Kolika u detí. Máte niekto skúsenosť? Čo pomáha?

zuzig
10. júl 2006

Máte niekto skúsenosti s kolikou u detí?Čo pomáha?

ewana73
30. apr 2010

ahojte dievcata,ja vas chcem len vsetky povzbudit 🙂 .my sme si kolikou presli tri mesiace a sa skoncila. nam nepomahalo voooobec ale vooobec nic z tych kadejakych pripravkov,jedina co pomohlo bola rektalna rurka ta je fakt super,pouzivali sme ju aj niekolko krat za den ked maly dostal krce tak pomohlo len to. vytrpeli sme si dost , chudatko niekedy plakal 3 hodiny v kuse poväcsine vecer. ja som uz z toho bola uplne hotova lebo som ho kojila kazdu hodinu aj cez den aj v noci a bolo to dost vycerpavajuce,vobec som si neoddychla a ked dostal krce,tak som ho len nosila na rukach a tisila a hojdala aby aspon trochu som mu pomohla. ale po tych troch mesiacoch naozaj to skoncilo 🙂 . a teraz uz len na to spominame ako sa chudacik vytrapil a my s nim . 😉

svetlankat
2. máj 2010

Ewana dakujeme ti za povzbudenie, my budeme mat o 10 dni tri mesiace, tak pevne verim, ze dojde k zlepseniu. Vsimla som si, ze malinka sa uz viac hybe a uz jej aj viac odchadzaju prdiky.

blumka
3. máj 2010

ja cakam na nedelu 😀 Juli bude mat tri mesiace tak som zvedava.. 😀 😀 😀

svetlankat
3. máj 2010

Drzim palce.

lila794
4. máj 2010

Blumka, dufam, ze buduci tyzden napises, ze kolika je prec!!!! 😉

Svetlanka, teraz, ked sa zacne viac hybat, bude to len lepsie az to skonci, uvidis!

My to mame stale rovnake, pridalo sa nam k tomu aj grckanie z tolkeho tlacenia a vecerne min. hodinove place. Ale jedno pozitivum je to, ze su dni, ked je to aj celkom ok. S manzelom sme zatial celkom kludni, lebo vieme, ze to prejde. Len som zvedava, ci to tak aj tych par mesiacov vydrzi 😝 😀 Inak dr. mi hovorila, ze kolika sa moze aj dedit a veru, moja mama aj ja sme boli tiez poriadne kolikave 😝

svetlankat
4. máj 2010

Lila diky za povzbudenie, dufam ze nam to prejde, my budeme mat o tyzden 3 mesiace, musim povedat, aj ked to nechcem zakriknut, ze nam to uz pomaly prechadza. Miška sa uz viac usmieva a menej place, pevne verim, ze uz coskoro budu len tie usmievave dni. A to prajem vsetkym.

latvia
4. máj 2010

blumi 😀 ja som tiez pocitala dni do 3.mesiaca a ono to preslo az 2 mesiace po termine 😀 😉 ale snad budete ukazkovi

blumka
4. máj 2010

latvia, ty vies tak potesit 😀 😀 😀 😀
akoze ja sa nestazujem...Terezka bola na tom horsie ako je Juli a teda Juli niekedy tie prdy a brusko trapi poriadne...napr. predvcerom vecer, asi 2 ci 3 hodiny len plakala a zvyjala sa a nevedela sa vyprdkat ani na rukach nechcela byt ani sama...tak dufam, ze to bol polsedny vykrik koliky 😉
v podstate sme si uz na tuto situaciu za tie 3 mesiace zvykli a ak dalsie dva budu take ako tieto tri, co uz narobim? aj keby este tri take mali byt...skor by ma prekvapilo keby nastala nejaka velmi pozitivna zmena, to by som asi nechcela verit, ze sa to u nas zlepsilo 😉 ja to beriem tak,z e vsetko raz prejde...
mam doma dve deti, obe vyzaduju pozornost, niekedy obe naraz, je to obcas o drzku ked reve juli lebo ju boli brusko a reve Terezka lebo sa s nou nemozem vtedy hrat, ale co mam robit? revat aj ja, proste to raz prejde a bude ok...

