Kolika u detí. Máte niekto skúsenosť? Čo pomáha?

zuzig
10. júl 2006

Máte niekto skúsenosti s kolikou u detí?Čo pomáha?

mysojc
9. jan 2009

Ahoj holky, my teď měli s malou 3dny děs běs...ale Baby Calm nám podle mě docela zabírá.. a taky ty třešňový nahřátý pecičky na bříško. Jinak nic moc. Zkoušíme Probian mimi - to jsou laktobacily, tak uvidíme. Jen se to má rozpustit ve vodě nebo v jídle nebo v mlice...a je to od ukončeného 4.měsíce...tak jsem do ní dneska várku narvala injekční stříkačkou..no boj....Jinak prej zabírají probiotické kapky, ale jsou drahý jako prase...cca 600,- 😒

slzicka
9. jan 2009

ahoji prosim o radu jak zjistim ze jsem pouzila rektalni trubicku spravne??? malej ma prdiky ale nemuze se vykakat nevim jak mu mam pomoc

damin
12. jan 2009

Ahoj, tak se bohužel k tématu musím připojit. U prvního syna nevím, co je to bolení bříška. Ale ten druhý vydává za oba. Já piju fenyklový čaj a užívám espumisan a probiotika. Malýmu dávám sab sirup. Pochopila bych, že ho trápi prdíky, kdyby nekakal a větříky mu neodcházley. Ale on je vykakaný a vyprděný a každý den mi od 8 večer do 10ti až 11 hodin brečí. To prostě nechápu, když má bříško vykakané.

tin007
12. jan 2009

ahojte, tak moj drobec je na tom lepsie, hoci koliky ho este trapia (ale tak na striedacku, jeden vecer ano, druhy nie, potom doobeda a vecer ok). nam najlepsie pomaha masirovat brusko mastickou pupik, rektalnu trubicku sme pouzili raz (pekne sa vyprdkal vtedy), a ked vidime, ze sa trapi, tak davame sab simplex (takze nie kazdy den). ja jem tak, aby ma nezapekalo (activia kazde rano to isti) a mysim, ze aj to pomaha, lebo napr. dnes sa maly pokakal tak, ze si nakakal pod brusko a okakal si aj pipika 😀 ale bol velmi spokojny

emaso
12. jan 2009

zukab aj my sme si kupili tu protikolikovu flasu Dr.Brown,je fakt dobra,mala sa nenahlce tolko vzduchu a okrem toho sme presli na nizkolaktozove mliecko a cuduj sa svete,bolesti bruska su takmer fuc a grckame len sporadicky klok,klop,klop,nech to neurieknem

sikula
12. jan 2009

cauko, nam na koliku pomohol feniklový čaj, dávam ho malému od 4.týždňa a odvtedy kaka každy 2 deň a ani ho bruško neboli. Doktorka ma síce presviedčal, že nech čaj nedávam, aj som to na 3 dni skúsila a malý mi týždeň nekakal, takže sme zase na čaji a kakáme 🙂

lulia
13. jan 2009

Ahojte.co je dobre na detsku koliku,vyskusali sme vselico,kvapky masaze,trubicku a stale je to take iste.

dankadina
13. jan 2009

nam na koliku tiež nič nepomohlo ale potešim ta okolo 4 mesiaca to prešlo samo

dukie
13. jan 2009

Nám na koliku taktéž nic nepomáhalo. 😝 A taky jsme trpěli tak do konce 4. měsíce... a dodnes ho občas prdíky trápí, ale koliky to už, naštěstí, ťuk, ťuk, ťuk, nejsou.

Jediné, co trošku pomáhalo (ulevit mu od bolesti, ne zbavit se příčiny), bylo nosit ho v poloze "na tygříka". Dalo to fušku, ale co by člověk pro toho drobečka neudělal.

fifinna
13. jan 2009

lulia, niekedy nezabere nic, dieta musi z toho vyrast

akejka
13. jan 2009

lulia:
nám na koliku dosť pomohol SAB Simplex. Už v pôrodnici mala malá niekoľkohodinové koliky, Sab simplex ich zredukoval len na niekoľkominútové.
Ale nenašli sme nič (a to som pri oboch dcérach skúšala všetko možné, aj kombinácie), čo by koliky úplne odstránilo. Jednoducho sme si tým museli pretrpieť a v 4.mesiaci zmizli.

