Kolika u detí. Máte niekto skúsenosť? Čo pomáha?

zuzig
10. júl 2006

Máte niekto skúsenosti s kolikou u detí?Čo pomáha?

blumka
21. apr 2010

ja som to zakrikla ☹ ☹ ☹ mali sme strasnuuuuuuuuuu noc...dokelu, uz sa nebudem nikde chvalit ze to prechadza 😠 😀
ivanka, davas ju na brusko? mne sa tak mala dobre vyprdi, alebo pri kazdom prebalovani ju necham rozbalenu par minut a ona si sama dviha nozky a prdi o dusu...ale poznam aj take stavy ako pises...nepijes nahodou caje na kojenie? alebo nieco kde je fenikel? ten moze naduvat

svetlankat
21. apr 2010

My sme mali vcera vecer 15 minutovy srdcervuci plac bez priciny, bola vykakana, prebalena najedena a aj tak ju nieco trapilo.

blumka
21. apr 2010

svetlanka, vecernym placom moze mala vybijat zo seba tie vsetky emocie ktore cez den nachytala...juli plakavala 2 hodiny a terezka tri, skoro cele 3 mesuace

svetlankat
21. apr 2010

Aha, myslela som si, ze to je ta kolika, a dnesne rano mame uplakane. Ani sa to neda nazvat placom, skor krikom a pritom je vykakana, uz stihla dva krat, napapana. Ziadna hra ju nebavi, len proste krici.

blumka
21. apr 2010

svetlanka, ono to je vlastne kolika, kolika nesuvisi len s kakanim a prdenim..Kolika je definovaná ako nevysvetliteľná nespokojnosť bábätka, ktorá vedie k intenzívnemu plaču, pokiaľ rodičia nevyvíjajú neustálu snahu utíšiť dieťa. Táto nespokojnosť trvá aspoň 3 hodiny denne, aspoň 3 krát týždenne a aspoň 3 týždne v kuse. (to je z netu, nie z mojej hlavy)

svetlankat
21. apr 2010

No aj ja som to tak citala, preto som to nazvala kolikou, ale uz niekedy fakt neviem co snou mam robit, teraz uz place pol hodinu kvuse a nic nezabera, idem jej skusit ponuknut papat.

blumka
21. apr 2010

svetlanka a mas nejaky nosic? mne sa osvedcila satka alebo beco 😉 vtedy mala zarucene prestane revat a zaspi

svetlankat
21. apr 2010

mala spapala 60 ml, dnes papa pomenej ale castejsie, zaspala na flaske, idem ju obliect a ideme na chvilku von, mam nosic, ale ked bola mensia som ho skusala a nepacil sa jej, musim skusit znova, mozno sa situacia zmenila.

mamusia
21. apr 2010

Ivi, nam infacol vobecc nepomohol......nijaka reakcia po nom......ale kazde babo je ine..to skus....

Aj moja mala mala najviac problemy rano asi od 5......vobec mi cez den nespassvala,max 2 hodky, neskor iba 2x po pol hodke....
A moze sa vykakat?Bo ak nie,tak skus jej dat slivkovu stavu....par lyziciek denne. Ze mozno ze to nie je kolika,iba ju boli brusko,alebo ju boli to ako kaka,lebo je zapecena....bo mi je take dvine,vies,ze by dostala koliku az tak neskoro.....

blumka
21. apr 2010

ivanka,mne este napadlo, ked to tak neskoro zacalo nemoze to byt nejaka netolerancia bielkoviny kravskeho mlieka? skus vysadit mliecne vyrobky

tinusha
21. apr 2010

Ahojte....rada by som prispela mojou skusenostou...Mam 7 tyz. synceka a ma strasne koliky 😖 ....vyskusali sme uz vsetky kvapky,masticky a rozdne rady.....no nic nam nejak extra nepomaha.....kazdy den masirujeme bruko, (maly na nom dokonca aj spava), papame sab simplex a aj tak mame koliky´....niekedy placeme aj 4-5 hodin. ☹ ..no je to nieco strasne.........jedine co nam zabera su homeopaticke cipky Spascupreel S....vyskusajte ich....nam velmi pomahaju 😵 dufam ze pomozu aj vasim babatkam 😅

jakelina
21. apr 2010

tinusha, díky za tip, vyzkoušíme. Jaké je tam dávkování, dočtu se to někde???

