Kolika u detí. Máte niekto skúsenosť? Čo pomáha?

zuzig
10. júl 2006

Máte niekto skúsenosti s kolikou u detí?Čo pomáha?

zukab
27. dec 2008

dukie,
dakujem za vycerpavajucu odpoved 🙂
presne toto som potrebovala 😀

pinco
27. dec 2008

zukab, ja som ju zasuvala asi aj trochu hlbsie ako 2-3 cm, to uvidis, pokial ta to pusti. A pomahalo trochu s nou potocit, asi ti tie dierky na tom konci, ktory zasuvas zachytia viac vzduchu. Vsimla som si to v nemocke, ked to malej robila sestricka 😀 A ak ti cez nu vide moc stolice, tak samozrejme oplachni vodou, znovu namaz a ides, kym sa poriadne nevyprdkate a nevykakate 😅

zukab
27. dec 2008

pinco, vdaka aj tebe.
kazdu radu si cenim, lebo ta moja chudinka trpi ako kon ☹
takze ako sa vravi, kdo maze, ten jede 😀
uz sa neviem dockat, kedy dorazi postar.

dukie
28. dec 2008

zukab: Přesně jak píše pinco, někdy je potřeba ji propláchnout a ještě jednou celé znova. Náš prcek občas míval ve stolici hlen, který tu rourku zacpal a prdíky pak nemohly ven... takže jsem musela taky vytáhnout, propláchnout silným proudem vody, aby se ten hlen dostal ven, pak zase namazat a znova... někdy jsme to absolvovali několikrát dokola než se podařilo... 😖

natalipr
28. dec 2008

mužu poradit na koliku nam pomohlo jedině mlíko novalac při kolice.měli sme stím strašny problemy až do 7,měsícu a tohle nám zabralo a taky probiotické kapky pro děti ale jsou hrozně drahy.to mlíko u nás neprodávaj jedině objednat na internetu a přez poštu nebo kuryrem

bubatinko
29. dec 2008

zukab pytala si sa cim sa da nahradit rektalna rurka da sa nahradit teplomerom ale musis byt trochu opatrnejsia .... ja mam digitalny teplomer a ten spic jemne vsuniem do konecnika a maly sa mi vzdy pekne vyprdka a aj niekedy vykaka.... len to chce trochu zrucnosti

pinco
29. dec 2008

no hej, teplomerom sa to da, ale ked mi ten obkakala, tak uz bol problem ho znovu zapnut 😀 Este stale strajkuje... Neviem, ci to nevoslo cez ten spic dako dnu... Radsej pockaj na balik z rodnej zeme, rurka je len rurka 😉

zukab
29. dec 2008

dakujem baby 🙂
cakam teda na balik z rodnej zeme.
s tym teplomerom som to skusala, ale kedze to bolo "tenkrat poprve", bala som sa ho tam nejako hlbsie strcit, takze z toho nic nebolo.... zasunula som par milimetrov, maxi mozno 1cm a radsej som to nechala tak.
ale balik je uz na ceste, takze uvidim co a ako 🙂

lucinka7988
29. dec 2008

rourka je i náš kamarád 🙂 Teda byla - malej taky trpěl jako kůň - rourka pomohla vždy na chvilku ale problémy byly dál ☹ Ale před pár dny to trápení jako mávnutím proutku zmizlo- u nás opravdu trvala kolika jen ty tři měsíce 😀 😀 😀 Naštěstí... Držím palečky, ať to vydržíte 😵 😵 😵

ededik
29. dec 2008

čavte kočky, škoda že nemám čas si Vás čítať....
tak my si občas pomáhame teplomerom, rúrka nemá význam, lebo sa vždy upchá hovienkom...a používame sab simplex...do každej fľašky....dúfam, že to dlho nepotrvá...
A ešte aby ste sa zasmiali, ja som sa až po 3 mesiacoch dozvedela, že nemôžem kukuricu...a tam bol asi pes zakopaný, lebo odvtedy, čo ju nejem, je omnoho lepšie....ťuk...ťuk....

