Koľko mililitrov mlieka sa dáva 4-mesačnému bábätku?

nikinka008
27. júl 2009

Ahojte,ak su vase babatka na UM kolko ml im davate?Ja mam skoro 4 mesacne babatko a zatial davame cez den po 120 ml asi kazdu 1.5-2 hodiny.A na vecer 150.Ale na krabici od mlieka pisu ze od 3-6 mesiacoch by malo jest po 180 ml 5krat denne.Ale ja si myslim osobne ze je to asi privela,ved take babatko nema este tak roztiahnute brusko 😕 .Co si myslite?

alexandra0409
27. apr 2010

momin...no mne ani negrcka a ani sa nezvyja na bolesti bruska...tak podla teba mu mozem kludne davat 150ml i ked to je az od 3 mesiacou?

momin
27. apr 2010

alexandra a jak je veliky? Kolik vazi?

alexandra0409
27. apr 2010

momin...no ma dva mesiace a tyzden...vazi 6400g

nikush4
27. apr 2010

alexandra.. neviem ci som spravne pochopila..ale mam pocit.. ze tvoj krpec je tiez velky papkac..podla toho kolko s´papa na svoj vek.. ja mam s malou tento problem od zaciatku.. ide mat o tyzden 4 mesiace a vazi 7200g co ma dr. strasi ze to je strasne vela.. a doteraz papala 120ml a vecer 150... v noci nepapa prve jedlo ma o 5 az 6 h rano. teraz som jej zvysila davku na 150ml cez den ... lenze posledny tyzden mi je aj tak stale hladna.. aj caj vypije vsetok co jej spravim.. a pyta papat.. bojim sa jej aj tak spravit 180ml ...kvoli tomu... ze sa bojim aby som jej nejak neublizila..tym ze bude mat vysoku vahu :( nevyznam sa v tom.. neviem ci mam verit dr. alebo mam sa riadit podla toho ako si mala pyta.. co by ste robili?? 😒

nikush4
27. apr 2010

ide mi teda hlavne o tu vahu sa bojim aby som ju neprekrmila..aby nemala dake problemy neskor..

momin
27. apr 2010

Ja bych mu tech 150ml dala.. Ale nejsem odbornik.. Je to jen muj nazor. 😉 Danikovi bych to dala kdyby chtel..
Mela by ses ridit v davkovani podle vahy a ne podle veku.. Nektere deti maji ve 2 mesicich 4kg a nektere 6,5kg 🙂
Nevim.. na tech krabicich to byva rozepsane jen podle veku ze?!
Podle me to nejde takhle brat... 🙂

alexandra0409
27. apr 2010

nikush...no podla mna mozes kludne dat 180 kamaratka ma o tyzden mladsiu vazi jej 7060g a uz dava 180 mla tyzden dr jej nic nepovedala...aj ja som sa bala aby mi dr nieco nepovedala ze je jeho vaha trosku väcsia ale nic...no mne malinky papa o 20.00 a potom tiez az niekedy o 4.45-5.30 pekne mi prespinka...a mozem vediet ake mliecko davas? ja davam francuzske ale zahustene AR antireflux

momin
27. apr 2010

nikush je to kus zenske... 😅 takze potrebuje papat.. kdyz je tak velika..
Danik byl taky obr,ale chtel papat hrozne male davky..za to casteji.. i v noci mi papal co 2,5 hodky-az do pul roku...

momin
27. apr 2010

A nas doktorka vzdycky za vysokou vahu chvalila... 😀 😎

alexandra0409
27. apr 2010

momin..tiez si to myslim ze sa treba riadit podla dietata ci chce alebo nechce ved aj mi jeme pokial nie sme sity...a dieta tiez vypluje flasku ked mu staci...a podla mna na 6,5 kila je 120 uz malinko...

nikush4
27. apr 2010

a mozem vediet ta kamoska.. ake intervaly ma medzi papaniami?? no to je radost vsak ked tak prespinkaju 🙂 ja davam bebu 1 ale chcem skusit sunar..lebo beba ju zacina zapekat...zacali sme mat problemy s kakanim

alexandra0409
27. apr 2010

momin aj nas chvalila naposledy ked sme tam boli a ja som sa bala ze nam vynada aky sme tlstucky 🙂

alexandra0409
27. apr 2010

nikush...no nikedy 3 hodiny a niekedy viac podla toho kolko je s nou vonku ale skor tie tri hodiny by mali byt pri umelom mlieku...mne malinky prespinkal iba nedavno asi tri dni co mi prespinka krasnych 8,5hodin...no neviem ci je dobre menit mlieko ked uz si s jednym zacala...v tom ti neporadim

momin
27. apr 2010

Taky sme prechazel ze sunaru na Hami mlicko.... Nikush nechci strasit ale nas zacpaval sunar... 😅 Ale je jasne ze kazdy to ma jinak.. 😉

alexandra0409
27. apr 2010

momin...tiez som si teraz spomenula ze kamoska dava sunar a malinkej musi kazde rano ponahat rektarnou rurkou

vefi89
27. apr 2010

Sunar zapeká väčšinu detí, ja by som zvolila iné mliečko. Mne malého zapekal aj nutrilon, takže sme na bebe

alexandra0409
27. apr 2010

mi mame france lait a sme v pohode s kakanim...nemam problem...ale som pocula o sab simplex? ze to je dobre aj na vetry aj kakanie?

