Kolika u detí. Máte niekto skúsenosť? Čo pomáha?

zuzig
10. júl 2006

Máte niekto skúsenosti s kolikou u detí?Čo pomáha?

ikke
25. jan 2010

unique • Dnes o 17:43
Moj 3 tyzdnovy syncek mava casto krce v brusku, viditelne tlaci, a akoby sa nemohol vyprazdnit. Ale stolica je zlta a velmi riedka. Syn je kojeny+dokrmovany mlieckom Cow&Gate. Uzivame aj Infacol. Viete mi niekto poradit?

ichbinich • 49tt • Dnes o 18:03
Stolica znie v poriadku na kojene dieta.
Skus mu pocvicit jemne nozickami: zdvihnut cele nozicky a zase spat alebo pokrcit v kolenach a pritiahnut k brusku a zase vystriet.
Ked je zle, davam mu kvapky s ucinnou latkou Simethicon. To robi z malych vzduchovych buliniek, ktore ma v brusku, vacsie bublinky a moze si potom lepsie prdnut.
Zazraky robi aj vankusik s ceresnovymi kostkami alebo obilim, ktory sa da zohriat v mikrovlnke (30 sekund na cca. 900 Watt). Tu v Rakusku ho ma DM-ko za asi 4 eura.
Masiruj brusko v smere hodinovych ruciciek okolo pupceka. Alebo v obluku popod rebra - zacni pod pravym rebrom a v obluku prejdi popod lave rebro az dole ku bedrovej kosti - to mi ukazal pediater.
Daj si ty a aj malemu feniklovy caj. Mojemu cisty feniklovy nechuti. S mensim odporom vypije trosku caju z feniklu, anizu, rasce a kamiliek. Tie kamilky tu chut zjemnia. Ja fenikel tiez nemam rada, ale pijem ho dobrovolne... Manzel mi na to povedal "wow, to musi byt materinska laska"...
Bohuzial chlapci su nachylnejsi na koliky a bolesti bruska. S tym musime zit a dufat, ze to naozaj po tych troch mesiacoch, ako pisu mudre knizky, prejde...

unique • Dnes o 18:18
A nevadi ak je stolica priliz riedka az vodova?

ichbinich • 49tt • Dnes o 18:19
Este ma napadlo drzanie babatka "na lietadlo": lezi na na brusku na predlakti, hlavicka pri lakti, ritka v oblasti zapastia/dlane. Druhou rukou ho mozes pridrzat zhora alebo mu jemne tlapkat po zadocku. To je vyslovene odporucane pri bolestiach bruska/kolikach.

anicka077
25. jan 2010

a co je to grape water? nejaka voda? a neviete ci sa da zohnat aj v ke?

janzurka
26. jan 2010

Ahoj Anicka077, u nas Grape water nepredavaju, mne ju doniesol znamy z Rakuska. Obsahuje kmin a dalsie zlozky proti kolike a u nas zabrala na 100%. Stoji par Eur, urcite stoji zato vyskusat to! 😉

martina_h
29. jan 2010

Dievcence, ja vam vrelo odporucam jednoznacne probioticke kvapky BioGaia. My sme si uzili svoje (krce, rektalne rurky,...) a BioGaia nam perfektne upravili travenie- ziadne bolesti, ziadne krce, ziadne tazkosti s vyprazdnenim. Mame peknu a pravidelnu stolicu. Cena je okolo 10 Eur, davkuje sa 5 kvapiek denne. Pisu ze od ukonceneho 3.mesiaca, no my sme davali uz skor a pohoda 🙂

martina_h
29. jan 2010

Ikke - mali sme presne tie iste problemy, ako vy...

ivika18
29. jan 2010

Nám na bříško pomohla tymiánová mastička od Justu na bříško - do 5 min. byl vždycky klid. A může se už od narození 😉 .

dommin
1. feb 2010

ahojte nemate skusenosti s infacolom????

bejkka
1. feb 2010

ano ja mám a nám nepomohol, skúšali sme aj sab simpex a nič. Čo pomohlo je, nosenie a polohovanie a zázračný bol zvuk fénu a ohrievanie bruška cez plienku. Kolika u nás trvala od 2 týždňov do 2,5 mesiaca - chce to len trpezlivosť. Ešte dobré bolo zmenenie izby a nosenie po dome a posunula som aj čas kúpania na 20.00 a dôležité najprv bábo nakrmiť, potom asi 45 - 60 min. nechať ležkať alebo nosiť a až tak kúpať. To radikálne zmiernilo našu koliku.

mamusia
4. feb 2010

Ahojte maminky.
Nase dievcatko ma 5 tyzdnov a tiez problemy, uz asi 2 tyzdne...Nemoze si poriadne fuknut a ked uz,tak s velkym tlacenim,co ju stale budi zo spanku...spinka iba 10-12 hodin denne, co je dost smutne.

