Koľko odsávate materského mlieka? Kedy odsávate?

katulienka1
30. nov 2007

Ahojte maminky,chcela by som sa opýtať,koľko odsajete mm?A kedy odsavate?Z toho prsníka,z ktorého ste kojili?Ja by som si chcela urobiť zásobu mm,keby som chcela odísť na pár hodín od malej.No po kojeni odsajem tak 20ml max,čo je podľa mna málo.Odsávam nie pravidelne,možno to je problém.Ďakujem za rady a info.papa.Katka
😵 😵 😵

susik77
4. dec 2007

ahoj, tak uz jsem objednala lehatko od fisher-price: kick&play 🙂
uz sa tesim, dam jej na Vianoce 😉

zusma
11. dec 2007

Holky které jen odsáváte, jak to děláte, když jdete třeba na půl dne nebo na celý den někam s mimčem pryč? Třeba na návštěvu?
Mlíko si berete sebou a tam ho ohříváte...? A co odsávání? To necháte na večer? Bojím se,aby se mi tím Ne častým odsáváním nesnížila laktace 😕

zusma
11. dec 2007

...mám na mysli to,když třeba 1 den budu méně odsávat, tak zda se mi tím nesníží tvorba mlíka? 😕

pietra
11. dec 2007

zusma, myslim, ze ked to nebude casto, tak sa ti tvorba neznizi. Ale ja som napr. odsavala aj na navsteve v kupelni. Keby si isla kojit, tak sa tiez nad tym nebude nikto pozastavovat.
Ked mala moja mala dva mesiace, isli sme na svadbu a ja som si hovorila, ze nebudem odsavat, ze kam pojdem, som sa vykaslala na to a tak ma to potom bolelo. Mala som viac stastia ako rozumu, ze som z toho nejaky zapal nedostala. Takze odsavacka so sebou. Dokonca som uz odsavala aj v obchodnom dome v tej miestnosti na prebalovanie 😉

bramburka
11. dec 2007

já odsaju tak max. 20 ml na jeden zátah z obou prsou po kojení... ☹ a jak dlouho mam schovávat MM v lednici než ho dám zmrazit, protože za den se mi podaří málo...

pietra
11. dec 2007

bramburka, co mam ja info, tak v chladnicke moze byt mlieko 24 hodin a nemali by sa miesat davky starsie ako 12hodin. Takze ja byt tebou, tak odsavam 1 den a potom to dam zmrazit

bramburka
12. dec 2007

jj, tak to delam... sice toho není moc...ale v nejhorším případě...rozmrazovat ve vodní lázni, co?

zusma
12. dec 2007

Bram-ještě k tomu odsávání.Večer jsem kojila a pak jsem ještě chtěla odstříkat a z obou prsou jsem odsála jen 10ml, takže ještě méně než ty.
No a rozmrazovat ve vodní lázni nebo by to asi šlo i normálně při pokojové teplotě pokud na to nespěcháš

shela
12. dec 2007

no my sme odsavali 800ml ale potom som bola chora a z dna na den som stratila okolo 600ml...tak sme zacali dokrmovat a teraz uz papame iba UM. ☹

anatanka
12. dec 2007

Nevim, jestli je to odsavackou, mam nejakou smejdku pistovou za 200 Kc, ale neodsaju temer nic a jeste to dost boli. Odsavat jsem nepotrebovala, tak jsem to neresila, ale obcas by to nebylo na skodu, kdyz si chci nekam odskocit a nevracet se hned po dvou hodinach na kojeni.

martina46
14. dec 2007

Ja to mám podobne, neodsajem skoro nič, skúšala som aj piestovú, aj medela harmony, ani s jednou... pritom malá pekne priberá :-/

vronik
14. dec 2007

Babi tie čo tú píšete že ho vylievate alebo zahadzujete prečo ho nedáte kamoškam???????? Pre boha ja mám 15 mesačné dieťa ale keby sa ma niekto spýtal či nechcem zamrazené MM brala by som všetkými 10. Mne takto nosila kamarátka pre staršiu. Ja som ju kojila 6 mesiacov potom mala 2 mesaice umelé mlieko a potom od 8 mi zase nosila asi dalšie 4 mesiace kamoška. Veď je to škoda zahodiť. AK je Vám to ľúto stačí napísať hoci kde na mamičkovskú stránku že mliečko darujete.

jankafa
15. dec 2007

moja snaha sa vplatila - z nula cela nic, dnes denne odsajem okolo 160ml, co je pre mna velky uspech 😀

zrzulka
16. dec 2007

jej dobra tema🙂) ja som vcera odsala 60ml a hned som aj zamrazila na horsie casy🙂) zaujima ma na aku teplotu potom treba zohriat materske mliecko ked ho budem chciet opat pouzit a akym sposobom zohrievate an pozadovanu teplotu. a ake davky davate do poharikov na zmrazenie. ja mam zatial jednu 30ml a jednu 60ml. tych 90ml je davka na jedno krmenie??? ako mam vediet kolko mala vypije????
a este ma zaujima ci odsavacku sterilizujete po kazdom odsavani?

