Koľko má vypiť trojtýždňové dieťa?

aloana
25. aug 2016

Ahojte, moja dcérka na 17 dni, kŕmime sa Sunarom,pretizr nemám skoro vôbec mlieko. Pred každým jedením si ju prikladám a snažím sa odsavat,aby mala čo najviac môjho mlieka.Doteraz dostávala 60ml UM + tu trochu čo si zobrala pri kojeni...spzvsli sme cez deň cca 2 hodiny a v noci sa nudila 2x max.3x....no posledné dni je hore často,dpi cca max.dodinu a zase chce jesť,v noci sa mi budí každú hodinu...Mám zvýšiť dávku UM? Nebude to pre ňu veľa? Či mám vyskúšať koľko vypije a podľa toho jej dávať,aj keď podľa tabuliek na mať menej? Ďakujem za rady....

sardinka335
25. aug 2016

Tak ked chce jest tak to navyš na tu 90ml Sunar a uvidiš čo bude. Toto jedenie a spanie to sa často meni, raz je horšie a raz lepšie. Treba sa v prvom rade pytat deckárky na poradni. AK dieta celkovo prospieva a pribera tak je všetko ok. Na tabulky sa vykašli...moji nikdy nepili podla tabuliek, tabulky su len orientačne.

myjusiatko
25. aug 2016

@aloana zavolaj rozhodne laktacnu poradkynu! Je treba rozbehnut kojenie a zvysenim davky UM to nezachranis, skor naopak. Lahni s malou do postele a nechaj ju na ciciku kludne cely den, cim viac bude nacucnuta, tym viac sa ti bude stimulovat kojenie. Vyprdni sa na chvilku na vsetko ostatne. Je velka sanca, ze to bude OK. 🙂

aloana
autor
25. aug 2016

Priberáme krásne,porodnu hmotnosť dosiahla ani nie za 10 dni,neplace skoro vôbec...az teraz sa to zmenilo...vidím,ze sa bude treba prispôsobovať za pochodu 🙂 je to moje prvé dieťa tak sa snažím všetko dodržiavať,ako by to malo byť ale asi sa musím viac riadiť intuíciou a nie tabuľkami...dnes skúsim prejsť na 90 ml a uvidím...dakujem

sardinka335
25. aug 2016

@aloana presne tak, riad sa svojim rozumom, inštinktom. Je to ešte velmi čerstve a potrebujete sa s zladit, časom prideš do takeho štadia, ze uz podla plaču alebo mrnčania budeš vediet čo tvoje dieta chce. Ja uz vyslovene podla tonu plaču viem, ze mam ist spravit mlieko. Ja pouzivam aj cumlik, niektore deti su take cucadla a ukludnuje to sanie. Samozrejme kazdy ma na to svoj nazor.

myjusiatko
25. aug 2016

V troch az siestich tyzdnoch ma dietatko tzv rastovy spurt a moze chciet viac pit.

slniecko35
25. aug 2016

@aloana riad sa hlavne podla seba a podla potrieb babetka. Ja mam tiez malo mlieka, este odsavam lebo chcem a s kojenim sme sa obidve velmi trapili, hodinu pila z oboch prsnikov a stale vrieskala od hladu, potom som jej dala um a zaspala, proste to neslo a to som prikladala, odsavala,mpila caje a stale bolo malo. Moja je velky hlados a asi od 3-4 tyzdnov uz vypila 100ml.

aloana
autor
25. aug 2016

Skúšala som dnes tu 90tku,no po 20-30ml mi zaspala na 10 min. a potom znova pýtala...takže to celé vypila až za takú 1 až 1 1/2 hodiny...skúsim jej dať cumlík cez ktorý to ide ľahšie lebo takto ťahá,malo vypije a hneď sa únavy....snáď ti pomôže,lebo nemám cas sa ani najesť 🙂