Kolika u detí. Máte niekto skúsenosť? Čo pomáha?

zuzig
10. júl 2006

Máte niekto skúsenosti s kolikou u detí?Čo pomáha?

rajka
5. máj 2009

Ahojky,
malý trpěl na koliku téměř 5 měsíců, užili jsme si své a vyzkoušeli všechno možné. Ze zkušeností můžu říct, že nejvíc pomáhaly probiotické kapky BioGaia (ale zabraly až po cca 10 dnech), nošení v klubíčku (baby vak nebo šátek) a nahřátý polštářek s třešňovými pecičkami (mají v drogerii DM).
Příznaky byly typické - jako píše fifina - hysterický řev v takových záchvatech, rudnul, napínal ručky i nožky, úplně se prohýbal, tvrdé bříško......často jsem brečela taky.....ale nevěšte hlavu, všechno jednou skončí a bude dobře!!!! Přeji všem hodně trpělivosti!!! 🙂

petra1985
6. máj 2009

ahojte je pravda, ze kolika sa spozna aj podla toho ked babatko zacne plakat v tu istu hodinu? Mne spusti vzdy o siedmej vecer je to neskutocne uz nevieme co mame robit.. asi hodinu ju utesujeme.. aj to sa jej bojim potom dotknut ci nie je na to citliva este.. sme z toho na nervy ☹

lila794
7. máj 2009

Petra, ano, je to pravda. Vacsinou to byva v podvecernych hodinach. Nebojte, ako pise Rajka, ono na to rychlo zabudnete, len treba vydrzat. My sme sa trapili 7mesiacov a uz mame doma vysmiateho suhaja. Tiez nam zaberala BioGaia a rektalka.

markchina
7. máj 2009

Nazdar holky, a ty probiot. kapky jsou od kolikati mesicu a na kolik tak vyjdou? My uz mame 3mesice, ale doktror mi rika, ze se to v tom 3. mesici vystupnuje do max., takze se docela desim. Pozoruju, ze maly je vazne nejaky plactivejsi nez driv. Spusti se rev a neni k utiseni, taky nekdy bulim s nim 😅 . My to mame ale spis rano a dopoledne.

zuzana030
7. máj 2009

maminy,
nám pomohlo toto- písala som už aj sem pozrite, https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...
a pomáha aj spinkanie na brušku a hlavne byť trpezlivá pri odgrgnutí...jednoducho musí...
my spinkáme na brušku už od 3týž., skoro, ale toto nám zaberá, cez deň na brušku v noci na chrbátiku a máme aj monitor dychu pre istotu...

lila794
7. máj 2009

Markchina, my sme to mavali tiez hocikedy cez den, tie probiotika mozu deticky od 3mes., na SK stoja okolo 10eur, viem, ze v CZ stali raz tolko, neviem, ako to je teraz.

markchina
7. máj 2009

lila794: ptam se proto, jelikoz uz jsme jedny probioticky kapky vyzkouseli. Staly u nas kolem 600kc a ty tam teda nezabraly, tak nevim. Nazev byl primo probioticke kapky.

miskachrumka
8. máj 2009

ahojte mam otazku d kolkych tyzdnov alebo mesiacov trva kolika?dakujem prosim poradte

lila794
8. máj 2009

Zvycajne trva tri mesiace, aj sa tak nazyva "trojmesacna kolika", ale je to dost individualne, ako som pisala, nam trvala 7mes. ☹

A tie kvapky, Biogaia alebo niektorym detickam pomahal Dophilus infantis.

zuzana030
11. máj 2009

a stretli ste sa s tým, že už nemôže tieto kvapky predpísať pediater a nie sú voľlne predajne? ja ano
ak ste nejaké objavili, tak mi dajte vedieť prosím

katka1981
18. júl 2009

Baby prosim Vas o radu.

My sme uz v koncoch, ja uz neviem ci su to koliky alebo nieco ine. Mozu trvat koliky cely den aj celu noci? Ja citam ze kolika prichadza vzdy v urcitu hodinu. U nas bol vcerajsi den taky ze mala musela byt cely den na muzovi, inak plakala. Vadilo mi to najma preto ze bolo teplo a ked je nacapena v tom teple tvarickou na mne alebo muzovi tak ma potnicky. Takyto bol cely den. Potom vecer to iste ale o vela silnejsi rev, potom ma napadlo ze je asi hladna a najedla sa a bola pokojnejsia. Lenze tu je problem. Najprv dr. povedala ze mam kojit podla dopytu babatka. Potom zacala mat problemy s grckanim tak dr. zakazala kojit castejsie ako kazde dve hodiny tak som sa toho drzala. Potom sme zistili ze malu dlho kojim, zacala som kojit 15 minut ale stale grckala, presli sme na 10 a grckanie sa minimalizovalo. Lenze posledne dni strasne reve. Ako zistim ze neplace od koliky ale place od hladu alebo z ineho dovodu? Ja som uz nestastna lebo jej vobec nerozumiem. Malu musim od kojenia odpoji lebo by sala aj hodinu v kuse a ozaj jedla a potom grcka aj 3 hodiny v kuse. Prosim IP, dakujem.