tinusha
21. apr 2010

jakelina rado sa stalo 🙂...dufam ze aj vam zaberu 😉 u dojciat sa dava polka cipku..ale je to aj na letaku..

susisus
21. apr 2010

Nastvem vas? Hej 😀 Mojej prcke sa teraz na 7 mesiacov koliky vratili 😠
Takze sa neteste jak ja, ked po 3 mesiacoch skoncia...ono sa to moze vratit.

ivana2301
21. apr 2010

Zienky až teraz sa dostávam k netu...Všetko skúšam dávam na bruško, dávam zázračný vankúš na bruško (aj na cicíky-pri odsávaní 😉 )No proste neprdká......Ale kaká tak raz za den, alebo každý druhý den...(no však papká iba moje mm)Babky ale sa my maličká rozpapkala.Už my neje 50...ale asi taK 140...120...(no neviem či odšťavím toľoo mlieka 😕 )Asi vyskúšam tie homeopat. čipky...a dnes som dávala aj feniklový čajík...tak trošku..poprdk......Dakujem Vám za dobré typy 🙂

blumka
22. apr 2010

susisus, to sa mi zda nejako neskoro..kebyze samojmu dietatu vrati kolika v 7. mesiaci tak to riesim s pediatrickou 😉 je vela inych veci, ktore sa na koliku podobaju a kolikou nie su...
ivanka, na fenikel pozor, ak vam pomaha tak fajn ale moze malu este viac naduvat...treba odsledovat

zmrzlinka100
22. apr 2010

Mozem poprosit,co je to rektalna trubica?,Mame tiez problemy s kolikou,skusim vynechat mlieko a jogurty,jedla som to kazdy den,vo vacsom mnozstve,tak dufam ze to pomoze.dik za rady 🙂

latvia
22. apr 2010

tiez by som sla na vysetrenie kebyze sa dietatku "vrati" kolika....v 7m by uz malo byt aktivnejsie a vyprdkat sa samo

tinusha
22. apr 2010

zmrzlinka100 ta rektalna rurka vyzera ako taka mala slamka sluzi na to ked sa babo nemoze vyprtkat a vykakat tak mu ju zavedies do zadocku a jemu sa to potom pohne....Ja ju zviknem este namocit do olivoveho oleja a opatrne vsuvam do zadocku....maju ju v kazdej lekarni 😵

zmrzlinka100
22. apr 2010

tinusha dik ,no to nebudeme potrebovat,malá kaká kazde druhé až každé tretie prebalovanie a prdká až po zacvičení nožičkami.Najhorsie je to, ak clovek nema ziadne informacie o nejakom probléme,no ak zisti,že to co sa deje,je normalne aj u druhych,tak sa to trosku lepsie znáša 😅

janulienka1
22. apr 2010

Mam mesačnu dceru ,dávali sme saab ale to veľmi nezabera.Včera som bola u homeopata ten jej dal kvapky tak uvidime.

adamci
22. apr 2010

Ahoj maminky, nám pomáhá Baby Calm je to na přírodní bázi. To nám opravdu zabralo na 100% 🙂

sabiatko
22. apr 2010

jeeejda, to zas bola noc 😒 ja mam pocit, ze to robi naschval... cez den je take dobrucke babatko, ze by som ho len bozkavala a v noci zas len mrnci. ono to nie je plac, ale take hlasne zvuky, akoby stale tlacil, no ale cele hodiny. najlepsie je, ze on si pri tom spi, teda aspon ma zavrete oci, ale ja nemozem. ale ked ho zobudim, tak furt tie zvuky vydava. ja uz normalne zacinam mat paniku z noci 😝

latvia
22. apr 2010

moj syn tiez obcas nepokojne spi, tato noc bola o tom ze kazdych 10 minut sa polozobudil, zacal knucat, prevratil sa na brucho a opileckym stvornozkovanim sa niekam vybral prec 😀 tak som ho otocila na chrbatik, vratila na spravne miesto a v momente bol tuhy....na 10 minut 🙂 ach...a to uz ani koliky nemame, len tieto nepokoje a mrncania

