Kolika u detí. Máte niekto skúsenosť? Čo pomáha?

zuzig
10. júl 2006

Máte niekto skúsenosti s kolikou u detí?Čo pomáha?

slavicita
22. apr 2010

mamusia..ten sab simplex som istú dobu dávala pred jedlom ale nemala som pocit, že by mu to nejako extra pomohlo..tak som to potom začala dávať po jedle lebo pred jedlom bol už hladný a dosť plakal...takto je ukľudnený, dám mu kvapky, hneď cumeľ a chvíľku je pokoj..🙂)) s tým 13 týždňom si ma potešila...dúfa, že u nás to bude rovnako a nebude to trvať ani o deň dlhšie...a prešlo to zo dňa na deň alebo to pmaly ustupovalo??

mamusia
22. apr 2010

Tak ten den si pamatam ako teraz 😀 zavrsila to celodennym placom a bolestami bruska.....som bola fest unavena ten den..no na druhy den uz vobec nic...na dalsi tiez nic........iba asi este tak 4 noci som stavala,co trosku tlacila a davala jej dudlik, no odvtedy uz prespi celu noc (asi od 8 do pol 6) a zatial sa ani mala bolest bruska neopakovala (klop,klop,klop,klop,klop,klop... 😎 )
Ja len ze ten Sab Ti uz moze po jedle odmietnut,bo je plny...tak preto radsej pred.
Ja som raz skusala vysadit Sab,co som mala pocit,ze sa to lepsi...a to som len narobila..uz si vobec nemohla puknut bez.
A este raz som skusala Baby Calm,tiez som vysadila Sab..tiez place jak neviem!
Ten Sab proste urobi iba bublinky zo vzduchu a potom si moze puknut...bez neho to asi ide tazko....

slavicita
22. apr 2010

No mne dnes reve od deviatej a nedá sa ukľudniť...maximálne na minútku a potom spustí znova...už neviem čo s ním..nosím ho v rôznych polohách a nič nezaberá...teraz sa troška ukľudnil...za pol hodinku bude papať a potom šup s ním von lebo nespal od deviatej...dúfam, že to čoskoro prejde aj nám...ten sab simplex si malý po jedle doslova vychutnáva..normálne ho čaká kedy mu ho dám a potom len našpúli pusinku a vychutnáva si ho...už ho začínam volať závisláčik🙂

latvia
22. apr 2010

😀 sab chuti skvelo, deticky ho miluju 🙂 a nemaju tieto vase deticky nespave skryty reflux? ze ich pali v krku chudatka a preto placu 😕

blumka
22. apr 2010

mamusia, ano v jeden den, presne po dvoch rokoch 😀
niekde som citala, ze jedna mamicka davala malem na dudlik espumisan aby sa babo vecer ukludnilo a zaspalo a potom ked uz koliky presli nechcelo uz cisty cumel 😀 aj espumisan chuti dobre..bananovo 😀

slavicita
22. apr 2010

latvia ale ak by mali skrytý reflux, tak by zle spal aj v noci, nie??

mamusia
22. apr 2010

no latvia...nam to uz preslo.....tak si nemyslim.......a budili ju prdiky zo sna...... 😒

slavicita
22. apr 2010

no presne ako nám a okrem toho má také stavy, že jednu chvíku sa usmieva o dušu a naraz ho trhne a začne z ničoho nič plakať..takže to bude tá kolika,,,už len čakať kedy to prejde.. ☹

susisus
22. apr 2010

Blumka a latvia - je to kolika. Nafuknuta je jak balon a po par hodinach trapenia pride salva prdikov a klidek... Ona ma proste take haklive travenie. Akurat sme zacali davat pecivo (chlebik, rozky), tak mozno z toho sa jej vratlili. ☹

susisus
22. apr 2010

A aktivna je az az, uz aj po 4 zacina a aj tak...

blumka
23. apr 2010

susisus, len vy to uz mate prave kvoli prikrmom, takze tam sa tomu da pomoct tak, ze odsledujes co malu naduva a vyrad to. Jasne, ze aj Terezku naduvali iste potraviny a bola naduta, ale kolikou by som to nenazvala.

svetlankat
23. apr 2010

Ahoj slavicita, my to mame presne ako vy, uplne na chlp, mala spinka v noci ukazkovo, ale cez den sa idem zblaznit, aj ked sa na mna usmeje a myslim si, ze dnes bude krasny den, o par minut ma schladi hrozivym placom, ja to uz ani nenazivam placom, ale krikom, je uplne bordova a vobec nic nezabera. Ja to nazyvam kolikou a cakam kedy ju to uz prejde. Ja akurat malej davam espumisan a feniklovy caj pijem ja a tiez beriem aj probiotika, mala to dostava z mojho mlieka. Dokonca nasa malinka aj ked je vyprdena, vykakana prebalena a najedena dokaze kricat o raty aj pol hodku vkuse, potom sa na chvilu skludni a zacne znova. Myslim si, ze to len musime preckat toto obdobie a obrnit sa trpezlivostou. Co myslite?

