Kolika u detí. Máte niekto skúsenosť? Čo pomáha?

zuzig
10. júl 2006

Máte niekto skúsenosti s kolikou u detí?Čo pomáha?

blumka
27. máj 2010

@svetlankat je to jedno...ja som zacala davat vecer preto lebo mala mi vobec nekakala a prvykrat ked som jej biogaiu dala tak sa hned po napapani vykakala a v noci sa vobec nepucila a nic ju netlacilo...tak som si povedala ze teda jej budem davat vecer aby mala v noci spokojne brusko, lenze ona si to aj tak poprehadzovala podla seba a aj ked biogaiu stale davam vecer, kaka az rano 😉 a noci su take iste ako boli a uz aj sem tam lepsie 😉

svetlankat
27. máj 2010

@blumka aha tak to je potom jedno, ja som zacala davat rano, aby som na ne nezabudla, kedze su v chladnicke a nevidim ich.

turtle
27. máj 2010

ahojte mamicky,ja som tu nova,a kedze ma zaujali vase prispevky,tak som sa rozhodla zapojit sa..
som mamicka dvojiciek,mam dve krasne uz sest tyzdnove dievcatka,a s tym kakanim a bolestiami bruska velke problemy,na moje nestastie maju tento problem obe moje holky,takze dvojnasobne to mam tazke..
nevedia sa same vykakat,musime dopomahat rektalnou rurkou,na ktoru nedam dopustit,pri papani sa pucia,az tak ze nevedia poriadne papat,prdiky maju caste ale bolestive,pouzivame asi tak stvrty den infacol,ale nezda sa mi,zeby pomahal,davam im aj fenyklovy cajik,masirujem bruska,cicim s nozkami,skusam vsetko,nic nepomaha,cez den je to ako tak v pohode,ale vecer plac a plac a plac...neviem uz ako im mozem pomoct,niekto poradi?

blumka
27. máj 2010

@turtle no, viac ako robis uz sa asi neda..snad mozno vysadit ten caj, fenikel moze aj naduvat...ale mam pre teba dobru spravu..ak maju tvoje dievcatka 6 tyzdnov, ste na vrchole a malo by sa to ukludnovat a pomaly odznievat 😉 vydrz...ja viem ze to je tazke..pri jednom je to tazke, tak co s dvoma ale aj to raz prejde 😉
mozno ak pouzivas infacol skus ho vymenit za infantus dophilus alebo biogaiu...

turtle
27. máj 2010

premyslala som ze vysadim ten fenyklovy cajik,nie som s nim nejak spokojna,tak to skusime a uvidime...a mozem davat vodu ked su dievcata smadne,alebo co je dobre od smadu?
ja zijem v irsku,takze neviem ci tu take nieco dostanem ako infantus a biogaiu...
uz aby sme to mali za sebou,ja uz naozaj neviem ako a co mam urobit aby sa citili lepsie...a je mi ich luto,ze tak trpia a ja trpim s nim,hlavne ked obe zacnu plakat naraz,jaaaaj to stracam nervy...

blumka
27. máj 2010

@turtle kojis alebo ste na um? ak kojis nepotrebuju okrem tvojho mliecka nic a ak ste na UM tak staci prevarena voda...ta je najlepsia..
niekedy sa fakt nic neda robit, len vydrzat...ja musim povedat ze u nas bol ten 6. tyzden naozaj vyvrcholenim...sice obcas aj teraz mame take dni ze Juli place a vecer a v noci sa puci (napr. predvcerom, spala som 2 hodiny 🙄 ) ale su uz aj noci, ked prespi od osmej do tretej, stvrtej rana, co predtym nebolo a cely den ani nezaplace...
najhorsie su prve tri mesiace, po nich to uz ustupi,

turtle
27. máj 2010

nekojim,zacinala som kojenim ale bohuzial som stratila mliecko,po par dnoch mi vobec nenabehovalo ☹ ,takze sme uz skoro od zaciatku na umelom mliecku,tak dnes som uz cajik nedala a od smadu skusim tu vodicku,tak uvidime ci sa nieco zmeni...
kiezby si mala pravdu,ze ten siesty tyzden je konecna tychto problemov...musim povedat a dufam ze to nezakriknem v noci su obe celkom dobre,prebudia sa maximalne dva krat,aj to len vtedy ked su hladne,s uspavanim to trva dlhsie a hlavne vecer je to asi najhorsie...
ako stara je tvoja julinka?

