Koľko vypije vaše dieťa pri kojení?

janulka182
8. dec 2009

Mile mamicky. Vzhladom na to, ze neviem, ci nasa mala pije vela alebo malo a nedokazem to posudit ani z inych tem, lebo kazdy pise inac, zakladam tuto novu temu, aby som si urobila aspon aky-taky prehlad. Takze zacinam:
1 mesiac/3400g/90 ml

katren
21. mar 2010

Aj my sa pridame 🙂
Mame skoro 4 mesiace, ale rano a pred spanim vypije 150ml a cez den 90ml. Taky ma rezim a ked ho bude treba menit, zmenime bez ohladu na to, co povie dr. Ved ju hladnu nenecham. A nas sa aj pytala, ze kolko vypije a ze OK 😉

katren
21. mar 2010

A vaha 5,05 kg 😉

kacamura
21. mar 2010

já plně kojím, takže vůbec netuším kolik toho vypije 😢 .... a momentálně mě to trošičku vadí protože by pořád jedl (co hodinu) kromě noci to docela spí... a já nevim jestli mám málo mléka nebo jestli chce utišit.... flašku jsem zkoušela a to je hroznej řev jak jí nechce... ale jsou mu skoro 4 měsíce a jednou se mi flaška povedla a to vypil 140 a pil by dál kdyby v té flašce ještě bylo...

monikapalo
22. mar 2010

2 mesiace 2 tyzdne - vaha 5,80 kg, papa iba UM , kazde tri hodiny - 100 ml, za 24 hodin cca 8 x. Skusali sme papat 120 ml, ale zacali sa nam znova koliky a zacal aj vrackat, tak sme znova presli na 100 ml

monikapalo
22. mar 2010

no a sem tam vypije aj feniklovy cajik, ale dokopy za cely den je to cca 30 ml.

erika160669
22. mar 2010

Prajem pekny den.Ja mam maleho predcasnika ale uz ma 6 mesiackov a vazi 6500g a ked sa narodil vazil 1060g.Papa UM vecer 220ml kase a este mliecka 90ml a rano spapa 200ml mliecka apotom uz kazde tri hodiny 150ml.Ale cajik nepije vobec lebo nechce.

stamion
25. mar 2010

Včera sme boli v poradni malý ma dnes 6 týž.,váži 4900g. Doktorka bola rada že pekne priberá,a povedala som jej že vypije 160ml,bála som sa že čo povie ale ona povedala veď to je nejaký chlap tak musí aj veľa papať, a že dieťa vie koľko potrebuje,takže babenky kľudne dávajte svojím anjelikom papať,koľko im hrdlo ráči 😵 Pokiaľ nezvracajú tak toľko potrebujú.

zuzkaku
25. mar 2010

aj my sme včera boli v poradni....váži 8100 g a meria 73 cm....a to má 8 mesiacov a takmer 2 týždne... 😉
mlieko veľmi nechce vypije 120 ml maximálne však len 140 ml... 🙄

sisaha
25. mar 2010

moja ma 8 mesiacov, vahu zatial neviem, v 6. mesiacoch vazila 6240 g.. cize nic moc. Do dnesneho dna vypije 120 ml, niekedy ked spi 150ml. Mate nejaky figel, ako ju naucit na vodu, caj? lebo okrem mlieka nedostanem do nej nic. a podla mna malo pije.. Chcela som uz zacat davat aj ine prikrmy, ale potom by nevypila mlieko a tekutiny do nej dostanem ziadne. 😖

zuzkaku
25. mar 2010

sisaha....vyskúšaj nejakú šťavu napr. od Hipp...sú chutné, sladké...možno práve na nich sa naučí piť...
a ešte.....môj drobec veľmi rád pije sám...keď leží, dám mu do rúčky fľašu s čajom a pije sám... 😉

sisaha
26. mar 2010

zuzka dakujem, vyskusam.. 🙂

olienka12
27. mar 2010

ahojte nas ma 3mesiace 5700g a 57cm vypije 90kazde 2a pol hodiny alebo 120kazde 3 hodiny niekedy po 90 zacne byt do pol hodiny nervozny,tak mu dam este 60tku ale 150 nikdy naraz nevypije. Je na UM

dzobko
28. mar 2010

Ahojte, som rada, ze som nasla aj tuto rubriku.
Nas maly ma 9 tyzdnov a v pohode vypije 150. Je na UM (Nutrilon).Uz sa nam vsak stalo, ze vypil 150 a este pytal, prirobili sme 60 a len tak zasvistalo a znova pytal. Skusali sme ho "oklamat" cajikom - nedal sa. Chcem sa opytat na Vas nazor, ci to uz fakt nie je moc a co robit. Neriesila som to, kym mu stacila 150.

stamion
30. mar 2010

dzobko keď si malý pýta treba mu dať,lekárka mi povedala že dieťa vie koľko mu treba,ovšem ak nezvracia,lebo to je prejedanie. Kľudne mu daj viac. A koľko váži?

marcela22
30. mar 2010

Tak sa pridávame aj my🙂 malého kojím, ale často vážim, lebo boli časy keď som si nebola istá či spapá dosť a či mu stačí moje mliečko. Teraz má 5 mesiacov, váži 7540g a na jedno papanie si dá priemerne tak 180ml mliečka 7krát denne.

