Kolika u detí. Máte niekto skúsenosť? Čo pomáha?

zuzig
10. júl 2006

Máte niekto skúsenosti s kolikou u detí?Čo pomáha?

rainee
30. jún 2010

pouzivali sme na koliky tiez pupik, fenyklovy cajik, masirovali brusko, cvicili nozkami a papali UM nutrilon comfort.
ono je to tak- prestanu koliky zacnu zuby 😉

martina149
30. jún 2010

@lila794 tak my máme presne to isté.Ja vždy keď si myslím,že sa to už asi zlepšuje,tak ma maličká raz dva vyvedie z omylu.Ale niekedy som už z toho fakt vynervovaná.Má dni,keď ju treba nosiť len na rukách.A to sme sa dnes na poradni vážili a má 5740 gr.

blumka
30. jún 2010

@martina149 tiez pekna vaha..Juli ma 7,5 😅 chvalabohu vela sa uz nosit nechce, ale ked kolikovala tak sme kazdy vecer dve hodiny len hojdali a cicikali...a vtedy tiez pekne vazila...

njonja
30. jún 2010

My sme mali tiez koliky tri cele mesiace.-((( Nam najlepsie pomohol Sab simplex a tiez homeopaticke cipky z lekarne v Hainburgu (pre bratislavcanky), myslim, ze sa volali Vella Zäpfchen- taky cerveno-biely obal..

lila794
30. jún 2010

Pravdu povedat, ja nejaku vyraznu zmenu ani necakam, lebo pri malom to trvalo polroka, ale uz mam fakt dost!!! Najhorsie, ze nic nezabera. A uz mi to ide na nervy, ked mi kazdy v okoli dava tie iste rady - to musis brusko masirovat, davat take a take kvapky, zahrievat......a nebavi ma vysvetlovat, ze nepomaha nic.

rainee
30. jún 2010

z toho vyrastu neboj.
inak kvapky espumisan su tiez dobre.

ellysa
30. jún 2010

jaj baby my sme už mali tri týždne ralatívny kľud a dnes zasa bolesti, rev a nemihla sa vykakať, len s pomocou a len tak tvrdé bobky, pred týždňom sme začali papať AR mliečko na reflux, myslíte, že rakcia mohla prísť až teraz anevykaká sa kvôli nemu, alebo to môže byť dopad tohto tepla, či nie je prehriata, alebo čo ☹

stinka
2. júl 2010

ahojte ... viete mi niekto poradiť? malý má 1mesiac a chcela som sa opýtať pitie čaju môže aj cez flašku na koliku alebo len po lyžičke??? už mám v tom chaoz... lebo v nemocnici pil normálne z flaše a moja dr. povedala, že môže len po lyžičke... tak neviem. ĎAkujem

blumka
2. júl 2010

@stinka nie je kojeny? ak nie tak nevidim preco by nemohol pit z flase..ak kojis tak pi ten caj ty 😉
a ak sa smiem spytat aky mas caj? lebo no mesacnemu dietatu by som teda caj nedavala..ale kazdy ma na to iny nazor

stinka
2. júl 2010

Blumka 🙂 Ďakujem .... je kojený... čisto kojený a čaj mám aj Hipp granulovaný alebo bylinný 🙂 tak neviem... ja pijem Tekkane ten .. pre kojace matky neviem či to stačí či eee 🙂

blumka
2. júl 2010

@stinka tak ak ho kojis, preto ti lekarka zakazala flasu aby si na nu nezvykol a neodmietal potom prso. tie granulovane caje su sladene, sice je na nich pisane ze od 1. tyzdna ale podla mna je to marketingovy tah...Ak ma malicky koliku a chces mu nieco dat, tak skus vyvar z rasce a ten mu dat po lyzickach, ale nie kazdemu dietatku sadne, niekoho zduva. Moje dcery napr. naduval fenikel, ktory je asi v kazdom caji aj na kojenie aj proti kolikam.
Nam na koliky pomahal Espumisan a probiotika biogaia viac ako caje, a masirovanie bruska, ked sa nevedela vykakat tak rurka a to vsetko co stale vsade kazdy odporuca...a hlaven vydrzat 😉

stinka
2. júl 2010

nooo tak toľko informácií mi nedala ani Dr .))) ĎAKUJEM veľmi veľmi pekne... dám vedieť čo a ako 🙂)) krásny deň ... 😎

blumka
2. júl 2010

@stinka neni zac..ked si precitas par stran dozadu tak sa dozvies aj viac..a ked nie, tak sa pytaj...my to uz mame za sebou, chvalabohu..obe dcery mali prve tri mesiace koliky..starsia viac ako teraz mladsia ale aj to sme sa potrapili

martina149
7. júl 2010

Ahojte dievčatá chcem sa len opýtať,keď ste dávali rektálnu rúrku ako dlho ju treba v zadočku podržať?Lebo to je moje 3 bábo,ale s tým skúsenosti nemám a zdalo sa mi,že sa maličkej po rúrke trošku uľavilo.

