Koľko umelého mlieka má vypiť 5 mesačné bábo za deň?

zuzuk22
30. máj 2014

Ahojte mamičky . Mame 5 mesiacov a začala som davat pred týždňom umelé . Uz sa mi skoro stratilo mlieko a chcela by som vedieť kolko vypiju vaše 5 mesacne detičky pocas dna mliečka a ako často . Oliver ma 8 kg este len pred 2 dnami som začala davat prvy prikrm mrkvičku . A umelé mu dávam tak cca každé 3 -4 hodiny niekedy 120-niekedy 150 . Ale tak neviem kolko by som mu mala davat tak sa pýtam 🙂

sense
30. máj 2014

ja som davala malej tolko kolko pytala odstup som ale dodrziavala 3hodiny, kedze umele sa dlhsie travi....a ked vypila plnu flasu dalsiu davku som zvysila o 1 odmerku a 30ml vody ....ae v piatom sme uz prikrmovali, ona bola velka hladoska tiez vazila osem kg

liliwhite
30. máj 2014

my končíme 4. mesiac a dávame 5 dávok, 4x180 cez deň a jednu 210ml na noc.

sense
30. máj 2014

iank my sme tusim tiez uz boli na 180ml, a este co mi na poradni povedali ze by nemala prekrocit davku liter mlieka denne

mirkava
30. máj 2014

@zuzuk22 150ml na 1 kg váhy, ale najlepšie ti poradí pediatrička

hellionka
30. máj 2014

My máme 5,5 mesiaca a pijeme 2x200ml a 3x160 ml. 5 mesačne dieťa by malo podla tab. vypiť 1000ml deň. Ale každé bábo je iné.

84verca84
30. máj 2014

Kazde dieta je ine. Uz ked je tuhu stravu, tak asi moc nevypije. Nasa pila 5x 120-150 ml. Viac nevypila. A niekedy mala len 4x. Tabuliek som sa nedrzala.

ivanagumy
30. máj 2014

Moja malá pije dávku z 210ml vody. Má 4 mesiace ( podľa odporúčaného dávkovania na krabici je toto pre 5-6mesiacov). Odkedy jej dávam čisto len UM pije vyššiu dávku než je odporúčané k jej veku. No hladnú ju nenechám a keď som je zarábala podla tabuľky, nestačilo jej to. Takže papáme "popredu" , za deň však vypije 4 dávky. ( v noci mi spí 8 hod. v kuse). Ono záleží aj od váhy dieťatka a možno aj od značky UM, každému bábetku sadne iné 🙂

kikaneu
30. máj 2014

aj moja má 5 a pol mesiaca a viac ako 150ml naraz nedá.......to v noci vždy toľko (budí sa raz) a cez deň pije od 60ml do 120ml (občas tých 150, ak sa jej podarí dlhší spánok cez deň) odstup nemôžem dodržiavať, lebo však keď si dá len 60ml tak nevydrží nejesť tak dlho ako keď vypije 120........ale už aj prikrmujem, lenže nezje viac ako 2-2a pol polievkovej lyžice zeleniny alebo ovocia......a tak do pol hodiny až hodiny pýta ešte mlieko buď 60 alebo 90 jej robím

elina25
30. máj 2014

Každé inak,ak priberá tak v poho,neporovnávaj tvoje dieťatko je iné má iné gény!!!! Ja už tiež neporovnávam moja sa narodila a mala 2800/49cm teraz už má 10-mesiacov a 7.500 kg a som lekárke vravela:Nieje to málo?A mi povedala:Ona krásne napreduje,nechudne ale priberá a rozumovo je šikovnica nestresujte sama ste chudá a malá ani nemá po kom byť veľká 🙂

elina25
30. máj 2014

s
@elina25 8.500 som sa sekla

lee_bella
31. máj 2014

ahoj ja mam 4 mesacnu babiku a jedava pravidelne 150ml niekedy ked ju chyti vlci hlad tak aj 180 vylucha....nikdy sa nikoho nepytaj kolko mas davat....ked dieta zaplace od hladu - to uz poznas, zarob mu 150tku a uvidis ci stiahne a bude este pytat alebo necha 🙂 nic nie je malo a nic nie je vela, deti si same urcia kolko chcu , pa

ivmani
31. máj 2014

Ahojte...my mame skoro 4 mes. synceka...od 2 tyzdna sme na UM (stratila som mlieko) zo zaciatku papal len 60, ale teraz vzdy 120ml, ked je moc hladny da aj 150...papa cez den 6-7 krat a v noci sa zobudi 1-2krat, proste vzdy ked si vypyta,to clovek rozozna....ma uz 7,5kg, takze pekne pribera za mesiac da aj kilo...ale uz za za take 3 tyzdne chystame vyskusat aj prvy prikrm, troska mrkvicky....maminy ked budete mat chut a cas mrknite na moj blog...pri tych vsetkych mamickovskych povinnostiach je to taka moja terapia 😉 http://ivmanijoh.blogspot.sk/

dayova
24. máj 2021

Ahojte chcem sa s pitat môj malý vipije za den 3krat po 150 ml um mlieka popri tom papa vizivu a kašičku bude mať 5 mesiacou nepapa malo nechce mi piť viackrát mlieko