Koľko mililitrov mlieka sa dáva 4-mesačnému bábätku?

nikinka008
27. júl 2009

Ahojte,ak su vase babatka na UM kolko ml im davate?Ja mam skoro 4 mesacne babatko a zatial davame cez den po 120 ml asi kazdu 1.5-2 hodiny.A na vecer 150.Ale na krabici od mlieka pisu ze od 3-6 mesiacoch by malo jest po 180 ml 5krat denne.Ale ja si myslim osobne ze je to asi privela,ved take babatko nema este tak roztiahnute brusko 😕 .Co si myslite?

andy80
28. júl 2009

nininka super, budu držet pěsti, ať vám to vydrží 😵

gabrianka
28. júl 2009

no tak ze by se zkazil mimcu zaludek kdyby jej krmila i co hodinu to si myslim ze to neni uplne pravda ale tak zase to dite si opravdu rekne samo az ma hlad...i u kojeni nam rikali-kojte treba co hodku az si mimco samo rekne..u UM by to melo byt co dyl protoze to mleko je fakt zAS sytejsi ale pokud mimi asi vypije tak malo jako je 70ml a za hodku chce zas proc ne...horsi by bylo kdyby vypilo treba 150 a za hodku by chtelo zase 😀 jak otesanek.moji male fakt staci malo a vydrzi 3hodky.neni takovy jedlik oproti me orvni dcery ktera pila daleko vic...

nikinka008
autor
28. júl 2009

ale mam pocit ze ked je po 150 kazde 3 hodinky tak zje menej za cely den dokopy ako ked jedla po 120 kazdu 1.5-2 hodiny.To mlieko co mi jej davame nieje tazke prave naopak je lahko stravitelne preto je uz asi po 1.5 hladna o5... 🙂 tak teraz neviem ci jej o5 mam davat po 120 a castejsie alebo nie 😒 ..a zase nechcem aby hladovala mi 😅

andy80
28. júl 2009

gabrianka: MM a UM je absolutně něco jiného. U UM trvá déle než se v žaludku zpracuje a je jedno jestli není těžské nebo je hutné, prostě se pomaleji tráví a pokud tam za hodinu pošleš další dávku, tak se to mlíčko nezpracuje a kvasí v žaludku a z toho vznikají žaludeční potíže a koliky.

Nikinka 150ml každé tři hodiny stačí, vychází to na cca 6 dávek za 24 hodin, což je akorát. Předpokládám, že v noci ti vydrží spát déle. A i kdyby ne, tak je to po třech hodinách pořád 7 dávek jídla po 150ml, což je celkem 1050ml mléka to by bylo zase až moc.

alias313
28. júl 2009

ahoj no mame teraz 4m, takze ja malemu davam kazde 3 hodiny/4hodiny, urcite nie skor....a vypije ako kedy, niekdy 140, niekedy 180 a niekedy vypije len dakych 80-ako mu chuti..presne tak 6 davok ma na den. a primerne vypije za cely den okolo 800-900 ked je teplo niekedy vypije menej(mozno len nejakych 700 za cely den), ako mu chuti, ale castejsie ako kazde 3 hodiny som mu nedavala nikdy, a ako dobre sa ma teraz sme boli v poradni ma 6,6kg, takze je pohoda.
nikinka nejde o to aby hladovala-ale mala by si vytvorit taky rezim, ze radsej viac aby spapala a potom aby sa naucila ze dostane neskor...nas maly tak v pohode papa a je to fajn...

gabrianka
28. júl 2009

nikinko zkus mu dat vic..treba 180 ml mleka a mozna ti v\ydrzi dele... 😉

dzina
28. júl 2009

ahojte, tak moja malá v priebehu dňa pije tak že niekedy len cez deň po 120ml cca každé 3-3,5 hodky,večer pred spaním 160ml v noci zase 160 ale ráno keď sa zobudí a je to tak po 6hodkáach tak necháva aj z tej 120ml dávky ešte ,ale cez deň zase dobehne,.......čítala som že na 1kg váhy by malo bábo spapať 150ml denne,ale my teda neviem či sme niekedy už "zapasovali " do toho ,.....ja ju nenútim papať,lebo potom mi to vracia,....keď má chuť tak jej dám a už to akosi viem tak vycítiť či treba zarobiť viac alebo menej,a keď sa náhodou netrafím, tak buď nespapá,alebo ešte dorábam,.....čoskoro nabehneme na príkrmy tak sa nám asi zmení celé stravovanie,..

dnk25
28. júl 2009

ahoj, podľa mojich kamarátiek je rozdiel aj aký druh UM papá malinká. My bežíme v skoro pravidelných intervaloch - ráno o 4 hod, 8 hod, 12 hod. 16 hod a 19 hod - vždy 150, len na obed už dávam zeleninku, takže niekedy spapá menej a niekedy mliečko nechce vôbec a celú dávku vynechá. Papá Bebu HA, ale naše kamarátky na Nutrilone papajú 120 ml. Dcérka si naisto zoberie koľko potrebuje, inak by Ti plačkala a bola by zrejme mrzutá.