pinco
30. dec 2008

ededik, tak ty kojis, alebo davate UM? Ked davas SAB do kazdej flasky, ale nemozes kukuricu... Nam SAB pomohol len na to, aby z malej nesla pena, ale vecerny plac neprestal. Rurka musela byt kazdy vecer a zo zaciatku plakala za taku pol hodinku aj po nej, ale potom jej to uz pomahalo a presne ako vravi lucinka - okolo tretieho mesiaca to postupne preslo same od seba.
a rurka sa upchava, to je fakt. Ale lepsie preplachnut a pouzit, kym z nej nevide vsetko, ako schytat "nadielku" na pyzamo o druhej v noci ako sa to stavalo nam 😀 Lebo ked sa nevyprdkala poriadne, tak to boli potom ine tlaky...

zukab
31. dec 2008

no baby, konecne dorazila zasielka, takze mam aj rurku a vsetkymi vychvalovane sab simplex.
jedna technicka otazka ohladom rurky... vsimla som si, ze na tom uzsom konci ma dve dierky (kazdu na inej strane rurky), vzdialene od seba cca 1 cm.
mam to do zadocku vopchat s obidvomi, ci ta druha ma byt vonku?

mimochodom, neviem, ci sa na SK predavaju flase zn. Dr. Brown, specialne urobene pre kolikove deti, vnutri flase je take cudo na sposob trubicky, ci ako by som to popisala a su VYBORNE. malu som s nou trikrat nakrmila a ona mi, cuduj sa svete, zaspala!!! a spala niekolko hodin. bez zobudenia sa na bolest bruska a prdiky.
cize, ak je ta moznost, definitivne odporucam kupit!
mozno je to nahoda, mozno nie 😉

lante
31. dec 2008

Zukab, takú ja nepoznám.......ale ja som niekedy tú rúrku dala dnu takmer celú..ale to bola asi iná ako popisuješ ty......ja som mala takú oranžovú akoby mäkkú, extra ohybnú.......a používali sme ju možno aj mesiac vkuse......Vili si na ňu nenavykol.

zukab
31. dec 2008

lante, aj moja je oranzova, vyzera ako kratsia slamka, makucka, ohybna. a pri podrobnom skumani som tam objavila dve dierky 🙂
ale predpokladam, ze sa vopcha s obidvomi, lebo vyssie niekto pisal o dierkach, nie dierke. takze idem dnes vecer skusat, nech sa mi konecne vykaka.

ededik
2. jan 2009

čavte kočy,
áno, rúrka sa má vopchať po druhý otvor + ešte kúsok.....celú by som tam asi nedávala... 🙂

lucillienka
2. jan 2009

mimochodom kočky...koľko ste zaplatili za tú rúrku ? mne v lekárni v Avione v Bratislave za nu pýtali 65 Sk, tak sa mi to zdá dosť drahé.....neviem či mi neúčtovala náhodou cenu za celý balík tých rúrok, ale tým že tam mala len poslednú mi dala jednu...alebo sú fakt také drahééé ???

oskarka
4. jan 2009

Ahoj holky, mám dotaz, za jak dlouho jste vysadili kapicky (at uz Saab simplex nebo treba Baby calm)? Diky moc za odpovědi. My po vyšetření ve Vinohradské nemocnici měli předepsány oboje kapky najednou před každým kojením (velmi silné koliky), ale nevím, kdy se má jejich užívání ukončit, přeci je mimi nebude brát pořád, ne?

zukab
4. jan 2009

oskaraka, v tomto ti neporadim, lebo som na tom podobne. malej davam kvapky a neprestanem, kym nebudem mat pocit, ze je to za nami. dufam, ze to dlho nepotrva. ☹
a zistila som, ze u nas tie place a krce a celkova nespokojnost nie je klasicka kolika, ale fakt, ze sofi bola neustale hladna a moje mlieko jej nestacilo ☹ trapila sa chuda a nikdy nemala dost.
presla som pred par dnami na UM a je to vymenene dieta. spi, place podstatne menej, usmieva sa....
obavam sa, ze skoro dva mesiace som svoje dieta trapila hladom ☹
stracala na vahe dost rapidne, chudatko. sa necudujem, ze vrieskala o dusu.

