Koľko mililitrov mlieka sa dáva 4-mesačnému bábätku?

nikinka008
27. júl 2009

Ahojte,ak su vase babatka na UM kolko ml im davate?Ja mam skoro 4 mesacne babatko a zatial davame cez den po 120 ml asi kazdu 1.5-2 hodiny.A na vecer 150.Ale na krabici od mlieka pisu ze od 3-6 mesiacoch by malo jest po 180 ml 5krat denne.Ale ja si myslim osobne ze je to asi privela,ved take babatko nema este tak roztiahnute brusko 😕 .Co si myslite?

newyorkgirl
16. aug 2009

ako to mu dorabas ci mu vzdy zarobis plnu flasku? akoze co by sa stalo keby mu das 180ml napriklad alebo 200, ja som malej radsej davala menej a som mala ked tak este nachystane a ked jej bolo malo tak sme radsej dorobili nejaku sestdesiatku, ale take davky veru klobuk dole 😀

schatzilein
16. aug 2009

Zvyknem mu dorabat. Niekedy zarobim hned 180 ml, inokedy 150 alebo 120 ml a viac dostane, ked na nom vidim, ze je este hladny.

jankapiknova
16. aug 2009

len 250ml je az strasne moc pre take male babo ale to uz ma asi roztahnuty zaludok takymi velkymi davkami. moja dr. sa zhrozila v 2-3mesiaci ze mu davam 150ml,ze mu mozem aj menej.

schatzilein
16. aug 2009

Tych 250 ml bol len dnesny extrem. Malemu by som aj davala menej, ale to by mi potom asi rupli nervy od jeho revu..

tosa
17. aug 2009

Ahojte baby, mam 3 tyzdnove babo a kojim, ale neviem kedy ma naozaj dost a ci dost papa. V nemocke mi sestricka povedala, ze ju mam nechat kolko len chce a to sme dopadli na 3 hodinach a to som uz mala krvave bradavky.. kamaratka vravi 10 minut a nenechat ju zuzlat.. skusam 15 -30 min, ale neviem ci tam este po takej dobe mozem mat mlieko, alebo ma uz iba pouziva ako dudlik.. samozrejme, ze mi vzdy zaspi na prsniku. Ale potom sa bojim, ci mala dost.. a budite deti na krmenie? dakujem, za kazdu radu 🙂

wiwienne
17. aug 2009

Nikinka, ja dam malemu prsia a potom este 90 ml, ktore stiahne az sa tak zaprasi a to ma tri mesiace. Na vecer mu davam 150 ml, vtedy nekojim, ale odsavam, lebo sa mi to unho osvedcilo viac, je to fiškus. 😉

katy2
17. aug 2009

Moja mala ma 2,5 mesiaca, papa Bebu A.R. 120 ml kazde 3 h. V noci jedno papanie vynechava... Minuly tyzden vazila 5720g. Tiez je riadny buclosko.... Ale nemyslim, ze sa prepapava... je pravda, ze tak raz za den stiahne 150ml, to jej musim 30 dorobit, ale vacsinou jej tych 120 staci...

pajinka23
19. aug 2009

baby my sme uplne na um do nedavna sme papali150,ale uz mu bolo malo lebo plakal hnet ako dopapal tak som mu asi pred styrmi dnami zvysila na 180 co uz mal podla tabuliek papat po druhom mesiaci a je straasne spokojny a rozostupy medzi papanim ma pet hodinove takze je to super 🙂 🙂 🙂 🙂 a v noci sa mi budi len raz takze aj buvame krasne 🙂 🙂

lienka8311
19. aug 2009

Ahojte tak mi mame 5mes a2tyz.a malami vypije 120 az 150ml mliecka,viac sa donej nevmesti 🙂,ale uz prikrmujeme a mame necelych 7kil...
Tosa-kojene babatko ma vtedy dost,ked ma dennne ocikanych 7 plienok,to mi vraveli v nemocnici boli sme na nedonoseneckom....

sandy80
12. sep 2009

ahojte, môj malý má teraz 3 m a papáme cez deň 120 UM každé 4 hodiny, večer a v noci 150 (ale nevypije mi vždy všetko). Na večer už druhý deň dávam 1 PL ryžovej nemliečnej kaše (má laktózovú intoleranciu, tak mliečnu nemôže), nech ho troška viac zasýti. Od druhého mesiaca ale máme problém s papaním - niekedy mi to nechce vypiť ani za svet, vytláča fľašu jazykom, zase inokedy mi to všetko v pohode spapá - neviem, čím to je.

