Kolika u detí. Máte niekto skúsenosť? Čo pomáha?

zuzig
10. júl 2006

Máte niekto skúsenosti s kolikou u detí?Čo pomáha?

anicka077
8. nov 2009

anicka164, ved praveze moj maly len spi a place. takze fakt neviem kedy s nim mam cvicit.je mi jasne,ze po papani sa nema s babatkom v nijakom pripade narabat.moj priatel ma taky isty nazor,ze ked ma napnute svaly je to na prd a na druhej strane mamka si mysli,ze prave vtedy ho treba pomasirovat,ked place,ze ho boli brusko a ze to vobec nevadi,ze ma napnute brusko. pretoze vtedy ma problem a treba mu s nim pomoct. tak fakt neviem,ci to vadi alebo nevadi

annag
8. nov 2009

len v rýchlosti - pokiaľ bábo plne dojčíte, najčastejšie sa koliky, bolesť bruška môžu objavovať:
- ak bábo nedopíja prsníky až do dna (nie je stolica veľmi riedka a veľmi častá?)
- alebo to môže byť prejav na nejaký alergén z mamičkinej stravy - najčastejšie kravská bielkovina (stolica by asi skôr bola hustejšia a nie píliš častá)
- bolesť môže spôsobovať reflux (tichý reflux) ak bábo pije hltavo, veľmi často štikúta alebo grcká ... ak sa s bábom príliš manipuluje v domnení, že sa nemôže napr. vykakať

anicka077
8. nov 2009

ano malicky mi nedopija prsniky. zaspava pri nich. a ked ich dopije,tak zase pije prilis hltavo. no co s tym urobit,aby tak nepil? co sa tyka stravy,tak lekarka mi vylucila vsetky mliecne vyrobky. a uz fakt neviem co mam jest, pretoze jem dookola tri veci :( ozaj neviete ci por malemu uskodi alebo nie? dik

annag
8. nov 2009

anicka, pór mu neuškodí - napíšem Ti do IP a posúdim dojčenie, možno čosi vymyslíme 🙂

perchticka
9. nov 2009

Dobré ranko!
Máte někdo,prosím, zkučenost, že by prdíky byly po třetím měsíci horší než předtím? Tedy přes den ani ne, ale hlavně v noci. 😒
Náš Vikýsek teď nějak špatně spí. Nebudí se hlady, ale špatnými sny, kdy hrozně pláče ze spaní, až se sám zbudí a chvíli trvá, než ho utiším a on zase usne. Bývá to klidně hned hodinu po usnutí a vydrží mu to do půlnoci. Pak nakojím, on na cca hodinku vytuhne, no a pak prozměnu začínají prdíky. A na to se chci zeptat hlavně. Nepomáhá vůbec nic. Dávám Baby Calm a Bio Gaia, nosím ho v klubíčku než se mu aspoň trochu uleví, jenže pak ho položím a on začne kopat nožkami, kroutit se a plakat znovu. A samozřejmě hrozně prdí. Usíná až nad ránem a to já jsem už KO. Dokonce jsem vyměkla a dala ho k sobě do rána postele, ať aspoň nemusím pořád vstávat, když mu při spaní nebo křeči vypadne dudlík a můžu mu cvičit nožičkami vleže. Myslíte si, že by třeba kulminovala ta tříměsíční kolika? Je to fakt nejhorší spaní, co se narodil. A já bláhově doufala, že od tří měsíců bude s prdíky klid... 😕 😅