beelinka
13. jan 2009

Tak my z toho asi pomaly vyrastame. Myslim ze sa z nas stavaju expertky na koliky my sme vyskusal naozaj vseeeeeeeeeeeeeetko a nic nam nepomahalo. Ale teraz zaciname buvat papat aj pit a dufam, ze uz aj nieco priberime. 😉 klop klop klop

macaeliska
13. jan 2009

ahojte baby, počula som, že tiež zo strany mamičky je možno problém, keď si dá na jedenie prihrievané zemiaky. Jednej známy mali tiež problém s bruškom a jedná lekárnička im poradila, aby si mamina nedávala opätovne zohrievané zemiaky. Vraj im to pomohlo. Ona totiž v domnení, že všetko malej škodilo, tak jedla len zemiaky a to na milión spôsobov. Akonáhle zistila, že jej to spôsobovali tie zemiaky, tak jedla už všetko, len nič prihrievané. My už to na šťastie máme za sebou, ale keby som o tomto vedela skôr, určite by som to vyskúšala. Ak, tak niektorá skúste a dajte vedieť. Veď to nebolo moje posledné dieťa a určite pri mojom šťastí, bude aj to ďalšie mať koliku.

cekina
15. jan 2009

Ahojte, chcem sa opytat ci kolika moze prist aj neskor... moja mala ma 3 mesiace doteraz mala trochu problemy s prdikmi, ale teraz uz niekolko dni to vyzerana riadne koliky... reve ako diva ocividne ju boli brusko, pomoze jej iba rurka.. skusala som sab simlex a mam pocit ze to bolo este horsie... mate s tym niekto skusenost?

slaavka
15. jan 2009

ako som uz davnejsie spominala, nedam dopustit na probioticke kvapky biogaia..zatial vsetkym co som poradila pomohli..tak skus,zato nic nedas,nam pomohli od prveho dna..

mizulienka
20. jan 2009

ahojte dievcata, ma niekto z vas podobnu skusenost?
klasickou 3-mesacnou kojeneckou kolikou sme uz presli, mame teraz 5 mesiacov a tyzden ale maleho chyta stale okolo tej 1-2 v noci ako keby kolikovy zachvat...vkuse tlaci, nozicky az pri brade, hadze sa zo strany na stranu a rukami sermuje hore dole az sa na to zobudi...potom ho musim utisit na rukach, kde zaspi a o hodinu mame presne to iste a opakuje sa to, az kym nevstaneme o 6 rano a nezoberiem ho z postele a dam do kresielka, kde si konecne poprdka.
Budem vdacna za kazdu radu, uz som zufala z toho, ze nevie chudatko kludne spat ☹

dukie
20. jan 2009

mizulienka: My máme podobný problém. Ale spojený s kakáním... Toníček se probudí kolem druhé hodiny, třeba 30 minut tlačí a heká... a pak zase usne... a za hodinku to samý... a vykaká se většinou až ráno po kojení (tj. jakoby po snídani). Taky si s tím nevím rady. 😖 Ale na kolikový záchvat to u nás nevypadá...

tesorino
20. jan 2009

baby vy im nepomahate hadickou aby sa vykakali a tym sa im ulavi??my mame koliky ale vecsinou cez den a hadicka pomoze, ked sa vykaka a vyprdka tak je dobre

mizulienka
20. jan 2009

ahoj tesorino, u nas uz rurka nezabera...Misko ma totizto taku hlienovitu kakanicku, ze rurka sa pri kazdom vlozeni do ritky upcha a nic nejde von ☹

tesorino
20. jan 2009

jaj ☹ tak to my mame taku ako prazenicka, to sa nam este da, ale aspon na vyprdkanie a podrazdenie konecnika aby tlacil....

pinco
20. jan 2009

mizulienka, no my to iste mame. Okolo tretej v noci sa zacne metat, tak ju bud na rukach ukludnim, alebo dam napit mlieka, trochu este pospi a ak sa stale mrvi, tak jej trosku postlacam brusko, aby sa vyprdkala a potom ju dam do kresielka, kde niekedy zaspi, niekedy kaka. Ale okolo piatej priste musime ist pekne do kupelne kakat (samozrejme s velkym placom, lebo jej sa este chce spat, ale brusko tlaci...). Tam ked ju rozbalim a pomasirujeme brusko, tak sa vyprdka a vykaka a potom sa naje a tak za dve hodinky zaspi. Ja uz teda potom nespim 😖
ale nemame hlieny, to nema daco dobre, ked ma hlienovite kaky. My mame prazenicu a riadne riedku 😅 Aj troje body mi cez den prekaka...

mizulienka
20. jan 2009

Miskovi uz kojenecka kolika presla, mali sme uz dlhsie obdobie pokoj a potom sa mu premnozila ecoli bakteria a odvtedy sa nevyspime...ani on ani ja ☹
ale robili uz aj kontrolny vyter a zevraj to je ok, ale mne sa to nepozdava...tak enviem v com to moze byt ☹

jananinka
20. jan 2009

Nasa Ninka tiez mala koliku (hrozne obdobie), nic nam nezaberalo, skusali sme Espumisan, Sab-simplex, masticku, rurku, cvicenie s nozickami. Nakoniec sme uz zufali vyskusali probioticke kvapky BIO GAIA a zazrak sa stal, asi po 4 dnoch sme mali pokoj, malicka uz o siedmej spinka (dovtedy strasne revy do 22 az 23 hod.). stoja sice okolo 10€, ale dala by som aj viac, keby to pomohlo.