slavicita
22. apr 2010

Ahojte, my máme tiež problémy s kolikou. Môj synček má dva a pol mesiaca a začínam byť jemne zúfalá. Chcem sa len opýtať, či to niektorá z vás pozná. V noci spí malý ukážkovo. O ôsmej ho okúpem, dám napapať, odgrgnúť, zabalím ho do perinky, položím do postieľky, nechám zapálenú nočnú lampu a do pol hodinky sám zaspí. Zobudí sa okolo pol druhej a potom ráno o piatej. Potom si pýta jesť každé tri hodinky. Takže ukážkové noci. Hrozné je to cez deň. Skoro vôbec nespí. Z tých troch hodín medzi papaním si zdriemne maximálne na desať minút. Skoro stále plače alebo mrnčí. Hlavne pri tlačení a prdkaní. Ak aj zaspí, tak po niekoľkých minútach sa prebudí s plačom a počujem ako si uprdkáva. Dávam mu cumeľ a ten cumle dosť zúrivo. Okrem toho mu dávam po každom jedle Sab simplex, fenyklový čaj, ja pijem čaj pre kojace matky a stále ho dávam odgrgávať. Viete mi povedať, či toto jeho denné správanie stále patrí ku kolike?? Kolikové záchvaty mával každý večer ale už dva týždne zaspáva ukážkovo. Pred chvíľou mal pol hodinový záchvat plaču. Kopal nožičkami a mával rúčkami. Cumeľ doslova vcucol do seba. Už neviem čo robiť.. Jedine kde zaspí je kčík. Aj to sa mi párkrát stalo, že sa zobudil a začal revať akoby ho na nože brali. Chcem len vedieť, či to mám brať ako kolikové stavy alebo je to niečo iné a hlavne dúfať, že to čoskoro prejde... 😝

latvia
22. apr 2010

slavi, skus vynechat kojace caje a fenyklovy cajik a uvidis ci bude zmena....o koliky moze ist a nemusi, niekedy dieta jaci len tak 😉 aj ked by to malo byt len chvilku 🙂

blumka
22. apr 2010

slavi, fenikel naduva, je aj v cajoch na kojenie 😉
sabi, nam ked sa narodila Terezka, nemohla som spavat lebo vydavala take divne zvuky, tak som sa vymenila s manzelom, lebo jemu to nevadilo a ja som spala dalej od malej takze som to pocula menej a zabralo aj na mna aj na malu, spali sme pokojnejsie...
Juli tiez vydava divne zvuky no uz som zvyknuta, uz viem rozlisit, kedy su to zvuky zo sna a kedy sa uz zobudila, takze ked spi tak sa ani neunuvam oci otvarat...
Pri terezke som myslela ze to nikdy neprejde, ze bude tak hlucne spat stale, a ono to zo dna na den preslo, uz si nepamatam kedy presne ale viem ze v polroku uz spala potichu 😉

slavicita
22. apr 2010

O tom fenykli som už počula, tak som ho na týždeň vysadila ale mala som pocit, že je to ešte horšie...normálne sa nevedel vykakať a reval ako najatý, tak som mu ho znova začala dávať a zdalo sa mi , že to pomohlo..hneď naplnil plienku...

mamusia
22. apr 2010

Slavicita....to presne ako moja malinka mala. V noci ok, budila sa o 5 rano a zacinal kolotoc.....zaspavala tak najskor po 5-7 hodinach a to iba na 10 minut a iba v kociku..v postielke nebola sanca! Tiez cumlala tak dudlik,lebo to ich asi ukludnuje a budila sa na prdiky....na prdiky sa budila este dlho aj v noci,no dala som jej dudlik a bolo ok.
Presne ako prisiel 13 tyzden zivota....koliky su prec 🙂
Ja som davala Sab Simplex do kazdej flasky 15 kvapiek, este aj davam, bo sa to moze brat dlhodobo,no uz budem pomaly redukovat.
Skus davat ten Sab pred jedlom,nie po.

mamusia
22. apr 2010

Blumka, Ty mas narodene deti v rovnaky den??? 🙂 🙂 Oslavuju spolu narodky 🙂