Koľko minút približne kojíte?

butrus
10. apr 2008

Ahoj maminy, prosim napiste mi kolko minut kojite?
Ja mam totiz pocit, ze mi malicka malo papa, sice pekne pribera. Porodna hmotnost 3,16, teraz mame 11 tyzdnov a ma 6 kg. Ale papame kazde 3 hodiny (7x za 24 hodin) a papa len 5-7 min. Viac nechce, zacne plakat, ked jej este nukam. Predtym papala dlhsie - 15 min., tak mam strach, aby mi nezacala chudnut. Neviem ci je ten plac preto ze uz nechce, ale bo ci ma nejaky iny povod.
Dakujem 🙂

maja22
10. apr 2008

butrus, ja som prvé dva až tri mesiace kojila každé tri hodiny hodinu.... Marek bol maličký, slabučký, pospinkával pri tom, ale keď som ho odtiahla, ešte chcel... Potom zosilnel, nabral váhu a papanie sa obmedzilo na desať - pätnásť minút... Je to podľa mňa individuálne... Pokiaľ priberá, asi jej to stačí... A keby bola hladná, pýta si jesť častejšie... Aspoň si myslím... 🙂

tribitka
10. apr 2008

mne hovorila staničná sestra v nemocke na pôrodnici, že dieťa by sa malo kojiť tak 15 minút, že ak je hladné, ten čas mu na nasýtenie stačí, potom sa už len tak hrá s prsníkom... 😉

sammy
10. apr 2008

Butrus, uz je vacsia, vie si to rychlejsie vytiahnut.
Moja mala jedla ako novorodenec aj hodinu, potom sa to skratilo na polhodinu, potom uz len 15 minut a teraz ma 6 mesiacov a naje sa za 3 minuty 🙂

butrus
autor
10. apr 2008

vdaka, o dva tyzdne ideme k dr, tak som velmi zvedava, ze aku bude mat vahu, ak priberie, tak to pustim z hlavy, nech sa mi z toho trapenia mlieko nezrazi 😀

vierkaaaa
10. apr 2008

aj u nás sa ten čas skrátil najprv to bolo 30 min... teraz má šesť mes. a kojím asi 6-7 min. 🙂

maca66
10. apr 2008

ahoj.nemaj strach lebo mne maly papal tiez asi len 5-10minut aj to len z jedneho a vydrzal veru aj tri hodiny.asi si rychlo vytiahol kolko potreboval.dnes ma skoro dva roky a je taky aky ma byt.inac by si sa cudovala ake pneumatiky mal na stehnach a ake licka.a to len z tych piatich minut kazde dve-tri hodinky😀.keby bola hladna ,tahala by viac a dlhsie 🙂

dudasik
10. apr 2008

Ahojte, Butrus rodacka moja. Neboj, aj ja som s tym trapila, ale tiez sa upokojujem tym, ze keby boli tie male stvorenia hladnucke, tak nam to placom daju jasne najavo.
Nasa Natalka vzdy papavala kratko, max. desat minutiek a pribera pekne. Teraz, posledny mesiac mi uz papa len tri az pat minutiek, zajtra ideme na kontrolu, ale myslim, ze prospieva dobre.
Drzkajte sa.

dudasik
10. apr 2008

A tiez mi papa len z jednej strany a viac nechce.

bihan
10. apr 2008

My máme doma rýchlika, po dvoch týždňoch pila už len 15min a stále sa to skracovalo. Teraz by som s to musela stopnúť, ale povedala by som, že cca 10-15 min má na oba prsníky 😅

bystricanka
10. apr 2008

butrus..ja som kojila zo začiatku každé 2 hodiny 15 min. Čím bol starší, tým sa interval medzi kojením zväčšil a samotné kojenie trvalo už kratšie. Takže keď mal malý nejakých 6 mes. tak som ho kojila každé 3 hodiny 1é min. s oboch prsníkov 🙂

