Koľko mlieka potrebuje moje dieťa?

mata66
19. jún 2015

Ahojte mám 9 dňové bábätko a chcela som vedieť koľko by malo vypiť aby bolo dobre. Som v nemocnici zo zápalom prsníka a sestrička mi povedala aby som sa nestarala zeJe dieťa si zoberie kolko potrebuje len mala by bola na prse stále aj hodinu a nechcem aby začala rásť a za týždeň nemala 5/6 kíl
Je na to nejaká tabuľka? A keď je veľa zasa grcka

siska53
19. jún 2015

@mata66 ja som pri mojich dojcenych nikdy neriesila,kolko maju sat.. Prosto si vypili,kolko chceli..
Pri nedojcenych su tabulky na presne mnozstva..dojcenych sa to netyka..pokial nechudnu,je to ok..

monicm
19. jún 2015

@mata66 Ak negrcká prúdom a veľa, tak sa to nerieši, je to normálne. Tabuľky na kojenie nie sú, detičky si vytiahnu samé toľko, koľko potrebujú. Je ešte maličká, preto je na prsníku dlhu, chvíľu potrvá, kým sa do toho dostane, neboj, keď bude staršia, nakojíš ju bez problémov do 10 minút. Ak je tak dlho na prsníku, treba kontrolovať, či papá, alebo len dudká, ak dudká, treba ju "odpojiť" a dať jej prípadne cumlík. Kojené deti nebývajú obézne, ak sú silnejšie, nie je to problém, materské mliečko je ľahko stráviteľné. Neboj sa, sestrička ti radí dobre.

mata66
autor
19. jún 2015

Len som sa bála aby bolo všetko v poriadku lebo táto žilinská nemocnica je horor žiadna ochota žiadna pomoc radšej si nechám poradiť od zien ktore uz nieco zažili

luba41
19. jún 2015

@mata66 tak to bola múdra rada od sestričky..naozaj..prikladaj ju kedykolvek zamrnká..nerieš kolko pije, ako dlho pije, či grcká alebo nie..pokial máte dobré prisatie, aj to spomenuté dudkanie je dôležité / hlavne nenahrádzať cumlíkom/.... 😉

moni244
19. jún 2015

@mata66 hlavne nezačni riešiť tabuľky, lebo budeš hľadať tabuľky na všetko a budeš stále v strese, nechaj ho, ako dlho chce, ono vie, kedy má dosť a neboj, neje hodinu, ono sa takto ukľudnuje

lenkabruno
19. jún 2015

AHOJ tak ako ti radia baby drobček si vytiahne kolko potrebuje 😉 ale čo je tiež dôležité tak pri prsníku sa aj ukludňuje. tak ako nemajú dozretú tráviacu sústavu -spomínané grckanie- tak nemajú ešte vyvinutú aj nervovú sústavu a to cuckanie je pre nich neskutočné ukludnovanie. určite je to vyčerpávajúce ked je malé neustále napojené na prsníku a nemôžeš pomaly ani na wc ale ver časom sa to upraví taký mesiac je najhorší treba vydržať 😀 zbehne to ako voda ja mam syna ma skoro 11r kojila som 19m a malá ma na týžden 4mesiace a kojíme stresovala som pri nej viac ako pri synovi kpúpila som si aj váhu 😝 a k tomu zápalu skús si prikladať na zapálené miesto tvaroh alebo smotanu, je pravda že som až taký silný zápal nemala ale ak som začala mať bolesti a začervenané miesto tak som hned prikladala a pomohlo tak veľa zdaru 😉

stanik382
19. jún 2015

Ahoj, na zápal prsníka ti odporúčam vyklepané kapustové listy - mne vždy zabrali trvalo to niekoľko dní ale vždy.
čo sa týka tvojích obav, neboj sa, keď je tak dlho na prsníku nič jej nechýba - aj mliečko aj istota 🙂 ako kojaca matka si sleduješ pocikané plienkiy 6 -7 a to či priberá. samozrejme ten pokles na váhe po pôrode je normálny.
to že je tam normálne je naozaj v poriadku, je to prvý mesiac, vela žien to tak má, moja bola tiež na prsníku viac ako polhodinu a celé to zbehlo strasne rýchlo a už má vyše roka. Skús si to užívať, hlavne si natieraj bradavky mastičkou a klud. Dcérka vyzerá byť v pohode, prisatie je ok, takže len pokoj a reaguj na nu. Ona ti povie čo potrebuje 🙂

mata66
autor
20. jún 2015

@stanik382 ďakujem za rady zatiaľ mám len infúzie takže kapustne listy a iné domace recepty budem až doma skúšať len moja maličká ma asi bolesti lebo po nakrmeni neskutocne place je az červená asi su to koliky dúfam že to prejde s tými kvapkami

