Kolika u detí. Máte niekto skúsenosť? Čo pomáha?

zuzig
10. júl 2006

Máte niekto skúsenosti s kolikou u detí?Čo pomáha?

alenky
20. jún 2015

Ahojte maminky nemate skusenost s vigantolom u vasich babatiek a to taku, ze male je nespokojne, placlive, nespave, nekludne atd.?Neviem ci je to len nahoda ale malej sme za dva dni omylom zabudli dat vigantol a babo bolo ako vymenene spave, usmievave akonahle sa dal vigantol opat nespavost, mrzutost nervozita.Nasla som na nete nejaku prirodnu nahradu za vigantol Vas nazor?

5ninka
20. jún 2015

@alenky nahrada za vivantol nieje v rakusku je oleovit D3 ale to je to iste,jedine slniecko.

bubatt
20. jún 2015

Toto by aj mna zaujimalo. Naozaj neexistuje ziadny iny vitamin D ? Teda okrem slniecka.

lilimoni
20. jún 2015

Vitamin D je este obsiahnuty v rybom tuku 🙂

taya4
20. jún 2015

@alenky Ja davam namiesto vigantolu Jamieson vitamin D kvapky pre babatka.

bubatt
20. jún 2015

@taya4 a pomohlo vam to? Tiez si mala nekludne babenko? Pretoze aj moj maly byva ako cert a neviem z coho.

taya4
21. jún 2015

@taya4 Naseho stale prdy otravuju a to ma uz 5 mesiacov, kolkokrat prdne a hned revu na cely dom. 😀 A myslim ze to pomohlo, akoze maval koliky aj potom, ale menej casto. Tak raz za 1-2 tyzdne, ako kedy.
Kazde babatko je ale trochu ine, on moze byt nekludny aj od prirody.. 🙂
A skusila si vysadit vigantol na par dni, ci je nejaka zmena? Ono teraz svieti slniecka dost, tak by to ani nevadilo keby ich par dni neberie. Uvidis, ci sa zlepsi alebo nie. Inak nezistis, ci to ma z kvapiek alebo nie.

taya4
21. jún 2015

@bubatt Ah ta predchadzajuca sprava mala ist tebe. Zase vediem monology. 🙂

bubatt
21. jún 2015

V pohode pochopila som 😃

alenky
22. jún 2015

Tak mile zienky my sme s vigantolom kanavitom a kadecim skoncili. Ked sme dosli s nasou malinkou z porodnice bolo to uzastne babo, ktore sa budilo len na papanie akonahle sme sli na prvu poradnu lde sa predpisal vigantol zacalo to.Preplakane, prebdene noci, hladali sme pricinu kde robime chybu. Manzel chudak malinku xkrat prebaloval(stale si myslel ze je problem pocikana plienka hihi)az nakoniec ked sme zabudli podat vigantol dieta sa nam uplne zmenilo vysmiate kludne spave, spinka ak cez den aj v noci. Nehovorim ze je extra kludna stale so sebou sije ale nie je to co bolo.Takze u nas sa pricina nasla a je mi luto ze sme na to neprisli skor. Z tych stresov slabosti som mohla mat mliecko a malu krasne dojcit. Co sa tyka nahrady za par dni vyskusame, ale ak nasa mala bude nan reagovat zle nemienim to do nej davat.V minulosti neboli ziadne vigantoly a pod.kvapky a vsetci sme tu.

5ninka
22. jún 2015

@alenky mne mamina podávala rybi tuk a tiež hovorila že žiaden vitamín D nebol.

pomoz
6. júl 2015

Ahojte, ja mam 6.mecneho chlapceka a ma tu koliku prosim vas, pomozte mi lebo, uz naozaj neviem co mam robit.Ja zijem v Anglicku a ty mi velmi nepomohli doctory, len mi dali Infacol ale mu to nepomaha. Davala som mu umele mlieko Aptamil, ale nekakal mi ani 5.dni, tak som mu zmenila kravske mlieko a tak my kaka aspon raz za jeden den uz vecec mu musim dat tu lektarnu rurku ale tazko ide mu do zadocku uz kem mu tenbzadocek uvolnim tak sa trocha ukludni,ale on nema vobec tvrdu stolicu,ma ju normalnu. Moze mat aj bolesty bruska co mu mam kupit aku medinu alebo zmenu mlieka? Dakujem vam do predu za pomoc

