Koľko dávať dieťaťu papať?

tatko_bubko
21. okt 2007

Ahojte maminy, je nejaka vseobecna vekovo hmotnostna tabulka, kolko dat malej papat?

Zvlast, ked neviem, kolko si cucne z cicikov?

Malu mamina koji, ale kedze MM (teraz je akurat zaciatok 40teho tyzdna, 12ty den po sekcii) nie je dost, tak ju dokrmujeme bebou. Po kojeni urobim 60ml Beba premium a krmim dalej. Niekedy si da 20ml a uz skusa rozne finty na nas. Po 40ml uz grgnut a prdnut a potom este trosku cucne. Vsetko malokedy.

Posledne dni odstriekava mamina MM pocas dna, ale nic extra, okolo 50ml. Otazkou smerujem k tomu, ze mala vypila teraz vecer 45ml odstriekaneho MM a potom 30ml Beby. A po par minutach (nosenie, odgrgnutie a podobne - tak 15min) zase skusala fintu 'som hladna'.

Nakrmit? (v ciciku nic momentalne, jedine Bebou). Alebo pockat na nejaky ten 3hodinovy cyklus, v ktorom krmime...

Dik 😉

petusko
21. okt 2007

pockat 😉 na take male babenko je 75 ml mliecka navecer urcite dost 😉

vesi
21. okt 2007

to je fakt, nvorodencom niekedy stačí aj 40ml. aj ked tie moje vypili už v pôrodnici 90 ml 😝

petusko
21. okt 2007

vesi, nikolke vsetko najlepsie 😉

vesi
21. okt 2007

dakujem 😀

soska
21. okt 2007

male babetko moc finty skusat nevie a podla mna, ked je hladna, moze dostat viac. otazkou je, ci je to naozaj hlad 😒 ? moze byt, ze potrebuje este viacej odgrgnut, alebo ju trapi nieco ine. Ak je hladna, novorodencom by sa este nemalo 'zapierat' papanie 😉

petusko
21. okt 2007

moja skusenost: Petik bol asi v dvoch mesiacoch stale hladny, aspon som si to myslela, tak som mu stale davala a skoncilo to tak, ze sa presytil a po dvoch tyzdnoch zacal mlieko odmietat a mala som problem do neho dostat co len polovicu z toho, co zjedol predtym. bola som aj doktorky, lebo som mala strach, ze velmi schudne, lebo jedol naozaj velmi malo. trvalo to tiez asi dva tyzdne a potom sa to upravilo. odvtedy som mu davku zvysovala tak kazde 3-4 tyzdne.

yesno22
21. okt 2007

...preco 3hod cyklus? ja som kojila na zaciatku aj kazdu hod...tiez som po sekcii a maly mal skoro 3,8kg takze hladny nonstop..dokonca ma jedna sestricka na novorodeneckom presviedcala, ze urcite budem musiet dokrmovat..nemusela som, maly bol cisto kojeny skoro 5,5mesiaca kedy sme postupne zacali pridavat zeleninku...pises, ze mliecka je pomenej a davate si 3hod papaci cycklus...skratte ho, aspon cez den, skuste obmedzit bebu a mliecko bude...UM je "zakerne" v tom, ze dietatko si na neho rychlo zvykne a nebude dobre tahat z prsnika, lebo vie, ze dostane este UM...ozaj a prirmujete flasou alebo lyzickou? aj to je dolezite...

ja by som skusila kojit, ak sa este tvari "hladno", aj ked v prsniku mliecko akoby nebolo, urcite tam nieco je...drzim palce 😉

tatko_bubko
autor
21. okt 2007

no, pockame este chvilku a potom dostane kolko bude vladat. je cudne, ze nespi, lebo doteraz kazdy den mala Lienka spala viac ako vela. proste sa v polovici kojenia rozhodla, ze bude spat a nic nepomahalo.

Ale spomenul som si, co mala mamina dneska na obed. mala peceneho zajaca, ktory bol aj trochu koreneny dacim. asi radsej dusene masko nabuduce. aby malu nebolelo brucho. mozno toto je cely problem.

niega
21. okt 2007

Tak jednak já jsem přišla z porodnice s tím, že mám kojit po 2 hodinách a k tomu vždy, kdy si miminko řekne. A protože se Edík narodil v červenci, byly rozestupy mezi kojením opravdu kratičké. Pak mám další poznámku - v porodnici jsme vážili, kolik na jedno kojení vyžahne, no od 2. dne pití mlíčka tahal skoro 100 ml na jedno kojení. A pak mám ještě jednu poznámečku - náš Edík děsně rád saje, a to už od narození. A tak byl ke mně přicucnutý i tehdy, když mlíčko došlo. Je přirozené, že se miminko uklidní sáním... Vím, že se mi to snadno kecá, ale být tou maminkou, nechávala bych to dítko co nejvíc sát z prsu (nebo sát prso, to je fuk) - už jen kvůli tomu, že se tím podporuje tvorba mléka!