oskarka
5. jan 2009

Zukab, a to jsi na UM přešla sama od sebe nebo po poradě s pediatrem? A jak jsi zjistila, že Sofi mlíčko nestačí? Náš Ondřejík tedy na váze neztrácí, přibývá - ne nijak rapidně, ale přibírá. Před koncem roku jsme byli u MUDr. a nic neříkala, že by ten přírůstek byl malý, byla se stavem synka spokojená.

beelinka
5. jan 2009

Oskarka tie kvapky sa mozu uzivat ako dlho to potrebujes. My sme ich pocase vymenili, lebo som uz ziaden ucinok nevidela. Nam dr hovorila, ze su neskodne. Zukab tak koneeeeeeeeeeeeeeeeecne buvate klop klop klop 😀 Aj my ako tak 😉

ziza
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
beelinka
5. jan 2009

Ziza druha strana je ze ked mu pusinku budes vytierat narusis mu prirodzene prostredie v puse a moze tam dostat tu plesen. Kto sa v tom ma vyznat ?!? Kazdy vravi nieco ine 😕

emaso
5. jan 2009

ziza dik za typ,tiez somo tom este nepocula 😉 to ako mam rozpustit tabletku celaskonu a vytriet?ci cebion poriedit?

zukab
5. jan 2009

oskarka, presla som na UM mlieko sama. najprv som jej davala jednu flasu denne a urobilo to obrovsku zmenu v jej spravani, ale stale to nebolo ono. tak som sa po case rozhodla, ze si zasluzi mat konecne plne brusko a spat ako babatko a nasadila som jej UM na 100 %. oznamila som to lekarovi, povedala, ze nema nic proti a je to.

no zistila som to tak, ze neustale plakala a vyzadovala jedlo, stale bola nespokojna, krmila som ju aj 10x denne a nepriberala.
niekto hovoril, ze je to v poriadku, ze kazde babo pribera inym tempom, co je sice pravda, ale proste som nejako vedela, ze nie je vsetko v poriadku. a ze kolika ani vetry nemozu trvat kazdy den a cely den. vyslovene skoro 24 hodin.
a akonahle som jej zacala davat uz len tu jednu flasu denne, zacala trolinku priberat. teraz je na UM a vidim zmenu v priebehu par dni. som zvedava, kolko bude vazit o 10 dni, ked ide na ockovanie.
narodila sa a mala 3.56 a v piatich tyzdnoch pri kojeni mala 3.35, co mi teda v poriadku nepripada.
po nasadeni UM mala najprv 3.6 a teraz uz 4.1kg.
konecne. 🙂

novinka
5. jan 2009

zukab poradim Ti s tym spinkanim: vraj babatka sa zobudia po prelozeni preto, lebo citia chlad - nemaju vyhriate miestecko. takze skus napr.naliat horucu vodu do flase a predhriat postielku, kym ju tam vlozis. 😉

moj krpcek tiez mava koliku, davala som mu Espumisan ale zaberal iba zo zaciatku. poslala som chlapa pre Baby Calm, ked su prirodne...nechcem do neho davat chemiu, ked nemusim. uvidim, napisem 😉

beelinka
5. jan 2009

Novinka baby calm je proti naduvaniu ? Aj ja som skoro vsetky kvapky povyhadzovala lebo po case ich bolo toooooooooooolko 😨 A tiez mu momentalne nedavam nic cakam co z toho bude. 😔

