Kolika u detí. Máte niekto skúsenosť? Čo pomáha?

zuzig
10. júl 2006

Máte niekto skúsenosti s kolikou u detí?Čo pomáha?

yasmin07
11. júl 2008

Holky, do kolika měsíců jste dávaly kapičky Sab?

bodkociarka
11. júl 2008

...do vody (ak dávaš čaj) vhoď tri až päť (podľa množstva) zrniek rasce.
...papaj všetko , s tým čo ty konzumuješ nemá dieťa skoro nič, lebo materské mlieko všetko super filtruje
...hlavne buď v pohode, a trubičku používaj len v súrnych prípadoch, lebo sú deti, ktoré si zvykli na trubičku a potom mali oveľa väčšie problémy
....do štvrtého (u niektorých detí do siedmeho) mesiaca je to normálne, veď sa len učia rozhýbať svoje orgániky
....naj, naj cvičiť s nožičkami, krúživé pohyby, striedavé aj obe na raz - pritláčanie k brušku(+básnička), v polohe na brušku jemné prekladanie nožičiek
....masírovanie v smere hodinových ručičie okolo pupka, pár pohladkaní od rebier až dolu a špirálovitá masáž od pupka k ľavej nohe
...striedať polohu klbko - ihlica (skrčenú - na boku ako si dieťatko ľahne, vystretú až prehnutú - ako pri kúpaní, keď umývaš chrbátik) - max 3x po sebe

mucha
12. júl 2008

ahojte, ja som kdesi citala, ze kolika je hlavne nervoveho povodu. to dietatko nema az take brutalne bolesti, ale proste je este take citlive a este nie celkom nervovo vyvinute, ze to musi vyventilovat tymi strasnymi krikmi a vreskami. A vacsinou si ulavuje kazdy den o tom istom case. My sme sa s malym trapili s kolikami do asi 2 mesiacov, mavali sme ich o 3-4 hodine rano, ale vela krat aj cez den doobeda. No ale v noci je ten vresk este sto krat neznesitelnejsi a strasidelnejsi, kedze vsade je ticho ako v hrobe. Tiez sme masirovali, natierali pupikom, pritlacali nozicky a ked nic nepomohlo, tak davali rurku. Lenze vela krat ani ta nepomohla.
Potom, ked som si precitala ten clanok, tak uz som nerobila nic, len som ho zobrala na ruky, on sa schulil do klbka a za chvilu sa ukludnil. A asi po tyzdni zacal sam kakat. Som myslela, ze sa zblaznim od stastia... 🙂

mucha
12. júl 2008

no inak este som zabudla poznamenat jednu dost dolezitu vec. prestala som jest mlieko, jogurty a vsetko, kde su zive mliecne kultury, pretoze som si vsimla, ze ked som nic take nejedla, tak bol v pohode. nejem to doteraz, jeho crievka to asi nevedia spracovat. ale napr. syrokrem, tvrde syry, zmrzlinu a ine veci, kde je mlieko uz spracovane, to mozem.. divne.. 😠

tomzuzka
12. júl 2008

Bodkočiarka: máč typ na tú básničku?

mucha: náš drobček mával takéto bolesti v 1.mesiac skoro stále/do každej plienky kakal/ a teraz /2.mesiac/ to máva presne ako píšeš len v určitú časť dňa/ nadránom okolo 4.00/ ja si to vysvetĺujem tým, že cez deń má už celkom slušný pohybový tréning/kopká nahý pri prebalovaní, šplhá sa po mne pri odgrgnutí a pod./ no a v noci len leží nepohnuto bez väčšej aktivity, tak ani črievka dobre nepracujú.
a s tým mliekom bude niečo na tom pravdy.mne tiež dr. povedala aby som na čas vysadila mliečne výrobky zo svojej stravy.. no po 2-3týždnoch obmedzovania som sa na mliečnu stravu opäť dala- potroške skúšam, a je to ok.

rajka
12. júl 2008

Ahojky! tak vás zase zdravím. Už jsem si myslela, že máme vyhráno, že zabraly probiotické kapky. Ale kdepak. Po týdenním klidu (jenom sem tam mírný pláč) máme nanovo kolikové záchvaty. Začalo to včera a dnes to samé. Malý přes den skoro nespí, kroutí se i v kočárku, chce se jenom nosit. Záda necítím a doma nic neudělám. Přemýšlím, proč se mu to zase vrátilo ☹ To mi hlava nebere ☹ A tak byl spokojený a teď je chudáček zase pořád ubrečený ☹

