Kolika u detí. Máte niekto skúsenosť? Čo pomáha?

zuzig
10. júl 2006

Máte niekto skúsenosti s kolikou u detí?Čo pomáha?

madisonb
26. mar 2012

moja malá má teraz 10 týždňov a mám taký pocit, že sa to zlepšilo (klop, klop, klop). U nás to prebiehalo tak, že malá sa hrozne pučila, celá bola červená a priťahovala nožičky k brušku, akoby si nevedela puknúť. Tak sme skúsili najprv infacol, ktorý zabral len na krátko a potom sab simplex, ten zabral úplne perfektne. Bála som sa, či to tiež nebude dočasné, ale našťastie nie. Dávala som ho pri každom kojení, čo je dosť, ale v príbalovom letáku písali, že sa nevstrebáva, tak snáď to malej neuškodilo. Posledných pár dní, však bolo môjmu drobcovi počuť črievka - normálne jej akoby škvŕkalo v brušku a aj hovienka mala oveľa redšie. Na poradni mi doktorka poradila postupne znižovať dávky sab simplexu - 1. deň vynechať pri jednom kojení, 2. deň vynechať dvakrát... Dnes sme od rána úplne bez sab simplexu a zdá sa celkom v pohode 🙂 Hovienka majú takú konzistenciu ako majú mať a črievka už nepočujem. Malá pekne spinká. Tak už budeme dávať asi len jednu dávku večer pred spaním 🙂

teryzek
28. mar 2012

Nám pomohli jednoznačně probiotické kapky a rektální rourka.Jinak přeji pevné nervy všem,kteří právě prožívají toto období. ☹

usounek25
3. apr 2012

ahojky, chtěla jsem se zeptata jestli nemáte některá zkušenost s tím, že by miminko začla trápit kolika až v pozdějším věku konkrétně v 7 týdnech? Malá byla doteď celkem v pohodě, občas se taky kroutila, ale většinou se v pohodě vyprděla, ale poslední týden je docela uřvaná. Vždy cca hodinu po jídle se začne propínat, kopat nožkama a plakat, většinou až řvát. Do teď jsem si libovala, že se tomu snad vyhneme, protože u prvního syna jsme si první tři měsíce užili, ale vypadá to, že i tentokrát to nebude o.k. Syna jsem kojila cca 14 dní a to ještě s dokrmem a dceru už také skoro nekojím - od začátku byla také dokrmovaná a teď má ode mě už jen tak cca 30 ml mého mléka. Je možné že je to tím? Že jí ta kolika začla později kvůli tomu, že do teď měla ještě nějaké moje mléko a jak přechází na UM, tak ji bolí bříško? Zkoušela jsem jí dávat Baby calm, rektální rourku a nahřátý polštářek, ale nic nepomohlo. U syna teda také nic nezabralo a to jsme vyzkoušeli opravdu všechno, přešlo ho to po třetím měsíci. Děkuji.

vrabciatko
4. apr 2012

@usounek25 náš tomáško má 2 mesiace a koliky nám začali v cca 6 týždni. Stále je plne kojený, takže myslím, že zmenou mlieka to nebude. Nám v období šialeného plaču, pomáha len vaňa, takže sa kúpeme každý deň, ale okrem koliky nás trápi aj bacil klebsiella, takže ☹

zelvy
6. apr 2012

Ahoj, syn trpěl na koliky od 3týdne do 4měsíce, šlo to jen přežít, nic nepomáhalo, brečel od 18-21h. každý večer.