bubatt
6. júl 2015

Ahoj pomoz, hlavne mu tu rurku natri detskym olejcekom lebo inak mu sposobujes bolest tym ako mu ju na sucho davas a nie hlbsie ako 1-2 cm do zadocku inak by si mu mohla poskodit crievko. Rurka nevadi ak trpi urcite mu pomoz ale opatrne s nou. Ak ti den dva nekaka a nema bolesti to nevadi takto vacsie deticky uz spotrebuju viac mliecka ako ked su malicky. Moze byt ze mliecko ktore spapa aj telicko vsetko vyuzije a potom nema co kakat. Nam velmi pomohla Humana. Je to velmi kvalitne mliecko a maju aj svoju vodu ktoru nemusis prevarat. Mrkni pripadne na nete. A na bolesti nam pomohol Baby Calm. Skusali sme aj espumisan ale ten nam stav len zhorsoval. A neviem ako v Uk ale tu sa dava detickam Vigantol D vitamin no a nas maly mal bolesti bruska aj z neho tak sme to vymenili za Jamieson baby D.

bubatt
6. júl 2015

@pomoz a zabudla som este. Davas mu cajik alebo vodu? Ak nie tak mu davaj aby mal aj tekutiny a nie len papanie.

5ninka
6. júl 2015

@pomoz skús dať aptamil do odvahu s ovsennych vložiek,tak to robíme v nemocnici.

bubatt
6. júl 2015

@5ninka a nemoze vyvolat u maleho celiakiu? Lebo ked sme mali problemy mne to radila nasa dokina ale lekar na gastre nam povedal toto.

bubatt
6. júl 2015

@5ninka a nemoze vyvolat u maleho celiakiu? Lebo ked sme mali problemy mne to radila nasa dokina ale lekar na gastre nam povedal toto.

pomoz
6. júl 2015

@bubatt dakujem ty vyskusam to najprv stym espumisanom a uvidime.ale este aj tak neviem často dávat ten espumisan.

pomoz
6. júl 2015

@bubatt hej davam mu vodicku , lebo cajik sa mu zhorsoval alebo ta voda? Sa mu zhorsuje ? Aky čajik mu mam dat.

alenky
6. júl 2015

Ahoj ja mam doma dvojmesacnu dcerku a donedavna to bola katastrofa.Vkuse nam plakala bola nekludna koliky ci uz od materskeho ale aj umeleho mlieka.Co sa tyka kvapiek na sk mas babycalm, coliprev, espumisan, sabsimplex.Nam sa osvedcil coliprev je sice najdrahsi ale zabral najviac.Podavas este nejake ine lieky resp.kvapky?Lebo moze byt babo zle aj z inych liekov.Nasa napr.bola zla z vigantolu ale myslim ze v anglicku to nepodavaju.Dalej nie je dobre aby si casto striedala a skusala mliecka lebo to tiez nerobi dobre brusku.Ja podavam sunar a mala ani negrcka stolica ok.Ale zo zaciatku tiez nekakala davala som teplomer alebo rektalnu.Musi zvyknut na mlecko.Inak urcite je to kolika?Lebo vacsinou deti kolikuju do 3-4mes.ale nemusi to byt pravidlom.Prikrmujes uz babo?Lebo to by malo pomoct ked uz nie je iba na mliecku.Skus este podavat feniklovy caj najlepsi sackovy lebo v granulovanom je dost cukru a to moze sposobit taktiez bolest bruska.Dalej skus anticolicovu flasu ta je super dieta sa nenahlta vzduchu.Dalej pri kazdom prebalovani cvic s nozkami aby sa vypukal.Polohuj na brusko masiruj chrbatik.Potom nam zaberalo este teple obkladiky na brusko naj je termofor ak nemas so zehlickou prebehnut plienku a dat na brusko.Mozes aj teply kupel.Su aj kremy na brusko ale nam vobec nezabrali zbytocne vyhodene peniaze.Co sa tyka lekarov nic si z toho nerob z nas sa tiez smiali ze treba vydrzat lebo to tak proste je.Ale nespat den noc nie je sranda.Je to zataz pre maminu aj pre babo.Ked sa malinky napapa nos ho kym si neodgrgne to je tiez dobre.Dufam ze aspon nejaka rada pomoze viem ako sa citis.Skus nepanikarit a byt kludna drobec to vsetko citi.