gabrianka
28. júl 2009

dnk25 mozna ze na tom neco bude...kazde mlicko je totiz jinak hutnejsi,kazde ma jinou konzistenci...treba beba mi pripada jako voda a takovy hipp skoro jako puding 😎

jankapiknova
29. júl 2009

dzina a moj maly papal jak tvoja,teraz uz ma vacsinou inu stravu ale predtym to bolo podobne. kolko ma tvoja?

dzina
29. júl 2009

jankapiknova: mám to v pase 😉 ale ak si si nevšimla tak budúci týždeň bude mať 5mesicaov. 😉

sofinka13
29. júl 2009

ahojte, my mame tiez velky problem s papanim. moja 3-mesacna bambula uz asi 3 tyzdne odmieta pit mlieko. Po narodeni, kedze som po cisarskom nedostala MM, sme zacali davat Nutrilon HA1. Z toho mala ale neskutocne krce a bolelo ju brusko, tak sme asi po mesiaci presli na Sunar HA1. Ten teda papame uz 2 mesiace. Teraz ho ale vobec nechce. Na jednu davku vypije najviac 50-60 ml a dost. A aj to este musim do nej niekedy doslova natlacit a nasilu jej nechat flasku v ustach, lebo by nevypila ani to. Po 25 minutach by si chcela zase trosku odpit, za 10 minut zase trosku a takto by chcela cuckat kazdu chvilu, ale nevie sa poriadne napit. Neviem si to vysletlit, lebo predtym sme taky problem nemali, vypila naraz aj 120 -130 ml. Trvalo jej to sice nejaku polhodinku, ale vypila. Teraz tych 50 ml jej trva aj hodinu. Tym padom je v podstate stale hladna, kedze UM sa nemoze takto pit a treba tam dodrziavat casovy odstup aspon 2,5 - 3 hodiny. Takze ani nespi, ked je hladna, jej nadlhsi denny spanok je 10 - 20 minut. Mate prosim niekto podobnu skusenost? Je to len docasne? Poradte ako ju mam donutit vypit celu davku. Uz som skusila nechat ju vyhladovat, nepomohlo, bolo to stale to iste. Nemozem s nou ani nikam ist, ani vonku, lebo hladna nikde nevydrzi. Som uz z toho dost na nervy. Take malo babo predsa musi pit mliecko a na prikrmy je este skoro. Uziva Maltofer, moze to byt tym? Ale aj predtym ho uzivala a pekne pila. Naozaj uz neviem ako ju mam nakrmit Navyse v poslednej dobe sa jej dost casto stava, ze aj 1,5 hodiny po papani mi vsetko vygrcne, niekedy sa jej zas priserne grga cely den az tak, ze sa jej to mliecko vracia spat hore krkom a musi ho naspat prehltnut. Je mozne, aby mala reflux az teraz, ked od narodenia nic take nemala? Prosim poradte mi.

adka12
29. júl 2009

Ahojte maminy, ako vidím, moja malá je riadny papkáč. Cez deň mi bežne vypije tých 130ml a v noci aj 160ml nemá problém. Včera za celý deň vypila 1030ml - si to píšem a každý večer spočítam.
Nie je to veľa? Pozerám, že vám tak spapajú 4 mesačné bábätká 😲

lucijja
29. júl 2009

adka, no tak to teda je riadny papkáčik 😀 Moja štvormesačná toľko nespapa... 😀

sofinka, neviem kde moze byt problem ale mne sa toto stalo uz 2x. Ale trvalo to len tak tyzden a potom sa zase rozpapala. S tym rozdielom ze moja sice nepapala ale ani nedavala najavo ze je hladna. Ale moja sestra ked bola mala pila presne takto ako tvoja. Po 30-50 viac ani ranu. mamina povedala ze jej potom zvacsila dierku na dudli a bol pokoj, tak neviem. Ak mas uplne tu malililinku dierku tak sa jej mozno nechce tahat. S doktorkou si sa neradila?

sofinka13
29. júl 2009

Lucijja, Vacsiu dierku som jej dala uz davno a nepomohlo, skusila som aj zmenit cumel na flasi, ani to nepomohlo. Doktorka ma ako naschval 2 tyzdne dovolenky a ta co ju zastupuje by sama potrebovala doktora 😉

andy80
29. júl 2009

adka12, je toho hodně, měla by si zkusit víc sytící mlíčko třeba Nutrilon Extra, protože denní dávka mléka by neměla překročit 1000ml, pokud je překročí je čas začít s příkrmy, ale vám je teprve měsíc

sofinka13: a co zkusit mlíčko, zkoušela si ten Nutrilon HA je to pěkný hnus, třeba jí prostě nechutná

sofinka13
29. júl 2009

andy, ale ja jej nedavam Nutrilon HA, ten sme mali na zaciatku a nerobil jej dobre, teraz ma uz 2. mesiac Sunar HA a ten je podstatne chutnejsi a sladky

adka12
29. júl 2009

Baby a myslíte, že by mohla papať niečo sýtejšie? Nám dala doktorka Nutrilon HA, lebo sme aj s tatinom alergici...
Akurát sme dopapali po 3,5 hodinke scucla 130ml len sa tak zaprášilo 😀

andy80
29. júl 2009

sofinka, aha, já myslela, že dáváš Nutrilon HA

adka12: zkus ten Nutrilon Extra akorát nevím, jak to je s tím, když dáváš HA. Já dávala obyčejný Nutrilon a pak jsme přešli na HA. Ale 1030ml je fakt moc.

