Kolika u detí. Máte niekto skúsenosť? Čo pomáha?

zuzig
10. júl 2006

Máte niekto skúsenosti s kolikou u detí?Čo pomáha?

turtle
30. máj 2010

ja som dnes bola na pohotovosti s tym ktvacanim,lebo akoze v noci normalne tak som pretiekla ze vsetko bolo od krvi,aj matrac...no a v nemocnici mi povedali,ze je to normalne,ze je to pravdepodobne prvy menzes,a kedze nemam nejake silne bolesti brucha tak sa nic nedeje,no ja neviem,ale mne sa to normalne nezda...uvidime ako dlho to este potrva a potom to tak nenecham...

ajusik
30. máj 2010

ahojte, mne doktorka poradila ESPUMISAN kvapky pre deticky, nie je to navykove, neusadza sa to v peceni, pekne to prejde crievkami......

lila794
30. máj 2010

@turtle, ja som tiez po cisarskom dostala takto po 6 týž. menzes, krvi ako z prasaťa 😀 . Moja, mas to veru tazke s dvoma deturencami naraz a este kolikavymi. A kolko maju male týždňov? Rektalnu rurku si skusila? Vydrz, bude len lepsie!!!!

@ajusik, Espumisan mi zaberal pri synovi, pri malej iba Sab simplex. Co je zvlastne, lebo oboje kvapiek spolu s Infacolom obsahuju simeticon a co babo, kazdemu zaberu ine. Asi pomocne latky su v kazdom trochu rozdielne alebo zamiesane v inom pomere. Nehovorim, ze by jej kolika z nich presla, ale je to tosiiiicku lepsie ☹

turtle
30. máj 2010

lilka,ani nevies ako si ma potesila,lebo mna tiez ako keby rezali vkuse,tak je to silne,a hlavne neprijemne,kazdu pol hodinku musim utekat na zachod,ci male placu alebo nie,musiiim...a ako dlho si takto silno krvacala?kedy uz mozem oslavovat? 😀
malinke maju sest tyzdnov,su velmi zlate,nemam s nimi ako taky problem,ale ten vecer ked uz prichadza tak som taka nesvoja,ci to zvladnem opat,ako dlho budu plakat atd...vcera to nebolo az take zle,plakali asi taku hodinku,po hodine som uz nevedela co s nimi,a tak ma napadlo ze ich dam na terasu do kocika,normalne mi zaspali po piatich minutach,no na dlho to nebolo,ale aspon nieco...a potom este trosku placu a v noci sme sa zobudili len raz aby sa napapali... 😉
rektalnu rurku pouzivame skoro kazdy den...este ze ju mame 🙂

blumka
30. máj 2010

@turtle ja som mala prvu mrchu presne mesiac po tom ako mi skoncilo 600nedelie a tiez bola poriadne silna, no len prve tri dni a potom sa to unormalnilo a za 7 dni koniec...

my sme mali dnes strasne zlu noc...malicka sa pucila celu noc, od tretej do stvrtej bola hore, potom sa konecne vykakala, ale uz nevedela zaspat..ked konecne zaspala nieco ju zobudilo zas zacala plakat...no stale som len ku nej skakala....asi som to zasa zariekla ako vzdy ked ju pochvalim 😀

lila794
31. máj 2010

@turtle, ja si ani nepamatam, ako dlho to trvalo 😝 Ved aj nasa je uplne perfektna, ked ju brusko neboli, tak sa len smeje a sleduje vsetko dookola, pekne buva. Veru, este ze mame tu rurku 😀

@blumka, do kelu, uz by vam to mohlo aj skoncit, nie? My sme mali zase uplakany vecer, vkuse plakala 2 hodiny a nie a nie ju utisit, az potom zaspala. Noc bola nastastie v pohode.