elise
10. apr 2008

ja som kojila podla toho ako si pýtal ale trvalo to 30 minút potom sa to skrátilo na 15 od 3 mesiaca od pol roka na 5 a teraz mu stačí minútka má lepší ťah😀

dominica
10. apr 2008

butrus, neboj, je to normálne, už je vačšia, tak to rýchlejšie spapá. Keby som sa mala riadiť, podľa toho, čo tvrdia sestričky, tak malý je vkuse hladný. Z nemocky sme si ho doniesli s váhou necelých 2400g a bola som rada, že vie papať s fľaše a šikovne priberá. Neskôr som začala kojiť a papal aj hodinku, stále pri tom zaspával, veľa oddychoval, ale nechala som ho. Bol slabučký. A to ani zďaleka nevydržal 3 hodiny. Jedol každú hodinu , niekedy dve a trvalo to hodinu, takže viac bol na prsníku, ako všade inde. Pekne začal priberať, silnieť a neskôr sa najedol za necelých 10 min. Každé dieťa je individuálne a papá inou rýchlosťou. Zbytočne by som sa tým netrápila, dávala som, kedykoľvek si zapýtal a jedol, koľko chcel on a nikdy sa mi nestalo, že by sa hral. Ak sa napapal, pekne vytlačil bradavku jazykom.

bambusko
10. apr 2008

butrus, aj moj marek papa len 5 minut 7-8x/24 hod. a pribera ako tvoja, ma cez 6 kg, su skoro rovesnici 🙂 vecsie babo uz vie ako na to a ide mu to sikovnejsie, ty mas urcite dost mlieka aj sa ti dobre spusta. ja kojim len z jedneho prsnikaa staci mu to. starsia dcera bol tiez takato, od 3 mesiacov jedla len 4x za den po 5 min, celu noc spala a bola uplna pohodacka, polrocna vazila 8,20kg

glorita
10. apr 2008

na zaciatku to bolo aj 45 min,ale teraz po tych 3 mesiacikoch to drobcovi trva tak do cca 10 minutiek 😀 ma uz silny tah,takze preto...a vaha? no mame valibuka jednoducho 😀 😀 😀

tucniacik
10. apr 2008

u nas tiez, najpr 20-25 z kazdeho prsnika, teraz ked ma dva a pol mesiaca staci jej oooovela menej....
myslim ze je to aj prsiami, mne sa napr. na zaciatku zle kojilo/bolelo to/ a ked som si chcela odsat, islo to strasne tazko... teraz sa mi prsia a tie "mliecne cesty" rozbehli, a uz kojim ani neviem ako, aked chcem odsta staci mi par minut a mlieko pritom same strieka... predtym som iba s namahou nieco vytlacila a pritom som mlieko mala...

laura851
11. apr 2008

a ako vlastne viete, či vám malé bábo dopapalo???

martina21
11. apr 2008

ja to viem tak ze nepocujem ako preglga,vascinou ked pri tom zaspi tak mu bradavka vypadne z ust 🙂 a uz ho nebudim ani nijak netrapim

bihan
11. apr 2008

Ak prehĺta po viac než 4 potiahnutiach, už je sanie neefektívne, takže stačí ponúknuť druhý prsník 😉

lienockaa
11. apr 2008

ahojte, môj chlapček papal na začiatku aj 25 minút z prsníka../ja kojím len z jedného pri jednom kŕmení, lebo mám strašne veľa mliečka a malý nevypije ani jeden prsník, nie to ešte z dvoch, na ďalšie kŕmenie prsník vystriedam/..teraz pozorujem skracovanie na takých 15 min..priberá a rastie ako z vody.. 🙂

a ako viem, že dopapal?..tak, že mu vypadne bradavka a zaspí, alebo vidím, že nesaje tak, že by sa mu až uši kývali a nepočujem prehĺtanie.. 😀