beelinka
20. jan 2009

Ahojky aj my sme tym presli do dnes sa mi este hadze. Kolika sa nam zacala okolo druheho mesiaca a skoncila -este nie celkom, ale asi tak pred dvoma tyzdnami.Mizulienka Nam bio gaia nepomohlo nam aj na bacil pomohol nutrolin B a teple ceresnove kostky na brusko a varene mrkva a tekutiny na silu. Cez den sme teraz poho len v noci je to este dost na prd ☹

mizulienka
21. jan 2009

ahoj beelinka, co myslis tym, teple ceresnove kostky na brusko? u nas tiez noci na figu...od tej 1 v noci, kazdu hodku hore a medzitym sa hadze, meta, takze samozrejme ja nespim, no co uz, len sa modlim, nech to uz prejde 😀

damin
21. jan 2009

macaeliska - je tedy možné, že by koliku způsobovaly brambory?? Mně se totiž zdá, že největší problém a záchvat má v noci, když jsem měla k obědu brambory nebo bramborovou kaši - ani ve snu by mě nenapadlo, že je to po bramborách.
Jak píšete v diskuzi o rektárlní rource - zase jsem slyšela, že se nemá používat moc často - aby si na to dítě nezvyklo a v budoucnosti nemělo problém s vykakáním. Že by se jako starší už bez rourky nevykakalo 😖

beelinka
21. jan 2009

Mizulienka to je sacok s ceresnovymi kostkami s dmka a zohrejes v mikrovlnke alebo v rure a das na brusko. Alebo mu nohy zvyknem podlozit vankusikom, aj to nam niekedy zabera potom si tie nozicky nemusi dvihat sam ma ich proste hore a buva. Ale tuto noc nam nepomohlo nic takze dalsia prebdena noc ☹ 😝

smajlik
2. feb 2009

damin: mě malá taky kaká i prdí, přesto na koliky trpí každý večer. Jím probiotika, Activie, piju 1x denně fenyklový čaj, malé dáváme ty probiotické kapičky, třešňová jádra na bříško, tygříka... a nic. Zkoušíme masáže, rektální rourku, teplou vanu a nic nic nic.

Je to šíleně náročné na psychiku, kolikrát už se rozbrečím taky že má malá bolení a já jí nedokážu pomoct, ale to vám maminky asi nemusím povídat co ☹

bzucinka
2. feb 2009

smajlik ... viem o com hovoris ... nasa ma 4mesiace..a klop-klop zlepsuje sa to potupne od toho 3mesiaca...do vtedy hotova katastrofa... nosenie,masirovanie,cicenie,utisovanie..take kvapky,onake...olejceky...nic som uz nejedla.. (teraz postupne pridavam) ...ale u nas vsetko mliecne vadilo ...aj acidko,activia ... do dnes nepijem mlieko,a len sem tam tenulinku vrstvu syrecka na chleba... chleba stary...cesrstvy jem malokedy ... vlastne ja som zila na sucharoch, caji, polievkach, bielom mäse, zemiakoch,ryzi ...a to je asi vsetko. Ale po pravde aj ked som takto jedla nebolo to s kolikou ovela lepsie ...skor ja som mala vycitky ... Obcas ma mala aj teraz take stavy,ale urcite nie kazdy den a noc a dokola... fakt to treba pretrpiet 😠 ... Teraz je pre zmenu uzgrunena ked nemoze zaspat,alebo sa nudi...a rici ked ju dam na brusko ☹ ...

kunak
2. feb 2009

kocky prosim nevim, jestli je to kolika...

mala ma 7 tydnu, do 6ti nedeli byl klid, ale pak to zacalo - postupne a den ode dne se to zhorsuje a prodluzuje.

pri predposlednim vecernim kojeni - kolem 18 - 19 hodiny vzdy ke konci kojeni zacne vydavat plac uplne jiny intenzity nez kdykoli, zacne straslive hltave pit (ale az na konci kojeni), pousti se prsa a pak se to rozjede.
Mam pocit, ze ji popraskaji vsechny zilky, jak se napina. To trva tak 3 hodiny, dokud s ni neusnu (takze chodim spat tak kolem 9-10. Jakmile zabere v posteli, tak uz pak spi. Mam ale pocit, ze je vykakana i vyprdena. Trochu pomaha hopsani na mici a noseni a noseni a noseni na rameni (nikde jinde) - ale stejne az tak po pul hodine min.

je to kolika? prekvapuje me, ze je to takhle navecer a pravidelny...