Ještě doplním, že jsem nezměnila nic v mých stravovacích návycích, na co by mohl nově reagovat.
Jsem z toho vážně mimo. Díky za případné názory a pomoc a omlouvám se , pokud už jste tu něco podobného řešili... 🙂

ksivcova
9. nov 2009

ahoj perchticko..muj syn je stejne stary jako ten Tvuj a mame uplne stejny problem 😝 skus espumisan nam na určity čas pomohl a stim plašem ze spani je to hrozne.Muj Alex ze spani uplne plače že mu normalne tečou slzičky jako dospelemu.V sobotu navic začal mit sopliky v nedeli sme byli na pohotovosti a nechali ho v nemocnici pri by semohl udusit.Včera sem za nim byla a vipadalo to že mu vubec nic neni, 😒

perchticka
9. nov 2009

No já se snažím se zatím lékům vyhýbat a používat jen přírodní produkty, když už nějaké... 😨 Ale děkuji za radu. 🙂
Malý je v nemocnici a Tebe tam nenechali u něj? Asi bych zešílela nebo bivakovala před vchodem. 😅 A jak to máte s kojením? 😕

ksivcova
9. nov 2009

No prave že ja nekojim (mam zdravotni potiže)jinak by sem tam mohla byt snim.Je spoustu miminek nemocnych a maji malo mista pro maminky nektere chodi jen kojit a nebo přinaši odstřikane mličko..

perchticka
9. nov 2009

To je děs to naše zdravotnictví. Nějak si to nedokážu představit,jak se miminku může dařit líp bez máminy blízkosti. To je to, že u nás se stále léčí jen tělo bez duše. 😠 Všechno medikamentózně. Přitom je to všechno závisle propojená jednota a psychika by spoustu věcí pomohla zlepšit nebo urychlit. Chudáci děti i maminy... 😕 ☹ 😨
Tak aspoň držím palečky,ať máš mimýska brzy v pořádku a u sebe!

ksivcova
9. nov 2009

DEKUJI

ruthlinny
24. nov 2009

Ahojte 🙂 mám mesiac aj try týždne babetko a chcela by som sa Vas opýtat čo pomáha na koliku

momin
24. nov 2009

Nam nepomohlo nic.. snad jenom nosit nosit nosit..at maly,nebo mala vi ze si sni.... Drzte se!! 😉

susisus
24. nov 2009

Pomaha zmenit mlieko na to spravne - u kazdeho ine. Nam zabralo Hipp, ale potom som koli zapche zmenila za Hami a vratila sa kolika, mesiac sme ju nemali tak som myslela ze sme za vodou, ale mylila som sa. No teraz pri Sunar sa zda, ze bude dobre! No zatial je to len 3ti den, tak drzte palce 🙂

momin
24. nov 2009

Asi jak u koho... 😉

susisus
24. nov 2009

No... vystriedala som ich 11 a to mame nieco cez 2 mesiace... Preto som presvedcena ze je to o mlieku...
Skusala som vsetky kvapky co existuju, ale to len odstranuje nasledky, nie pricinu a ta je podla mna v mlieku, teda aspon v nasom pripade 😉

to.beruska
28. nov 2009

Ahojte!tak my mame tiez asi koliku.neni som si ista.Maly sa naduva a place aj pred papanim niekedy aj po papani.masirujeme aj brusko pupikom aj espumisan davame.Nas si prdka ale ako keby ho boli brusko sem tam tak chudatenko place.Kakame pomoc rurky a na zapchu nam dr.poradila vodu s ovsenych vlociek.a co sa tyka spania maximalne tri hodinky sem tam len dve.ale zda sa mi to malo,lebo potom je hore skoro tri hodinky.my nekojime ale sme na umelej strave.
susisus a ako casto si menila mliecko.kolko si mu ho nechavala.

andrejka021
28. nov 2009

ahojte mamičky

mojej dcerke velmi pomohli proti kolike probiotika - DOPHILUS INFANTS a taktiez poriadne odgrgnutie po papani ako je zobrazene na tejto stranke:

http://www.novorodenec.sk/page.php?sekcia=clank...

sice este kakame cez rurku 2 krat denne, ale brusko nas uz netrapi. odporucam.