turtle
1. jún 2010

ahojte,nooo dnes vecer to bolo zase strasneee,uz to mame za sebou ale este nespinkaju,dnes to trvalo asi tak dve hodinky a pol,jedna druha,jedna druha,jedna druha....
ak sa este pamatate,ako vam malinke papali,ked mali tak sest tyzdnov,kolko ml?alebo to zalezalo?budili ste male po troch hodinach aj ked spinkali?dnes sme boli u doktora na kontrole,a ze nasa saska malo papa,ale ono to zalezi,raz vypije,70ml,potom 80ml,potom zase 100,a aj 120 da sem tam...podla toho ako sa vyspinka...len ja neviem ako ju mam prinutit aby papala viac,ked nechce tak nechce,a ked do nej uz doslova tiskam,tak to vygrca vsetko...
blumka dufam ze budes tie noci mat uz lepsie,ale potesim ta,moje tiez vystrajali minulu noc 😝

blumka
1. jún 2010

@turtle a podla coho doktor usudil ze malo papa? ak nechudne tak by som to neriesila..sama si si dala odpoved, ked nechce do nej nenatlacis...
juli v 6 tyzdnoch jedla asi kazde 2.5 hodky 90 ml..
a uz vobec by som dieta nebudila kazde tri hodiny..deti si pytaju jest ked su hladne a nie vtedy ked si my myslime zeby mali jest...jedine ak mala chudne...
ako ti malicke priberaju?

hanule05
2. jún 2010

ahoj,

můžu se taky připojit? Měla bych totiž takový dotaz. Je s kolikou spojený ublinkávání? Dcerka se totiž po kojení - ale až tak za půl hodinky za hodinku začne strašně kroutit, a začne ublinkávat zdrclý mlíko, taky u toho začne strašně řvát a je celá rudá. Tak nevím jestli to není od tlačení prdíků, že jak začne tlačit, tak jí to jde nahoru a blinká. Nebo jestli spíš nemá reflux.

Když ji chovám, tak se většinou zklidní - někdo tu psal, že při kolice se nezklidní ani v náručí, tak nevím.
Co myslíte, je to kolika nebo reflux nebo je to úplně normální?

Díky

blumka
2. jún 2010

hanule a robi to po kazdom kojeni? odgrgne si po napapani poriadne?
kolika to asi nebude, ak tak skor reflux ale ani to to nemusi byt...

hanule05
2. jún 2010

Myslím, že to dělá skoro po každém kojení. Teď jsem ji zrovna nakojila a zatím je v pohodě, tak počkám, jak se to bude vyvíjet a pak napíšu.

bufina
2. jún 2010

Ahoj, můj malej se taky po každým kojení začal kroutit, vždycky to bylo max. do půl hodiny. A asi do 3 měsíců hodně ublinkával. Po jídle sem ho dala brknout a jak brknul, tak než sem ho dala do sedačky, tak se poblinkal a pak třeba po troškách ublinkával ještě dvě hodiny. Doktorka říkala že to může být, že se to spraví až bude trošku větší. Teď je mu pět měsíců a poblinká se už jen někdy.

turtle
2. jún 2010

no chudnut mala saska mi nechudne,vidim na nej ze rastie a pribera,neviem podla co ho to pan doktor usudil,narodili sa a mali 2500 gramov a teraz maju o kilo viac,mimka uz viac...
ked mi pekne spinkaju ja nemam to srdce ich budit po troch hodinach,takze to nepraktizujem a ani nebudem,takze dakujem blumka🙂

lila794
2. jún 2010

@hanule05, ano moze to mat z koliky. My mame to iste. Mala ma koliku od narodenia, velakrat tlaci stale, aj pri kojeni. To je taky kolotoc - tlaci, ako tlaci, tak grcka. Len prezliekam, periem a tak dookola. Castokrat byvaju koliky spojene s refluxom, ale neboj, to prejde. Je to len ten mierny reflux. Dr. mi poradila toto: kojit ju vo zvysenej polohe, ked sa napapa a je kludna, nechat ju tak, nedavaj hned odgrgavat a ked sa uz zacne mrvit, tak uz mozes. Ono ju to tam pali, ked sa jej to mliecko vracia. V postielke dat matrac do zvysenej polohy. A manipulovat s nou opatrne. Po kazdom kojeni som jej davala na cumlik Gastrottus sirup - uz dostat aj pre babatka, aby ju to nepalilo a obsahuje to aj simetikon, co je na prdiky. Vraj sa im osvedcil takyto sposob podavania. Musim povedat, ze po par tyzdnoch sa jej to grckanie zlepsilo. Sice je tu stale, lebo furt sa puci, ale je to ohodne lepsie.

zuzub
2. jún 2010

ahojte, chcem sa spýtať či môžem dávať skoro mesačnému bábätku probiotiká Infants Dophilus a aj Espumisan-L.

lila794
2. jún 2010

@zuzub, mozes 😉 Infants sa moze od narodenia a Espumisan od 3. týždňa.

