Koľko odsávate materského mlieka? Kedy odsávate?

katulienka1
30. nov 2007

Ahojte maminky,chcela by som sa opýtať,koľko odsajete mm?A kedy odsavate?Z toho prsníka,z ktorého ste kojili?Ja by som si chcela urobiť zásobu mm,keby som chcela odísť na pár hodín od malej.No po kojeni odsajem tak 20ml max,čo je podľa mna málo.Odsávam nie pravidelne,možno to je problém.Ďakujem za rady a info.papa.Katka
😵 😵 😵

nenka83
30. nov 2007

po porode som odsavala, mala som tolko mliecka ze som odsala aj 3 deci za den.pred dvoma mesiacmi som odsavala ked som sla do skoly, no neslo mi to moc, tak som to nechala tak.a dala je UM ked som bola prec.ked som sa vratila kojila som. to keby som stale odsavala mala by som cicky po kolena 😠

renuska1
30. nov 2007

ja mam namrazené asi 3 litre MM ale začinam ho vyhadzovať a ani raz som si neodsávala to mi kvapkalo keď som krmíla z jedného k druhému som si priložila klobučik a do neho mi odtieklo

eva4444
30. nov 2007

katulienka ja som odsavalapar krat rano ked som mala uz bolave prsia, a tesila som sa ako to mliecko vyuzijem a veru som ho pekne vsetko vyhodila 😅 proste mi nebolo vobec treba 😉

ivankaalenka
30. nov 2007

Ja som odsala vela, no tak 750ml za den, teraz tych 150, musim, inak neviem, co od bolesti

trixi
30. nov 2007

katulienka, ja odsavam kazdy vecer pred spanim a po nocnom kojeni. Spolu je to 3 az 4 dcl. Zavisi to od toho ako cez den maly papa a hlavne ako sa napapa vecer. Matko papa okolo 19.00 pred spanim, vypije len z jedneho prsicka, malokedy potiahne aj z druheho. V noci ho kojim okolo 2.00, lenze to by som bez odsatia nevydrzala, ked ma prsia plne, velmi ma bolia a tecu, tak odsajem z oboch okolo desiatej. No a v noci maly pije zasa len z jedneho prsicka, tak to druhe musim odsat, lebo dalsie kojenie je okolo 7 rano a to by mi to nevypite prso asi prasklo 😲 . Mliecko zmrazujem a odkladam. Za nejaky ten tyzden zacnem ho vylievat, to co bude v mrazaku 3 mesiace.

ivush
30. nov 2007

katulienka ja som na tom podobne ako ty...mliečka mám tak akurát pre drobčeka, ale zásobu si nedokážem urobiť...skúšala som kadejaké odsávačky, ale potom som čítala, že to sú typy žien, ktoré kojiť dokážu, ale odsať ani za nič...tak sa tým už netrápim, všade chodievam s drobcom a keď treba tak kojím.... 😉

denik
30. nov 2007

ja som tiež odsávala mliečka, keď sa ho nazbieralo, ale nikdy nie viac ako 180ml..to som odložila do flašičiek od výživy a zamrazila.. dnes má malá osem mesiacov, kojím už len trikrát denne,takže aj mliečka je menej, ale občas ešte odstriekam.. využívala som ho hlavne keď som niekam musela odísť, tak mala dcérka mliečko v rezerve a teraz jej doňho robím kaše na večeru.. ale ako píše ivush, nie každá maminka vie odstriekavať, tak sa tým netráp 😉 katulienka ja odsávam len keď mám prsia naliate aboľavé, väčšinou v noci, keď sa malá nezobudí napapanie 🙂 keď bola malá menšia, tak všetko vypapala a odstriekať nebolo čo..

madeleine
1. dec 2007

zusma
Ahoj holky,
zajímalo by mě, vy které z jakéhokoliv důvodu místo kojení odsáváte, kolik MM jste schopny najednou odsát? Ať už z jednoho prsu nebo z obou najednou? A jak často odsáváte? A jakou máte techniku při odsávání?-prsa střídáte anebo vždy "vysajete" jedno a pak až druhé?
Děkuji 🙂

pietra
tak mne sa to rozni, ale vela mliecka veru neodsajem ☹ preto musime prikrmovat aj Nutrilonom. Teraz odsavam tak 5x za den a okolo tych 80ml, niekedy viac niekedy menej. Najviac mi ide rano. Spociatku som odsavala pred kazdym krmenim.
Pouzivam rucnu odsavacku Avent a prsia striedam. Najprv jedno, potom druhe a zas sa vratim k tomu prvemu.