wewe4
29. nov 2009

ahoj beruska, my sme na tom veľmi podobne...aj s tým spánkom, ale môj malý má ten spánok dosť nepokojný..často stone a tlačí aj hodinku pred tým ako sa zobudí ( ale samozrejme ja som hneď hore a počúvam..).
pomáha vám tá voda z vločiek? o tom som nepočula...my používame feniklový čajík a kvapky sab simplex a s bruškom je to myslím lepšie...ale spať sa mu stále veľmi nechce 😖

susisus
29. nov 2009

beruska - ahoj, no nechavala som take 3 dni, niekedy tyzden a ked prisla kolika, cau dovi dopo dalsie mlieko. Pri jednom sme sa zbavili koliky - hipp (ten mala takmer mesiac), ale bola hrozna zapcha a az teraz pri sunare je klud. Sice ju obcas nafukne, ale prejdeme to v pohodke len s blbou naladou a obcasnym mrncanim 🙂

to.beruska
29. nov 2009

wewe.asi tak podobne.sem tam sa stane ze spinka dobre ale niekedy spinka tiez tak nepokojne..feniklovi cajik uz ani nedavam.trosku sa mi zda ze je to lepsie s tymi vlockami.no ja rozmyslim nad tymi kvapkami tiez alebo tymi druhymi infacol ci ako sa to vola.ale teraz mi kamaratka akurat pisala ze im pomohlo aj a zmiernilo krce vankusik s ceresnovymi kostkami ze da sa to kupit v dm a dava sa to do mikrovlnky nahriat a na brusko sa to dava tak zajtra ideme kupit.a na kakanie pouzivame stale rurku

andrejka021
29. nov 2009

ahojte mamky

vsetky kvapky ktore tu spominate - sab simplex, espumisan a infacol len zhorsuju koliku, takisto feniklovy caj. vsetko su to uz prezitky a z mladych pediatrov vam tieto kvapky uz neodporucia. neviem preco neskusite detom dat probiotika a zatazujete ich organizmus umelymi kvapkami, ktore im aj tak nepomozu.

susisus
29. nov 2009

andrejka tie kvapky organizmus nijak nezatazia, prejdu traviacim traktom a ani stopa neostava v tele. Ci pomahaju to je uz druha vec. Niekomu ano, niekomu nie. A co sa tyka probiotik, tak tie tiez pomahaju len niekomu 😉

to.beruska
29. nov 2009

no co sa tyka grgania tak nas maly si pekne odgrne.aj dva krat kolko krat

joplin
29. nov 2009

Zdavím všechny,
nám pomáhalo častější kojení, koliku jsme měli vždycky navečer, vždy ve stejnou dobu.....už jenom to cucání jí uklidňovalo...a taky poloha na bříšku, Sab ani Baby Calm moc nepomáhaly.......jednou jsem nevydržela a dala jí čajík Větrníček - je to takový granulát......a měla jsem pocit, že se jí ulevilo.....
Nám kolika přešla po 3 měsících.....

to.beruska
29. nov 2009

no my nekojime ale pijeme z flasky.a to castejsie krmenie ako tri hodiny by nemalo byt

veronikapp
29. nov 2009

prvu dceru som mala na flasi od 1 mesiaca a mala strasne koliky. Pomohli nam velmi kvapky Sab simplex. Zo zaciatku som ich davala do kazdej flasky to maximalne mnozstvo, po niekolkych dnoch koliky uplne presli a postupne som davku znizovala na 3 krat denne po 6 kvapiek, potom 5.... Skoncili sme asi v 3 mesiacoch a uz bolo dobre 🙂

to.beruska
29. nov 2009

no ja rozmyslam nad tymi Sab simplex alebo infacol a neviem ktore mam kupit

iinuska
29. nov 2009

Ja som davala malemu Espumisan a pomohol.Dokonca som nedavala ani tolko, ako odporucali v letaciku.Max 10 kvapiek.

to.beruska
29. nov 2009

iinuska no my sme minuli uz celu flasku a nepomaha

susisus
30. nov 2009

Treba vyskusat vsetky tri, mne sa zda ze obcas pomahaju a obcas nie a tak ich striedam, 3 dni ten, 3 dni druhy...