Vyskusali sme uz vsetko,co sa da. Infacol-nezaberal, bio gaia-stale pouzivame,asi uz 5 dni a nic, mame aj antikolikovu flasku(je na UM- Nutrilon Comfort, proti kolikam,tiez nezabera), cvicime,masirujeme brusko. Akurat dnes som kupila Sub simplex,tak uvidim,ze ci pomoze.

Chcem sa spytat, ci aj Vase deti vobec nespia pri kolike a ako to riesite? Popripade este nejake dobre rady 😉

A este,aby som nezabudla,tak kaka dobre, 1-2x za den(vzdy nad ranom) a stolicu ma taku kasovitu niekedy dozelenazlta, niekedy zltu-od vcera prdka dost smradlave a aj stolica rano veeeeelmi smrdela,tak si myslim,ze ju musi velmi boliet brusko.

Dakujem za rady a prajem pevne nervy, bo to je fakt velmi tazke vydrzat.

lienka43
4. feb 2010

Ahoj mamusia,

tak my sme mali tiez take koliky.
Davala som tiez probioticke kvapky, tie davaj stale ucinnost uvidis az tak po mesiaci, nam to pomohlo ale vysledok nebol vidiet hned.
Na koliky zaberalo - hupanie na balone, ukludnovalo ju to, taktiez sme skusili plavanie doma vo vani a vzdy ked sme to spravili tak mala sa tak vyprdkala...A cez den sme spali vylucne v kocari a vonku na cerstvom vzduchu.
Nutrilon Comfort nam trosku pomohol ale nakoniec sme skoncili na normalnom Nutrilone a bolo to omnoho lepsie ako na Comforte...

mamusia
4. feb 2010

Dakujem lienka43.

Tiez som s nou skakala na fit lopte, ale nepomaha.

Mmm, my vanu nemame,iba sprchac 😒 , tak taku verziu mozem vyskusat iba u rodicov...

Este uvidim,ako zaberu tie kvapky Sub simplex.....dufam,bo teraz ich mala 1x v mliecku a zaspala....

Ja ju davam 2x denne aj na 2 hodky na balkon a aj von s nou chodim,no ako nahle prideme dnu,tak hned je hore a nechce spat. No dnes som ju osudila a ako sme prisli domov,tak som ju iba rozopla z fusaku otvorila okno dokoran a nechala v kociku.....spala mi tam asi tak hodku este,kym znova nezacala klasicky tlacitu,co ju zobudilo...no anyway...uvidime..viem,treba cas.

Dakujem pekne za radz 😎

myscha
4. feb 2010

mamusia

Náš syn na koliky hodně trpěl a bohužel nepomáhalo nic (cvičení, masáže, mastičky, teplá voda, sab simplex, baby calm, homeopatika, rourka, jen probiotika jsem nestihli vyzkoušet), musel z toho po třetím měsíci prostě vyrůst. No to asi není zrovna dobrá zpráva že 🙂 , ale třeba vám něco zabere...

Taky nespal, třeba 7 hodin v kuse a když mu kolika skončila, tak pak se z něj stal spáč, musel být chudák hodně unavený. Na spaní pomáhalo leda vožení v kočárku venku, to pak tolik nebrečel.

Taky by asi pomohlo kojit méně, bylo to první dítě, tak jsem furt řešila, jestli ho bolí břicho, nebo má už zase hlad, nedalo se to vždycky poznat. No a kojila jsem ho asi příliš často a pak ho bříško bolelo ještě víc....

mamusia
4. feb 2010

Dakujem myscha 😉

betyna8
8. feb 2010

Tak aj my sa pridávame do klubu kolikových detičiek ☹ Náš malý ju našťastie nemá moc silnu,ale na vaše rady som začala s rascovým čajom,keďže plne kojímjemu čajík nedávam,ale pijem ho ja,ráno a večer a zdá sa,že zaberá.Malý sa parádne vyprdká a už toľko neplačká ako pred tým.Tiež pijem feniklový a kamilkový čaj.No a skušobne som vysadila mliečne produkty a dnes sme kúpili vrecúško s kôstkami,tak ked bude zle,otestujeme.A samozrejme cvičíme a masírujeme.On ju nema až taku silnu, vykaká sa aj 4-5 krát denne, a keď plačká tak maximálne 15-20 min a dá sa utíšiť.Dosť zaberá na neho hojdanie ako lietadielko....veľa sil vám všetkým maminkám a aj detičkám,aby to rychlo pominulo 😉

rainee
8. feb 2010

Nam velmi pomohol Nutrilon comfort /niekedy som dala do mliecka aj sabsimplex alebo espumisan/, doplnala som to feniklovym cajikom 1x denne+ kremovat pupikom a koliky zmizli 😀