xclusive
6. apr 2012

Urcite tu uz odznelo mnoho rad...ja som zistila,ze nehladiac na stravu...dietatko bolieva brusko aj tak...proste crievko sa musi vyvinut...ale najviac nam na koliku zaberal baby calm...a neskor som vyskusala Grip water...na nestastie ju nemaju u nas...najblizsie je mozne ju zohnat v madarsku...ale naozaj...ucinok sa dostavil do 5 minut

humenka
6. apr 2012

ahojte, my sme mali tiez koliky do neceleho 3. mesiaca. nam zabrali kvapky bio gaya, su to probioticke kvapky. a uplne najviac rektalna rurka, ale s tou treba mat trpezlivost. ked som videla, ze maly ma nafuknute brusko, tak som ju po kusku zavadzala a medzi tym sme pritahovali nozky k brusku a vseliak cvicili az do vtedy kym rektalka bez problemov a lahko nevosla skoro cela. trvalo to aj 20 minut, ale malo to skvely efekt. velakrat sme kolike predišli. 😉 tak sa drzte a nech nasich drobcekov nic neboli. 🙂

dominikat
9. aug 2012

My máme tiež koliky.Boli sme aj v nemocnici,lebo naša Leuška mala také kŕče,že jej to tlačilo na žalúdok a stále zvrackala.No zo začiatku sme brali Sab simplex.Trošku pomohlo,ale nie dostatočne.Potom som skúsila feniklový čajík,ale tiež slabota.V poradni nám doktorka kázala ryžový odvar 3 kávové lyžičky a potom sab simplex a potom sa mala nakojiť.Ale to tiež pomohlo len pár krát.Keď boli koliky silnejšie,tak nepomáhalo nič.V nemocnici nám dali Infacol,tak ten nám pomohol,no je tam pomarančová aróma,tak sa nám malinká vyhádzala.Dnes som kúpila espumisan a uvidíme,čo to bude.Písalo 25 kvapiek,ale mne sa to zdalo veľa.Prvú dávku dostala,ale teraz skúsim len tých 5-10kvapiek.A je to fakt pravda,že z tej fľašečky sa na prd kvapká,lebo z nej sa leje.Dúfam,že jej to zaberie a bude spokojnučká.

mborlova
3. okt 2012

@luthien.k dobrý den, mám dotaz - u mé 2 týdenní holčičky se objevila kolika, zatím nechci dávat kapičky, ale zkusit jinou variantu. Jaká probiotika bych měla užívat? Po přečtení příspěvků jsem se rozhodla vysadit mléko. Jinak já sama jsem alergik a astmatik! Děkuji za jakoukoliv radu

daniela02
4. okt 2012

Dievcata mate niekto skusenosti s nutrilonom anticolic a miesanim s nutrilonom ar ?

tasnim
8. okt 2012

@saemi ja sa ospravedlnujem..ja som tu straaaaaasne dlho nebola ;( uz ta asi ani moja odpoved nezaujima... ups sorry ...

saemi
8. okt 2012

@tasnim hihi už nie... malá má 11mes.

erzulik
12. okt 2012

My sme sa s kolikami tiez trapili 3 mes nam pomohli probiotika Infants Dophilus

didi79
22. okt 2012

ja mam skusenost ze kolika u dietata na UM prejde po 4 mesiaci tak ako pisu "mudre knihy" ..aj my sme s tym mali problem ..zlepsilo sa to zmeou mliecka z Nestle na HIPP... ale az teraz po prekroceni 4 mesiacov to odchadza samo. Inak nezabrali ani Espumisan ani tie druhe kvapky (nespomeniem si na nazov) ale pravidelne uzivame 5 kvapiek do mliecka BIO GAIA.

didi79
22. okt 2012

@usounek25 ahoj... no moze to byt tym ze prechadza na UM. my sme na UM od narodenia (mam dvojicky chlapec+dievca) a tiez mali koliky. Je pravda ze chlapec to znasal tazsie, plakal a tiez nic nepomahalo...mozno to troska zjemnovalo...davala som masaz bruska, nahriaty vankusik a pomahala rektalnou tyc. Jednu vec som sa docitala od jednej starsej pani a fakt to zaberalo: ked bol velmi uboleny a uplakany tak sa ukludnil tym ze som ho otocila na lavy bok a podlozila vankusom...fakt sa skludnil a zaspal. Robim to tak doteraz (uz mame 4.5m), a uplne krasne si prdkaju....asi to zjemni tlak na crievka... Ale samo sa to zlepsi tym ze sa zacne hybat...tak po 4 mesiaci, ja to sama vidim. takze mozes zjemnit bolesti tymi metodami ale samo to odide az tym ze podrastu.