yesno22
21. okt 2007

no, tak mamicka si peceneho zajaca/kura/cokolvek bude musiet odopriet...ziadne korenie, troska soli, rasce inak nic, pre istotu...masko dusene,zeleninka tiez..ja som vobec nemohla cerstvu...a pitny rezim...ten je veeeelmi dolezity, cajik pre kojace mamicky, nejaku kojenecku vodu, a podobne... 😉
niega, uff ...ze 100ml...moj Kubko na treti den bol pricucnuty skoro hodinu(polovicu prespal) a stiahol 30ml... 😀

niega
21. okt 2007

Yesno22 - mno, Edík se narodil poněkud zakrslý - měl 49 cm a 2,89 kg. A pak to začalo - pil, pil, pil... Sání byl jeho největší koníček (a taky je fakt, že nikdy tak dlouho necucal, maximálně 20 minut). Ve 3 měsících měl 62 cm a 6,73 kg. Prostě to fofrem dohnal 😅 .

snilko7
21. okt 2007

ahojky...ja mám doma tiež takú hladošku a tiež neviem čo robiť...cez deň pekne prekojíme a zaspinká a po kúpaní nemáme dosť mliečka a ona normálne stiahne 150 ml mliečka - dávame France lait ale čo je mi divné že za takú hodinku sa už opäť pýta a chce ale z prsíčka 😅 a keď jej nedám toľko papať tak plače a plače a plače...tak som skúšala ju oklamať čajíkom a teraz už len prevarenou vodičkou, nakoľko sme zistili, že jej nerobí dobre feniklový čajík a musela som preto prestať piť aj čaj pre kojace maminky. Naša Kika sa však oklamať nedá a furt chce mliečko, aj doktorka vravela že ju nemám toľko krmiť, ale ako, keď ona je schopná prevrieskať celú noc ☹

listicka20
21. okt 2007

Ahoj holky, malá je na světě pár dnů, ale mám za sebou několik probdělých nocí, právě proto, že hrozně saje a pořád chce prso, nejvíc je rozjančená v noci. Nic jinýho na ni neplatí, a doktorka mi neuměla poradit, co s tím, spíš se tvářila, že je dobře, že umíme kojit a že malá neztratila moc porodní váhy. Jenomže já jsem po několika nocích skoro nonstop kojení uplně vyždímaná. Kdybyste měly někdo tip, co s tím, uvítám každou radu. Jo, dudlík nechce. Včera už to bylo lepší, budila mě "jen" každou hodinu a půl, tak mám dva tipy, čím to je - dopoledne jsme byly na delší procházce a večer jsem nepojídala sladkosti - je možný, že je tak divoká, protože jí jde ode mně energie ze snědených čokolád?

niega
21. okt 2007

Yesno22 - zapomněla jsem Tě pochválit, jak dobře tatko_bubko radíš. Jedině tak, jak píšeš, se ta maminka může "rozkojit"...

petusko
21. okt 2007

snilko, presne tak to bolo aj u nas, nemohla som sa pozerat ako moje dieta place od hladu, tak som mu stale davala, dokazal zjest aj 180 ml !!! ako dvojmesacny. a potom to tak dopadlo 😒

niega
21. okt 2007

Lištičko, já jsem v prvních dvou měsících nemohla nic sladkého - ani vodu se šťávou, pila jsem jen čistou neperlivou vodu (z vodovodu 😀 ). Edíka totiž pak totiž okamžitě bolelo bříško a vřeštil jak pominutej 😝 . A taky pozor na ty čokoládky - mají mírně povzbudivej účinek - podobně jako kofein (ale ne tolik), každopádně Catherine to pak servíruješ v mlíčku.

listicka20
21. okt 2007

Já mám právě pocit, že ji bříško nebolí, ona prostě jenom křičí a otvírá doširoka pusinku - jako kapřík 😀 Taky piju neperlivou vodu a čaj z maliníku a roibos. Je maliník při kojení v pohodě?

tatko_bubko
autor
21. okt 2007

No dakujem vam za rady babenky, kedze som tu u nas doma sefkuchar 😎 a hlavny zasobovac, idem mamine trosku zmenit zasoby aj jedalny listok.