zusma
Pietra díky.Já občas odsávám,tak mě zajímá,jak jsou na tom ostatní. Teprve nyní jsem si začala psát, kolik toho vlastně odsaji.
A kolik vypije tvoje mimčo na jeden zátah?

pietra
to je tiez rozne. Rano papa najviac, to stiahne aj 200ml, inak okolo 150ml

kika13
1. dec 2007

ja som odsavala, lebo drobec nechcel tahat, v nemocnici mliecko ziadne, tak sme dostali flasku a potom uz tahat ani za svet aj sme sa vyplakali obidvaja a som to zacala odsavat a davat mu z flase, niekto povie ze je to pohodlne ale nech si to niekto skusi kazde tri hodiny odsavat, vydrzali sme styri mesiace, naraz som odsala tak 180ml, v noci aj niekedy aj 300ml, zo zaciatku, 50, 80, 100ml, stupalo to tak nejako, vzdy som odsala asi tolko kolko vypil a este trosku. Tiez mam avent pakovu a je na nezaplatenie.

zusma
1. dec 2007

Jééé, Já si nevšimla, že tady to téma je(i když jsem ho hledala),tak jsem založila nové,které bylo proto zamčeno.pardooon 😉 Tak budeme psát sem.

kika13
1. dec 2007

odsavala som najprv z jedneho a potom z druheho ale som musela mat podprsenku s tamponom na druhom lebo, ked z jedneho som zacala tahat tak z druheho striekalo tiez 😀

kika13
1. dec 2007

a vy odsavate po krmeni alebo len odsavate 😕

zusma
1. dec 2007

Holky, a při odsávání prsa několikrát prostřídáte anebo jakou máte techniku? 😕

kika13
1. dec 2007

vytiahnem vsetko z jedneho potom z druheho a nakonci zas este doodsavam zbytok z obidvoch 😉

pietra
1. dec 2007

zusma, ja ich niekolkokrat prestriedam. Snazim sa vymackat toho co najviac, ale aj tak to nestaci ☹

bihan
1. dec 2007

Po príchode z pôrodnice som pokojne mohla kŕmiť dovjčatá, tak som k jednému prsu prikladala malú a z druhého som odsávala (a to v pohode 120ml z jedného 😅), tak som si urobila slušnú zásobu a potom som musela prestať, aby mi prsia nepraskli..
Teraz občas odsávam ráno, lebo ma to bolí a odsajem zvyšok z prsa, z ktorého som dojčila a druhé nie úplne - a väčšinou je to 100ml (išlo by aj viacej, ale na čo? 😅) Keby som potrebovala odísť od malej, tak odsajem obe... keby som si chcela urobiť zásobu na zamrazenie, tak by som odsávala v priebehu dňa po troškách.
No a mám Avent Isis odsávačku - neviem si predstaviť, že by som mala odstriekávať.

zusma
1. dec 2007

Mám trochu problém skojením,tak spíš odsávám.Ale kojit zkoušíme i tak.Takže spíše odsávám + odsaju ještě po kojení.

judit7
1. dec 2007

Ja som odsavala asi tak mesiac po prichode z porodnice, lebo maly bol velmi spavy - hned mi na prsniku zaspal a po tyzdni odmietal prsnik. Ja som odsavala kazde dve hodiny (aby sa mi zvysila produkcia) - odsala som si cca 40ml. Ked sa mi maly konecne prisal tak som odsavala vzdy po kojeni (cca kazde 2-4 hod, podla toho ako si maly pytal) - cca 20ml. Momentalne uz iba kojim - raz som skusala odsat, ked som citila ze mam hrudky, ale nic som si nevedela odsat 😲- takze zasoby nerobim. Pouzivala som Medela Harmony

mia114
1. dec 2007

ahojte
ja mam si odsavam uz asi 2mesiace, kedze maly nechce moc pit s prsnika ☹ skusame to stale no obcas papa pekne a inokedy zacne strasne plakat ked ho idem len prilozit. Takze viac odsavam ako kojim ☹
No a odsajem len tak akurat,priemerne tak 120ml z oboch. Niekedy musim aj prikrmovat.Ja si odsavam pokazde z oboch prsnikov. A poviem vam ze je to dost drina. niekedy ani nemam cas odsavat pri malom 😔

zusma
1. dec 2007

Mia114 těch 120 ml máš na mysli na jedno odsátí anebo třeba za celý den?