zanebudka
13. sep 2009

ahoj, nečítam to celé. tak je tu aj niekto kto len kojí? my máme skoro 8 mesiacov a popri príkrmoch si malý pýta MM 6-7 krát, z toho tri krát v noci. Je to v pohode? nemal by už nejakú tú dávku vynechávať? a ako Vaše detúrence, tiež jedia aj v noci, a neskúšali ste ich od toho odučiť, a ak áno, tak ako?

zanebudka
14. sep 2009

haló, haló, nikto taký čo kojí tu nie je

katy30
14. sep 2009

Ahoj zanebudka. My sa tiez dojcime tak isto. Idu nam zubky tak to vobec neriesim
😀

ginger_fox
14. sep 2009

ako vidim, tak ja mam doma tiez riadneho papkaca. Vypije 5x denne do 200ml mlieka. Pije v podstate kazde 4 hodiny a v noci 8 hodin v kuse spi.

zanebudka
15. sep 2009

že by to bolo zubami katy? tie idú aj nám, ale ja by som to netvrdila, takto jeme skoro už od začiatku a prvý zub mu vyšiel pred troma týždňami. Ja len, že občas počúvam názory, že žalúdok by si mal v noci oddýchnuť. tak neviem

katy30
15. sep 2009

Mozu to byt zubky, zacinajuce prikrmy,alebo jednoducho potrebuju nas citit.
ja viem,ze je to velmi vycerpava ale na druhej strane aj ked som hrozne unavena staci aby sa na mna usmial a hned ma to prejde. Jednoducho chlapci su taky 🙂 .
Pevnne verim,ze co do neho vkladam raz vrati.

zanebudka
15. sep 2009

to si pekne napísala katy, vrátia nám to určite. myslím že už teraz to robia, už len tým že sú. najskôr to bude o tom cítení, lebo veľa krát mám pocit, že ani neje len dudle, a ináč máme doma skoro rovnakých beťárov. 😀.

katy30
15. sep 2009

Ano,Andrej je moj betarik. Ja uz si neviem bez neho predstavit svoj zivot. Je moje slniecko. My sme maly teraz trosku rusnu noc a rano druhy zubok. Ale myslim , ze to zvladol uplne pohode. Ja uz viem, odhadnut ci je hladny alebo sa potrebuje pomojkat. Moja meta bola dojcit aspon 6 mesiacov. Teraz to necham na nom kedy sa bude chcet odstavit. Viem, ze my to bude stasne chybat ☹. Ale co uz. mam na teba otazocku napisem do IP. Dufam, ze nevadi.

katy30
15. sep 2009

a este.
kazde dieta je ine. Su deti na MM mliecku a prespia celu noc. Bola aj noc co o 3 rano som ja malemu ponukala prsnik. Jednoducho uz ma boleli take boli naliate a on sa rozhodol, ze spapa len jeden a ja druhy odsavala. Robota navyse 😠
Takze nech sa budi castejsie a ja mam aspon o starost menej 😉 .
My inac od malicka zle spavame. Uz my stací spat 5hod. Je to len zvyk.

rainee
24. nov 2009

ahojte, kolko by cca. malo vypit 2 tyzdnove babatko? 90 ml. kazde 3 hodky je ok?

momin
24. nov 2009

jo jo to je uplne super... maly mi nekdy vypil 60ml nekdy 90ml. Ale 3 hodky asi nevydrzel ve dvou tydnech.. davala sem mu tak co 2 a pul...

zuza.m
24. nov 2009

raine daj tolko kolko vypije a ked po 3hodinach tak je super.moj maly tak tiež ako momin pil každe dve hodky .

