klid 😀 K Dr. jsme objednané za 14 dní, tak já uvidím jestli to do té doby uválčíme nebo jí prostě jeden den čapnu a půjdeme. Taky si říkám, že by byla škoda toho kojení nechávat, aspoň do toho půl roku bych moc ráda vydržela 😉 Každopádně díky za radu 🙂

miselin
11. júl 2008

Škoda Kristi, že vám ten čajík aspoň trochu nepomohol ☹ Nám teda pomohol ťuk ťuk ťuk, malá je na nepoznanie, dokonca už ani v kočíku neplače, lenže ona má možno lahšiu formu tej koliky. Tak dúfam, že vám to rýchlo prejde, možno to má fakt teraz len takú búrku pred koncom, držíme palčeky 😀

krista
11. júl 2008

Miselin představ si že v kočárku se to také zlepšilo!! 🙂 Tam si povídá a je docela v pohodě, ťuk, ťuk, ťuk - já musím všechno stokrát zaťukat, protože když něco pochválím tak se to obvykle podělá 😝 doufám, že aspoň ten kočárek bude teda v pohodě 🙂 dneska v noci jsme i nádherně spaly, tak uvidíme co mě dneska čeká 😅

Všem přeju pevné nervy a hodně štěstí k tomu 😝