zdenkakremenova
24. okt 2012

nam pomohli kostky ktore kupiš v DM drogerii,vmikrovlnke zohreješ,daš malicej-mu bavlnenu plienku na brusko,nato kostky a prekryješ plienockou.Ziadne trubičky dokonecnika,ani teplomer.Ale na kazde zabera niečo ine.Nasej sa to vzdy uvolnilo a teplo ju aj upokojilo.

lenka591985
27. okt 2012

Ahojte mamicky aj nas zacala trapit kolika,davame pred papanim infacol ale nezabera,pisali ste tu ze tam pomaha sap simplex,espumisan L,a infants dophilus ked ja teraz neviem co mam kupit:((Budeme mat 3 mesiace a doteraz bol klud az kym neochorela a nemala antibiotika odvtedy sa nam to taha stym bruskom. 😖

mborlova
1. nov 2012

@lenka591985 my dáváme Sab Simplex a docela zabírá, sice ne na 100%, ale aspoň něco.

timka6
1. nov 2012

Ahojte, mám dva a pol týždňové dievčatko, a kojím ju, mliečka mám dosť, tak si myslím, že tam problém zatiaľ nebude, len po kojení ju dávam aj odgrgnúť, a niekedy si tak strašne nahlas odgrgne, aj štikútku z toho niekedy dostane, na chvilku ju ponosím zaspí, ale po chvilke sa opäť zobudí, a bud ju ešte chvilku ponosím, alebo zas ideme na prsko, a tak je to dookola, a neviem, či ju aj bruško nebolí, lebo sa pri kojení skrča a ráno sa tak vykakala, teda stolica bola úplne riedka, neviem, či je to normálne, chcem jej skúsiť dať fenyklový čajík, alebo espumisan, od pol druhej v noci nespala poriadne, až teraz spí chvilku na brušku, čo na ňu dávam pozor, len aby si trochu pospala, aj to má taký nekludný spánok, neviem, kde robím chybu, ale som strašne unavená a to mám ešte jedno staršie dieťa, ktorému sa ani nemám čas venovať, a je mi to veľmi ľúto, aj rozmýšľam nad prechodom na UM, pretože malého som kojila takmer tri roky, a bolo to dosť náročné. Ak mi poradíte, budem rada, alebo ešte vyčkať nejaký čas, len si ju nechcem naučiť na ruky, lebo vtedy neprotestuje a pekne spí.

babo_dadush
8. nov 2012

@timka6 takto isto sa moj sprava, je to z bruska, najprv bol len nekludny, na dalsi den sa k tomu pridal strasny plac. Feniklovy cajik nam zatial 2x nepomaha, ale vzdy ked sa vyprazdni po trubicke (rektalna hadicka) tak sa ukludni a krasne zaspinka.

sonice
9. nov 2012

Skús ju dať kakať nad lavórik. Oprieš si jej chrátik o svoje brucho, chytíš pod kolienkami a necháš ju vyprdieť. My sme mali tiež takéto problémy, no z čistého zúfalstva som malého takto raz chytila, tak sa vyprdel a vykakal - no paráda. Od vtedy sme kakali už len takto. Keď začal sedkať, išeil rovno na nočník. Čiže od tretieho mesiaca sme nemali pokakanú plienku. škoda, že som na to neprišla skôr.

maxos
9. jan 2013

Ahojte,tak ja už naozaj neviem ako mam svojmu synovi pomôct. Teraz skúšame antikolikovy nutrilon. Neviem mate niektora s tymto mliekom skusenosti...