denisa87
29. júl 2009

aj my davame nutrilon HA kazde 3 hodinky po 120ml...

lucijja
29. júl 2009

adka: ja som sa pytala priamo v nutricii a nutrilon HA je ovela dietnejsi ako obycajny tak mozno preto ho tolko spapka. Ale ked ste obaja alergici neviem ci je vhodne ho vysadit.

sofinka: ja by som ju nechala pit a ponukala jej to mliecko tak pol hodinku. Kolko vypije vypije a potom by som jej dala o tri hodinky znovu. Pokial nechudne tak jej to staci. Ak je teda spokojna z toho co vypije, alebo place? Je mrzuta? Ak ano tak potom neviem, mozno ma naozaj nejake problemy v brusku... 😒

andy80
29. júl 2009

no, já nemyslela, aby ten HA přímo vysazovala, on se ten Nutrilon Extra může kombinovat s jinými Nutrilony. Někdo dával přes den jiný nutrilon a třeba na noc Nutrilon Extra

evinkaa
30. júl 2009

Ahoj holky, moje skoro 5 měsíční klíště vypije jen tak 120 ml Nutrilonu HA 1. Po ránu i méně, ale já ještě před podáním UM kojím. Ráno mám mléka víc, tak pije i víc ode mě, přes den už prso moc nechce, ale večer si zase dá. Spí celou noc, takže to vychází asi na 5-6 krmení denně. Naštěstí přibírá, takže to neřeším. Jinak rozdíl mezi Nutrilonem HA a Nutrilonem Comfort je, že v Nu Comfort je ještě speciální složení tuků, které zamezuje kolikovitým bolestem bříška. Ptala jsem se přímo na Nutricii. Jinak je Comfort také hypoalergenní. Cenově je na tom stejně jako Nu Ha.

schatzilein
16. aug 2009

Adka12: Tak sa zda, ze mas podobneho jedaka ako ja doma.

Este ked som bola tehotna, nutil ma jest vela jedla, v porodnici jedol ovela viac, ako by mal podla tabuliek a mienky sestriciek a teraz ako dvojmesacny je tolko ako stvormesacne dieta. Dostava 180 ml UM, dnes rano si vydupal dokonca 250 ml. Neviem, ci je to normalne, ale hladneho ho nemozem nechat. Mozno, ze potrebuje viac mlieka, ked je vacsi? Odkedy je na UM, pribera na vahe a neplace ohne Ende po veceroch.

sisi.v
16. aug 2009

250ml mi malá nevypije pomalu ani teď 🙂, to by se asi utopila, i když to ne, nadnášelo by jí bříško 🙂.... není to jako u dospělích, tzn. čím víc jím, tím víc se mi roztáhne žaludek?

schatzilein
16. aug 2009

Aj keby to tak bolo, nemozem ho nechat predsa hladneho revat a naordinovat mu dietu, lebo dnes chcu byt vsetci chudi. Tiez sa divim, KAM sa ulozilo tych 250 ml.

sisi.v
16. aug 2009

no to určitě ne, nemyslela jsem to tak, že ho máš nechat brečet hlady a slovo dieta nemá u dítěte co dělat. jen mě napadlo, jestli to není začarovaný kruh a jestli to brečení je kvůli hladu nebo něčemu jinému, protože dávky jsou to velké aby po jich byl hlad.

schatzilein
16. aug 2009

Keby ho trapilo nieco ine, tak by plakal dalej. Ked je syty,tak uz do seba nic nasilu netlaci. Mozno je to tym, ze vacsie deti potrebuju viac a mensie menej. Uz v porodnici bastil nadpriemerne davky a lekar nam na to nic nepovedal, resp. ani nic na Maximilianovi nenasiel..

newyorkgirl
16. aug 2009

schatzilein, ale ked ti vypije tych 250ml tak vydrzi aj dlho syty potom nie? tiez mam kamosku a jej mala bola taky papkac ze plna flaska mliecka uz od prvych mesiacov, co my sme vypili tak v roku mozno, ale hovorila ze vydrzi 4-6 hodin syta z toho 😀

schatzilein
16. aug 2009

Dalsiu davku si pytal tak asi po styroch hodinach. A tych 250 ml bolo dnes prvykrat tak vela. Skoro mi z toho oci vypadli z jamiek.