jankafa
17. dec 2007

Ahoj, ja malemu zohrievam aj vodu ked mu davam UM aj ked MM odstriekane v mikrovlnke na cca 15 -20 sekund, podla toho kolto toho je.
babatko okolo 3 tyzdna by malo tabulkovo vypit cca tych 90 ml, ale to je individualne.
V porodnici nam povedali, ze odsavacku staci sterilizovat raz za den, ja osobne ju po kazdom odsavani umyjem a poriadne preplachnem horucou vodou a sterilizujem raz za tyzden - vtedy aj vsetky flasky a cumliky a veci podobne. Mozno by som mala castejsie, ale maly je v pohode
Zrzula ty aj kojis aj odsavas, slebo len odsavas? Ked kojis, tak mala so vytiahne kolko potrebuje, keby jej tvoje mliecko nestacilo, tak by si si to vsimla - bola by nepokojna a tak.
Neviem ako to presne je, ale tusim, ze by sa nemalo dokopy miesat mliecko starsie ako 12 hodin, inak s tusim moze. Kto s tym ma skusenost nech hodi do placu.

Jáááááj a ja uz odsajem mlieko na dve davky denne 🙂 hurá 😀

romana27
17. dec 2007

Začínala jsem na cca 200 ml za den, postupně to bylo kolem 600 ml - nyní už pomalu končím, takže to trošku flákám.
Odsávám každý prso 10 minut.
Lahve atd. vyvařuju cca jednou za dva dny, odsávačku taky tak.

zusma - já když jsem někde chtěla jít, nebo ho nechat např. u našich, tak jsem si to mlíčka nachystala, odsávala den předtím trošku dýl a poctivěji 😀 , nachystala do lahví a dala jim - ohřívám v půllitráku, do kterýho naliju horkou vodu. Já teda musela odsávat co 3 hodiny, pak mě prsa bolela, bez odsávačky bych delší dobu nevydržela 😨 . Te´d už to trošku flákám, když chci končit, takže odsávám třeba jednou za 4-5 hodin a je o.k.

zusma
27. jún 2008

Holky, chci se zeptat, zda je tady někdo, kdo místo kojení odsává MM a dělá to i třeba v roce dítěte? Nám je 8 měsíců a stále odsávám 🙂 Tak jestli jste se na to v půl roce vyprdly anebo zda odsáváte některá taky takhle dlouho?

lyongirl
27. jún 2008

Ahoj, kamoška odsávala do roka a potom neviem, či sa jej nechcelo, alebo ako to bolo, lebo mlieka mala tak veľa, že aj 1 l denne vylievala.
Ja som našťastie odsávala len 2 mesiace a drobec sa prisal a kojila som, ale ak by sa neprisal, tak by som odsávala dokedy by som vládala 😉 , čiže neviem posúdiť dokedy 😀 . No a moc som ti neporadila, však?

vita1
27. jún 2008

Ahoj Zusma, ja odsavam uz 9 mesiacov, maly ma vyse roka a stale sa nechce odstavit 😅 Tak ktovie, dokedy to este potiahneme. Uz som si na to celkom zvykla, odsavam 4-krat denne, v noci mam prestavku od 23.00 do 8.00, ale prsiam to zda sa nevadi - prisposobili sa... Dokopy sa mi dari odsat do 800 ml. Malemu to spolu s prikrmami a kasickami bohato staci. Dokonca nechce pit nic ine, len teraz v horucavach mi konecne zacina pit aj vodu, z poharika 😉

zusma
27. jún 2008

tak to jsem ráda, že nejsem sama.

Vita a jakou máš odsávačku? Já odsávám 5-6x denně. Už jsem myslela, že to snížím na 4x ale nějak se mi mlíko snížilo a tak se bojím, abych o něj nepřišla. Odsaju taky cca 800-900ml. Přes noc mám už dlouho pauzu a ráno pak odsaju 300-400.

Malá to MM prostě miluje. Dávám 2 příkrmy a zavádím třetí,ale stejně si myslím, že je živa hlavně z toho mlíka,

vita1
27. jún 2008

Mam Avent Isis, ale ako rezervnu mam Medelu Harmony 🙂 Vyskusala som aj Medelu elektricku - bola tiez velmi dobra, ale to odsavanie mi potom pripadalo akoby menej prirodzene a menej setrne...
Ta Aventka je uplne super, rucnu Medelu som uz musela reklamovat, lebo tam praskla ta gumena membrana. Ale ta Aventka mi pripada neznicitelna a je aj velmi efektivna.
Aj ja som najprv odsavala 5-6 krat, ale ked malemu zacali chutit prikrmy (okolo 10 mesiaca), tak som to znizila a odsavam asi tak kazde 4-5 hodin. Nie som potom tak obmedzovana, mozem pokojne skocit do mesta atd.
Nas maly je taky "zavislacik", ze si to mliecko zatial nenecha vziat 😀