blumka
27. máj 2010

@turtle tak aspon v noci mas pokoj..my sme mali prave najhorsie tie vecery, to Juli plakala a potom noci ked sa neustale pucila, kazdu hodinu som bola hore
Juli ma 3 mesiace a 2 tyzdne, ked pojdes myskou na moju fotku, ukazu sa ti udaje o mne 😉

arletka
27. máj 2010

turtle... ahoj.. moja mala tiez ten problem a zacala som jej davat teplu plienku na brusko,troska pomasirovat a hned sa jej ulavilo

svetlankat
27. máj 2010

existuje aj vankusik s ceresnovymi kostkami, ktory sa nahreje. nam ten pomahal. super vec. maju v dm drogerii

petul.a
27. máj 2010

Ahojky 🙂 My jsme dávali nahřátý gelový obklad. Vydrží dlouho teplý 😉 Vždycky se během pár vteřin ozval rachot 😀 Babu pak krásně usnula, občas jí ten obklad zůstal do rána 😅 To se pak většinou probudila i po..aná 😀

pavlinasp
28. máj 2010

@svetlankat - no my je davame taky rano, ale je to jedno, můžeš kdykoli, nejlepe tak aby ti je nevyzvracelo.. prostě 5 kapek jednou denně, nejlépe ve stejnou dobu...

turtle
28. máj 2010

baby,dakujem za rady,ten teply obklad skusim tiez,vcera som mimke masirovala brusko a cvicila s nozkami dost dlhy cas a ked som jej isla davat plienku,trosku som to nestihla a okakala ma 😀 ,tak som sa velmi potesila...
viete co je najhorsie na tom vsetko?ze tu v irsku take veci nedostat v lekarni,ked nieco take pytam tak pozeraju na mna ako na tela,aj sa cudujem ze som si tu kupila ten infacol,takze to budem musiet zvladnut len takto...

pavlinasp
28. máj 2010

@turtle no myslím, že Probiotic drops BioGaia budou mít i v Irsku... 😉 hlavně vydržet!

pavlinasp
28. máj 2010

ajaj.. tak ted koukam ze uz jsi je teda asi shanela.. :( nasla jsem tyhle dva odkazy, takže prodejné by to u vás být opravdu mělo... http://www.childrensprobiotics.com/buy.aspx a http://www.biogaia.com/health-care-professional... ... no a jeste jak holky rikaly s tim polstářkem s peckama, ten je fajn na uklidnení.. je vtipné, že má človek radost z "hovna" 🙂 omluvte ten výraz prosím, ale to jsem proste musela... 😀

lila794
28. máj 2010

Ahojte, pozeram, ze pribudli dalsie kolikave deturence 😉

Blumka, tak zazrak v zmysle prejdu 3mes.a utne s kolikou sa nekonal? 😖 Ale hlavne, ze to uz nie je take najhorsie.