latvia
4. máj 2010

😀 to by u vas vyzeralo keby si aj ty dupla ritou o zem a zacala revat 😀 ja som to obcas predvadzala malemu a ten hned prestal a kukal na mna jak na sibnutu 🙄

blumka
4. máj 2010

no ja to robim obcas ked sa terezka rozculuje a ma svoje hysaky, tak robim to iste co ona a potom sa zacneme obidve smiat 😀 a juli pozera na nas ze ci tuktuk 😀

latvia
4. máj 2010

😀 jj, toto funguje aj u nas

lila794
4. máj 2010

No, baby, presne tak, ja ak to nahodou po 3 mes.prejde, budem skor milo prekvapena. U Davidka nam to trvalo skoro 7 mes. 😝

blumka
5. máj 2010

aj tak si myslim, ze ked uz prejde kolika, zacne nieco ine, takze tesit sa na to ze konecne bude pokoj je asi zbytocne 😅 😅 asi to pri Juli beriem viac v pohode ako som bola vystresovana pri Terezke 😀

bejkka
5. máj 2010

No pre nás to bola úžasná úľava, keď po 3 mesiacoch kolika konečne skončila, samozrejme, že má aj zlé dni, kvôli zúbkom, ale je to neporovnateľný obrat k lepšiemu. Prajem všetkým maminkám, aby vám trápenie s kolikami čím skôr skončilo. 🙂

svetlankat
6. máj 2010

Myslim si presne to co pisala blumka, ked skonci kolika pride nieco ine. Ja si len prajem aby tie nekonecne place skoncili, niekedy sa citim taka bezmocna, len pozeram do tych malych uplakanych ociek a cakam kedy to skonci. Viete co tym myslim.

mufo24
6. máj 2010

Náhodou som natrafila na túto tému a veľmi s vami dievčatá súcitím. Ja som si tým prešla pri Soničke. Každý večer som už len so strachom pozerala na hodinky. Akonáhle odbilo 18.30začal sa ten smutný koncert a nemalo to konca kraja. Držala som diétu, masírovali sme, rúrkovali, nosili, spievali, skúšali všelijaké kvpaky a nič ☹ Pomohlo len vozenie v aute. takže od minulého leta dokonale poznám všetky dedinky v okolí ZA a hlavne hrkotavé poľné cesty. Skončilo to až keď mala 4 mesiace. Dovtedy sa ani nevedela vykakať bez rúrky. Ale odvtedy je o jedno úžasne spokojné a usmiate dieťatko. Držím vám všetkým prsty nech to skoro prejde, nieste v tom sami!!!

latvia
6. máj 2010

mufo 😀 nam to zacinalo presne 18.00 😀 tiez som kukala na hodinky jak na popravu 😝 🙂

lila794
6. máj 2010

No, nam place zacinaju o 19tej 😝 😀

Mufo, tiez auto to isti 😀 😀 😀

Uplne s vami suhlasim s tym, ze pride nieco ine. Ale uz sa to da lahsie zvladnut. Pre ma bolo aj tak najhorsie, ked mal maly vysoku teplotu z ockovania - to som bola viac vystresovana, ako teraz, ked ma mala koliku.

Inak, citala som, ze 6.tyz.je vrcholiaci, co sa tyka koliky, ze by to uz malo byt postupne len lepsie. Mate to overene? Lebo ja si to pri Davidkovi nepamatam. Mala teraz taha 6.tyz. a je to zatial fakt najhorsie, uz ani rurka jej nepomaha, vobec nespime, krutime sa a placeme. Uz asi 3.den to trva. 😝

blumka
6. máj 2010

pri Terezke sa to tahalo do 13. tyzdna a bolo to asi kazdy den rovnake...takze ten 6. som nepocitovala ako vrcholiaci, ale teraz pri Juli ano, schvalne som si dala pozor na tie tyzdne a naozaj siesty bol najhorsi a od neho je to uz len lepsie...(ked teraz napisem ze lepsie, schvalne sa mi to pokasle ako vzdy 😀 😀 )

lila794
6. máj 2010

Blumka, ja tiez, co poviem, ze dnes bolo dobre, hned vecer sa to tak pokazi, ze uz radsej nic nevravim. Juj, ale potesila si ma, aspon trochu, ze to bolo uz len lepsie. Take slova potesia, len som zvedava, ci budu pri nas aj platit 😀