jjaanca
27. jún 2008

Ahoj, nevíte čím to je, že se mi nedaří odsávat? Kojím každou hodinu, tak jsem si řekla že by nebylo marný nechat si odstříkané mléko do zásoby abych si mohla odskočit, ale vůbec nic neodsaju. Mám pístovou odsávačku. Bradavku mám celou fialovou, ale nic neteče. Ručně odstříknu jen trošičku a je jedno jestli před nebo po kojení 😒 Malá přibývá dobře. Když mi jde odstříknout po kojení, tak bych měla mít mléka dost.
Neznáte někdo nějakou fintu jak na to?

vita1
27. jún 2008

Ahoj Jjaanca, mam vela kamosiek, ktorym sa to tiez nedari, ale netusime preco 😕 Asi to bude hlavne o psychike, musis sa na to naladit. Mne na zaciatku pomahala tepla sprcha pred odsavanim a potom ked som pri odsavani pozrela na maleho alebo aspon nanho myslela - hned sa mi mlieko pustilo... Neviem tiez, ci nebude problem aj v tej odsavacke. Ja nemam piestovu, ale tu dvojfazovu medelu, ta je na zaciatok perfektna. Tu je obrazok http://www.lekaren-nonstop.sk/tovar/2098342-med...
Ale podla mna je super, ze mozes kojit, je to prirodzenejsie a posilnuje to aj puto s dietatom. Hlavne vydrz s kojenim, aby ti babo nezvyklo na flasu...

kacka.va
27. jún 2008

jjanca: mě to s tou pístovou jde, jen když mám prsa fakt přeplněná, jinak mi too taky nejde.

jjaanca
27. jún 2008

Já mám tuhle http://www.babylife.cz/zbozi/615-chicco-odsavac...
Myslela jsem že je jedno jaká je to odsávačka, myslela jsem, že všechny fungují na principu podtlaku.

janula2008
27. jún 2008

Jjanca nam v porodnici pistove uplne zakazali, ze pry to jen nici bradavky, tak nevim. Ja mam mlika tak akorat, kojime uz jen cca 4x denne (a jinak davame nutrilon z flasky) takze neodstrikuju, tak ti asi neporadim. Ale i kdyz jsem jen kojila a prsa mela plna, tak jsem odstrikala prdlacku - 70-80 ml. po hodine meho usili 😠 .Jo a treba my kombinujeme prso s flaskou uplne bez problemu, neodmita mi ani jedno, tak nevim 😕 .

jjaanca
27. jún 2008

janulo2008 a proč dáváš nutrilon když nemáš mléka málo? A jakou odsávačku vám doporučili?

noangel
27. jún 2008

holky pistovou sem v porodnici odsala prd teda spis 20-30 z obou prsu tak sem si vydupala aby me pustili na elektrickou od medely a s tou uplne lehce bez bolesti za 10 minut 80

tak sem si ju koupila domu elektrickou od medely a mam soucasne na odsavani obou prsu a za 10 min mam z kazdyho tak 120 - 160 podle doby kdy odsavam, ja vetsinou v noci kdyz potrebuju zasoby malej uz vynechava jedno kojeni

janula2008
27. jún 2008

Doporucili elektrickou jako ma noangel a nebo aspon balonkovou, ale pry v zadnem pripade ne pistove, ze to nici prsa, tak nevim. Jjanca my zavedli ten nutrilon kdyz jsem ve 3tydnu dostala do prsa zanet s horeckama, pak jsme se sice zas rozkojily, ale tak nejak z pohodlnosti uz jsme zustali u te kombinace flasky s prsem.(Sem tam odbiham na dopo do prace, tak male muze umichat nutrilon i ma draha polovicka nebo mamka kdyz si chcem s mym nekam vyrazit - to co bych odstrikala po hodine urputneho snazeni by ji stejne nezasytilo, ma uz ted pres 7200g. a je desne nenazrana 😀 )Ted uz od ukonceneho 4.mes. zaciname pomalinku i s obedovou mrkvickou, tak uz to kojeni nejak nehrotime a zustavam u toho 4x denne a to bych jeste chtela chvili vydrzet. Ale ze me si priklad neber,jsou tu vzornejsi mamky 😉 .

sirinka
28. jún 2008

ja neodsavam od dvoch mesiacov, mliecko sa vam bude tvorit, kolko ho za den spotrebujete, takze kym budete odsavat, budete mat aj nadbytok mliecka, ak ho nepotrebujete na varenie a pod, tak by som to asi uz nerobila, ibaze by ste chceli svoje mliecko darovat do mliecnej banky...