Koľko magnézia môžem brať, keď dojčím?

kuko7
28. júl 2008

Ahojte babule, viete mi poradit, nutne musim brat magnezium, ale nakolko malicku kojim, neviem kolko ho mozem za den brat a ci vobec.....no a tiez sa chcem spytat magne B6 sa moze brat ked kojim, alebo je v tom nejaky rozdiel?

kuko7
autor
28. júl 2008

😒

annag
28. júl 2008

magnne B6 sú vlastne minerály spolu s vitamínom - pyridoxinom, skupiny B, nie sú pre dojčenie škodlivé, ale ako každé liečivo, umelý doplnok výživy počas dojčenia, najmä jeho dlhodobé užívanie, by som skonzultovala s pediatrom, aby Ti to dávkovanie odporučil - zrejme ako pri liekoch býva na príbalovom letáku,neodporučí Ti prekročiť dennú dávku

sonoga
28. júl 2008

no, a denna davka pre kojacie mamicky aj na letaku je 0 tabliet denne. Pretoze horcik prechadza do mateskeho mlieka. ale horcik v priblizne rovnakej davke sa nachadza aj vo vitaminoch pre kojacie mamicky. a ciste magnezium brat mozes, takze je to zaujimave.

kuko7
autor
28. júl 2008

no tak ja som z toho uz blbaaaaa 😨

annag
28. júl 2008

sonoga, to je typický príklad alibizmu farmaceutických firiem, jedna napíše áno, druhá nie. Tak ako sa preberalo v téme čo na bolesť hlavy, podstatné je zloženie lieku a porada s lekárom, ktorý má k dispozícii tabuľky s vhodnosťou podávania liekov počas dojčenia, množstvo, ktoré prechádza do MM, jeho vplyvu na dieťa, na laktáciu a či vôbec je a či nie je zlúčiteľné s dojčením. Preto musí byť na každom príbalovom letáku uvedené ako prvé v poradí zloženie a účinné látky. Každý normálny lekár, ktorého mamička upozorní na to, že dojčí a chce dojčiť naďalej, nájde na bežnú chorobu liek, ktorý môže bez obáv mamičke odporučiť.

emmy3
28. júl 2008

Ja tiež kojím a mne ho lekár odporučil brať. Vraj do mat. mlieka sa ho vstrebáva malé množstvo. lepšie sa vstrebáva v kombinácii s kalciom.

kuko7
autor
30. júl 2008

baby ja magnezium brat musim, nakolko mavam tetanicke krce, tj tie stresove a nic ine nezaberie. Nakolko sinemozem davat ziadne ine lieky, musim brat magnezko. Moja lekarka mi vravela, ze to mam brat len ak to na mna pride, no ja si davam kazde rano, lebo inak by to na mna prichadzalo dost casto. zaujmave vsak je, ze sa necitim ani unavena ani vystresovana a vzdy to pride takto......no a neviem s tym nic robit 😒

79bublinka
15. nov 2014

@kuko7 viem,ze je tento prispevok stary...ale tiez rozmyslam,ze zacnem brat magnezium,,,, mavam,vecerne triasky....kojim a neviem co si dat....dakujem /pomohlo,magnezium/??

nicollca
3. feb 2015

@79bublinka
@79bublinka ja bereim magnezium od porodu.laktacna poradkyna tvrdi, že to do mlieka neprechadza. A mne to pomáha na nervy ;)