Turtle, teraz pri druhom som to tiez odsledovala a veru ten 6.-7.tyz. bol najhorsi. Teraz to tiez nie je ziadna vyhra, kolika je tu kazdy den, ale je to lepsie, ohodne. Striedaju sa nam lepsie a horsie dni, pri syncekovi sa zase striedali lepsie a horsie tyzdne. 😀 Takze, co babo, to ine. A na kazde zaberie nieco ine alebo nezaberie nic, co je moja mala toho prikladom. Ulavi sa jej len po rurke a nosit ju a nosit 😀 Ale pri kazdom plati jedno - pevne nervy rodicov, trpezlivost, ono to prejde!!!

lila794
28. máj 2010

Svetlanka a vy ako? Preslo to uz?

zajaciq
28. máj 2010

dakujem za odpovede...trosku neskoro 😅 😅 😅 takze koliky my ozaj asi nemame, len je moje dieta roztopasne a stacia jej kratke denne spanky 😅

dadous
28. máj 2010

@pavlinasp zrovna nedavno jsem si říkala, že kdyby se mě někdo zeptal co mi v poslední době uděla největší radost, tak je to to, že se mala vyprdí a vykandí 😀 😀

blumka
28. máj 2010

@lila794 hmmm..ked sa tak spatne na to pozeram tak by som povedala ze taky maly zazracik sa konal 😀 pred tyzdnom mi Juli prespala tri noci, co predtym bolo nemyslitelne...aj ked su niektore noci podobne ako boli predtym ale musim zas pravdu povedat ze je viac dobrych noci ako zlych a dni su super...mala spinka 3 spanky, prvy a treti po hodine a ten stredny potiahne aj 3 niekedy aj 4 hodiny...takze ja si myslim ze je to parada.. 😉 zalezi co cakame pod pojmom zazrak 😀 😀

lila794
28. máj 2010

@blumka, tak to je super, veru kazdy pokrok a kazda chvilka bez koliky je uplny pokrok

sstefi
28. máj 2010

ahojte, ja som sa sem teraz preklikla nahodou, čitala som len par poslednych prispevkov, a myslim, že niekedy davno som tu už pisala.
u nas užasne pomohli kvapky Infacol, a to aj mojim znamym, teraz naposledy 2 babatkam, moja ma už čoskoro 3 roky a tie kvapky nam vtedy odporučil jeden prof. z detskej nemocnice a klop klop vyborne zabrali.
hned od 1. kvapnutia nebola už ani 1x kolika. možno to tu tuž aj niekto iny pisal, ako vravim, nečitala som vas spatne, ale ked by už aj 1 babatku pomohli, tak aj to je niečo.
a pozor, mne v lekarni chceli nahradit tieto kvapky espumisanom, že ho počitač dava ako nahradny, ale ten som nebrala, pretože sme ho skušali a nič. dokonca ani u dospelych nic moc, zo skusenosti z mojho okolia.

tak nech detičky už nepreživaju bolesti 😉

turtle
29. máj 2010

nooo ja ten infacol pouzivam asi pat dni,alebo tak nejak,ze by bola nejaka zmena,nie...vcera vecer to bolo zase zleeeee,male mi plakali non stop od pol siestej do osmej,potom konecne zaspali a ja od vycerpania tiez 😝 ,mala som ich polozene na chrbte,plakali,potom som ich dala na brusko,plakali,skusala som aj fen na brusko,teply vzduch,obklad,masirovanie,cvicenie s nozkami,pouzila som aj rektalnu rurku,a potom som ich vzala obe!na ruky a zrazu ticho,akonahle som ich polozila,booooom opat rev...tak som sa vzdala aj ja a zaspali po case plakania...
mala niektora z vas cisarsky rez?

martina149
29. máj 2010

Ahojte my máme posledné dni tiež veselo až mi je do plaču,včera to bolo ozaj na zaplakanie.Malá plakala v kise s menšími prestávkami od 16-tej do 19.30 čo som ju okúpala.Aj po kúpaní včera ešte plakala čo nezvykne.Ja už z toho Espumisanu mám tiež nie dobrý dojem.my dávame už do každej fľaše a máme večerné koliky.Síce predtým mi malá plakala cez deń po každom papaní.
Turtle ja som mala cisársky rez.

martina149
29. máj 2010

A ešte som chcela koľko vám asi spinkajú také 7-týždňové babätká?