Dcérka bola na UM, ale pokial si spomínam, okolo tých 5mesiacov vypila za deň 150ml 6krát denne, od pol roka mlieko odmieta úplne:( A vážila vtedy okolo 6kg. Špuntík🙂

tulipanike
30. mar 2010

ahojky, pridame sa my 🙂

my mame nieco vyse mesiaca, mali sme v pondelok 2855g, dovtedy som len kojila, ale schudla mala, takze odvtedy aj prikrmujeme, a to dopije po MM cca 40-50ml
papa ako kedy - raz je to po troch hodinach, inokedy zase po hodine a pol, je to rozne

blumka
31. mar 2010

nam sa to nejako ustalilo na 90 ml kazde 2,5 hodiny, v noci vydrzi aj 3. Len vecer po kupani jej dam 120 aby vydrzala dlhsie, tak od osmej spi do polnoci. Za 24 hodin vypije cca 840 ml a to mala vcera na vazeni 5100 g. a vsimla som si ze uz zacala sama regulovat kolko vypije, proste ked ma dost tak vytlaci flasu jazykom a zavire pusu ze jej tam nedam uz nic 😀

dzobko
31. mar 2010

Ahojte,
na poslednej poradni sme mali 4900 g. Pekne sme pribrali. Prvy mesiac som len dojcila, no maly zacal strajkovat a chudnut, tak nam doporucili prikrmovat.
Maly ochutnal UM+cumlik a uplne odmietol prsia, bohuzial. "Bojovali" sme spolu este hodnu chvilu, nepomohlo. Teraz je spokojny, pribral v priemere 270g za tyzden, krasne papa a pyta coraz viac. Klop klop, aby som to nezariekla.

ivana2301
31. mar 2010

ahojte maličká má 3 mesiace, bola plne kojená len posledné 3 týždne si mliečko odstrekujem a dávam jej z fľašky.Lebo nechce chytať cicík.Ale zase ma akési zlé obdobie jej pôrodná váha bola 3550g. 53cm .Teraz váži 6330g.Doteraz krásne priberala a papkala ukážkovo 120 150ml. ale teraz len papká 90ml. 80ml. A dnešný den vyzerá 50 60 40ml bojím sa že jej niečo je.je dosť nepokojná,možno hu bolí bruško.Ale je to divné ked dvojmesačná papkala viac ako teraz trojmesačná,myslíte že je to v poriadku??

bibione
31. mar 2010

3mesiace a 2tt- vaha 6320g,vyska 63cm,spapa 180ml a 4 hodiny plus kasa na noc,cajik len ked chce
ivana: neboj sa....moj sa tiez hrabal za jedlom spociatku,potom to ustalo a znova sa rozbehol...je to rastom

ivana2301
31. mar 2010

bibione ty maličkého kojíš?Alebo je na UM?Lebo ty píšeš kaša na noc?Ty mu už dávaš kašičku?Akú?Dúfam,že máš pravdu a že sa to upravý a začne papkať.Ale tebe maličký krásne papká že 180....😅 .

bibione
1. apr 2010

ivana: kojila som az tyzden a doma uz absolutne nula bodov,takze ano sme na UM...davam cez flasku,ale nie velmi hustu,neprejde mi cez dudel na kasu...tak musim riedit,malemu chuti velmi...skusam aj lyzickou,ale to by bolo na velllmi dlhooo 😀 😀 ...no nestaci mu betarovi...ale aj preto,ze ma reflux,tak sa snazum zhustit papanicku

sueh
29. nov 2011

Ahojte maminky, takze hodim nase udaje trochu" znepokojujuce" 6 mesiacov 6850g a pije cca kazde 3hodiny len 90ml (v noci len raz dvakrat)a vsetci ma presviedcaju ze je to OK a to pije odsateMM ktore rychlejsie spaluje. Ine tekutiny nechce aj jeden prikrm musi mat husty inak ho nezje.Takze si nerobte starosti. Ja som u lekarky povazovana za precitlivelu lebo sa mi stale zda, ze to je malo tekutin na take velke babo a robili jej uz aj rozbor mocu a vsetko Ok tak len ja sa stresujem a vsetci ma povazuju za blazna tak neviem ci nim naozaj som alebo nie ked citam tieto vase udaje. Inak nasa lekarka je totalna flegmoska.

xlucia
29. nov 2011

@sueh daj este aku mala porodnu vahu a kolko ma pocikanych plienok

sueh
30. nov 2011

Porodna vaha bola 3270g a cika pomenej preto som jej davala vysetrit moc a bol Ok. Ma tak cca 4 pocikane plienky ale mam pocit, ze to neviem dobre posudit kedy je vlastne uz dost pocikana a kedy este nie, pouzivame latkovky Babylucy a na nich hned vidiet ked su pocikane ale jednorazovky sa mi nezdali plne ani po noci.

markat
10. jan 2012

sueh : je to v pohode, neboj, deticky by mali do pol roka zdvojnasobit a do roka strojnasobit svoju vahu, takze ste v norme 😉. My mame obdobny problem ako mala Ivana2301, ale asi si tiez nas maly len upravuje davku mliecka:
Ma 3 mesiace a 7000 g. Doteraz papal velmi hltavo a okolo 10 - 12 minut, prve 2 mesiace kazde 3 hodiny, teraz kazde styri.
No posledny tyzden si pyta po 4 hodinych papat, a pocica tak 3 minutky a koniec. Zacne sa len tak pozerat, alebo mi aj nieco "rozprava". Ale cicu uz nechce.
Je mozne, ze ho bolia dasienka? Lebo ked mu dam prst, dost silno mi don "hryzie".