Rady starych a prastarych mam okolo, ze nech papa, co jej chuti, len nie extra koreniste asi zahodim a bude sa tu stravovat racionalne 😉

niega
21. okt 2007

Lištičko, ještě jednu radu (snad mě tady za to někdo nezbuší 😀 ). Když Edík cucal a cucal a cucal..., četla jsem si u kojení knížku 😀 . Je to sice hovadina, ale nedovedu si představit, že ty děsně dlouhý hodiny, co jsem strávila s tím žroutíkem u prsu, jen sedím/ležím a láskyplně ho pozoruju (nebo čumím do blba).

niega
21. okt 2007

Lištičko, já myslím, že maliník je ok - není v něm nic, co by mimču vadilo...

snilko7
21. okt 2007

petusko a čo si potom robila? Lebo moja tu teraz zasa vrieska a neviem ju ničím utíšiť, stále hladá že by papala a popritom stiahla 160 ml, akurát že sa potom hneď vykakala a to poriadne...mohla preto náhle vyhladnúť??? booože pri Paťkovi sme takéto stavy nemali 😅

yesno22
21. okt 2007

niega dakujem 😅 napodobne 😉
listicka, ja som cokoladu nesmela, ani sladke ako niega pise, hned nas bolelo brusko...ak som mala chut na sladke, dala som si piskoty, jogurt, detsku vyzivu alebo nieco podobne...pripadne BonPari moje oblubene 😎 ale s mieru 😉 ...prve mesiace maly papal den-noc kazdu 1.5-2hod...jedine po okupani pospal tak 3-4hod...vyriesili s manzelom tak, ze sme ho okupali, maly sa napapal a isiel spinkat a ja tiez, ale do inej miestnosti pretoze maly spaval na zaciatku velmi nekludne, mrvil sa, rozhadzoval ruckami...a ja pri kazdom pohybe som bola pri nom... 😒
snilko, preco si myslis, ze po kupani nemas dost mliecka? ja tiez Kubka neviem oklamat cajom, ani vodou...zajtra mame 8m, 9,9kg a este stale v noci kojim 2-4x...co uz, snad sa to niekedy zlepsi 😀

snilko7
21. okt 2007

yesno ja mám večer už úplne prázdne prsia, nemám ich také naliate ako celý deň a keď som malého kojila aj po kúpaní teda pred spaním, tak sme boli hore komplet celú noc a visela mi stále na prsiach a ak som ho odtiahla tak revala ako bláznivá 😔

listicka20
21. okt 2007

Niego, já koukám na televizi, telefonuju... Číst mě ještě nenapadlo, vyzkouším 😉 .

tatko_bubko
autor
21. okt 2007

telefonuju? baby, listicka20, ma nejedujte, ste ako ta moja mamina. telefon ma vysielaci vykon 2 waty, od babatka pocas telefonovania na 2m, pokial to nie je nevyhnutne.

od telky, ak nie je lcd ale klasicka, tak aspon 4m !

A neodvravat.

listicka20
21. okt 2007

jo? to mě nenapadlo, že by to mohlo škodit, o tom jsem neslyšela... 😖

lyzenka
23. okt 2007

koľko môže papať mesačné bábätko?
môže papať aj pol hodinku? .... potom sa zase vykrúca a skrúca a plače....bolí ho bruško....neviem, či to je tým, že papá tak dlho, alebo niečím iným. Dávam mu aj tie kvapky sab simplex, ale že by nejako zaberali....no, neviem.
Teraz som mu spravila čajík - kmín a fenikel - to som mu dala pred papaním....tak uvidím, čo spraví to.

Dnes je taký nejaký divný deň....že cez deň vôbec nespal....lebo po papaní chvílu spal....asi 5 minút....a potom sa zasa začal vykrúcať a mrnčať....a takto celý deň...hmmm 😔

Dni predtým aj spinkal 3 hodinky....potom sa napapal a zase spinkal.... tak neviem co je dnes

snilko7
23. okt 2007

lyzenka moja papá niekedy aj dlhšie...niekedy kratšie a tiež sa občas vykrúca, nás bolelo bruško z feniklového čajíka a musela som prestať piť aj čaj pre kojace maminky, odvtedy máme pokoj

ivush
24. okt 2007

Ahojte, 🙂

Zrejme sa nedá povedať, že koľko má bábo papať...ako tak čítam tak malá Kristínka (snilko7) je rovnako "stará" ako náš drobec a papká asi raz toľko ako náš 🙂 Totiž maximum čo náš Samo vycucá je tak 90-100ml na jedno kojenie a potom má pauzu cca 2-3hod...nie je veľký papkáč, ale hlavné je, že mu to stačí, je pokojný a priberá...🙂

dominica
24. okt 2007

Ahojte baby, tak moj maly vycuca max 80-90 ml a to má koľko mesiacov? Tiež nebol nejaký veľký jedák, ale je jak taká "šunečka", len sa na ňom smejeme, ale on by zasa jedol stále aj po hodine a pol aj po dvoch a 3 hod. vzdrží málo kedy a dávame keď si vypýta. Je kojený a priberá a priberá... No ale nemá toľko, čo jeho rovesníci, keďže bol predčasne 🙂