vefi89
27. apr 2010

ten sab simplex som aj ja počula že je super. my máme na prdíky Infacol a na kakanie Duphalac, ale to dávam len podľa potreby. infacol už skoro vôbec

alexandra0409
27. apr 2010

sab sinplex budem musiet ist kupit lebo asi ho bolive brusko nepocujem ho prdkat...infacol je masticka ci kvapky?

vefi89
27. apr 2010

alex, to sú kvapky. mastička na prdy je pupík

alexandra0409
27. apr 2010

vefi diky aby som vedela co zajtra kupim

vefi89
27. apr 2010

niet začo....a fenyklový čajík nemáš??nám to veľmi pomáha

alexandra0409
27. apr 2010

ten mu robim ale akosi bez odozvi 🙂

momin
27. apr 2010

alex nam nezabiral ani sab simplex.... Nezabiralo nic.. je pravda ze po 3 mesici se to trosku zklidnilo.. kdyz se zacal plazit.. lozit po 4.. bylo to jeste lepsi.. Ale v noci ho prdiky nekdy zlobi do dnes.. Zacne se kroutit v postylce..pofnukavat ..prdne si 😅 a je klid... O proti tomu co to bylo je to nic ja vim... 🙂 Maji to trapeni bobci mali... 🙂 drzim palce!

mirip
28. apr 2010

ahojte čítam že máte problémy s kolikou lebo ked je problém bruško, prdenie tak je to známa "krásna" kolika 🙄 u nás to bolo podobne nepomáhal však ani espumisan L ani sab symplex ani najsilnejší infacol a nakoniec nám pomohla hadička,dá sa kúpiť v lekárni namočí sa do olivového oleja na jednom konci má po bokoch za sebou 2otvory a malo by sa do zadočku opatrne vopchať nejakých ca maxim. 4-5cm my sme ani nie cm a už aj cez tie otvory šiel vzduch sa takto v klude vyprdela a bol pokoj ono sa toho vela žien bojí ale ked je to namočené v olivovom oleji a opatrne sa vopchá do zadočku tak problém nie je je to trubička presne na to a zaberá hned, kedysi sa to robilo tiež ale sa to robilo opatrne teplomerom ten konček sa dal do zadočku a to bolo skor nebezpečné kedže boli teplomery ortuťové a mohol teplomer prasknúť ale trubička a problémy nehrozia ja s tým mám výbornú skúsenosť a navyše sme mali problém že nás po mlieku čo sme papali strašne zapekalo a tiež pomohla trubička malá pri tom však nezlenivela lebo musela hovienko vytlačiť sama ale nemusela tak strašne toalčiť a kolkokrát neúspešne bez pomoci a takto som je vlastne pomohla a nemusela mať obavy že od takého silného tlačenia by jej mohlo vijsť črevko/ alias aj u detí častá zlatá žila/ takže ja na trubičku nedám dopustiť

alexandra0409
28. apr 2010

mirip...rektalna rurka sa to vola mame to aj mi ale to nam nepomaha skusala som to oz asi sto kra a nic...dneska v noci bol zasa kludny a pekne prespinkal do 5-00 bez budenia..jeho to skor trapi cez den

deina79
30. jún 2010

ahojte mamicky potrebujem radu, mame cez 2 a pol tyzdna a dnes chcem vyskusat odsat si mliecko a dat malej z flasky na vecer, pretoze sa budi kazdu 1,5 hod na papanie, myslela som, ze sa to zmeni, no nie.
Ona cez den totiz pije pomenej lebo cez den vela spinka a v noci je tazke ju uspinkat, pretoze uz nieje tak unavena a potom stale vstava a pyta si mliecko, budit ju nechcem, nema to zmysel cez den/
Tak sa chcem opytat kolko ml si mam odsat a dat malej 2 a pol tyzdnovej babulke?
Dakujem za rady 😉

murinka
30. jún 2010

@deina79 moja dcera takmer do dvoch mesiacov stiahla na supu iba 30ml 😅 veeelmi slaby papkac bola 😅

deina79
30. jún 2010

@murinka moja este v nemocnici stiahla naraz za 15 min 40ml a to mala tyzden, vobec neviem, kolko teraz pije, lebo nemam vahu ☹

anjelicek26
30. jún 2010

Max pije 90ml - sem-tam ho hodim na vahu... Ale zasa pije len kazde 4-5 hodin, ked sa zobudi...

Inak moja Saska mala rovnaky rezim ako tvoja mala - v noci aj 8x hore na kojenie, cez den dospavala. Prvu noc prespala v 2,5 rokoch... Mlieka som mala ako dojna kravka, aj ukazkovo priberala, tym to nebolo 😖