Koľko mililitrov mlieka sa dáva 4-mesačnému bábätku?

nikinka008
27. júl 2009

Ahojte,ak su vase babatka na UM kolko ml im davate?Ja mam skoro 4 mesacne babatko a zatial davame cez den po 120 ml asi kazdu 1.5-2 hodiny.A na vecer 150.Ale na krabici od mlieka pisu ze od 3-6 mesiacoch by malo jest po 180 ml 5krat denne.Ale ja si myslim osobne ze je to asi privela,ved take babatko nema este tak roztiahnute brusko 😕 .Co si myslite?

marienka1703
14. dec 2014

@nikinka008 je to individualne, moja mi pije pravidelne po 120,- a ma den kedy vypije aj 180🙂 cize to zalezi od apetitu 🙂

baba24
14. dec 2014

Prisla som na toze mu davam malo lebo ked vypije mliecko tak chce este nakojit.ale aj ked mudam 120 tak ma malo.

gabenka
20. dec 2014

Ahojte mamičky 🙂 ja mám skôr opačný problém... moja malá má 5 mesiacov a vypije tak cca 60-70 ml MM každé 2-3 hodinky :-/ som z toho zúfalá, lebo sa mi to zdá málo. Ale po každom kojení si poriadne odgrgne, až tak, že z nej ešte sem-tam niečo vyjde. No a potom ešte priebežne čo-to vygrcne. Ale nevyzerá, že by nepriberala, alebo že by jej niečo chýbalo... aj pravidelne kaká... nemáte niektorá podobné skúsenosti?

luba41
20. dec 2014

@gabenka a v čom vidíš problém? nerieš kolko vypije.. vážiš na váhe? prestan prevažovať, len to stresuje..určite dojčíš na požiadanie, čo je viackrát za den a nie podla hodiniek-a tak to má byť...Ty sa tiež napiješ a naješ cez den kedy chceš a kolko chceš.. 😉

gabenka
21. dec 2014

@luba41 ďakujem za ukľudnenie a za triezvy pohľad 🙂 máš pravdu... asi pije toľko, koľko potrebuje 🙂 ešte raz, veľká vďaka 😉 😀

lucretia7
16. júl 2016

Ahojte, mon maly ma 4 mesiace a 6 kg, vylucne a plne kojeny. Na kazde kojenie vsak vypije len asi 70 ml (podla vahy), co je fakt malo. Papa ale cca kazdu 1,5 hodinu. Pribera teraz celkom dobre, mesiac mi priberal menej (len 550 g za mesiac). Skusala som mu natiahnut interval, ale place a aj tak vypije len asi 100 ml. Nevadi mi, ze sa koji casto, akurat v noci sa mi potom budi tiez kazdu 1-1,5 hodiny. Ako by ste postupovali? Nechat to tak alebo skusit, aby papal viac na jeden krat?

annajakub
16. júl 2016

Nas maly ma 4mesiace a donedavna nam pil kazde tri hodiny 150ml nutrilonu HA,len nam teraz asi idu zubky,lebo nevypije ani to co doteraz.rozmyslam uz aj o tuhej strave,ze by sme vyskusali,ale ak sa mam priznat nejak mam z toho strach a doktorka nam povedala,ze staci od 5mesiacov s tuhou stravou.tak teraz neviem 😕

lullucs
25. nov 2018

Kolko odsateho mlieka

waitinka7
14. dec 2021

Dievcata, stara tema, ale nebudem zacinat novu...poradte. Mam 4 mesacne babo, budem musiet prejst na UM, lebo moje sa mi straca. Davkovanie mlieka je mi jasne, aj ked ten moj krpec vypije max 120 ml, viem, lebo dakedy mu dam odstriekane moje. Co mi vsak robi problem je dodrzanie rozostupu medzi jednotlivymi davkami. Konkretne, ked napriklad chodim na prechadzky von. Ako to rozvrhnut? O cca 14:30 chodim von. Vraciam sa o 16:30. Posledne mlieko pred spanim pije o 18:45. Ved mi to nijak nevychadza tie rozostupy 3 hodiny. Ako to vyriesit.