zzuzzik
22. sep 2009

tak na grckanie mam malinky recept a to taky ze moju malinku necham najprv odgrgnut a potom ju este na pol hodku polozim v perinke na vyvysene miesto tak aby hlavka bola vyssie, ale aby bola na rovnom a potom do postielky a proti grckaniu tiez je dobre dat madrac vyssie na jednej tam kde ma hlavu, proste poukladat nejake knizky aby to nebolo v rovine, ono sa to upravi

petra1985
22. sep 2009

a dieta netreba nechavat grckat na pleci ako to je vidno v telke a podobne ako je vo zvyku.. treba ju dat do pololahu alebo normalne ako ked ju hojdate na rukach alebo drzite v perinke na rukach aby mala hlavku vyssie ako samotne telicko tak ako zuzik pise nie do lahu trosku pozdvihnut a bude dobre

wiwienne
22. sep 2009

Prispejem aj ja, s kolikou mame skusenosti a strasne...pomohli nam kvapky S.simplex, fenyklovy cajik, civcenie, masaze, ale aj tak naj riesenie bola rektalna rurka, po ktorej sa maly konecne usmial a bolest presla...este jedna rada, ak mimi placka ako dive a ty uz nevladzes, kasli na rucickovanie a prechadzanie sa hore-dole, ci mnohe ine, co unavuje, jednoducho si lahni, daj maleho k prsniku, ktory ho upokoji (i ked je to zacarovany kruh, ale to je aj bez toho)a oddychni si, pospi alebo nieco precitaj...ked si na to spomeniem, ako som si mohla oddychnut a zatial sme sa len trapili s placom a trapeniem maleho 😔

wiwienne
22. sep 2009

cvicenie!

wiwienne
22. sep 2009

K tej rektalnej rurke, treba ju pouzit ako posledne riesenie, naj pomaha okrem toho cvicenie, nas maly akoby vedel, ze mu tym chceme pomoct a normalne plakal menej a pokusal sa tlacit...dnes uz o RR ani chyru, ani slychu, maly krasne kaka sam..ozaj a este preventivne som davala kremik na brusko na lepsi odchod vetrov, Pupik sa tusim volal...

wiwienne
22. sep 2009

Katka, my sme mali rovnaky problem, ale nemali sme taku dilemu s tym grckanim, skus sa poradit s inym mudr napr. na online poradni niekde na nete, nech si porovnas nazory a nech male nie je hladne alebo aby si si aspon niecim mohla byt ista a vedela, co robit....nam plakaval maly den, noc, mal strasne koliky, s tou hodinou to nemozes brat tak presne, to je akoby si isla podla tabuliek, ktore odporuju individualite dietata...aj moj bol stale prisaty a potom vyslo najavo, ze nemam dost mliecka, odvtedy je spokojny, ako dokrmujem..to je ale len moj pripad,u vas je to mozno inak...kebyze niet toho grckania, poradim ti z vlastnej skusenosti odpocivat s babom pri prsniku, lebo to jedine asi babo ukludni najviac a matka si oddychne tiez..nech ti manzel pomoze a neboj, to prejde...drzim palce!!!

amy14
23. sep 2009

ahojte,tak my sme sa trápili s kolikami od 3týždna.boli sme zúfalí a modlili sa nech už má malá 3mesiace.ani som nebalila na široko,nech si malá kopká.mne potom metoda prsníka nezaberala,malá bola pri nom ešte nervnejšia.najhorší bol 2ý mesiac.nikam sme nemohli ísť,prechádzky voku utrpenie,stále sme išli domov s plačom. skúšali sme kvapky baby calm,nič,potom sab simplex nič.až potom mi môj otec povedal,že ona je určite hladná, tak po porade s lekárkou som kúpila nutrilon a kvapky espumisan,do každej fľašky s mliečkom kvapnem cca 5kvapiek a zmená úžasná....aj teraz máme niekedy plač,ale to len polhodinku....na budúci týžden má 3mesiace... a cvičili sme a používali masť na bruško pupík...

perla200
23. sep 2009

no ahojte...aj mymame pár kolík za sebou a pomohla nam teplá plienka....rozstrihnete plienku napoly nahrejete žehličkou a priložite na bruško....