sabiatko
7. júl 2010

@martina149 no ono ju treba vsuvat du a von niekolkokrat, kym sa babetko nevyprdka... asi tak 1-2 centi donutra. podla mna staci tak minutu...

lila794
7. júl 2010

@martina149 Mozes je vsunut tolko, kolko ta crievko pusti, niekedy tam vojde skoro cela, len nie nasilu! A mozes kludne dlhsie, nam to niekedy trva aj vyse 5 minut, kym to z nej vsetko vyjde von. Ver mi, ja mam s rurkou bohate skusenosti, lebo nam pomoze iba ona, ci pri dcerke, ci pri synovi. A takto mi to ukazovala moja dr., takze sa neboj! A pred pouzitim jej ju namoc do olejceka alebo potri trosicou masticky, kt. pouzivas na ritku, aby to lahucko voslo. 😉

martina149
7. júl 2010

@lila794 ďakujem a to jej dávaš vždy keď plače?lebo ja som mala fakt pocit,že sa jej trošku uľavilo.A vy ešte stále kolikujete?Ja tak tajne dúfam,že už to skoro skončí.

lila794
7. júl 2010

@martina149 veru, kolikujeme ☹ davam jej to na radu dr, vzdy, ked strasne tlaci a kruti sa, z toho potom place, nevie sa napapat. Fakt sa jej ulavi a velmi! Su nazory, ze rurka je navykova, moja teta ma presviedca, ze bude mat z toho hemoroidy. Ale logickejsie mi pride, ze ich bude mat z toho tlacenia, co mi aj dr. potvrdila. A syn mi na nej doslova vyrastol, vobec si na nu nezvykol, krasne kaka a problemy s bruskom nemavame ziadne. Velmi nam pomohla aj v obdobi zavadzania prikrmov, kedy sa nevedel vykakat. Pouzivam ju ale len, ked je fakt zle. Co je u nas skoro stale. Mala ma taketo stavy od rana do vecera, najhorsie je vecer. Nastastie v noci je ok. Dufam, ze uz to pomaly prejde. Co pomaly, veeeeelmi rychlo 😒

martina149
8. júl 2010

@lila794 Ja som dúfala,že už to pomaly prechádza lebo už týždeň nebolo nič a teraz od pondelka znova a nejak sa nám to presúva z večera už na ráno.Ale malá plače tak,že mi je jej strašne ľúto a manžel to už nemôže ani počúvať radšej ide von.Už nech to prejde čo najskôr.A ty kojíš alebo dávaš UM.Lebo my sme na Nutrilone a maličká aj dosť popapá,ale čo papať jej musím dať a už je jej 130 ml málo plače mi potom,ale dr vravela,že 150ml je pre ňu ešte veľa tak ja už ani neviem.Že je máme dávať hoci častejšie ale v menších dávkach.Ale neviem veď keby som kojila tak by som ani nevedela koľko si vytiahne.Tak jej dávam aspoň na noc 150ml.Naša je tiež zatiaľ v noci spokojná tak dúfam,že sa to nezmení,ale čoskoro zas prídu na rad zúbky a ideme ďalej.

ellysa
8. júl 2010

@martina149 to naozaj je 150 veľa, však už máte skoro 3 mesiace 😕 , my máme na bebe napísané, že od 2 mesiaca je už 150 ml dávka, naša má dnes 7 týždňov a už dávno papá 120ml a posledné dni tiež v noci zje aj 150 ml, keď nepapá 5-6 hodín a priberá normálne, vôbec nie je prekŕmená

zdenka_pp
8. júl 2010

Ahojte, aj my musíme používať rektálnu rúrku, malý kaká vo veľkých intervaloch. Nenechávam ho dlhšie ako 8 dní bez kakania. Vtedy príde na rad rúrka. Aj tak máme problémy s bruškom, stále sa pučí, vypína, navyše máme pruh. Malý je plne dojčený. Skúšala som jesť melón, či ho náhodou nepreženie, ale nič.
Musím ale povedať, že mi nemávame také stavy o akých tu píšete, že vám bábo plače vkuse niekoľko hodín. Náš si poreve, to hej, ale dá sa utíšiť. Raz som s ním prežila "horor" , keď mi hodinu v kuse doslova jačal. Upokojil sa až vo vaničke.