natalushka
20. jún 2015

Ahoj..baby maju pravdu..u kojeneho dietatka nikdy nezistis kolko zje..ani kolko by malo zjest,aby bolo dobre,ako pises..ono nema prsnik len na papanie..riesi nim vsetko,je to jeho cely svet,jedina istota..urcite aj ty si nervna z toho zapalu,z toho,ze musis byt v nemocnici atd..a ono tu nervozitu citi z teba,mozno aj preto sa stale dozaduje prsnika..neries to,dajmu vzdy,ked pyta..podporis hlavne tvorbu mliecka a aj baby bude spokojne..a je to to najkrajsie,co s babom mozes zazivat..my sme sa kojili od porodnice snad kazdu pol hodinu,ledva som odbehla seba do kupelne obriadit a maly uz huba dokoran a hlasil sa..bolo to na nervy,priznavam,ale ked som si to v hlave ja sama zrovnala,tak vsetko bolo ok..ono to dlho nepotrva a nabehnete na rezim..ale vacsinou kojene deti spavaju horsie ako deti na um..aspon co ja viem..mozno ma niekto opravi..a neboj,ak je hodinu na prse,urcite hodinu neje..ono spapa len tolko,kolko sa donho zmesti🙂 neries,uzivaj si tie krasne chvile,ktore su len vase..moj maly ma11.mesiacov..uz asi 2tyzdne sa nekojime..tak nejako sam zacal stracat zaujem a tym aj mliecko odchadzalo..neuveris,ako mi to chyba,smutna som z toho..no co🙂 ma to tak byt..takze pekne koj,ako mimi chce,ono v tomto vie co robi a preco to robi..este k dudliku..ked chces daj..ale ja by som aspon to sestonedelie dudel neriesila..a za tu dobu uz si na seba navyknete a vsetko bude potom ine..moj maly vtej dobe dudel odmietal..potom az okolo 3.mes ho zobral na milost,ale len na zaspavanie..podudkal,zaspal,vyplul..ale pockaj estw chvilu,ono sama najlepsie vycitis,co je pre babo to najlepsie..drz sa🙂 a na zapal mne sa osvedcil tvarohovy a slivovicovy obklad..

mata66
autor
20. jún 2015

@natalushka ďakujem ale uz som aj zúfalá s malej 4 hodiny uz plače a ja neviem ci jej je kojim mojkam prihováram sa hojdam zvezujem do zavinovacky a prdy jej uvolnili a stale len plače

lenkabruno
20. jún 2015

Place aj na prsniku? Mne tiez takto plakavala ale na prsniku bola ticho tak sme stale kojkali a hlavne ty musis byt v pohode mala to vyciti viem ze je to tazke aj ja som stracala nervy ale pokus sa vsetko raz skonci 🙂 a aj plač a brusko ju moze boliet aj ked poprdela skus ju rozbalit vyvetrat ritku u nas to zabera aj teraz a na brusko davaj teplu plienku nas koliky vytrapili a este aj teraz musim davat pozor co zjem! Drzim palce!

natalushka
20. jún 2015

@mata66 to bude asi kolika..skus masaz bruska,teplo na brusko..ked je najhorsie..skus troska strcit teplomer do zadocku..len tak kusok,mne to sestricka na novorodencoch poradila,vzdy pomohlo..no a ked nic,tak espumisan..my sme na nom nakoniec frcali az do 3.mesiaca

mata66
autor
21. jún 2015

Mám babycalm to je asi to isté no uvidíme do kedy ju to bude držať aj masáž poučenia jej dávam

lenkabruno
21. jún 2015

@mata66 nam najviac zaberal infacol

luba41
21. jún 2015

@mata66 žiadna zavinovačka..telo na telo, prsník do pusy, spolu do postele a tak byť stále..

natalushka
21. jún 2015

@luba41 jnak aj toto je pravda..ked uz som fakt nevedela co s nim a len reval a reval,tak holi pod deku sme zaliezli,privinula som si ho brucho na brucho a po chvilke zaspal..

julia92
21. jún 2015

@mata66 ja davam biogaiu probiotika a coliprev- ten je super, lebo obsahuje enzym laktazu, ktory stiepi mliecny cukor. Treba cvicit nozkami, masirovat brusko, dat naň nieco teple, zavinovacka je super, nam pomahala, lebo nemohla machat ruckami a teda sa skor upokojila, do uska som jej robila šššššššš, do pusy dudlik, hupat a bola spokojna 🙂 Ale urcite si prides na svoj system a uvidis, co bude pre tvoje babätko najlepsie, vela stastia 🙂

mata66
autor
21. jún 2015

@julia92 ved toto všetko robím ale bolesti ma asi s toho mlieka co mam ked mam teraz zápal stihnem kojenie a uvidí sa

julia92
21. jún 2015

@mata66 Aj tie kvapky coliprev si skusala?

mata66
autor
21. jún 2015

Mám babycalm a infacol
@julia92

natalushka
22. jún 2015

@mata66 kojenie neprerusuj..prave treba kojit este viac..ak nie su vysoke horucky,a tak..prisla by si o mliecko

luba41
22. jún 2015

@mata66 a zavolaj si laktačnú poradkynu..skontroluje prisatie a celú techniku dojčenia.."koliky" sú v drvivej väčšine spôsobené nejakou nesprávnostou v dojčení.. a tú treba odstrániť.. http://www.mamila.sk/pre-matky/poradkyne-pri-do...