jigsaw05
12. feb 2010

No baby moj malicky zacal asi tak od dvoch tyzdnov a trva to dodnes,skusali sme rurku,masticky na brusko,Sab simplex,dokonca teraz uzivame aj baby calm,ale nic tak velmi nezabralo, ja som mala pocit,ze zabral caj z rasce,no lekarka ma upozornila,ze ked tam dam vela rasce tiez ho bude naduvat a kedze ho plne kojim,nemal by vypit za den viac ako 10 ml, lenze on vypil niekedy aj viac a kolika je spat.Mozno preto mi pribral za tri tyzdne len 500g, ze pil vela caju,ale mne sa zdalo,ze mu ta kolika presla na par dni,u mojho nepomaha ani hojdanie,ani poloha na brusku, dokonca ked s nim idem von s kociarom,tak krici na celu ulicu,jednoducho nechce byt ani v kociari,skusim este vynechat vsetky mliecne vyrobky a uvidi sa, lebo ked som sa docitala,ze tak za 4-5 hodin sa to prejavi,mam pocit,ze ked som vcera vypila mlieko,tak nastal potom vecer okamih,to bolo akurat tych 4-5 hodin,ked sa jeho plac nedal utisit...uvidim no hadam mu to prejde,lebo spat cez den sa mu nechce,v kociari tiez nechce byt a ja som uz dost unavena.Proste vzdy sa bojim ked s nim musim niekde ist,ze bude plakat a tak sedime skoro stale doma.

motylik22
8. mar 2010

ja mam doma espumisan aj sab simplex a chystam sa kupit infacol chcela by som vediet ci sa daju nejako kombinovat alebo mam davat iba jedne a cakat ci zaberu alebo mozem striedat?

mamusia
25. mar 2010

Ahojte,

chcem sa spytat mamiciek,co tu uz pisali skor,ze Vasim detickam tie kliky presli a kedy?

Moja ma za tyzden 3 mesiace a mam pocit,ze posledne 2 tyzdne to je estehorsie...najma cez den.

Tak iba cakam a cakam.........uz len tyzden vsak.......... 😅

ivika18
25. mar 2010

mamusia, nechci tě strašit, ale my do 5 měsíců 😒

mamusia
25. mar 2010

Mmm,tak to musela byt teda "radost" 😒

Ja len dufam.......a dufam...a cakam... 😅

ajulinek
25. mar 2010

ahojky, na koliku existuje přímo protikoliková masáž a pokud se dělá pravidelně tak fakt pomáhá. 🙂

mamusia
25. mar 2010

Ahoj ajulinek 🙂

a mas nejaky link na nu?

ajulinek
25. mar 2010

Já chodila na kojenecké masáže a tam mě to naučili, používají se na to esenciální oleje a těch tahů je několik, ale co je dobré je kroužení rukou po bříšku ve směru hodinových ručiček, nesmí se ale hladit - je potřeba přitlačit, jen pozor u žaludku, a další tah je, že jedeš rukama z vrchu bříška dolů a měníš je a poté přiložení nožiček k bříšku, těch tahů na bříško je víc, špatně se to popisuje, ale tohle na prdíky pomáhá a je potřeba dělat to několikrát denně.

ivika18
25. mar 2010

taky jsme masírovali bříško, my jsme teda jenom kroužili po směru hod. ručiček kolem pupiku, je na to víc druhů mastiček a olejíčků, měli jsme tymiánovou mast od Justu a pomáhala do 5 min
mamusia, užili jsme si, ale fakt je, že ty první 3 měs. byly nejhorší, jak už pak malý víc kopal, tak lepší, jenom občas. Tak ať vám to brzo přejde 😉

mamusia
25. mar 2010

Dakujem baby, to klasicke masirovanie okolo pupku prevadzame aj my, aj to s tym mlynom,ze sa striedaju ruky poznam...... 😉

Viete, teraz to uz nie je az tak tazke,ako ked kolika zacala...teraz uz mas osvedcene finty na nu 😎

Len nech je to uz precc...uz rastie pomalicky, tak dufam,ze uz nam vela trapenia neostalo a pridu len radosti 🙂

miruska15
25. mar 2010

mamusia aj my sme boli kolikovy a na nas nezaberalo nič aqni mastičky ani olejčeky a ani masirovanie proste to prešlo samo.Ja som si maleho davala a robím to občas aj teraz na seba na bruško a tak sme spinkali je to poloha taka o ničom ale mali spinkal a ja som bola pokojnejšia ked bol na mne.A ked bolo najhoršie nasadila som malemu hylak a po nom bolo dobre.

miruska15
25. mar 2010

a este ak kojiš tak ja som pila čaj rasca fenikel aniz a prdkali sme obaja

mamusia
25. mar 2010

Miruska, nekojim.

Mala mi prespi celu noc uz asi 2 tyzdne,,,len sa po 2 rano asi 4x budi na tlacenie,to jej vzdy supnem dudlik a spi dalej 😎

A kedy to Vam preslo??

miruska15
25. mar 2010

tak okolo 3m ale este aj teraz ma niekedy bolenie.skus ten hylak to jej neubliži 5kv a 8 hod nam pomohol a dr.mi povadala že aj týž. možem davat

mamusia
25. mar 2010

Ja davam Sab Simplex a Infants Dophilus probiotika.........a neviem,ze ci mozem vsetko takto miesat.... 😲