pavlinasp
23. apr 2010

susisus - nam na koliku nejvice a vlastne jako jedine zabraly Probioticke kapky BioGaia... koliku jsme prezili díky nim.Sab ani Baby Calm nemely zadny efekt... :( .. vzhledem k tomu ze tyhle kapky nejsou jen na koliku, ale celkove na traveni- upravuji strevni mikrofloru- doporučuju je vyzkoušet i na vaš problem s přikrmy... jak jsi psala, jeji traveni je haklive, takze vidim velky potenciál :D kamaradka je davala malemu az do roka, a nemeli vubec problem...pokud neznas, tak se muzes podivat na web probiotickekapky.cz, ted dokonce zdvojnasobili balení a cenu nechali stejnou,takze se ti vyplati.. a pokud nezaberou malé(coz pochybuju), muzes je dojist ty... probiotik není nikdy a u nikoho dost! 😉 nebo zkus jak radí holky vynechat to co nadyma no. a cvicit nozkama treba.. :(

tinusha
23. apr 2010

Este ma napadlo....je taky vankusik co date do mikrovlnky nahriat a potom babatku na brusko.....celkom sa to teplucko malemu pri tej kolike pozdava...tak vyskusajte.....

latvia
23. apr 2010

vankusik s ceresnovymi kostkami

svetlankat
23. apr 2010

Caute baby, pozem len potvrdit, nam dnes pomohol na plac vankusit, malinka pri nom zaspinkala, sice len na 30 min ale aj to je nieco.

latvia
23. apr 2010

ja som namiesto vankusila pouzivala tie gelove vankusiky co pouzivaju lyziari 🙂 neviem ako sa to vola, ale hreje to ked sa v nom ohne pliesok...

susisus
23. apr 2010

pavlinka - dakujem, biogaiu poznam, ale mala z nej ma zapchu, tak skusam infants dophilus to su tiez probiotika, ale kaka po nich pekne - aj ked komfortnejsie su kvapky, no ale co uz.

Skusila som vysadit pecivo, feniklovy caj a kasu a je po kolike... No uz len prist na to ci to boli rozky/chlebik alebo fenikel (kasa urcite nie, ale nezaskodilo vysadit na odlahcenie) 😉 😲 🙄

Tak drzte palce, aj ja drzim palce vam, nech to skoro prejde a mame usmiate stastne babatka 🙂

blumka
23. apr 2010

susisus, po mojich skusenostiach by som to tipla na fenikel 😉 ale napr. mna osobne naduva vsetko z bielej muky, takze moze byt aj to pecivo...som ti neporadila, co? 😀

andrema
23. apr 2010

Juj baby....ja som chcela vyskusat ci ma mala koliku z tych cajov co pijem...ale jeden den som vysadila caje a mala dostale hnacky...tak asi to nie je z toho,ze nepijem tie caje 😝 ,ale teraz mi moj pokus nevysiel.
Takze musim zacat odznova...len neviem uz ani kde...Kedze aj dojcim aj dokrmujem,tak som rozmyslala,ze vysadim moje mlieko a tym padom vylucim,ci je to z mojeho mlieka,alebo z umeloho....ale zasa nedat jej materske mlieko mi neda ☹ sak je to to najcennejsie...
A ked nie toto,tak ma caka aspon vysadit teda pecivo..a mozno este mliecko vyrobky...lebo mam pocit,ze ine veci ani nejem...

mabe
23. apr 2010

ahoj holky, tak my trpime prdikama od narozeni. davala jsem uz od porodnice sab simplex. nejak se mi nezdalo, ze to moc pomaha, hlavne posledni dny, tak jsem koupila probioticky kapky a zda se me, ze prdi vic a nahlas, ze to jde proste ven. sice porad to neni ono, ale vic prdime. ode dneska jsem zmenila sab na baby calm, tak uvidime.

jinak nase anicka taky heka ze spani. vetsinou az k ranu, co to znamena? to ji trapi ti prdici a proto ma tak neklidny spani? dneska jsem jeste zkusila strcit ji teplomer do zadku a tak se po... 😀 a ulevilo se, predtim se kroutila pul hodiny. po dalsim kojeni me uz sama pokadila, nahodila me zupan a zem pri prebalovani. 😀 jinak musim rict, ze v noci spime paradne i pres den, neni to ze by brecela porad, ale krouti se a sem tam ji neklidne.

mabe
23. apr 2010

ja jim teda jenom den stary a starsi pecivo, nejim buchty, nadymavou zeleninu, koreneny jidla, bublinkovy vody atd.