mucha
13. júl 2008

tomzuzka, skusam aj ja.. minule som zacala s jogurtami, 2 dni bol v poho, na treti strasne nervozny a krutil sa. uz to sice nie je taky brutalny plac ako kedysi, ale vidim, ze mu to este velmi dobre nerobi. tak si davam jogurt tak 2 krat za tyzden a da sa... ale surove mlieko to sa bojim skusit, lebo to nerobi dobre ani mne osobne, hned letim na vecko 😀

tina_
18. sep 2008

ahojte, nemam teraz času čitat 12 stran prispevkov, snad, ked mala bude spinkat, ale poradte mi tak narychlo -

mala je skor narodena (v 30tt), uz sme po 2 mesiacoch doma, papa MM a obohacujeme ho fortifikatom (do odstrekaneho MM), stalo sa nam, že sa mala 3 dni nevykakala, az dnes rano, bol to des, navyse mam pocit, ze mala koliku,lebo mala krce a revala, tak neviem, ci to bola kolika, alebo to bolo z tej zapchy. Lekarka povedala, ze ak sa to stane, tak po dvoch dnoch mame vynechat fortifikat a davat len MM:

Moja otazka na vas - skusala som aj rektalnu tycinku, ale neviem, ci take male babo moze? ci existuje viac "hrubok" tych tyčiniek, lebo mne sa ta nasa zdala kus hruba na taku malu riťku? a ako hlboko a na ako dlho sa ma tam rurka zaviesť? až kym sa nevykaka?
vdaka za odpoved.

lila794
18. sep 2008

Tina, tu rurku jej davaj iba vtedy, ked ma naozaj tu koliku - krci sa, kruti, dviha nozicky ku brusku a place. Kojene babtka nemusia kakat casto - nas kakaval raz za dva tyzdne.
Rektalka pre babatka je tusim iba jedna. Nemusis sa bat. Trochu ju namoc do olejceka alebo natri rybou mastou a kruzivym pohybom zaved pokial ta to pusti. Potom nou pohybuj dnu a von. Nemusis sa bat, nam tam vosla aj skoro cela, niekedy zas iba kusok, to podla toho, ako bude tlacit. Ale kry sa plienockou, ono to z nej az vyprskne 😀
My sme si tiez presli kolikami, viem, co to je. Dokonca sme ju mali az do 4 a pol mesiaca - pommmoooooc. Iba trpezlivost a pevne nervy. Keby daco, este sa ozvi, rada poradim.

heppu
18. sep 2008

ahojte tak moja Mia s tym mala tiez problem ale uz nema vobec lebo vzdy pred papanim jej dam tak 20 ml fenikloveho cajika a prdka stale aj kaka pravidene a vobec ju nezapeka

kamiiik
4. okt 2008

Ahoj holky, naší Anetce budou příští týden dva měsíce a strašně také trpíme na koliky. Zkoušela jsem snad už úplně všechno. Chci se zeptat kdy byl u vás vrchol kolikový? Četla jsem, že okolo druhého měsíce a pak to začíná pomalu ustupvat. Je to pravda? Už jsem z toho hotová. Přijde mi, že je to stále horší a horší. ☹

zuza.m
4. okt 2008

piše sa že do troch mesiacoch ale už tu mamičky pisali že aj dlhšie maju niektore taky problem.

dididi30
4. okt 2008

zuzi my mame po 3 mesiacov a kolikujeme furt, ale ja som taka ,ze ja zjem kadeco a potom to tak vyzera, skor sa mi zda,ze sa mu tie koliky zvysuju ako znizuju, hm tak to musime nejako vydrzat 🙂

kamiiik
4. okt 2008

Didi a je to pořád tak hrozné nebo už cítíš že se to po těch třech měsících zlepšilo. Aspoň trochu. Potřebuju nějaký pozitivní bod v dálce.. 😀 Já už fakt počítám dny do třech měsíců.

zuza.m
4. okt 2008

tak to ma teda vobec neteši lebo aj moj ma take bolosti-čakala som do 6týž.a´bez zmeny teras čakam do troch mes.tak že uvidim

kamiiik
4. okt 2008

Zuzi tak jsme na tom stejně. Já taky čekala změnu po šestinedělí - žádná. Je to hrůza. Zase se uklidňuju, že to snad už bude jenom lepší. Jsme po tomhle připravený na nejhorší. Už jsem dokonce přemýšlela, že přestanu kojit. Myslíš, že by se to na UM zlepšilo? Asi ne co?

dididi30
4. okt 2008

kamik, no co ja viem, praveze do 3 mesiacov to bolo celkom fajn, teraz to je horsie a to stale jem to iste, ja neviem, ale skor to bude mozno nuda ako kolika, vies, to uz babo viac vnima a on by sa len po rukach nosil, sak uvidis, ako toje 😉 furt daco, do kedy nepojde do skolky , neoddycnes si ☹ 😀 ale stoji to za to 😵

lumah
4. okt 2008

yasmin moji maju 12 týždnov, jednému dávame sab len večer 10 kvapiek a druhému pred každým jedlom. Koliky už nemaju, ale preventívne. Ale ked možem doporučiť, pomohli dosť antikolikové flaše. Keďže mám dvoch, kojím aj dokrmujem.

