Koľko odsávate materského mlieka? Kedy odsávate?

katulienka1
30. nov 2007

Ahojte maminky,chcela by som sa opýtať,koľko odsajete mm?A kedy odsavate?Z toho prsníka,z ktorého ste kojili?Ja by som si chcela urobiť zásobu mm,keby som chcela odísť na pár hodín od malej.No po kojeni odsajem tak 20ml max,čo je podľa mna málo.Odsávam nie pravidelne,možno to je problém.Ďakujem za rady a info.papa.Katka
😵 😵 😵

elize
1. dec 2007

zusma ja mám synčeka v inkubátore, narodil sa v 32tt a nezostáva mi nič iné len odsávať a odsávať. Chcem, aby papal MM. Mliečko mu nosím každý deň. Odsávam každé 3 hodiny, aj v noci. Ale neodsajem veľa. Na jedno odsatie mám len 50 ml. Najprv odsajem z jedného a potom z druhého. A nakoniec skúsim, či ešte niečo predsa len nepôjde. Ale počula som, že je lepšie prsia striedať. Odsávam až kým nič nejde, resp. keď idú len kvapôčky. Zatiaľ množstvo mliečka drobcovi stačí.

Babulky, poraďte ako zvýšiť tvorbu mlieka. Mám odsávať častejšie? Pijem 4 litre denne, pijem aj čaj na podporu tvorby MM. Keď prídem do nemocnice za drobcom skúsim si ho priložiť k prsníku. Chvíľu saje ale je veľmi krehučký a hneď zaspí (váži len 1830 g). Ďakujem

maca793
1. dec 2007

to stačí, ak cítiš v prsiach tlak, tak si odsaj. pi čaj na podporu tvorby mlieka, malo by to pomôcť. ale ako vidím, si ešte krátko po pôrode, vydrž, mliečka časom budeš mať viac a viac.

pietra
1. dec 2007

elize, skus homeopatika ricinus communis. Ale ked mliecko staci teraz, bude sa tvorit asi aj na dalej. Je dobre, ze si ho skusas prikladat, to stimuluje tiez tvorbu mliecka.

zusma
1. dec 2007

Pietra, ta homeopatika prodávají normálně volně v lékárně? A kolik cca stojí?

bihan
1. dec 2007

Zusma, voľne dostupné, stoja asi 60 Kč, berú sa 2-3 denne, 15 min pred jedlom alebo 30min po (aby nebola v ústach žiadna silná chuť), nechať rozpustiť pod jazykom 😉 Skús pohľadať vo fóre, niekde som to videla 😉

pietra
1. dec 2007

hej, volne v lekarni, ale nemaju ich v kazdej, vacsinou len v tej, kde predavaju homeopatika. U nas stoja okolo 50SK

zusma
1. dec 2007

Bihan, děkuji.Zkusím je, aby se tvorba mlíka zvýšila, snad to pomůže.

elize
1. dec 2007

Ďakujem za rady, hneď zajtra skočím do lekárne. Tak a teraz idem odsávať 😅

kutina
1. dec 2007

Pre všetky 😉
najlepšie je pri odsávaní čo najviac myslieť na bábätko - napr. pri fotke, v myšlienkach si ho predstavovať...nemyslieť na odsaté množstvo, nie často sa pozerať do odsávačky:
pravé prso 7 min
ľavé prso 7 min
pravé prso 5 min
ľavé prso 5 min
pravé prso 3 min
ľavé prso 3 min
Pokiaľ bábätko nemožno kojiť (napr. inkubátor) - najlepšie je pravidelne, každé 3 hod. - ked bábätko začne papať, pomaličky si to neskôr upraví
DRŽíM palce

pietra
1. dec 2007

s tym myslenim na babo, alebo lepsie pozeranim nanho to naozaj funguje. ale tie casy u mna vobec nesedeli. bud mi to bolo dlho, ked mliecko neslo a bolelo to, alebo zas naopak kratko. Takze nepozeram na hodinky. A mne prave pomaha pozerat casto do odsavacky. Moja sesternica hovori, ze mlieko sa tvori v hlave 🙂 A obcas to naozaj funguje. Teraz som mala take horsie dni na odsavanie a teraz vecer sa zdalo, ze zase nic nejde. A ja som si stale hovorila, aspon 120ml a podarilo sa krasnych 150ml. Sa tesim 😵