tin007
8. jan 2009

ahojte, skuste prosim poradit: maly ma uz asi tyzden kazdy vecer od cca siedmej osmej min 4 hodiny "plackavy" cas, t.j. nakojim (ciastocne), prebalim, dokojim (vidim, ze uz by si zdriemol), ale ako nahle ho dam spinkat, tak je o 5 min hore, cely sa sponuje, rozhadzuje rukami (skriabe se ☹ ) a samozrejme srdcervuco place. na chvilku sa vzdy ukludni na prsniku, ale to iba na par minut, potom znovu placka, niekedy nepomaha ani nosenie na rukach, konikovanie a pod. v pondelok sme volali nasej pediatricke, po telefone skonstatovala koliku, tak bol manzel kupit sabsimplex. davame mu tak 2-3 x denne po 10 kvapiek vecer a v noci, ale vobec to nepomaha, dokonca mam pocit, ze je to ja horsie. co sa tyka mojej stravy, davam si velky pozor, je v podstate iba zeleninove polievky, kusky starsieho chleba, trochu tvrdeho syra, jablkove pyre, piskoty a bebe keksy, nic ine. pijem caj pre kojacie matky a fenyklovy caj. tato noc bola extremne tazka, aj dnesny den: bolesti zacali siedmej, trvalo to cele do trejtej v noci, drobec pospal asi 5 hod (tipujem, ze od vycerpania) a o osmej rano, po nakojeni a prebaleni to zacalo znova, spinkal velmi plytko, kazdych 5 min plakal zo spanky, krutil sa... tak sme na obed skusili rektalnu trubicku, trochu prdikov vyslo, potom sa ukludnil na asi 15 min, tak som ho rychlo zabalila a stravili sme pol hodinu na balkone, co prespal (velmi spokojne), ale akonahle som ho dala do vnutra a prelozila do postielky, do 5 min. zacal plac a krutenie. teraz mi spinka asi 15 min, ale obcas zo spanku fnukne, ci sa pomrvi. uz neviem, co by som mala robit, nikde som necitala, ze koliky su aj doobeda a poobede, ale iba vecer, ci v noci. skuste prosim poradit

beru84
8. jan 2009

Ahoj, tak kolikou jsme si prošli, bylo to fakt peklo, každý den asi o 15.00 do 20.00 Agátka strašně plakala, a asi 5x jsme byli na pohotovosti. Vyzkoušeli jsme mastičky na bříško, kapičky nic moc ale nepomohly. Nakonec v nemocnici, nám Mudr poradila rektální rourky, a ty vetšinou zabraly, tak se po nich zeptej v lékárně. Škoda že se nemůžou používat každý den. Asi ve třech měsících nás to přešlo. Tak pevné nervy a spokojené mimčo, ahoj

vladu3
8. jan 2009

Ahoj tin007.Nám sa koliky začali od treťieho tyždňa boli aj cez den aj v noci vobec nechcel zaspať presne to iste ako maš ty za 24 hod. mi spal 5 hodín bolo to niečo strašné môj Andrejko zamesnal tri rodiny. Teraz budeme mať tri mesiace a naozaj sa to zlepšuje aj ked to nie je ešťe volaka vyhra.Nám nepomohli žiadne kvapky ani krémiky na bolave bruško,až mi manžel doniesol z rakuska taky sirup vola sa to lefaxin dávam mu to do každého krmenia a dávam mu to ešte stále nie je to škodlive. Ja si myslim že by si mala obmedziť čaje pre kojace mamičky a feniklove čaje viem ,že babätko by malo vypiť iba malu lyžičku fenikloveko čaju a sa mi zda,že aj v čajoch na podporu mliekaka a pre kojace matky sa nachadza fenikel asi sa mu tvory vela plynov a stoho ma tie bolesťi. Pomohlo mi aj vrecko s čerešnovymi kôskami to som kupila v DM drogerii to sa v mikrovlnke ohreje a davala som mu to na bruško. Ja viem že sa to lahko píše ale treba to len pretrpeť a hovoriť si že zajtra to bude lepšie. Mi teraz používame fit loptu ked ma zachvati plaču vie sa na tej lopťe ukludniť.Tak dršťe sa .

zukab
8. jan 2009

tin007, pocas najhorsieho plackaveho obdobia som spavala a v podstate travila dni s malou na sebe. na mne vedela zaspat a uvolnit sa. inac to bolo peklo. takze som zhruba tri tyzdne stravila prilepena na sedacke, s malou na prsiach. v noci spala cca tri styri hodinky v postielke a ked sa zobudila, do rana bola zasa na mne.
no vies si predstavit.
uz je to nastastie podstatne lepsie, aj ked stale nie idealne.
co sa tyka casovania kolik, nemusia byt len navecer. kolika je vseobecny pojem problemov s bruskom. ci je to rano, poobede alebo vecer ☹
takze pevne nervy!!!!! nie si jedina.