rainee
24. nov 2009

mne mala nastastie spi tie 3 hodky, ale citala som ze pri UM treba pri krmeni dodrzat odstup 3 hodiny, inak zatazuje zaludok....
baby ako zvladate to nevyspatie a nocne vstavanie, ja som z toho uplne hotova ☹

vefi89
26. apr 2010

baby možno mi budete vedieť poradiť. Malý má ani nie 2 mesiace, už ho musím prikrmovať, ale iba večer UM. na tom by nebolo nič zlé. celý deň a celú noc vydrží na mojom mliečku, ale príde večer a on sa nevie dohltať, takže mi doslova vysuší oba prsníky a ešte mu dorábam 150 ml, stalo sa aj že som mu dala 210...ja viem, že toľko nesmie, ale keď mu nedám koľko si žiada, tak len vreští a jeduje sa a neprestane pokiaľ nedostane fľašku. je to normálne a dá sa s tým nejak bojovať??papá podstivo každé 3 hodiny a podotýkam že okrem večera mu stačí moje mlieko. ďakujem

zuzkat1
27. apr 2010

vefi 89
ahoj, ked mu staci cez den tvoje mliecko tak si neskusala odsavat cez den a vecer mu dat to este z flasky? predsa lepsie ako umele... ja tiez tak davam mojej malej a je uplne spokojna🙂
ja to robim tak, ze po vecernom papani vzdy pockam hodinku aj viac a potom odsajem (medzitym poctivo pijem nech sa mi poriadne naplnia) a kym sa zobudi zas sa mi vytvori, lebo ona ide spat cca o 8mej a do jednej spi, takze ked o 10tej odsajem tak je to akurat🙂

vefi89
27. apr 2010

zuzka, skusala som to, ale ja si neviem odsat viac ako 60ml, resp. neviem co robim zle, ale da sa mi odsat len predne mlieko a potom ma to uz velmi, ale velmi boli

zuzkat1
27. apr 2010

vefi89 mne ide na jeden sup cca 80... ale mojej to staci...... no neviem, ja neriesim to aby bolo viac, lebo moja dakedy aj z tych 80tich necha a to ma 3 mesiace.. sice ja ju potom dam este na prsnik a ten spapa do dna vlastne na nom zaspava.... ked ti na jedno odsatie ide 60 tak mozno keby si viackrat a zliala to dokopy (ved v ramci 24hod mozes) ja tiez neviem ako to robia baby co odsaju aj 150 a viac ml... mozno by si sa mohla skusit opytat v teme "nekojim ale odsavam"... podla mna tam mas iste viac mliecka ked chce maly papat 200ml vecer tak aj cez den si asi tolko vytaha... to je len moj nazor, odbornik sice nie som, ale iste nie je taky rozpapkany len vecer
inak moja sa vecer tiez vzdy jedovala, velmi zle zaspavala, tak som skusila opacny postup...najprv dostane flasu, vypije z nej kolko chce (casto aj necha) potom ju dam odgrgnut a sup na prsnik... tam este pije a postupne na nom zaspi.. ked uz spi dam ju do postielky..odkedy to takto robim tak je vsetko OK spinka 5 hodin ...ja neviem ci je to takto spravne, ale mala je spokojna a to je hlavne

alexandra0409
27. apr 2010

ahojte baby...nasla som tuto temu tak by som sa aj ja chcela opytat...moj syn ma dva mesiace a je na UM ale na france lait AR co je zahustene mlieko proti refluxu...na tabulke je pisane dva mesiace 120ml ale jemu je to malinko a stale ked dopije tak place dneska som mu dala 150ml a bol uplne spokojni dokonca aj na dne troska nechal...mozem uz zvisit davku? a este k tomu nieco....nemalo by dietatko papat UM az po 3 HODINACH? podla mna by sa ani skor nemalo davat ci? tak som ja pocula...DAKUJEM za rady

alexandra0409
27. apr 2010

rainee...ja problen s vstavanim nemam mne malinky prespinka v kuse 9 hodin a to ma iba dva mesiace...som uplne snim spokojna len aby som to nezakrykla 🙂 🙂 a tiez si myslim ten odstu 3 hodiny by mal byt

momin
27. apr 2010

Holky my sme od narozeni dokrmovali Um a od 2 mesice sme jen na Um.
Dejte detem kolik chteji! Pokud se po tom nekrouti-ze by je bolelo brisko.. nebo neblinkaji tak bych jim to proste dala..
Danik mi zase papal min nez bylo v tabulkach.. A tenkrat mi doktorka rekla ze mam dodrzovat jen to davkovani 1 odmerka na 30ml vody.. a jinak se ridit potrebami Danielka... 🙂 😉