monx3
6. júl 2015

Infacol kvapky. Zatiaľ pomohol na 90% všetkým deťom s kolikami co poznam vrátane nas 😉

bubatt
6. júl 2015

@pomoz ja som davala najskor bio cajik sackovy taku zmes biliniek vhodny od narodenia ale striedala som ho s vodou. No teraz uz asi mesiac a mozno aj viac davam len vodicku. Davam mu tu Humanu vodu trosku zohriatu. Studenu nemozu a teplu ako na papanie a duplom v tychto teplach mu nechcem davat. Ak mate probkem hlavne by som nedavala granulivane caje. Su prisladzane a moze byt ze mu ten cukor zbytocne zatazi crievka. Niektore deticky maju trosku problem spracovat cukor. Skus par dni len vodu, ziadny caj a uvidis. Ak bude zle tak na par dni skus len cajik. Budes to musiet odsledovat. Co sa tyka espumisanu davali sme podla pribaloveho letaku.Su totiz dva druhy. Jeden je slabsi a treba davat viac kvapiek a druhy je silnejsi a to bolo tusim len 5 kvapiek. Oba su pre deticky. Ved uvidis, nam nepomohol ale mozno vam zaberie super. Kazde dietatko je idividualne tak ako sme my dospelaci. Co jednemu sadbe druhemu nemusi. Potom su este kvapky Coliprev alebo Saab simplex. Ale ako dom ti pisala nam pomohol ten Baby Calm.

pomoz
6. júl 2015

@alenky chcem sa ta spitat mali bude mat 18 jula uz sedem mesiace do kedy trvá ta kolika.ten fen8kelovy cajik som mu kupila a bolo mu horsie ja mliecko malemu nestredavam stale mu davam len to kravske prevarene mlieko len by som chcela mu zmenit ci by sa nezlepsilo.Dnes mi zacal hnackovat ci nemal stoho krce. A chcema sa ta spitat co ho moze boliet maleho aj ked on nama tvrdu stolicu on len akoby nevedel kakat a ked ho krmim tak sa napina a vrty s noskami a pri papani place.Inac ty velmi dakujem.

pomoz
6. júl 2015

@monx3 ano mas pravdu ked mal mali mesiac pomohlo mu to ale teras mu to nepomaha a mavuz skoro 7 mesiace

bubatt
6. júl 2015

@pomoz Alenky ma pravdu v tom ze co ak to nie su tie koliky? Napis podla coho si to myslis. Mozno ma tvoj drobcek iny problem. A mozno ziadny a ak placka len vecer tak mozno len spracovava zazitky s celeho dna po svojom. Ani nas maly nezaspi bez placu. Len vynimocne. Napis presnejsie a napiseme na to nase skusenosti, mozno vam pomozu ☺.

pomoz
6. júl 2015

@bubatt asi dobre vravis ja asi robim chybu zeu tam davam cukor do vody.asi stoho ma bolesty.

bubatt
6. júl 2015

Nic sa nedeje mamina nemaj vycitky. Urcite si to dobre myslela a nechcela mu robit zle. Bude sa ti z toho horsie odnaucat ale musis to stopnut a vydrzat. Tym cukrom si zauziva zle stravovacie navyky di buducna. Takze len cista vodicka alebo cisty cajik najlepsie sackovy. Urcite zozenies taky aj detsky a ak by si chcela na skusku by som ti kupila ten co mame my.

pomoz
7. júl 2015

@bubatt napr: ked mu davam papat mliecko tak place pri tom a musim ho ukludnit aby papal a vrty znozkami akoby chcel kakat a vrty sa mi so zadockom ked mu davam tu rektalnu rurku vtedy sa uspokoji a dakedy mu ide zo zadocku taka vodicka uz ked kaka.Stim cajikom sa ta chcem spitat aky davas ty svojmu babetku lebo neviem ci ho tu maju .Ked spinka mi mali tak aj stuka ale uz od vcera mi hnackuje.Ja sa mu aj bojim davat aj napr: piskotky v mliecku, alebo polievku, Atd aby som mu neuskodila ci s bruskom alebo stolicou.

5ninka
7. júl 2015

@bubatt nie.

alenky
7. júl 2015

Pomoz mne doktor stale hovori babo 7dni nemusi mat stolicu ale 7x do dna moze kakat no pokial je tam uz voda je to hnackovanie s tym by som uz isla do doktora aby malemu nieco nasadil na hnacku. Musis prist na to kde robis chybu resp.co robi malemu zle.Doteraz nemal taketo stavy?Nemal koliku?Ako si to riesila do toho 6mes.?Mozno to nie je kolika, nema alergiu na nieco z potravin?Ja si myslim, ze prilrmovat by si ho urcite mala.Cajik najlepsi feniklovy v sackoch.