zuzub
2. jún 2010

ďakujem lila, espumisan som už dávala ale tie probiotiká ešte len idem tak dúfam, že nám to pomôže 🙂

lila794
2. jún 2010

Dufam aj ja, nam, zial, nepomohli ☹

miseles
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lila794
3. jún 2010

@miseles, mozes. Ja davam taku istu kombinaciu.

miseles
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lila794
3. jún 2010

@miseles, Musis poskusat, lebo synovi napr. Sab nepomahal, lepsi bol Espumisan. Preto som dcerke ako prvy dala prave ten a bolo jej este horsie. Skusila som aj Infacol a nic, nakoniec je dobry Sab. Nehovorim, ze jej z toho kolika prejde, len je to trosicku lepsie. Ale len trosicku. Ono ked je ta kolika poriadna, nepomaha skoro nic. ☹

blumka
3. jún 2010

ja som davala espumisan s biogaiou a to bola najlepsia kombinacia...

turtle
7. jún 2010

ahojte dievcata,ja by som sa chcela opytat ci niektore vase babatko malo velmi silno zapachajucu stolicu a taku doslova lepkavu...ja uz neviem co je normalne,mala mi tak trpi ze uz sa nemozem na to pozerat,zacala mi menej papat,pretoze ked prdi ma take bolesti ze jej asi ani nechuti papat,ja uz som sa aj ku fenyklovemu cajiku vratila,zriedujem trosku mliecko,no nejak sa to nelepsi,som uz zufala...tu ku lekarovi sa mi neoplati s tym ist,lebo ma odbiju tym ze je to normalne a mame byt len trpezlivy ze to prejde...

pia22
7. jún 2010

Turtle odporucam vysetrenie u gastroenterologa a nedaj sa odbyt pediatrom.

lila794
7. jún 2010

@turtle, malej tiez obcas, iba po nejakom jedle kaka trosku smrdi, ale nie silno. Lenze ona je kojena. Neviem, ako to je pri nekojenych detickach so stolicou. Ak nemas pokoj, tak skus aj ineho lekara.

martina149
10. jún 2010

Dievčatá aj vaše detičky plačú pri kolike až do nepríčetna?lebo ja som z toho už trošku zúfalá a zdá sa mi,že čím je staršia tak plače viac,niekedy sa až zachádza.Chorá nie je lebo sa nám to opakuje každé poobedie až do večerného kúpania.

crca
10. jún 2010

@martina149 mám dvojčata a kluk měl tyhle stavy až do 6 měsíců ☹ zkusila jsem všechno,vždy něco pomohlo na chvíli a konec,jsme teda byli na UM od začátku a v 5 měsících jsem mu začala kupovat BEBU Sensitiv a pak nějak se to vytratilo 😅 od té doby je klid,teď prdí jak starej chlap 😀 Prostě na to je jediné...vydržet.Začne se to zlepšovat,až se bude víc hýbat,nebo jí dávej přes den na bříško 🙂

martina149
11. jún 2010

My už dnes plačeme od rána.Ja už ani neviem čím to je ,či ju niečo bolí alebo z tých horúčav.Vôbec sa mi nechce uložiť spať tak nosím len na rukách a aj tak jej nie je dobre.Stále sa len vypína a bije pästičkami.
Crca a ja maličkú dávam cez deň aj na bruško aj jej do každej fľaše dávam Espumisan.Ale to asi treba fakt len vydržať.Ja to síce tiež už poznám,ja som to mala pri druhom synovi a tak som dúfala,že maličká bude dobrá no a reveme zase.

lila794
11. jún 2010

@martina 149, ja som tiez dufala, ze pri dievke bude lepsie, kazdy mi hovoril, ze chlapci byvaju kolikavi a mala to ma omnoho horsie. Ano, cim je starsia, tym je ten plac horsi a tiez plakava az do zajdenia. Hroza!!!!!! Su dni, ked je toho placu a krutenia menej a dni, kedy je to uplne hrozne!!!! Pomaly mame dva a pol mesiaca, tak dufffam, ze po troch to prejde alebo sa to aspon zlepsi. Poznam vela deticiek, co dovrsili 3.mes., akoby utalo a bolo super!!!!! Lenze moc tomu pri nas neverim, lebo u syna som cakala na zazrak a ten prisiel az po polroku, v priebehu 7.mes. ☹ Teraz sa iba modlim za zazrak!!!