bielanevesta
1. dec 2007

Ja mám blbú odsávačku, v dohľadnom čase si chcem kúpiť elektrickú. Štve ma napr. že keď odsávam z pravého tak úplne cítim také svrbenie že sa mi spúšťa a neodsajem nič, akoby sa mi to zablokovalo 😠 😖 Včera som sa takto musela trápiť 1.5 hodiny kým sa to konečne spustilo 😝

pietra
1. dec 2007

bielanevesta a co mas za odsavacku?

bielanevesta
1. dec 2007

Mamivac Easy 😝
Chcela by som Medelu mini elektrik alebo medelu swing

pietra
1. dec 2007

ja by som teraz asi tiez uz kupovala elektricku. ale inak som s tou svojou spokojna, len je to zaberak na prsty

bielanevesta
1. dec 2007

Keby len na prsty ale obe ruky ma bolia 😔 Natálka má za týždeň už 5 mesiacov tak si hovorím či to s tou mojou nevydržím 😝

pietra
1. dec 2007

mame takmer rovnako stare dcerky a ja si prave hovorim, ze to uz dotiahnem s touto. A ak raz bude aj druhe babo, dufam, ze odsavacku nebude treba

bielanevesta
1. dec 2007

no to si práve hovorím aj ja, ale potom si predstavím ako ma bolí palec na pravej ruke, že s ňou už skoro odsáva´t nevládzem a som zas na pochybách 😝

zusma
2. dec 2007

Holky,malá spí a já odsávám. Opravdu to jde v noci mnohem lépe a rychleji než ve dne🙂

bielanevesta
2. dec 2007

A ešte som zabudla napísať, že malá spáva v noci asi 12-13 hodín, ako keda takže v noci nekojím a je jasné, že ona je najlepšia "odsávačka".Takže pred spaním musím s odsávačkou 😝

chechta
2. dec 2007

katuli - prcek mi pije taky co hodinu - hodinu a půl - někdy vyjímečně vydrží 2hod. Netrápila bych se tím, že se ti mléko ztratí - funguje to tak, že čím větší poptávka tím větší tvorba.
V pátek jsem musela odsávat - myslela jsem, že pojedu doi školy - odsávala jsem nakonec jen dvakrát - prcek mi to časově nedovolí a vždy po kojení a odsála jsem vždy najednou 60ml, ale to mi tam ještě dost mléka zbylo - hold čas na odsávání nemám 😒

gabca1
2. dec 2007

katulienka - četla jsem, že mlíko se ti utvoří už do jedné hodiny. Mrkni sem, hodně jsem se tam dočetla http://www.kojeni.net/databaze.php

susik77
2. dec 2007

ahojte, ja som si chcela tiez urobit zasobu-odsavat a zamrazit-ale tiez by som musela zbierat pocas celeho dna, lebo a tak moc nemam-akurat pre malu, ked kojim...este vecer dokrmujem nutrilonom po kojeni, pretoze sa vrti a nechce moc pit...
ale moja mala je strasne aktivna a nemohla by som pri nej odsavat.cely den musim byt s nou, nosit ju a venovat sa jej.Ako stihate cez den odsavat?Alebo mate take dobre deticky? 😉

pietra
2. dec 2007

susik, mne Kika cez den takmer vobec nespi a tiez vyzaduje moju pozornost. Odsavam, lebo sa nechce prisat a ak chcem, aby mala MM, tak mi nic ineho neostava, cize som si nejaky sposob a hlavne cas musela najst. Pri odsavani ju dam vacsinou do lehatka, navesiam jej tam hracky, hlavne take hrajuce a chvilu sa zahra. Alebo jej spievam, rozpravam, snazim sa ju zabavit tak, aby nemusela byt na rukach. Ked je vynimocne nekludna, odsavanie trva fakt dlho, ale naozaj mi nic ineho neostava.