andrema
6. máj 2010

ahojte,
tak moja mala ma 2 mesiace a tiez mame koliky a nic nam nepomaha,aj ked sa sama dokaze vela hybat a aj prdiet..
proste prdka si a aj tak place..mali sme 2 tyzdne hnacky a ziadne koliky..akurat tak mozno pol hodku vecer plakala,ale cely den sa smiala a hrala a spinkala kludne...presli hnacky a zasa placeme aj cele dni...jeden den je dobre, druhy zle...mojho mlieka ma minimum a uz ani neviem co mam jest,lebo nejem nic co nafukuje...vynechala som aj tie caje na podpor dojcenia, mlieka mam malinko, prikrmujem....jedine,co sme neskusali bolo zmenit mlieko..neskusali ste niekto kto primujete menit proti kolikam mlieko?
My mame nutrilom comfot proti kolikam a stale ich mame.

blumka
7. máj 2010

andrema, aj juli ked mala hnacky tak paradoxne to bol najlepsi cas, lebo ju netrapilo brusko a spalo sa jej lepsie ako teraz niekedy 😀
Neviem ci zmenou mlieka nieco dosiahnes, zlvast ked mas to proti kolikam. Ja myslim ze ak uz dietatko raz koliku ma, tak zazracne zo dna na den neprejde len ak sa zmeni mlieko alebo sa daju nejake kvapky, proste to pride jedno z druhym a stale si myslim ze najvacsi faktor je cas...proste ked bude starsia, bude sa viac hybat, travenie uz bude viac vyvinute tak to prejde. Tvoja mala je este malicka, vydrz. Starosti by som si zacala robit ked to neprejde po tych troch-styroch mesiacoch.
ja viem ze to su take rady na figu, ze vydrz, no ale niekedy sa fakt nic ine neda robit 😉 ja tym prechadzam uz druhykrat 😉

zajaciq
7. máj 2010

caute baby, len sa podelim o moju skusenost. druhy tyzden testujeme infants dophillus probiotika, malej to dam medzi jednym a druhym prsnikom po lyzickach s trochou odstriekaneho mlieka. nezda sa mi,ze by to bol len placebo efekt, pretoze kakame fajne raz za den, s prdikmi problem nema, zvycajne v noci pri kojeni to z nej odide vsetko 😉 kojim na poziadanie a jem vsetko co ma napadne, neobmedzujem sa. a odgrgavame casto aj medzi kojenim , aj sa zobudi 10 minut po zaspati s revom..ponosim, odgrgne, a spi dalej (ked nevie zaspat, tak pocucka a zaspi). a nosime sa v satke, to tiez pomaha si myslim. ja som si myslela, ze ma vazne koliku a mozno aj mala kvoli vydatnym placom..ale akonahle je na prsniku, tak je spokojna 🙂 tak neviem.. 😅

latvia
7. máj 2010

dophilus nieje placebo

blumka
8. máj 2010

to som este nepocula, ze by to malo byt placebo 😕
zjaciq, aj mne pomaha velmi satka 😉

latvia
8. máj 2010

niekedy babatko place nie kvoli brusku, ale kvoli tomu ze je bez mamy 🙂 satka to vtedy istiiiii 😉 tiez mame, tiez sme pouzivali, tiez zabrala 😀

jakelina
10. máj 2010

Našemu malému na koliky pomohly probiotické kapky. Asi po týdnu se to začalo lepšit a teď už nevím co je to večerní pláč. Předtím plakal i hodinu a mohli jsme ho nosit, chovat a nic nepomohlo.
Přes den taky začal líp spát, dnes byl vzhůru jenom do 7-8 ráno a jinak jenom přebalím, nakojím a spí zase dvě hodinky. Tak vyzkoušejte jestli vám to někomu taky nepomůže.

blumka
10. máj 2010

no my sme mali vcera 3 mesiace...cakam na zazrak 😀 😀 😀

latvia
10. máj 2010

😀 a nic???

blumka
10. máj 2010

akurat sa mala prevalila z brucha na chrbat..a tot vsjo 😀 😀