googlik
14. mar 2011

obnovujem temu 🙂 Prosiiim, poradte mi... Moj malicky ma dnes 1 tyzden a prve dni som ho kojila a sam prestal pit a bradavku pustil... No posledne dni kojenie nema konca kraja, kojim i hodinu 😖 A keby som ho po tej hodine neodtiahla, tak tusim kojim nonstop ☹ Bradavky mam uplne znicene a velmi bolave. A to zaspi po par minutach kojenia, potom este stale taha a pocujem prehltanie..aj ked nie tak casto.... a obcas spi s bradavkou v puse a ked mu ju chcem z pusy vybrat, tak nechce pustit ani za svet a tvari sa, ze pije dalej 😅 Dnes som sa pytala doktorky na novorod. oddeleni a vraj si dieta vezme ziviny, ktore potrebuje pocas prvych 5 minut (v knihach som citala 10mins) a potom sa uz len hra s prsnikom... 😨 Kojim vzdy len z jedneho prsnika, ako mi poradili este v porodnici. Co mam robit??? Mam ho odtiahnut po cca 15 minutach? Bojim sa, aby mi este neschudol... 😢

mariana0915
14. mar 2011

@googlik ahojjjjjj mojho som kojila prvy tzyden asi hodinu v kuse pokila sa mi neurobilo mliecko poriadne ktore ho zasitilo 🙂 potom to bolo tak do15min a terz ako mame cochvila 5m.tak kojime max 5min.
no je topravda že ono uy po 10min len dudka ja som tiez mala bolave prsniky mastila som si ich stale po kojeni medyi calciovov mastou a davala pozor na spravne prisatie 🙂 najhorsie su zaciatky potom to už pomaly pojde 🙂
moj ked už ma dost tak pusti prsnik v spanku a to už viem že ma dost 🙂 .......... co tak sa spojit s laktacnou ?????????????alebo sa skus pridat na forum vsetko o dojceni dakujeme annnag 🙂...........aj ja som kojila z jedneho a potom po 2hodfin z druheho striedala som ich 🙂 tak som robila aj pri dcerke a kojila dsom 16mesiacov 🙂

no neviem radsej ho nechaj ako pises že sem tam aj pocut ako glga tak ho radsej enchaj ono sa to potom upravi tvorba mliecka 🙂

rasedj sa obrat na laktacne oni poradia 🙂

googlik
14. mar 2011

@mariana0915 dakujeeeeeeem za rady 😉 Ja by som ho rada nechala i tu hodinu... len uz mam take bolave bradavky, ... ☹ Napisem do laktacnej ligy a uvidim, co mi poradia... 😖 Detickam staci stale kratsia a kratsia doba na kojenie,, za to ten moj to ma opacne 😕 Doktorka mi dnes povedala,, ze by sal tusim nonstop, keby mohol 😅 A z toho by isto prehltol raz za 5 mins,,, 😝 O tyzden by mi z prsnikov tiekla krv a mala by som ich ako usi loveckeho psa 😀 😀 Teraz som ho kojila a nechala ho 30 mins... a je akysi nepokojny...ach jaj ☹ ☹ ☹

mariana0915
14. mar 2011

@googlik no to poznam mne tiez prve tyzdne tak papal potom sa to upravilo a teraz rychlovka 🙂......tie bolave bradavky poznam aj ja som ich mala krute ja som od bolesti uz aj prestat kojit chcelaa pri kojeni som tak revala bolest nenormalana ☹ upravila som prisatie a bolo 🙂 a mozno ze to aj bradavky potrebovaôli si zvyknut 🙂 🙂 🙂 raz sa stalo to este v porodnici ze maly mal normalne krvave mlieko a potom mi vracal krv s mliekom a som sa zlakal tak som popozerala na bradaky a to som mala uz take krvave bradavky ☹ no ale chvalabohu uz to mame za sebou uz je to ok 🙂 len si masti uprav prisatie a bude dobreeee 🙂 drzim prsteky 🙂