turtle
8. júl 2010

ahojte dievcata,moje dve male nezbednice maju o par dni tri mesiace,a saska mi vypije aj dvakrat denne aj v noci aj 180ml,a vobec sa mi nezda ze by nejak priberala velmi...takze 150 ml si nemyslim ze je vela,kazde babo papa kolko si vyziada,moj nazor...
a tiez mozem potvrdit ze ked mi male doslova zjapu,dam ich pod sprsku trosku,este sa vyplacu a su ako vymenene:-0

blumka
8. júl 2010

mne starsia dcera tiez reagovala zazracne na vanicku, s nou stacilo vojst do kupelne a ukludnila sa 😉
a k tomu mlieku, moja julli papa uz dost dlho len 120ml...podla krabice nutilonu by mala vypit za den 1200ml a jej maximum je 840...a pribera dost, uz teraz vazi 7600g..takze ja si nemyslim ze treba nejak obmedzovat, ak je babo hladne nech papa...

martina149
8. júl 2010

@blumka a ako často ti papá po tých 120 ml?A už aj dokrmujete?Lebo moja tiež už dlhšie pije po 120 a už som jej aj začala dávať po 150 ale ona si aj tak často pýtala a potom sme mali také stavy,že mi nechcela ani fľašu do úst zobrať a pritom je to hladoška,takže preto dávam radšej častejšie a po tých 120 a na noc 150.A tiež pribertáme dosť.

blumka
8. júl 2010

@martina149 kazde 3 hodiny a v noci niekedy potiahne aj 4...a este neprikrmujem..zacnem o dva tyzdne...
mne tiez niekedy juli pyta napr, po 2,5 hodine ale potom zas pyta po 4 alebo prespi jedno krmenie...ked jej ale dam 150ml tak mi grcka..nie sice vela ale po 120 to nerobi...tak radsej jej nezvysujem...

turtle
9. júl 2010

my robime uz 150ml,ale ja davam viac vody asi tak o desat ml,aby to mlieko nebolo take huste,a odkedy som to zacala robit,tak male zacali kakat same,a este im davam pred kazdym papanim desat ml vodicky a hned za tym mlieko,a kakaju mi kazdy den holhy,sem tam sa stane ze sa nevykakaju jeden den,ale ja uz ani nepamatam kedy sme naposledy pouzili rektalnu rurku...
a stym papanim to mame tiez take hore dole,niekedy su hladne kazde tri hodiny,a niekedy tak tvrdo zaspia,ze aj prespia jedno krmenie tak ako blumka spomenula...
no ale aj napriek tomu ze mi saska vypije aj 180ml,nepribera tak radikalne,skor minimalne,ona mi niekedy prereve aj cely den,tak priberat ani nemoze velmi,si myslim ze je to z toho....

sabiatko
9. júl 2010

a to ten nas jedava 5-6X denne po 180 ml. obcas skusam dat infacol iba kazdy druhy krat, ale vzdy ho potom boli busko a tlaci o dusu. ja som zvedava, kedy ho to prejde, som myslela, ze po tych 3 mesiacoch uz bude pokoj, ale neni 😒

turtle
10. júl 2010

no moje budu mat o par dni tri mesiace,ale mam strach ze to bude trvat este aj po tych troch mesiacoch...
uz som si hovorila ze konecne sa im polepsilo,ale stale ked poviem ze je to za nami,tak boooom,opat mame doma psycho...vcera vecer to zacala saska,zjapala ja ani neviem preco,zobudila mi mimku,ta zacala tiez,takze som mala doma stereo,ako tak mimku sa mi podarilo uspat ale saska len revala a revala a ja som ju nevedela utisit,potom od vycerpania asi po pol hodine zaspala,no akoze katastrofa...je mi z toho uz nanic...

zdenka_pp
10. júl 2010

No my sme tiež mali včera ródeo, malý sa ani vo vaničke nechcel utíšiť, podarilo sa to až po pár minútach. Cez deň som mu musela 2x dávať rúrku do zadočku, aby sa ako tak vyprdkal, lebo samému to celý deň nešlo. Tiež som si myslela, že po troch mesiacoch bude pokoj, lenže ono sa to zhoršuje. Malý sa stále úplne napne, až vypúli bruško, vypne sa ako luk. A to robí neustále. Ani cvičiť sa s ním nedá, lebo mu nezohnem nožičky, čo ich má tak napnuté.

lila794
11. júl 2010

@zdenka_pp No, my mame to iste, tiez mam pocit, ze je to este horsie po tych 3 mesiacoch ☹ Veru, nedá sa ani cvičiť, lebo už sú silnejší. Tiež neplačeme hodiny, ale, keď ju chytia tie prdky, tak vreští o 106. Uz mám toho dosť, keď od porodnice nebol kľud ani jeden deň. Ešte sa nám k tomu pridružili zúbky, takže máme veselo. Synček mal prvé dva zubadlá až v 8mes. a malej už veľa nechýba a má ich von 😝