veronica30
12. jan 2013

@maxos ahoj to by aj mna zaujimalo ci ten antikolikovy nutrilon pomaha.A pred tym si davala nutrilon 1 alebo??

tinka323
24. jan 2013

@xclusive a možu to použivat a 3 tyzdnove babatka? ja som ju nasla u nas v ziline, tak ju chcem kupit. juj, lebo nasa mala tak krici, že zobudí aj malho 20 mesacneho a potom mam pocit, že sa vratila kolika aj jemu🙂)))

tinka323
24. jan 2013

@timka6 ahoj timka, ako ste nakoniec dopadi? ja mam podobný problem, mlieka mam toko, že kojim aj starsieho synceka, ale to co nasa bambulka každý den vystraja, to sa neda vydrzat, od cca 19.00 - do 1. 00 je v kuse bud na prsniku, alebo place

xclusive
24. jan 2013

@tinka323 ano mozu ju pouzivat aj mladsie deti ako 3-mesacne

timka6
24. jan 2013

@tinka323 Ahoj tinka, neviem čo presne myslíš tým, že vystrája, čo plače ? Alebo je nekľudná ? Lebo mi sme mali v tom období problém s tým že sa jej stále vracalo mliečko späť, a tak som prvý mesiac vôbec v noci nespala, lebo som dávala na ňu pozor, pretože sa stále mrvila, a nemohla kvôli tomu dobre spať, cez deň len v kočári keď som ju vozila, vtedy spala najlepšie. A ako sa máme teraz ? Teraz sa mi zdá ako by jej to ustúpilo, resp. už ju to menej trápi, pretože v noci sa budí na papanie, po nejakých 2-3 hodinách, ale zase máme problémy s bruškom, neskutočne ju nafukuje, a mávala aj veľmi zelené stolice. Pomáham jej rúrkou kakať a vyprdkať .

liviaaa
2. mar 2013

ahojte mamicky 🙂 aj moju 5-tyzdnovu dcerku trapi stale brusko. Zakazdym nieco ine najskor neboli problemy, potom zacala grckat po jedle, lebo bola pahltna tak musime robit prestavky pocas kojenia na odgrgnutie a potom zacal problem s plynmi. Nevie sa vyprdkat a v jedle som skusala obmedzit cokolvek, dokonca pijem caj na kojenie (s rascou a feniklom) a cisty feniklovy a nezabera. Dokonca uz aj malej som davala trosku fenikloveho cajiku a davame obcas espumisan l ale nemam pocit ze by zaberal. Vcera sme plakali 1,5hod tak teraz pre zmenu skusim vysadit caje a pit uz len vodu. Tiez sa chystam kupit satku a nosit ju. Chcela som sa spytat na tu rektarnu trubicku (mam ju uz dlho kupenu no bojim sa ju pouzit) aky velky kus trubicky sa ma zaviest babatku do ritky aby to neposkodilo crievka? Budem vdacna za akukolvek radu ☹

zeldaa
4. mar 2013

http://www.lekynainternetu.cz/p/easylax-projima... pouzivame ked mame problem s kakanim na doporucenie lekarky. je cisto ne prirodnej baze 🙂

slavicita
9. mar 2013

@liviaaa ahoj, ja rektálnu rúrku používam raz za deň lebo malá sa síce sama vyprdká ale s kakaním má problémy...koniec rektálnej rúrky ( kde sú tie dve dierky ) natri olejčekom alebo krémikom na ritku a opatrne ju zaveď do konečníka, postupuj pomaličky a zároveň ňou jemne otáčaj okolo vlastnej osi, akonáhle zacítiš odpor, tak prestaň. Ja to robím aj tak, že ju zase pomaly aj vyťahujem a práve keď z nej vychádza, idú z nej prdíky aj stolica...vyskúšaj ako vám to pôjde najlepšie...