Koľko ste kojili a ako sa vám podarilo dieťa odstaviť?

alicas
13. jan 2009

Ahojte maminy, mam 10m. syna a chcela by som ukoncit kojenie,zacal ma bolestivo hryzat .... poradite mi nejaky sposob na ukoncenie? dakujem

fifinna
13. jan 2009

alicas, na tvojom mieste kojenie este neukoncim, aspon do roka nie, mohla by si lutovat, tym hryzenim sme si presli skoro kazda, ked ta maly pohryzne, tak nejajkaj, lebo to sa mu paci a preto vtom pokracuje. Skus ho ignorovat, alebo ho tiez jemne niekde kusni, aby vedel, ze robi zle. Alebo jednoducho, ked ta kusne mu vyber prsnik z ust a uz mu ho nedaj. On si to rozmysli, ci ta nabuduce kusne.

rohacka
13. jan 2009

Alicas - naozaj este neodstavuj, kusat skusa asi kazde, ked mu uz vyrastu zubky, niektore aj dasienkami. Ja som to robila tak, ze som rychlo vybrala prsko z ust a vazne som pohrozila, no-no - mamku to velmi boli, nesmies kusat. Dcera to urobila 2-krat a pochopila, Kubkovi to trvalo dlhsie, ale viac ako 10x to isto neskusal. Teraz ma 21 mesiacov, 16 zubov, kojime a vobec ma nekuse. Cucka tak, ako sa ma 😉

tinyleaf
13. jan 2009

alicas, ja som kojila 10 mesiacov, teraz ma maly 13 a pol mesiaca a kojenie mu vobec nechyba. On sa v podstate postupne odstavoval sam, uz mu to tak dobre netieklo, tak sa po chvili sam pustil. Az som jedneho dna uplne prestala kojit bez akychkolvek problemov. Viem ze je dobre kojit aspon do roka, ale vobec nemusis mat vycitky, ak by si prestala uz teraz, aj 10 mesiacov je krasna doba a to najpodstatnejsie si babatku uz dala. Som rada ze my sme to takto zvladli lebo nerada by som aby ma vlastne dieta "vydieralo" ze chce prso, inak s nim nebude reci

arieska
13. jan 2009

môj malý bude mať vo štvrtok 11 mesiacov a zatiaľ kojím. tiež keď mu začali rásť zuby, tak bolestivo hrýzol, až som chcela prestať kojiť. ale prestalo to, zvykol si na zuby. tiež si hovorím, že začnem pomaly odstavovať, lebo budúci týždeň nastupujem do práce...ale zatiaľ nechám tak a uvidím ako sa to bude vyvíjať. kojíme sa už iba v noci, takže takto nám to vyhovuje. ale tiež to nechcem nejako naťahovať, lebo viem, že sa ťažko odúča a v neskoršom veku dieťa papá mliečko z prsníka len pre ukľudnenie

fifinna
13. jan 2009

vyskumy dokazuju , ze aj v druhom roku zivota dietata je materske mlieko dôlezite

geegee
13. jan 2009

Prveho syna som kojila rok, odsatavila som ho rychlo a bezbolestne, aspon na prvy pohlad - poslednykrat sa nakojil a hotovo. Ziadne sceny, ziadne pytanie. Chvilu trvalo, kym si zvykol na umele mlieko, ale inak nic 🙂
No a druheho este kojim, resp. odsavam MM, ale zda sa, ze uz dochadza ☹

blau
13. jan 2009

ahoj akurat som to citala v zdravi :1mamicka mala ten isty problem. Doktorka jej poradila zvysit pocet nocnych kojeni, ked je maly v polospanku a znizit pocet dennych kojeni. Tiez jej povedala, aby neprestala kojit. A ked hryzie zvysit a zmenit intonaciu hlasu. Deti su empaticke a pochopia, ze robia zle.
Len sa kojte dalej, 🙂 ved je to to najlepsie aj s laskou co mu mozes dat

simona55
13. jan 2009

ahojte ja som kojila do 3,5 mesiaca kim som nezostala tehotna s dcerou potom sa uz vraj nemoze kojit, ale verte mi bol to boj aby som si ho odnaucila skusala som vsetko mozne ale potroske to slo .