zuza.m
4. okt 2008

my tiež mame taku flašu aj kvapky uživame.ked ich dostaval 3krat do dna bruško bolelo.už som mu ich dala do každeho jedenia po 7kvap.a je to asi lepšie .ale plač mame aj tak..ale skor si myslim tak ako spominala didiidi30 skor od nudy.

scharfinka
4. okt 2008

Ahojky, ja se zase nekde docetla, ze koliky maji vrchol prave pres ten 3mesic a lepsi se to mezi 4-5.....taky cekam, az bude lip, kdyz maly prorve aj cely den..:(

slavica2
5. okt 2008

nasa hanka ma obroske koliky tiez a pridruzilo sa k tomu aj vracanie........
tiez mam pocit, ze je ako pokusny kralik,skusali sme nutrilon 1, nutriln comfort, nutrilon AR aj z MM he to des,
fenikoly caj nepomaha, ani SS ani espumisan.
som z toho uplne hotova, lebo ked nespi, len krici az tak, ze je borodva..........

zuza.m
6. okt 2008

skušala si vysadit ten čaj feniklovy?ja som ho už vysadila mne sa zdalo že ani ten nerobil moc dobre.a kvapky davaš ako často?ja teras davam do každeho jedenia 7kvap.a zda sa mi že je lepši

mywiel
6. okt 2008

My sme skusili uz asi vsetko a ziadna zmena musime len tie 3 mesiace asi vydrzat, ale ak jem zeleninu a ovocie, jednoduchu stravu bez korenin tak sa to zlepsuje a vynecham cokoladu lebo z nej mala nevie potom kakat. 🙂

masacek
6. okt 2008

My jsme taky trpěly na koliku.Probrečela celé dny a dávaly jsme jen SAB simplex ale moc to nepomáhalo.Každý den to bude lepší.

macaeliska
6. okt 2008

slavica, ten fenyklovy caj nedavaj. Ono to naduva a babatko ma prave problem, ze sa nemoze vyprdkat. Kocky moje, viem o com pisete. Nam to ale preslo cca pred mesiacom. Aj sem tam nas to drapne, ale to len tak trosku. Nam zabral espumisan ale u kazdeho je to ine. Inak popravde, najviac zabralo, ked som je vysadila ortop. nohavicky. Netvrdim, ze nastalo. mava ich tak v noci a medzi obedom, ale inak podvecer ich nema a s radostou si kopka a potom aj riadne prdka. Masaz a teplo na brusko by to mali trosku zabrzdit, tak sa drzte.

kamiiik
6. okt 2008

Taky se přidávám, že nám fenykl spíš škodil. Už nepiju ani čaj pro kojící matky, kde je obsažený a je to asi lepší. Teď jím ještě ten Espumisan a taky trochu lepší asi. 😉

katarinkad
20. nov 2008

Ahojte.
Nas maly mava tiez koliky, nam celkom zaberaju kvapky Sab-simplex. No obcas sa aj tak trapime. 😒
Chcela by som sa vas opytat, ci vase babetka nemaju po tych kvapkach taku tmavu stolicu, az do zelena??? Lebo ja mam pocit ze odkedy davame tie kvapky tak sa nam takto zafarbuje.

slaavka
20. nov 2008

baby skuste davat denne 5 kvapiek probiotik BIOGAIA..fakt to pomaha, moj maly mal tiez koliku a hned ako som mu zacala davat tieto kvapky tak to zabralo..naco sa teda trapit? skuste, sice je nanich napisane ze od 3 mesiaca,ale ja som davala uz ovela skorej a aj sa pekne vykaka, kazdy den..

allizee
20. nov 2008

Ahoj, nezbývá mi než souhlasit se slaavkou - Probiotické kapky pro děti opravdu pomáhají. Zabírají poměrně rychle, dají se dát do pití i do jídla protože nepozmění chuť a obsahují živé probiotické kultury - takže pozor, je třeba je dávat do lednice, aby byly účinné. Můj Lukášek je výborně snáší a stačí fakt jen pět kapek. Doporučuju pořídit, případně jestli potřebuješ další informace, tak mrkni na www.probiotické kapky.cz a tam se dozvíš víc...

mywiel
20. nov 2008

Homeopaticke cipky Viburcol su vo volnom predaji a su dobre aj na lezuce zubky. 😉