Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Kolísanie množstva mlieka

adika_pl
15. apr 2012

Ahoj! Moja malá má 4 mesiace. Prvé dni bola dokrmovaná, ale od 2 týždňov je plne dojčená. No mliečko mi nejako záhadne kolíše. Prvý krát som si to všimla asi tak v 7-8 týždni po pôrode. No potom prišla menštruácia a po nej sa všetko vrátilo do normálu. Teraz cyklus nemám a aj tak mám mlieka málo. Pri tom má maličká reflux, ktorý jej začal už v 7. týždni a dojčila som ju ozaj často-aj každú hodinu. Mlieka som mala dosť, tieklo mi samo len čo malá zaplačkala a v noci som sa musela aj 2-3 prezliekať, ako sa samo spúšťalo. Malinká pije pekne, saje poriadne. Ja pijem čaj pre dojčiace matky od Hipp. Mala by som požiadať obvodný lekárku, aby mi niečo predpísala? A ak áno, čo sa vám osvedčilo? Ďakujem za pomoc 🙂

liviadanova
18. apr 2012

@wieruss Ahojte 🙂 v prvom rade myšlienky o tom, že si neschopná odožeň niekam ďaleko a nech sa už nevracajú! 😠 Keby tak bolo, tak sa nesnažíš a nehľadáš príčinu. Mnohé maminky to vzdajú hneď na začiatku a ani sa nesnažia popasovať s problémom, ale to nieje tvoj prípad, takže hlavu hore 🙂 všetko sa dá do poriadku len to chce čas. My sme veru natrápili kým sme sa "zosynchronizovali" 😀 a teraz je to úžasné a hlavne dojčenie je krásna vec, ani to neviem slovami opísať, ale stojí za to o to bojovať! My sme mali zo začiatku tiež také polohy, že som mala pocit, že sa už nevyrovnám a že malá je príliš naklonená a nechápala som ako sa jej práve takáto poloha páči, ale papala 🙂 Potom som sa skontaktovala s laktačnou poradkyňou a tá mi poradila akou technikou treba dojčiť, pozerala si už rôzne polohy? My sa doteraz dojčíme v priečnej polohe, tu ich nájdeš všetky: http://dojcenie.wordpress.com/ako-dojcit/spravn...

wieruss
18. apr 2012

@liviadanova dakujem za povzbudive slova, asi zavolam laktacnej aj ja... lebo najskor sme kojili v klasickej poloh, teraz sa najradsej krmi v polohe lezmo naboku lebo moze kopkat nozickami a dobre sa mu tak prdka 😅 😀 ale ako dnes to bola futbalova poloha lenze s opacnym prsnikom .. no konecna vazne ...pritom ako paradox v noci klopklopklop papa bez problemov dobre.. neviem ci to je tym ze spinka a nevymysla alebo cim

liviadanova
18. apr 2012

@wieruss Za máličko 😀 U nás bolo tiež takéto obdobie, cez deň vymýšľala, raz sa jedovala, raz plakala, inokedy si len cucla a už nechcela a potom sa to ustálilo a pekne začala papať, dojčenie sme si začali obe vychutnávať asi tak v 4- 5 mesiaci, ja som už nemávala zápaly prsníka resp. upchaté mliekovody (a to kvôli mykotickej infekcii a vtedy aj Livika štrajkovala na cicíku) a Livika začala pekne papať bez vzdorov a plaču. Hneď po pôrode som dostala mykotickú infekciu na - možno aj maličkému to vadí, nemá soor - žabku v ústach?

liviadanova
18. apr 2012

@wieruss Na tej stránke čo som ti poslala vyššie som našla príčinu opakovaných zápalov prsníka - mala som ich vyše 3 mes. po pôrode vkuse + vysoké horúčky, malátnosť a celková vyčerpanosť a to sa mi striedalo so zapáleným hrdlom, skrátka imunita na bode mrazu .. dôvodom bola mykóza na bradavkách, ktorú sa mi podarilo preliečiť citrovitalom (výťažok z grapefrutiových semiačok - ničí plesne) a mastičkou od laktačnej poradkyňe - hlavne vďaka tomu no a práve v tomto období a ešte aj mesiac po (kým sa to nevyliečilo a prestali ma bradavky bolieť) bola Livka na prsníku mrzutá, potom sa to upravilo a je skvelé aj teraz 🙂

Tu začni písať odpoveď...

Odošli