blumka
23. apr 2010

baby, hlavne vydrzte ono sa to bude zlepsovat...
ja som si ked mala Juli mesiac nevedela predstavit nieco ine ako revajuce dieta a teraz je uz kludnejsia. sice ju stale naduva ale uz si dokaze aj sama poprdiet, lebo viac sa hybe, kope nohami, je rada na brusku... 😉
andrema, ja by som mm nevysadzovala, vydrz tie tri mesiace, potom ked sa mala zacne viac hybat to prejde a skoda by bolo kvoli niecomu co same prejde prist o materske mlieko
mabe, niekde som citala, ci pocula, ci mozno tu na koni to niekto pisal vraj rano medzi 5-6 je nejaky najlepsi cas na vyprazdnovanie tak preto sa nad ranom uz tak hmyria, lebo uz zacina pracovat to travenie, ktore v noci tiez odpocivalo...logicky by to aj sedelo. Moja starsia dcera sa budila prve tri mesiace kazdy den o piatej rano, co sa zacala pucit a tlacila, no vykakat sa mohla len pomocou rektalne rurky..Juli je na tom podobne akurat ze sa vykaka sama..ale cas je rovnaky 😉
vydrzat, vydrzat, vydrzat 😉

vejula
24. apr 2010

Ahojte kočky, máme len dva týždne ale mám podozrenie že má koliku. Ked sa zobudí tak vkuse sa pučí tlačí az je červený a pri tom bolestivo plačká. včera večer som skusila dať ten espumisanL pre dojčatá ale nezdá sa mi že by to nejako zabralo, tak rozmýšlam či to skúšať aj dnes 😒 Baby neviete mi poradiť???

blumka
24. apr 2010

vejula, espumisan nie je liek v pravom slova zmysle, on len prejde crievkami, rozlozi bublinky a ide von, takze sa ho nemusis bat a skus ho dat pred kazdym krmenim par dni, uvidis ci zaberie, ale necakaj nejake extra zazraky, ze proste vsetko prejde zo dna na den. mas male babatko, jeho travenie je este pomale, este si same nevie poriadne pokopkat , prevalit sa..ked bude dominik aktivnejsi aj to pucenie prejde
skusaj to stare osvedcene, masirovanie bruska, cvicenie s nozickami, nahrievaj plienku a prikladaj na brusko, alebo baby vravia ze ten vankusik je dobry, my dvamae este probiotika na upravu crevnej mikroflory ale to skor kvoli tomu aby sa lepsie vykakala, na a espumisan 😉

elabela
24. apr 2010

Tiež som mala tieto problémy u oboch dievčat a že na koliku väčšinou trpia chlapci. Pri staršej som dávala vždy pred každým jedlom sab symplex a pri mladšej espumisan. Rozdiel som nevidela ale účinok bol. A tiež všetko to isté ako písala blumka. Ja som ešte sem tam ak bolo veľmi zle večer pred kúpaním pomáhala teplomerom (lekári to nedoporučujú často, že si na to detičky zvyknú a nebudú sa samé vyprázdňovať) no ja si myslím, že u mojich nič také nenastalo. Pri staršej som to fakt omedzila, ale pri mladšej sme to prevádzkovali častejšie jej sa po tom veľmi uľavilo. No neskôr som sa dočítala a to veľmi pomohlo aspoň v mojom prípade ak ovšem kojíš, treba zo stravy vysadiť alebo omedziť mlieko a mliečne výrobky, pretože bábätko môže byť alergické na kravskú bielkovinu. (ale iba dočasne alergické pretože teraz moje dievčatá vypijú litre mlieka a nič im nieje). Ešte k tomu teplomeru mňa to naučili v nemocnici sestričky, lebo to treba veľmi opatrne aby sa malému neuškodilo. Želám inak veľa trpezlivosti.

latvia
24. apr 2010

rektalna rurka(dostat ju v lekarni za par centov) je ovela bezpecnejsia a lepsia, asi by som si radsej kupila tu, teplomer je tuhy a neda sa zaviest hlbsie, len po tu uzku cast.rurka je tensia, makksia a da sa zaviest hlbsie

blumka
24. apr 2010

Terezka mala rektalnu rurku v ritke kazde rano o piatej asi pocas dvoch mesiacov a nezvykla si, takze nemyslim ze sa na to da zvyknut. Nasa pediatricka ju dokonca odporucila, ze ju mozme pouzivat a nebat sa 😉

tinusha
24. apr 2010

Zienky este pomaha aj kupanie v tepluckej vode....dat veeela vody aby malo mimco cele brusko pod vodickou a urobit trosku teplejsiu ako pri beznom kupkani... 😲

slavicita
24. apr 2010

Vejula, to je určite kolika. My sme dávali najprv kvapky Sab simplex, potom sme skúsili Infacol ale nakoniec sme sa vrátili k Sab. Prvé týždne boli hrozné. Celé noci preplakal a cez deň spal akoby sa nič nedialo. Po mesiaci sme mu prestávali dávať ortopedické nohavičky , tak sa to zlepšilo aspoň v tom, že si pekne pokopkal a prdkal častejšie lebo predtým bol v tých nohavičkách ako v kazajke, celý stuhnutý a pučil sa. Časom sa mu zmenili záchvaty tak, že začal pekne spávať v noci ale cez deň spával hrozne. V troch hodinách medzi papaním spal maximálne desať minút, aj to s problémami.
Teraz už plače podstatne menej a aj kratšie. Zdá sa, že to pomaly prechádza. Hlavne prajem veľa trpezlivosti a pevných nervov lebo niekedy som mala pocit, že som zrelá na psychiatriu 😝