paolin
1. dec 2007

ahoj, zalezelo, jak kdy. v prumeru tak 60ml z jednoho, kdyz se zadarilo, tak i 100ml a vic.

pietra
1. dec 2007

tak odkedy spojili tie dve temy spolu, vobec neviem, kto koji a odsava, lebo ma mlieka nazvys a kto sa trapi s odsavanim ako ja z ineho dovodu 😒

mia114
1. dec 2007

zusma, tych 120ml je na jedno odsatie.
pietra, ja sa trapim len s odsavanim ☹ neodsavam, kvoli tomu ze by som mala vela mlieka.

zusma
1. dec 2007

Mia tak to je dost.To já ani náhodou ☹ A jak často denně odsáváš?

maca793
1. dec 2007

ahojte, hneď po pôrode som si odsala 120ml, potom sa to len zvyšovalo. zapisovala som si, koľko mlieka som si v danný deň odsala. niekedy to prevýšilo aj 1liter. pri dvojičkách som za mesiac odsala 50litrov mlieka. mala som aj z toho problémy. dostala som silný zápal oboch prsníkov. pri karolínke to bolo presne podľa jej dennej potreby mlieka.

bielanevesta
1. dec 2007

Ahoj. Ja odsávam vždy večer pred spaním a býva to v rozsahu 160-200ml z oboch na jedno odsávanie. Ale cez deň neodsávam vobec, skúšala som to a neodsala som skoro nič, pár kvapiek. A to odstaé vždy na druhý deń večer dávam malej lebo už večer v prsníkoch mám toho hrozne málo a malej to nestačí. A vždy vypije všetko čo jej vo flaštičke dám 🙂

maca793
1. dec 2007

prečo si cez deň neodsávaš?
to je škoda, ak máš čas, tak si odsaj. uvidíš, že za chvíľu sa ti stratí mlieko. ja som si odsávala každú chvíľu ako to bolo možné. každú 1,5 hodinu. vždy ,keď som cítila naliate prsia, tak som si odsávala. dokonca aj v noci 3x. ale len do 3 mesiaca, kedy sa mi stratilo mlieko v priebehu týždňa. ☹

katulienka1
autor
1. dec 2007

Ahojte,ja mám problém,že moja mesačná bambuľka papá cez deň aj každú hodinu.Zdá sa mi,že je to kvôli tomu,lebo si nevie alebo je lenivá poťahať aj to zadné mliečko.Ale stolicu má peknú,občas zelenú.Tak potrebuje papať často.Ale zasa v noci papá pekne každé 3 hodiny,tak neviem čím to je.A moje otázka je,kedy si mám cez deň odsávať,aby sa mi tvorilo viac mliečka a aby som ho nestratila,keď tak často papá a bojim sa,že keď odsajem z oboch prsníkov,tak sa mi nestihne urobiť.Alebo ano??
A ešte otázočka:Ako dlho odsávate?Pokial nič nejde?

bihan
1. dec 2007

katulienka, pokojne skús odsávať po dojčení, čo ostane (ak dojčíš z oboch, tak odsávaj z oboch)... ak ti malá papá po 3 hodinách, tak sa ti určite mlieko stihne urobiť 😉 A ak chceš, aby sa ti tvorilo viac mlieka, najlepšie je odsávať v noci 😅 Vtedy je hladina prolaktínu najvyššia.

maca793
1. dec 2007

ja som odsávala MM 10 minút. a to som si odsala z oboch prsníkov. presný čas na odsatie neexistuje, to si musíš "vybavit" ty. podľa toho, ako to uznáš za vhodné.