mywiel
13. jan 2009

Najdolezitejsie je 6 mesiacov kvoli proti latkam, ako nahle za zavedu prikrmy dieta uz nie je tak chranené ako ked je len na MM. Ja chcem tiez kojit do 10 mesiacov, lebo zatial prikrmy este nemame ale priberame az az. Uz sa po nas pozera a slinta ako psik ked jeme... 😀 😅

danuska24
13. jan 2009

„Výlučne dojčiť do konca 6. mesiaca, s vhodnými príkrmami do roka."
inac ja kojim este stale a zatial neplanujem skoncit

maurizia
13. jan 2009

blau no neviem, ci ta doktorka, co pisala do zdravia, vobec ma deti..lebo v takomto veku sa s nocnym dojcenim uz zaraba jedine ak tak na zlozvyk..nevidim dovod u 10 mesacneho dietata cielene zvysovat nocne krmenie... 😝

monique02
13. jan 2009

ahoj alicas,
ak chces skoncit, postupne vynechavaj kojenia tak po 3-7 dnoch, cize ak kojis este 4xdenne tak najprv vynechaj jedno, po 3 az 7 dnoch dalsie atd. a nahrad ho umelym, ak maly nema problem s flasou tak to bude jednoduche, zalezi od teba ktore kojenie vynechas ako prve, odporuca sa vecerne na koniec, aj ked ja som zacala prave s nim, lebo najma vecer sa mala v kuse trepala, kusala ma, rucala, ja som ju 45 minut nahanala a aj tak normalne nepila 😅
dobre je postupne, lebo aj teba to nebude tak boliet a aj maly si postupne lahsie zvykne, tiez sa odporuca menej pit, pripadne stahovat napevno prsia, alebo mozes skusit homeopatika
pri kusani by si mala jasne a razne povedat nie, popripade nacas odobrat, u nas to teda nefungovalo, mala ma kusla tak ze sa mi zatmelo pred ocami a vykrikla som auu, a ked som jej vravela ze nie, alebo nono, tak sa tomu strasne smiala

ja som skoncila cca v 10 mesiacoch aj par dni, planovala som tak do roka

v kazdom pripade drzim palce 😉

martina46
13. jan 2009

mna mala hrytla este dasienkami, ale tak, ze zahryzla a sklbla, som videla hodne hviezdiciek, ale som vzdy tak srkla od bolesti, ona si to vsimla, hoci sa zacudovane pozerala, asi pochopila, zlata nasa taninka a prestala. a odvtedy nic. v zurivosti, ked je rozculena, uhryzne do pleca, prsta alebo podobne, ale prsia maju pokoj.
treba babatku dat najavo, ze to boli.

janula203
13. jan 2009

Ahojte..
ja este synceka tiez kojim a to uz ma 18 mesiacov :o)
Pohryzol ma tiez asi 2-3 razy, vtedy som si vybrala prsnik z jeho pusinky, povedala nono....a bolo, uz nehryzol :o))

A to s tym nocnym kojenim asi bude pravda....uz som to velakrat pocula. Vraj najma nocne dojcenie je zarukou zvysenia laktacie. Vraj ak sa uz v noci nedojci, mliecko sa zacne stracat, nie hned, ale pomaly...tak neviem. Ja dojcim aj v noci, niekedy 2 razy, inokedy 3-4 razy....
Uz mi to ani nevadi, zvykla som si, a to chodim o polnoci spavat :o)))

dudri
13. jan 2009

kukni januarovy casopis Mama a ja

simona55
14. jan 2009

pardon pomilila som sa s kojila som do 3,5 roka nie mesiaca .

blau
14. jan 2009

maurizia, neviem ci ma ta dr. deti 😕
ale ja som napisala iba to co som precitala. Neviem mam skoro rovnako stareho syna a raz ma pohryzol povedala som nonono a prestal uz ma nikdy nepohryzol. 😉

ankam
14. jan 2009

ahojte ja som kojila do 22 mesiacov 😉

blau
14. jan 2009

dobre... 🙂 🙂 a ako si odstavovala? ci sa sama odstavila?

mizulienka
14. jan 2009

ahoj SIMONA55, kto ti povedal, ze ked si tehotna s druhym babatkom nemozes kojit? tak tomu by som asi vazne vynadala 😒 v pohode sa to da, asi pred mesiacom som citala v Dietati clanok a aj nazory odbornikov k tejto teme a ani jeden nepovedal, zeby sa to nemalo, prave naopak...

mizulienka
14. jan 2009

simona55, tak potom prepac 🙂 prave som sa dostala k prispevku, kde opravujes ze do 3,5 roka nie mesiaca 🙂 tak toje potom super, ze tak dlho si vydrzala 🙂

ankam
14. jan 2009

juj ja som chcela odstavit skor-koli nociam,ale sa nedalo-velmi mala plakala a bolo mi jej luto.ona bola strasny cickos-nonstopovy-den noc.Az raz som si natrela prsia horcicou a ukazala som malej...........odvtedy nechcela a ani neplakala.to znamena ze uz asi aj ona bola na to pripravena.tak sa nam to podarilo bez placu ,co som bola max.rada 😉

lenko
Autor odpoveď zmazal
Zobraz