blumka
29. máj 2010

aj ja som mala cisarsky...teda dva..
turtle, niekedy nie je dobre ked pocas toho najvacsieho placu striedas vsetko mozne...ak sa ukludnia na rukach tak ich maj na rukach...my sme pri starsej dcere uz dopredu vedeli kedy to zacne, boli sme doma obaja s muzom a vedeli sme ze jej pomaha kolisanie, tak sme uz boli pripraveni obaja a kolisali kym neprestala po 2 niekedy 3 hodinach plakat...
masiruj a cvic nozkami pri kazdom prebalovani, po kupani, pred kupanim, rurku davaj ked male tlacia a vidis ze to nemozu zo seba vytlacit...vtedy to pojde lahsie, lebo ti aj oni budu pomahat...

nam napr. espumisan zaberal...

martinka, to je velmi individualne, starsia dcera ked mala 7 tyzdnov spavala mozno 4-5 x po polhodine za den, v noci od deviatej do piatej rana ale s tromi prestavkami na jedenie, no a mladsia, ked mala 7 tyzdnov spala 3x pocas dna tie prve dva spanky po polhodke a stredny 2 hodiny niekedy aj viac, v noci od deviatej aj do siedmej osmej rana s dvoma prestavkami na jedenie.....starsia sa len nosila na rukach alebo v satke, alebo v kociku ktory musel ist..mladsia spi len v kociku na balkone a nepotrebuje k spaniu pohyb 😉

lila794
29. máj 2010

Nam Infacol nezaberal ani pri jednom dietati 😝 Synovi zabral Espumisan a dcerke trochu ulavi Sab

@turtle, blumka ma pravdu, ked velmi placu, iba na ruky a ukludnovat, lebo babo znervoznie este viac.

Ja som mala prvy cisarsky a druhy sa nam podaril normalny, ale kolika u dcerky omnoho horsia 😝

turtle
29. máj 2010

no ja vam to poviem takto,ja som na obe moje dievcata sama,pretoze praiatel zacal chodit uz do prace po mesacnej dovolenke,vtedy to bola pohoda,lebo sme na to boli dvaja,ale kedze som sama,ja si nemozem dovolit ich mat stale na rukach,aj by som chcela ale neda sa to...
ten infacol vysadim,a skusim nepouzivat nic,ked to nebude fungovat takto tak ja uz neviem...
moje spinkali celkom dobre,stale po papani zaspali,niekedy aj na styri pat hodin,to som ich musela doslova budit aby sa najedli,teraz je to uz horsie,odkedy sa zacali tie problemy,tak cez den este spinkaju v pohode,sem tam sa im nechce,tak ich necham nech pozeraju hore dole,vecer to pride,to peklo,a v noci sa to uz ukludni...
no pytala som sa na ten cisarsky preto,aby som sa potom opytala ci niektora z vas silno krvacala este po siestych tyzdnoch po porode...zo mna to ide doslova prudom,a take hrudy zo mna idu,tak neviem ci je to normalne...neviem ci ist s tym na pohotovost...

blumka
29. máj 2010

no ja neviem, ale po 6. tyzdnoch uz by to malo ustavat a nie tiect tak ako ty hovoris, radsej skoc za lekarom..

martina149
29. máj 2010

Turtle ja som krvácala aj po 6 týždńoch,ale to už bol asi aj 1.menses po pôrode a krvácala som dosť silno čo si tak nepamätám ani po normálnych pôrodoch.Ale mne sa to asi vykompenzovalo na konci,lebo ja som skoro vôbec nekrvácala počas šestonedelia čo som bola prekvapená.Ja som celé šestonedelie používala len intímky,v pohode mi stačili.Takže ja som to mala pri cisárskom trochu iné.Pri normálnych pôrodoch som počas šestonedelia riadne krvácala ale ku koncu už slabo.