neviem či sa tu katka objaví, ale to môze byť vseličo iné....naša mala podobné príznaky a zistili jej intoleranciu laktozy....určite sú to potničky? lebo aj ja som si to myslela a skončili sme v nemocke....ako nechcem strasiť

zedra1
25. sep 2009

ahojky,malý trpěl na koliku skoro 4 měsíce,užili jsme si to ☹Pomáhaly nám kapky(zabraly po 5 dnech),po koupání namazat břísko Pupíkem a zahřát,jinak nosit a plácat po zadečku,když je velký bolení,taky pomáhalo dát k prsu to se uklidní 🙂

susisus
2. okt 2009

Ahojte, podelím sa o skúsenosť.
Aj my vo veľkom kolikujeme, dávala som malej espumisan, hylak forte - ten pomáhal najviac a baby calm a boli sme včera u jedného veľmi dobrého doktora, ktorý nám povedal, aby sme prestali malinkej dávať všetky lieky a aby sme začali kvalitne odgrgávať, že v tom je hlavný problém a samozrejme to môže byť aj z mlieka. Ale že liekmi nezaťažovať bábo a len dobre masírovať a odgrgávať. Tak to ideme vyskúšať. Odgrgávanie nám ukázal na malej, žiadne rameno a podobne, ale chyťiť dieťatko pod pazušky rukou, posadiť si ho na koleno a druhou mu ťapkať po chrbátiku. Hlávka mu voľne vysí cez našu ruku. Masáž v smere hodinových ručičiek asi 15 minút a žiadna rektálna rúrka ani teplomer, že to dieťatko musí zvládnuť samé, je to pre neho lepšie.
No tak to ideme vyskúšať, potom napíšem ako to zvládame - v každom prípade, pri včerajšej kolike sa nám vyprdkala aj bez liekov 😉

brisalek
2. okt 2009

susius co je to pazusky??Muzes tu polohu lepe popsat a trochu vic cesky🙂 dik

usounek25
2. okt 2009

ahoj, tak my jsme si s prdama a bolením bříška taky užili své. Začlo to zhruba ve třech týdnech a skončilo ve třech měsících. Ale podle toho co jsem četla, tak jsme ještě měli tu mírnější formu, některé děti na tom byli i hůře, proplakali třeba 10 hodin apod. Též jsme vyzkoušeli vše možné, Baby calm, Sab simplex, probiotické kapky, gel Pupík, nahřátá plína atd. atd. atd. Ale nic nepomáhalo. Takže jsme prostě se vším skončili, nedávali jsme malýmu žádný kapky apod. - proč to do něj rvát, když mu to stejně nezabírá 😉 . Na prdy trpěl dál a jak jsem psala výše ve třech měsících to prostě přešlo a teď prdí, jak generál, až se někdy musím zasmát, jaký to jsou dělobuchy. Jediný co nám pomáhalo s kakáním, protože se sám nevykadil ani třeba po třech dnech, tak byl rektální rourka, nebýt té, tak by snad malej pukl, ale po zavedení příkrmů se to taky cca po 14ti dnech spravilo a teď už taky kadí sám. Takže holky vydržte, samozřejmě vyzkoušejte různé kapičky, někomu to zabírá, nám bohužel ne. Ono to ty mimísky po čase přejde a věřte, že v tom nejste sami, projde si s tím asi každé miminko 🙂 . Bude líp.

susisus
2. okt 2009

brisalek - hodila som fotku do svojho albumu Sára, tak mrkni, odfotili sme ju aby sme vedeli ako presne keď nám to ukazoval 🙂

susisus
2. okt 2009

a pazušky po česky sú podpaží myslím 😀

siouxsie
3. okt 2009

ahojte kocky, chcela som sa spytat, ze ako casto davate proti kolike detickam sab simplex? pri kazdom kojeni? alebo nie?

berus222
3. okt 2009

ja som davala najskor len asi 2x za den a ked to nepomahalo, davala som pri kazdom kojeni. aj tak to nepomahalo.

iinuska
3. okt 2009

siouzsie, ja som davala espumisan preed kazdym kojenim, ale menej kvapiek, ako odporucali v letaku

tasnim
3. okt 2009

ahojte zienky..ja kojim, ale na vecer davam aj flasku s UM... odkedy pouzivame antikolikove flasky musim poklopat malicka sa citi lepsie a tym padom aj my ;) a taktiez pouzivame GRIPE WATER ked uz je, ze zle ;)

susisus
6. okt 2009

Ahojte maminy, tak po par dňoch skúšania pridám výsledok - od kedy grgáme tak ako pán primár ukázal, tak sme mali koliku len raz a to v ten deň... Takže klop klop, asi to funguje !b 😲 😅 🙂 A to som vysadila všeetky lieky a čaje!