Koľkokrát do dňa dojčíte 20 mesačné dieťa?

petikmir
4. jan 2019

ahojte mamicky, prosim vas ak dojcite tak kolkokrat do dna 20mesacne dieta? moje drobatko poslednej dobe nejak sa chce kojit viac ako doposial...rano musi, na obed mi pred obednym spankom bez toho ani nezaspi a to iste vecer pred spankom...bojim sa ci to neprehanam a nie je to vela a ci nebude problem ho to oducit kedze vobec nechce ani cumle...dakujem 🙂

lindusss2016
4. jan 2019

@petikmir neviem, ako to myslis s tym cumlom, ale koj tolko, kolko to vyhovuje tebe. 20 m je uz dost stare, jeho potreby si uz ukojila, ale ak ti nevadi kojit ho aj 10x, tak to rob. Pokial mas ty pocit, ze raz denne mu musi stacit, tak to zaved tak, s takym velkym sa uz dohodnes. Moja bola napr tak, ze zaspala na prsniku len na obed, vecer sama, potom sa to vymenilo, ale uz nepamatam, kolko mala. teraz bude mat tri a dostsne podla nalady, niekeY raz za dva tyzene niekedy raz za denn

janinka007
4. jan 2019

no jasom kojila kolko chcel, aj v noci aj 10x do troch rokov

alchemilkazltozelena
4. jan 2019

@petikmir dceru som 20m uz odstavila, maleho ked mal 21...myslim ze to bolo tak akurat...tak velke dieta ak este kojis tak raz denne maximalne...a v noci...urcite nie 10x za den

karajazviny
4. jan 2019

Môj malý má 2,5 roka a ,,cucá,, podľa nálady 🙄😃 niekedy ráno, večer...niekedy od rána do rána 🙄🤣 ja to ani neriešim... však ho to snáď prejde...😇 dudel nemáme od 8 mesiaca

siska53
4. jan 2019

@petikmir nasa chodila aj 15-20x za den,mna to uz aj zacinalo boliet trochu,nuz som to obmedzila na rano a pred spinkanim. Ona v noci spinkala, to sa od roka nebudila,takze noc sme neriesili.
Acumel nikdy nemala, pri pokusoch dat jej ho,ju vzdy napinalo.. ona aj z flas esa naucila pit az v roku,aj to z takej so speci cumlom, takym splostenym,konecne sa naucila a nenapinalo ju z toho.

petikmir
autor
4. jan 2019

no presne to. klasicku flasu kde by som dala mliecko tak to nechce....pritom na zaciatku sme tak fungovali ked som odsavala...no dni su rozne..niekedy ked nemam podprsenku doma, tak si sadnem na gauc a zacne ze cici a uz taha ma a ked mu nedam tak strasne vystraja...niekedy som z toho unavena, inokedy su dni v pohode...pije malo vody tak sa bojim ze ak ho odstavim tak aby nebol problem s dehydrovanim...

miriam11
5. jan 2019

@petikmir 20 mesacne? Ani raz. Takto veľké dieta nepotrebuje materské mlieko. Najlepsi vek pre bezproblemove oducanie je 9 mesiacov. Tak a teraz má prizabite. To si skutocne myslite, že dojcit do nekonecna je top? Pre koho???

tannja
11. jan 2019

@miriam11 pravda pravdúca