susik77
2. dec 2007

pietra: ja som rozmysl. o kupe toho lehatka, ale neviem, ci sa este vyplati-mala zacina byt hrozne aktivna, stale sa prevaluje a neviem, ci tam vydrzi?
Davam ju zatial na hraciu deku, ale kazdu minutu prevraciam naspat, lebo sa stve, ze sa z bruska nevie znovu prevratit na chrbat...po 5.prevrateni sa rozplace a musim ju nosit 😎

pietra
2. dec 2007

my sme lehatko kupili hned na zaciatku a vyuzivame ho doteraz. Kika je tiez aktivna a prevracia sa na brusko aj spat. Do lehatka ju davam aj po napapani, lebo akonahle ju polozim na deku, hned je na brusku a potom grcka. Ja si to lehatko neviem vynachvalit, lebo vdaka nemu naozaj stiham aj nieco robit. V lehatku si ju odniesiem kamkolvek v byte, mozem odsavat, umyvat riad, zehlit, ...

zusma
3. dec 2007

Holky, jaké používáte odsávačky?? Máte některá Medelu electric? (vím že tu je na odsávačky téma,ale zajímá mě to konkrétně u Vás,které místo kojení jen odsáváte 😉

neo
3. dec 2007

ahoj zusma, mám medelu electric... a neviem si predstavit ze by som mala ručnú...malá má teraz 8 mesiacov a od kedy ju prikrmujem lyžičkou tak mi nechce ťahať. Takže teraz odsávam 2x denne spolu 400-600 ml ako sa podarí a ztvá mi to asi 20-30 min jedno odsávanie z oboch prsníkov. Takže z toho vyplýva že je super. ručne mi to nešlo vôbec

grety
4. dec 2007

ja odsajem max. 60ml, mam avent rucnu. a pomaly zistujem ze absolutne nema tah a ze ovela lepsie a viac sa mi odstriekava rukou. Dufam ale ze mala si dokaze potiahnut viac ako ja stiham odsat.

Co sa tyka lehatka Susik ja mam to co asi kazda od Fischer Price a si absolutne neviem predstavit, ze by som ho nemala, neviem co by som robila, pretoze akonahle sa napapa, odgrgne hned ju davam do lehatka a to je pre mna volny cas 1/2 hodinu, pretoze ona sa v nom dokaze neskutocne vyhrat, dalej mam istotu ze z neho nevypadne. Po 1/2 hodine uz zacne mrncat, tak ide na deku - ja mam tuto :

http://www.babetkovo.sk/index.php?page=shop.pro...

som jej tam navesala asi 10 hraciek a mam klud na dalsiu 1/2 hodinu, potom sa s nou trosku pohram ja, prebalim ju a ulozim zasa spinkat. a takto dookola. Fakt si neviem predstavit, ze by som nemala lehatko a deku !!!

jana.1
4. dec 2007

susiku, taky se mi převrací, ale v tom lehátku nemůže.. mám od fishera to houpací, jak má nosnost 18 kg.. Nevýhoda - neskladné, nedá se sklapnout, složit.. Výhoda.. je houpací, uhoupu ho nohou (u PC) nebo normálně rukou. V bdělém stavu nemá potřebu se přetáčet na bříško jako na dece. Navěsím tam hračky, dám dudlíka, něco do ručiček... Tak nějak kombinuju lehátko a deku...

jankafa
4. dec 2007

baby ja ma rucnu odsavacku canpol a zda sa mi, ze v poslednej dobe strasne malo taha - tiez mi to ide rucne lepsie. denne odsajem spolu cca 100ml. myslite, ze bys Som si mala kupit elektricku? Ide o to, ze maly vobec netaha odo mna, je vacsinou na umelej vyzive, len pred vecernym spanim mu dam celu dennu davku co som vytiahla, len mam pocit, ze s elektrickou odsavackou by to islo lepsie. Inak tvorba mliecka pomaly stupa, denne + 5 ML. Viem, ze je to strasne malo, ale tesim sa aj z toho...